Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

obrazově nejlepší současná dostupná 55+" LED(LCD) TV

Heartwork (2358)|12.3.2013 14:15
[QUOTE=Ladys;448753]
Byt tebou, ujasnim si, co ti z vyse uvedenych negativ vadi nejmene a podle toho volit.
[/QUOTE]

Potíž je v tom, že mi vadí všechno..., jsem:

[ATTACH=CONFIG]22219[/ATTACH]

Nějak to dopadne kluci. B-)
princezna_na_hrasku.jpg
zatty (1215)|12.3.2013 14:39
Zatty potřebuje telku: favoriti jsou:

Toshiba 55YL863
Panasonic TX-L55WT50
tesla15 (505)|12.3.2013 14:41
[QUOTE=Heartwork;448749]No jestli přímo vzrušuje, to nevím :) ale nejen k večernímu "promítání" filmu může TV sloužit.
Spousta věcí, včetně toho filmu, se na TV může odehrát i za denního světla, není-liž pravda?
Nechce se mi např. nahrávat sportovní přenosy a pouštět si je pro lepší atmosféru až se setmí... to už by bylo moc i na silnější nátury. :)

To jen jako reakce na večerní atmosféru - jinak v tom žádný závažný problém nevidím, to už bychom zacházeli opravdu do extrémů. :-D[/QUOTE]

Omlouvám se, na sport jsem zapoměl či spíše zanevřel od chvíle kdy jezdec formule 1 ÚMYSLNĚ auto naboural by stájový kolega získal body. Zdá se mi téměř vše sfetované a podplacené. Ono také neexistuje auto vyhovující pro všechna prostředí. Osobně používám převážně pro info přes den v jídelně PDP s velkým kontrastem ( ST50E ) převážně čt24, nahr. 1555hod,žádné vypálení loga, proti oknu na západ, nezatahuji / nevím jak v létě / blikání úsměvné - 2000Hz. / stejně " veliké " jako na PDP Sams ". v pokoji. Na tomto po více než 2 rocích od čt24 při soustředění mírné vypálení v dolní části při čisté obrazovce vidím, spíše že jej chci vidět. Nemá tak
velký kontrast, ale večer je mi toto příjemnější. Na všem najdem PYHU, pochybuji že existuje jedinec člověk bez ní. OLED taktéž toužím, zeslábnutí modré po 30 000 h. mne nebude již v mých 79 letech také vzrušovat :-):-):-). Přeji Vám tu nejlepší volbu...
Ladys (1829)|12.3.2013 14:46
Ja nechci prosazovat Philips, to ani nahodou, bo vetsina lidi by si ho uz jen kvuli softu nekoupila.

Ale obraz ma bez DSE a bandingu, alespon tedy 7007.Clouding ma v zavislosti na kusu.Cerna pres den super, v noci je to horsi.Artefakty pri horsim signalu.Neni dokonala, ale mym potrebam vyhovuje.

Jinak opakuji, sel bych do ni znova a to jsem zvazoval ES7000 nebo HX850.

---------- Doplněno v 14:46 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:43 ----------

[QUOTE=zatty;448759]Zatty potřebuje telku: favoriti jsou:

Toshiba 55YL863
Panasonic TX-L55WT50[/QUOTE]

Koukam zes prodal D8000.

Toshibu jsem sice nevidel, ale dle testu minimalni clouding a v porovnani s wt50 i ta cerna bude lepsi.Nevim jaka jina negativa tam hrozi...DSE, banding ?

PS: tak jako tak si novou proti predchozi moc nepomuzes.
rcph (139)|12.3.2013 15:01
[QUOTE=Ladys;448729]Muzu rict, ze ta 55" je po vice jak mesici uzivani jako prditko, resp klidne by tam na zdi mohla viset vetsi, nicmene takova adekvatni momentalne neni.[/QUOTE]
...přesně to samé říkám i já :)
bavorak (1494)|12.3.2013 15:38
[QUOTE=Ladys;448763]
Jinak opakuji, sel bych do ni znova a to jsem zvazoval ES7000 nebo HX850.[/QUOTE]

zvazoval, ale nevyskusal ... :-)
Ladys (1829)|12.3.2013 16:57
zvazoval = vyzkousel

Sice pouze na prodejne, ale i tak jsem si udelal obrazek a risknul po eshopu Philipesa.
Hmm (1739)|12.3.2013 17:32
[QUOTE=zatty;448759]Zatty potřebuje telku[/QUOTE]Stará je už designově okoukaná? Nebo ti kanditáti mají mít subjektivně o tolik lepší obraz viditelně už na první pohled? Ale zase klobouk dolů, měnit TV jako fusakle .... Nebyl by lepší spíš/i upgrade uhlopříčky ?
zatty (1215)|12.3.2013 20:36
To se uvidí co dokáže nova vlajka.mám alespoň prime srovnání vlajek každý rok tak alespoň uvidim kam se posunuli.jak říkás malo kdo mel doma tolik TV jako já a k tomu v tom nejvyšším modelu max. Jednu radu níž. Větší by nebyla na škodu ale u LCD/led sem skepticky a taky zustanu než dorazí OLED.

P.s. díky tomu kolik sem mel toho doma tak jednoznačně reknu ze ten kdo tvrdí ze kalibraci jde udělat se střední třídy vlajkova loď tak at si alespoň jednou koupi vlajku a pak mluví.obrazové jsou tyto modely o dvě úrovně dal a díky kálibraci jen o úroveň a pul
Heartwork (2358)|12.3.2013 23:18
[QUOTE=tesla15;448761]OLED taktéž toužím, zeslábnutí modré po 30 000 h. mne nebude již v mých 79 letech také vzrušovat :-):-):-). Přeji Vám tu nejlepší volbu...[/QUOTE]
To asi bude trápit málokoho z nás, doby kdy se kupovala televize na 20 a více let, jsou myslím nadobro v nenávratnu. Jinak obdivuji Váš zápal pro věc i v tomto požehnaném věku, snad bude přáno i nám ostatním... a samozřejmě děkuji. :)
Heartwork (2358)|12.3.2013 23:49
[QUOTE=rcph;448768]...přesně to samé říkám i já :)[/QUOTE]

Vy mě chcete s těma maxi úhlopříčkama snad úplně vycvokat?!

Furt jsem si říkal, že tu nejsou jen HD filmy, ale taky běžné TV vysílání. Ačkoli mám HD programy ze Skylinku, tak ani tam to není zdaleka ideální a SD je tu s námi bohužel taky. Proto jsem považoval 55" za rozumný kompromis (vidíte, dělám je i já) pro sledování dnešního obsahu.
Velká úhlopříčka už je k nekvalitě nekompromisní, tak aby se na to pak taky dalo koukat. :) I když uznávám, že SD už jde skoro mimo mě, HD vysílání se doufejme stane brzy standardem (a ne součástí předražených HD balíčků) a HD filmy není třeba řešit - horší to asi bude pak s 4K, tam to už zase chvilku potrvá.

No nic, necháme tomu zatím volný průběh... v LCDčkách toho už moc na výběr nemám, nový Sam 55F8000, znovu 55ZL1 ze SRN a tím je asi hotovo?!
Pak plazma od Sama PS64E8000 nebo raději z nové série F8500 (otázka kdy a za kolik ČR a co na ni recenze) a pak už leda ZT60 od Panáka, kdyby mi ruplo v kouli a chtěl vysolit víc, než je za TV zdrávo - že by nám udělali v ČR dobrou cenu ala USA, předem vylučuji. :)

Nakonec je tu taky možnost to přestat hrotit a koupit do příchodu OLED nějakou LCD paštiku nebo plazmu masovku ala ST50/60 a je vymalováno hned.
Jsem rozpolcen. :-!!!
Hornet F-18 (1328)|13.3.2013 00:05
Sharp si nezaradil do vyberu? Je drahy? Posledne velke modely som nejako nesledoval.
Heartwork (2358)|13.3.2013 00:06
[QUOTE=zatty;448806]reknu ze ten kdo tvrdí ze kalibraci jde udělat se střední třídy vlajkova loď tak at si alespoň jednou koupi vlajku a pak mluví.[/QUOTE]
Tady bych si dovolil souhlasit - rychlé pruhy ani křídlo z trabanta F1čku neudělají.

Druhá stránka věci je ta, že vynaložené prostředky (za vlajku) nemusí korespondovat s obdrženou kvalitou, ale tak to v životě chodí - chceš něco navíc, připlať.

On ani příplatek v řádu desítek tisíc za 10-15" úhlopříčky navíc, neodráží příliš skutečný přínos či výrobní náklady - i přesto se kupci najdou, že. B-)
Heartwork (2358)|13.3.2013 00:11
[QUOTE=Hornet F-18;448827]Sharp si nezaradil do vyberu? Je drahy? Posledne velke modely som nejako nesledoval.[/QUOTE]
Můžu na ně ještě mrknout, ale když jsem hledal LCD TV, tak s Full LED Local Dimming. Problém u Sharpu je ten, že u nás sice prodává LCD TV s Full LED, ale bez Local Dimming, takový jednooký král mezi slepými nebo jak to nazvat. :) Příliš mi ani nevonělo to Quattron podání obrazu a ta cena vyšších řad nebyla taky příliš libová.
Ladys (1829)|13.3.2013 06:41
Toho Sharpa 60LE925 bys mohl prubnout, nic lepsiho asi k mani opravdu krom te Toshiby neni.

I nejvyssi rada od Sony HX950, ktera se u nas ani neprodava, tak trpela v testech hodne na vertical banding.

Pak jeste mozna vlajka od Samsungu...65ES8000, ale tam si akorat zvetsis problemy dnesnich LCD.

Tezky zivot spotrebitele :D

PS: stejne skoncis u nejakeho lowendu, tahle by se ti nelibila ? :D
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
rcph (139)|13.3.2013 07:44
[QUOTE=Heartwork;448826]Vy mě chcete s těma maxi úhlopříčkama snad úplně vycvokat?! [/QUOTE]
...to néééé :D je to jen pocit po přechodu 55" a po "pár" dnech jejího užívání... momentálně jediný limit je omezená dostupnost HD vysílání, takže k tomu vždy dodávám že ta další určitě bude větší :) to už snad bude HD samozřejmostí, doufám tedy
bavorak (1494)|13.3.2013 08:49
[QUOTE=Heartwork;448828]On ani příplatek v řádu desítek tisíc za 10-15" úhlopříčky navíc, neodráží příliš skutečný přínos či výrobní náklady - i přesto se kupci najdou, že. [/QUOTE]

Dnes asi naozaj je najvyhodnejsia z pohladu cena/uhlopriecka/obraz je cca 60" plazma. Zatial, kym nebude 4K OLED :-)
Heartwork (2358)|13.3.2013 08:58
Na to už jsem taky přišel. :) Ceny kvalitních LCD TV jsem ochoten akceptovat max. do 55", pak už je to astro.
Takže mám zas chvilku o čem přemýšlet, plazmy jsem do možného výběru již zařadil, uvidíme no... některé jejich vlastnosti mi pod vousy taky moc nejdou. :-)-
bavorak (1494)|13.3.2013 09:09
Vyskusat, vyskusat, vyskusat ... !!! :-) Nic ine Ti nepomoze ju nadobro vyradit z vyberu. Ja myslim, ze najvacsi problem je blikanie Panasonic, na to sa neda zvyknut tomu, kto to vidi. Me telka nepasikuje, nebzuci, nezubati okraje a SD kresli lepsie, ako moj strsi Pioneer.
Vratit to mozes kedykolvek a nikde to nevyskusas, ako doma. Ked Ti v obchode zasvietim z hora neonom na plazmu, tak aj ta s najlepsim filtrom bude na pohlad seda a doma matne cierna .....
zatty (1215)|14.3.2013 22:14
Je to tak..dnesni kvalita LCD je max.55 pak to je obrovsky problém neduh LCD, v tom maji plazmy daleko návrh a dokud nepřijde OLED tak obří velký s LCD budou jen drahé spasy. zítra dorazí wt50e tak sem zvědavý jak je daleko paasonik s 8 plochy zhasinani na eliminaci kloudingu
jarino1978 (8045)|14.3.2013 22:18
[QUOTE=zatty;449037]zítra dorazí wt50e tak sem zvědavý jak je daleko paasonik s 8 plochy zhasinani na eliminaci kloudingu[/QUOTE]

prajem dobrý kus. zázraky však nečakaj.
zatty (1215)|14.3.2013 22:47
Na zázraky nevěřím. Stoho sem vyrostl jen chci to zkusit, protože dokud nebude OLED žádný wow zázrak svet nespasi.jak sem psal zenit zažil LCD panel v roce 2010 a od te doby reálné nic..ještě asi testnu z herců klasiku le52b750 jestli to znate
eldorado09 (1441)|15.3.2013 09:07
Zatty držím ti palce, potom nám napíš ako si spokojný s WT50.
zatty (1215)|15.3.2013 13:40
tak WT právě visí na zdi a v rychlosti sem nahodil satak a naladil kvalitní kanál zvaný očko, první dojem 30min....ocko je vykresleno lepe než na D8000 daleko uhlazeněji.....večer přijde čas na hraní řádné nainstalování
Karel72 (428)|15.3.2013 18:31
Gratuluju k nové tv a přeju hodně spokojenosti a doufám že nahodíš nějaké fotečky nové tv.Jinak očko by se nad tou kvalitou obrazu mohli aspon trošku zamyslet :-)
scrat777 (49)|15.3.2013 18:48
[QUOTE=Heartwork;448829]Můžu na ně ještě mrknout, ale když jsem hledal LCD TV, tak s Full LED Local Dimming. Problém u Sharpu je ten, že u nás sice prodává LCD TV s Full LED, ale bez Local Dimming, takový jednooký král mezi slepými nebo jak to nazvat. :) Příliš mi ani nevonělo to Quattron podání obrazu a ta cena vyšších řad nebyla taky příliš libová.[/QUOTE]
Já měl 52" LCD a po několika měsících mi bylo jasné, že půjde z domu, protože to chce něco většího. Pořídil jsem Samsung LE60C650 60" s Sharp panelem (jiný panel Samsung tehdy v té velikosti do TV nemontoval a tak jsem mimoděk přelstil panelovou loterii :) Nicméně budu se stěhovat a již nyní vím, že 60" tam bude málo. A protože jsem naladěn na Sharp notu a jiní výrobci se v těch větších uhlopříčkách (70"+) moc nesnaží, mám výběr celkem jasný.

Co se týče Local Dimming stejně netuším kolik LEDek tam Sharp montuje a na kolik oblastí regulace jsou rozděleny, takže raději ten local dimming oželím, než aby to dopadlo jako v případě modelu LX9500 od LG, kde bylo z důvodu malého počtu řiditelných zón nakonec lepší lokální stmívání vypnout – obzvláště jedná-li se o uhlopříčku 70 nebo 80 palců (u té LX9500 šlo „pouze“ o 47" a 55").

Kvalitu RGBY LCD panelu (Quattron), tedy panelu s přidanou čtvrtou žlutou barvou oproti standardním RGB panelům s třemi barvami, neumím posoudit, nicméně dle selského rozumu mi vychází, že data pro zobrazování žluté se musí nějak dopočítávat z těch tří základních barev, protože se vysílá jen v RGB barevném prostoru, nikoli v RGBY a proto zobrazovaný barevný prostor panelem Quattron nemůže být větší než u RGB LCD panelu a tak jde podle mě hlavně o marketingovou záležitost. Něco jiného je to v podání LG, kdy tato u svých WOLED obrazovek používá čtvrtou bílou barvu nikoli k rozšíření barevného prostoru, ale ke zvětšení jasu, aby tak kompenzovala světelné ztráty způsobené použitím barevného LCD filtru.

Samozřejmě než něco koupím, nejprve to někde vyzkouším - což ale u těchto větších uhlopříček znamená trochu úsilí při hledání kde je to k vidění.

V každém případě přeji spokojenost s pořízeným přístrojem (protože o to tu jde). Já teď vybírám materiály na zařizování bytu a je toho tolik, že občas bych si přál mít výběr jako za komančů. To byly na trhu dva typy (čehokoliv) z nichž na jeden se nadalo koukat a druhý nešel sehnat :)
zatty (1215)|15.3.2013 20:51
první dojmy......sedim a je tma v okoli.....rozhodně se nekona neco ve stylu malo cerne v sedou, telka hraje ciste a plynule...brzy pridam plne hodnoceni a tvrdou realizaci minusu naukor plusu tak jak jste u mne zvykli
Heartwork (2358)|15.3.2013 23:03
[QUOTE=zatty;449173]první dojmy......sedim a je tma v okoli.....rozhodně se nekona neco ve stylu malo cerne v sedou[/QUOTE]
Snažíš se nás zlehka připravit na to, že kontrast 850:1 nemá vlastně žádný vliv na podání černé a celkový dojem z obrazu?!
Pacholku. B-)
Ladys (1829)|16.3.2013 09:09
Zmereny kontrast nema cenu resit, vsechny IPS panely ho maji mensi a presto dany realny vysledek neni o tolik horsi jak by se mohlo zdat.

Pockame si na hodnoceni od Zattyho a jaky duvodem byla vymena za D8000, ...pokud nam ho sdeli :D
Heartwork (2358)|16.3.2013 11:10
zatty měl zajisté racionální důvody k nákupu WT50... vím, že si ji nevybral dle názvu tohoto tématu a sice jako "obrazově nejlepší současnou dostupnou 55+" LED(LCD) TV". 8-)

My a hlavně potencionální zájemci se pak mohou, pokud zattymu zbude čas a síla, těšit na objektivní zhodnocení televize - ať již zevrubné či obšírné. :)
Osobně žádný propadák nečekám, WT50 není levná čínská atrapa, nýbrž loňský Top model LCD TV Panasonic.

Zajímala by mě pouze LCD klasika - co clouding, DSE, banding, soft, pohyb... a hlavně ten všude kritizovaný kontrast a černá (den + noc).
zatty (1215)|16.3.2013 11:11
pohnutek byl jasný proč sem dal pryč D8000.... chtěl sem zjistit proč se na tuto japonskou značku zapomíná, přitom patří hodně vysoko technologicky, za druhé mne zalákalo IPS-A...vím co každý panel obnáší a srovnat je mohu velmi dobře....brzy tu vše napíšů
Jan10 (836)|16.3.2013 12:43
Panasonic šel v oblasti LCD hodně nahoru v posledních letech - dřív byl č.1 v plazmách, v LCD trochu zaostával, ale řekl bych že je rok od roku lepší a lepší i v LCD. V případě IPS-alpha by měla být výhodou špičková odezva panelu a v kombinaci s výkonným procesingem - interpolací pohybu a back light scaningem bych u této TV očekával velmi kvalitní a ostré zobrazení pohybu. Otázkou zůstává podání černé a tmavých odstínů. Jak moc je použitelný dimming podsvícení? Dá se nastavit na úroveň kdy to není ještě rušivé a zároveň je znát vylepšení v tomto směru?
A co pověstné sledovací úhly - oblast ve které by měl být IPS-alpha na špici mezi LCD? Jak jsou na tom vertikální a diagonální úhly? ...
zatty (1215)|18.3.2013 23:00
TX-L55WT50E
Krabice,design:
Dorazila domů krabice obřích rozměrů, vše bylo pečlivě zabaleno a upevněno. V balení byly 2x 3D brýle což mile překvapilo měly být jen jedny. Design beru pro můj vkus za naprosto dokonalý..černý tenčí přední rámeček a záda celé s plechu, žádný plast jak jsme zvyklí u standartu dnešní doby..kovový rámeček je i okolo celé televize, navíc je dole lišta s diodou pro zapínání a v prostřed tv se nachází logo Panasonic a svítí (paráda) takže za mne design 100%...
Instalace:
Dle způsobů dnešní doby je prvotní instalace opravdu snadná. Tv vede sama a člověk jediné co musí tak při instalaci satelitu zrušit automat protože to hledá stovky kanálů zbytečně. Instalace satelitu je něco co musí zvládnout i naprostý laik. Pět ikonek a jen mačkání frekvence cca 10min. na plné manuální naladění skylinku…pánové z korei by se mohli nad sebou zamyslet a podívat se za louži na ostrovy pro slovo,, jednoduchost,,
Zvuk:
Zvuk přímo s televize je opravdu slabý, na tvrdo řečeno ,,takový ten chrochtáček na zprávy dobrý,, naštěstí panasonic nabízí na vstupu HDMI2 ARC systém ( audio return channel ), tím jde zvuk krásně zpět do zesilovače.
Obraz:
To je nejdůležitější část TV. Dnešní svět se točí hlavně kolem SPVA panelů (samsung) a zapomíná se že je zde i druhá mocná kategorie IPSA (panasonic)..jak hraje tedy tato televize? To je otázka kterou si kladou nejedni odborníci a spotřebitelé.
Tomuto modelu se vytýká že je málo černý a že černou prostě žadnou nemá spíš šedou. Není to tak úplně pravda, tento model kreslí velice přirozenou černou a to jak v SD tak v HD signálů..vše je to bohužel o správném nastavení a panasonic má tuto kombinaci docela šílenou..jelikož je to edge tak člověk by čekal že to bude řídit nějaký localdimming ale on tu není..řízení je rozděleno na 8 sektorů (pozor ne zón jako např. u toshiby) bez nastavení se panel chová přesně jak obrázek co ukázal ,,heat,, na pirátech z karibiku. Je to šedé a téměř nekoukatelné. Po zapnutí lokálního stmivání je ovšem podání obrazu daleko černější a navíc je třeba ještě zapnout eco režim ten přispívá obří mírou k z černění, tyto rozdíly podání černé jsou nejvíce viditelné ve večerních hodinách přes den do nejde témeř vykoukat. Díky tomu že je to IPSA tak najít clouding je téměř nemožné našel sem jeden dole v pravo v rohu při hodnotách max. dynamického režimu bez jakéhokoliv řízení podsvícení..špinavý panel (DSE) zatím taky nevypozorován. Po tedy řádnějším nastavení je černá přijatelná i v noci ale rozhodně nedosahuje temnoty SPVA panelů…teď je otázkou zdali koukat na ,,slabší černou,, nebo bojovat s cloudingem druhé technologie..
Podání barev je k mému překvapení už s výroby velice přijatelné, samozřejmě korekce musí být. Modrá, zelená, fialová, bílá, jsou dokonale čisté a koukat na lyže nebo fotbal je opravdu skvělý zážitek, za co je mínus je podaní červené a růžové zde tyto barvy působí dosti chladně a člověk jim musí docela přidat v nastavení. V nastavení je třeba trochu odebrat zelené protože zasahuje do černé a červené.
Komplexní obraz v HD je jedním slovem nádherný, přirozenost se skvělým dokreslením černé (oblečení,vlasy,auto). Software je výborně odladěný a nemá tendence cukat při rychlých scénách. Vše plynulé jak má být.Obsahy 3D jsou díky aktivní technologii naprosto precizní a přirozené.
Závěr:
Komu je tedy tato tv určená……není rozhodně určená lidem co se koukají na tv hlavně v noci, tam opravdu budou mít problémy s velmi tmavými filmy za to je třeba ubrat dva body…přesně na opak ve dne či při barevných scénách je telka jedna z nejlepších co se dá aktuálně pořídit…
Na otázku jestli sem neudělal chybu že se jí vyměnil za UE55D8000, tak neudělal, dostal sem preciznější podání barevných a bílých scén na úkor večerní černé…
Za mne tento model dostává 8/10
Ladys (1829)|19.3.2013 06:57
Dekujem za komplexni recenzi.Tak nejak jsem tohle hodnoceni od tebe ocekaval.

S tou cernou to bylo mysleno na koukani v noci, tam proste IPS panely musi ztracet.S temi mdlymi barvami souhlasim, v porovnani se Samsungem ES7000 se mi to take zdalo a evidentne to potrebovalo doseridit.

Ja myslim ze dnesni LCD maji v noci horsi cernou vsech panelu nevyjimaje.Zalezi uz jen jak si to clovek seridi, aby se neokradl o co nejlepsi cernou ve dne a v noci to bylo koukatelne.

Predpokladam ze si ji tedy nechas ? :D
zatty (1215)|19.3.2013 07:20
Ano nechám, protože příští měsíc si budu pořizovat dreamboxe 800se a ten je obrazově daleko lepší než interní tuner....nejlepší co se týče kvality obrazu a zvuku má a asi dlouho bude mít Samsung....ano černá byla myšlená pro noc tam je prostě ISPA trochu zpět a to i díky sectorovému stmívaní, které má tendenci se kolem zobrazované části rožínat a udělat šedý obrys...tam jde hlavně večer vidět jak pracuje stmíváni u panasonicu jak s nastavení tak bez nastavení....je důležité tento jenoúčelový přístroj řádně nastavit
Ladys (1829)|19.3.2013 07:56
Takze nejake to stmivani lze videt a ovlivnuje to obraz ?

Ve dne tohle nevidis ?
zatty (1215)|19.3.2013 07:59
jj ve dne to jde vidět až když to chceš najít, jinak nemáš šanci....jinak to funguje stejně jako localdimming
tdlmarek (1566)|19.3.2013 07:59
To by mě také zajímalo. Na ET5 také funguje nějaký dimming, který dokáže vykouzlit výrazně lepší statickou černou. Bohužel ten efekt, kdy obraz na základě obsahu scény ztmavne, je pozorovatelný a potenciálně rušivý. Věřím, že WT50 na tom s implementací bude výrazně lépe a i rozdělení na sektory určitě pomáhá. Ale jak je na tom rychlost odezvy, je ten útlum v podsvícení postřehnutelný?

edit: zodpovězeno, byl jsem o pár sekund pomalejší :)
Ladys (1829)|19.3.2013 08:23
a neni to v noci nejak vyrazne rusive ?

Ja tyhle vymozenosti nemusim, bo na me predesle LG LX9500 bylo lokalni stmivani na dve veci a v noci bylo viditelne radkovani.
Jan10 (836)|19.3.2013 11:48
ET5 - před rokem vychvalováno, teď se na to plive ... a pak že se vývoj zastavil :)
tdlmarek (1566)|19.3.2013 12:12
Plive? Že tu zmiňuju v podstatě jedinou slabinu toho modelu (o které se mluvilo už i před rokem) neznamená, že všechna ta pozitiva vychvalovaná před rokem zmizela. Pořád je to dobrá TV. Ale vzhledem k agresivní politice nasazené u WT50 je celkem pochopitelné, že ET5 přišla o svůj atraktivní poměr cena/výkon.
KamilZ (10277)|19.3.2013 12:40
Jan10 : Nevím o tom, že by někdo na ET5 plival. WT má asi lepší poměr cena/výkon, ale pro toho, kdo stále nechce dát víc $ nebo chce pasiv, tak je ET5 super.
Ladys (1829)|19.3.2013 12:57
Pokud by se ceny modelu LCD Panasonic sledovaly dukladne, tak vubec nesmysl byl u prostredni rady DT, kde cena byla vyssi uz ze zacatku nez u WT !!!

Pritom WT je vlajkova lod, ale nikdo ji nekupoval.

Po novem roce nahle prislo zlevnovani, ale i dnes je rozdil minimalni.

Ostatni znacky rozdeluji jednotlive modely aspon 5tis+
Jan10 (836)|19.3.2013 13:44
Tak někdo např. psal, že ET5 špatně zvládá SD - že prý Philips 5007 je v tomhle o dost lepší
Ladys (1829)|19.3.2013 14:48
Zrovna tyhle dva modely si nemusi nic zavidet.
Jan10 (836)|19.3.2013 16:55
A je v téhle ceně něco lepšího?
jirka51 (17)|19.3.2013 18:36
Možná by stála v úvahu LG 55LW980S.Dá se koupit za 38000Kč.
KamilZ (10277)|19.3.2013 19:12
LW980S má v podstatě jen dvě větší vady:
- input lag
- halo efekt (svatozář)
Pokud to není na hry nebo na připojení k PC tak input lag není podstatný halo efekt je individuální, spíš to odrbání u tak drahé TV hodně zamrzí.
libor11full (81)|19.3.2013 19:25
zdravim,take premyslim o panasonicu co ma zatty ,mam ted 55d7000,rad bych zmenu snad bude podobna obrazove jak moje,pripadne nazory si rad prectu,poradte ,diky
Jan10 (836)|19.3.2013 20:17
Tak pozor - ten Panasonic, to je úplně jinej sport než ten Samsung - IPS a VA - to pravděpodobně nebude moc podobný ...