Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

obrazově nejlepší současná dostupná 55+" LED(LCD) TV

KamilZ (10277)|29.3.2013 08:30
Rozdíl je, ale jak "velký" (co to je za měrnou jednotku??) je samozřejmě na Tobě.
jaja.ptak (54)|29.3.2013 08:43
Jde mi jenom o to jestli se třeba na té l55ET5e dá koukat na sport (fotbal, hokej), tmavé scény no prostě jestli tam není viditelně nějaký problém. Přesně jak píšeš (KamilZ) je to na mě, ale rád uslyším (přečtu si) nějaký postřeh. Mám jak každý diléma nevím co vybrat (hodně peněz se mi dát nechce, ale šetřit úplně za každou cenu taky ne). Mám Skylink a nevím zda koupit k settopboxu TV (L55ET5e) a nebo se plácnout přes kapsu a koupit (L55WT50e). Trochu mi to nahlodává i TX-P55ST50e. A teď jsem na tom jako každý kdo vybírá co z toho :-)
KamilZ (10277)|29.3.2013 08:46
ET5 a WT50 jsou úplně jiné třídy TV.... Jak je na tom WT50 s černou si můžeš velmi detailně přečíst v tomto vlákně, hledat Ti to nebudu. ET5 na to lépe rozhodně nebude.
joeh (1358)|29.3.2013 15:57
[QUOTE=Ladys;451062]Nahodou ta ES8000 vypada super.Ja u 7007 jsou tez koukal jak je z uhlu koukatelna.[/QUOTE]
Ladys - a ako to dopadlo
joeh (1358)|29.3.2013 18:18
Pridávam vertikálny poz. uhol + film. formát - čierne pruhy
IMG_8940.JPG IMG_8941.JPG
Hmm (1739)|29.3.2013 21:50
Kdo si chce vyzkoušet kvalitu zpracování SD na LCD, doporučuji zkusit tohle hned na začátku tu tvář ve tmě. http://www.ulozto.net/xRWwtUJ/xiii-the-series-s02e05-avi
Plazma mi to zvládla bez problémů, Samsung D7000 si na tom škaredě namlel hubu, přímo artefaktový koncert.
joeh (1358)|29.3.2013 22:07
- v odkaze SD video neni
Hmm (1739)|29.3.2013 22:33
O tom tady šla taky řeč, že SD je do 576 řádků a níže. Pak to samozřejmě SD je. Pokud bysme brali, že SD je jen analogové TV vysílání a DVD, pak je to spíš LD :-) To je nakonec jedno, podstatné je, jak to LCD dají a jak moc dobře tedy zvládají zpracovávat nižší rozlišení. Plazma celkem v pohodě, ale s nedostatečnou ostrostí neudělá nic taky, obraz tak jako LCD ovšem neprzní.
joeh (1358)|29.3.2013 23:26
[QUOTE=Hmm;451176]Kdo si chce vyzkoušet kvalitu zpracování SD na LCD, doporučuji zkusit tohle hned na začátku tu tvář ve tmě. http://www.ulozto.net/xRWwtUJ/xiii-the-series-s02e05-avi
Plazma mi to zvládla bez problémů, Samsung D7000 si na tom škaredě namlel hubu, přímo artefaktový koncert.[/QUOTE]
TU je fotka bez artefaktov a cloudingu z tvojho odakzu
Heartwork (2358)|30.3.2013 01:33
[QUOTE=joeh;451183]TU je fotka bez artefaktov a cludingu z tvojho odakzu[/QUOTE]
To video není žádná hitparáda:

Formát : AVI
Formát/ : Audio Video Interleave
Velikost souboru : 350 MiB
Duration/String : 43mn 58s
Celkový BitRate : 1 113 Kbps
Enkódoval : VirtualDub build 32842/release

Video
ID : 0
Formát : MPEG-4 Visual
Format_Profile : Advanced Simple@L5
Format_Settings_BVOP/String : 2
Format_Settings_QPel/String : Ne
Format_Settings_GMC/String : 0 warppoint
Format_Settings_Matrix/String : Default (H.263)
CodecID : XVID
/ : XviD
Duration/String : 43mn 58s
Bit rate : 975 Kbps
Šířka : 624pixely
Výška : 352pixely
Poměr stran : 16:9
Frame rate : 25,000 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.178
StreamSize/String : 307 MiB (88%)
Enkódoval : XviD 64


Řekl bych, že to máš trošku přepálené - pán je malinko modrý a chybí mu kousek obličeje. :)

[ATTACH=CONFIG]22648[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]22649[/ATTACH]

Možná se trošku zbytečně okrádáš o detaily - při této mazanině je to ovšem celkem jedno. 8-)
joeh (1358)|30.3.2013 09:10
Heartwork - moc som sa s tým nebabral - cvak, zmena rozlíška a odchod. Mazanina to je, ale invázia artefaktov na 65 palc. LED ako u Hmm sa nekonala.
A ta fotka - čierne pruhy - ?
Pavell007 (790)|30.3.2013 09:26
No jo ale máš tam kvůli tý tvojí skvělý černý příliš velkej kontrast-světlý plochy jsou už přepálený, ale tmavý jsou zase moc tmavý a není tam vidět nos apod.
joeh (1358)|30.3.2013 09:42
Pavell007 - tato fotka mala len jeden ciel - artefakty. Určite vieš, že fotoeditor dokáže zázraky s farbou i kontrastom ...
Ladys (1829)|30.3.2013 10:05
Taky si myslim, ze mas barevne spektrum trochu rozhozene v nastaveni.Samsungy vseobecne tihnou do modra a dle toho cos nam vyfotil by to chtelo postelovat.

Vysledkem z toho jsou jednak prepalene barvy a absolutni ztrata detailu na ukor cerne, to uz je ovsem klasika napric vsemi LCD.

Ja myslim ze foceni a nasledny koment kazdeho obrazku kdo tady nekdo prida vede vzdy k nejake kriticke debate.

At tady nahodi stejnou fotku Hmm a neco se jiste taky najde na te jeho uzasne plazme.
joeh (1358)|30.3.2013 10:28
Ladys - citujem : " Ja myslim ze foceni a nasledny koment kazdeho obrazku kdo tady nekdo prida vede vzdy k nejake kriticke debate.

At tady nahodi stejnou fotku Hmm a neco se jiste taky najde na te jeho uzasne plazme. " - máš stopro pravdu. Bol si jediný, kto okomentoval fotku horiz. poz. uhlu, ktorá je asi zdarilá.
Ono zverejnovať fotky to je ísť s kožou na trh. Inak presne farebne odfotit TV obrazovku chce manuál WB na foťáku.
Ladys (1829)|30.3.2013 10:32
Stejne tak nepochodil Zatty, kdyz sem postoval fotky sve nove wt50.Proste vyfotit kvalitne nejaky obraz na TV neni prca a i kdyz v realu vypada obrazovka cool, tak na fotce z toho muze vzniknout akorat tak podnet ke kritice.

Proto ja tohle neudelam, i kdyz mam dobry fotak a dle meho kvalitni obraz na TV, tak s kuzi na trh rozhodne nepujdu :D
joeh (1358)|30.3.2013 10:41
- jo,jo, ale stejne by som veľmi rád videl fotky od Hmm - jednu s des-bes artefakty na LED a tu krásnu z PDP. Pretože text je len v polohe - jedna babka povedala...
Ladys (1829)|30.3.2013 10:48
Neboj dockas se, on to ma jiste uz vyfocene a tedka to upravuje ve photoshopu :D
tesla15 (505)|30.3.2013 11:06
Pánové, TV je jeden z mála výrobků který lze porovnávat současně. Zde by byl problém ( i když né neřešitelný ) zájemci se sejít a své " dokonalé :-)- " výrobky vzájemně si předvézt, s klady i zápory. Jisté řešení by mohlo být použitím stejných foto. Kde a jak tyto umístnit nechávám na Vás - mladé generaci. Lze tento nápad uskutečnit ?. Díky....M Dv.
Heartwork (2358)|30.3.2013 11:10
Uznávám, že pro nás laiky, je nafotit obrazovku tak, aby odrážela realitu, celkem oříšek - něco se ovšem přeci jen nafotit dá a taky se podle těch fotek dá lehce posoudit, zda-li má TV problém se ztrátou detailů, nepřirozenými barvami, přepalem apod.

Na své TV jsem nafotil např. toto:

[ATTACH=CONFIG]22650[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]22651[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]22652[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]22653[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]22654[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]22655[/ATTACH]
Foceno amatérem (mnou) a kamerou Canon HF200. Zvířátka z Astry, zbytek myslím z Hi-Definition Reference Disc 2008.
krecek.jpg ptacek.jpg ovoce.jpg papriky.jpg stul.jpg black-white.jpg
Ladys (1829)|30.3.2013 11:19
Jak rikam, clovek si akorat tak nabehne :D

Ten eagle na ORF HD teda nic moc detaily a cistota/ostrost linii ? :D
Heartwork (2358)|30.3.2013 11:24
Pokud si foto analfabet jako já, tak si zkus vyfotit na své TV obraz, třeba v pohybu, jako já zvířátka z Astry - uvidíme, co ti z toho vyleze. :) Fotil jsem to cca. z metru, metru a půl.
Ladys (1829)|30.3.2013 11:45
Ja ti verim, psis jsem narazel na to, ze nema smysl neco takoveho fotit, vzdy z toho vyleze neco jineho, kort kdyz to budeme fotit my amateri :D
joeh (1358)|30.3.2013 12:52
Heartwork - na to, že si to fotil kamerou, je to vynikajuce.
Osobne si myslím , že na prezentáciu vysokej kvality TV obrazu nie su fotky vhodné, ale na odhalenie chýb panelu plne postačia. Ak tam clouding, bse a iné potvory su, fotka to zachytí. Ovšem bez prikrášlenia fotoeditorom.
Heartwork (2358)|30.3.2013 13:07
[QUOTE=joeh;451232]Ak tam clouding, bse a iné potvory su, fotka to zachytí.[/QUOTE]
Ano... a zachytila to i na mé "bývalé" 55ZL1 (focena tuším nějaká 40% grayscale):

[ATTACH=CONFIG]22668[/ATTACH]

I takové nuance na panelu stačí, aby to člověku otrávilo život a viděl tu "špínu" na každé světlejší jednolité ploše ala sníh, mlha, trávník... :-k
toshiba-zl1-error.JPG
Ladys (1829)|30.3.2013 13:46
Otazka je, zd ajsi to videl jen na tomto specialnim videu nebo i na nejakem lyzovani/fotbale atd ?
Heartwork (2358)|30.3.2013 14:02
Bé je správně - viděl jsem to na lyžování, hokeji, fotbale, zasněžených horách, obloze, mlze... Pro mě to bylo krajně rušivé, jako by ti po obrazovce tancovaly fleky - při pohybu se to prostě "hýbalo" a tím se nepříjemný efekt násobil.
Ladys (1829)|30.3.2013 14:13
Ja vim ze uz je to obehrana pisnicka a vsechno uz vis, ale myslim ze by ti to u nekterych nizsich modelu nedelalo, nicmene bys asi resil jine problemy, viz clouding, cerna atd.
joeh (1358)|30.3.2013 14:17
- šedý flak v strede obrazovky je pruser, ani sa nedivím, že si toshibu vrátil. Na zlepšenie nálady pošlem fotku čistučkej obrazovky alá plazma.
joeh (1358)|30.3.2013 14:39
ani ARIEL nepomáha -
IMG_8947.JPG
Heartwork (2358)|30.3.2013 18:02
[QUOTE=joeh;451261]ani ARIEL nepomáha -[/QUOTE]
Ta zebra, to je fakt plazma? a ty fleky nahoře v rozích, jsou od loga TV stanic? No, potěš prd.l. :-)-
LuckyCat (283)|30.3.2013 19:53
Už nech je sranda :-D
Keďže fotka nezodpoveda celkom skutočnosti, tak len dodám, že čierna je dosť čierna a žiadne artefakty či čo to spomínate sa nekonajú a detaily sú tiež dobré na to aký je zdroj videa :-)
IMG_20130330_164600~01~01.jpg
joeh (1358)|30.3.2013 19:58
[QUOTE=Heartwork;451289]Ta zebra, to je fakt plazma? a ty fleky nahoře v rozích, jsou od loga TV stanic? No, potěš prd.l. :-)-[/QUOTE]
Fakt. O plazmách sa človek dozvie málo, pretože užívateľov je zlomok. I ja, ako dlhoročný plazmonadšenec som konvertoval k LED.
Hmm (1739)|30.3.2013 21:52
[QUOTE=Ladys;451202]At tady nahodi stejnou fotku Hmm a neco se jiste taky najde na te jeho uzasne plazme.[/QUOTE]Dávno přece obě máš ve vlákně o svém úúúúžasném Filipesovi :-) Nicméně vypadá to, že Samsung na firmware od D-řady zapracoval. Joeh to má ovšem opravdu utopené jak prase, při snaze vytáhnout detaily mohou přijít artefakty. Na tom Philipsu už začínají být vidět, ale proti mému Samsungu je to zlatý.
joeh (1358)|30.3.2013 22:27
Hmm - bez urážok, ale doporučujem ti porovnať fotky tmavej tváre pekne vedľa seba - z tvojej plazmy z vlákna o 7007 a mojej led. Snad pochopíš ....
jarino1978 (8045)|30.3.2013 23:54
je to mierne farebne posunuté, ale to je aj tak jedno. Trafiť sa presne 1:1 na farbu s originálom je pre foto TV scifi...[ATTACH=CONFIG]22671[/ATTACH]

Toto je myslím 29.s...Vo foťáku použité viacnásobný snímok,viac násobná expozícia a meranie, ručná voľba bielej na referenciu. Výsledok aj tak na hovno, oproti originálu chýba viac detailov nosa.
600.jpg
Jarda.Bar (1238)|31.3.2013 10:22
Může mi prosím někdo vysvělit, co tím focením pána ve tmě sledujete? :))

To jako porovnáváte která TV komu ukáže více kompresních artefaktů? A ta která je ukáže všechny je špatná a ta co je "zamlčí" je dobrá TV? :)) Skutečně je toto cílem vašeho snažení?!
joeh (1358)|31.3.2013 10:52
Jarda.Bar - kto si hraje, nezlobí. V podstate tie fotky vznikli na tvrdení jedného užívateľa, že na plazme má video z nízkym rozlíšením diametrálne kvalitnejšie ako na LCD. Takže nikto nemá v umysle na základe jednej fotky vynášať ortiel celkovej kvality obrazu konkrétnej TV.
Ladys (1829)|31.3.2013 11:01
[QUOTE=Hmm;451331]Dávno přece obě máš ve vlákně o svém úúúúžasném Filipesovi :-) Nicméně vypadá to, že Samsung na firmware od D-řady zapracoval. Joeh to má ovšem opravdu utopené jak prase, při snaze vytáhnout detaily mohou přijít artefakty. Na tom Philipsu už začínají být vidět, ale proti mému Samsungu je to zlatý.[/QUOTE]

Samu uznas ze dnesni LCD jsou i oproti tomu tvemu Samsungu D7000 lepsi, tak bud vuci LCD vice objektivni a nevychazej pouze ze svych zjisteni.

Toho meho uzasneho Filipesa muzes kritizovat akorat tak za soft, ...s obrazem se ale neobtezuj, tam bys narazil :D
MlokCZ (636)|1.4.2013 18:29
Přidám něco k ES řadě. Na svojí 46ES8000 dokážu nastavit obraz, že clouding není vidět vůbec, ale pouze když cíleně pošlu detaily v tmavých scénách do pr...e. Tak to samozřejmě nastavené nemám, detaily chci vidět. A při rozumném nastavení (co se dá zvládnout pomocí testovacích obrazců a dalších domácích metod bez použití optické sondy) tam trochu clouding rozhodně vidět je.
Samozřejmě se to může trochu lišit kus od kusu. Koukal jsem ale už na další dvě ES8000 a bylo to +- stejné jako můj kus (při +- stejném nastavení obrazu), žádné velké rozdíly se nekonaly.

Po pár měsících používání jsem poměrně spokojený, ale mohlo by to pořád být v černé lepší. Kromě černé mi už prudí jediná věc a to zapínání/vypínání režimu hry (bez režimu hry je příliš velký input lag a je to jako monitor nepoužitelné; v režimu hry pohoda), což jsem tu už někde popisoval s dotazem (a nikdo na lepší variantu než používám nepřišel; používám dlouhé makro na Logitech Harmony).
joeh (1358)|1.4.2013 19:14
MlokCZ - pribi ledkám, zníž jas, gama -1. HDMI nakonfiguruj pre konzolu zvlášť.
MlokCZ (636)|1.4.2013 19:36
Používám z 99% HTPC, takže v podstatě jediná konfigurace. A mám nastaveno velmi pečlivě dle všech možných testů, které jedznačně určují zda se mi někde neztrácí detaily. Z HTPC se tohle nastavuje opravu dobře.
Jas je dobrý příklad. Ten mám přesně tak, abych o detaily nepřišel. Samozřejmě, že když ho více snížím, tak clouding začne mizet. Ale to je právě to oč tu běží, protože s ním začnou mizet i detaily.
S nastavením jsem si hrál opravdu hodně hodin (a samozřejmě zkoušel všechny možné kombinace jas x úroveň podsvícení). A určitě žádné změny dělat nebudu. Jedině kdybych měl ještě k dispozici optickou sondu, tak bych mohl některé věci ještě o něco lépe doladit.

Jeden ze základních testů:
Vidíš při svojem nastavení u tohoto všechny "skoro černé" nebo třeba až 5-tku? http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php
Nemusí to samozřejmě být přímo tenhle test. Může to být dle libovolného testu, kde "skoro černé".
joeh (1358)|1.4.2013 19:50
- skušobné obrazce - ešte som nevlastnil TV, kde by som po kalibrácii nemusel nastavenia " rozhasit " .
MlokCZ (636)|1.4.2013 19:58
Testovací obrazce sami o sobě dobré nastavení nezajistí. Ale platí to 100% opačně. Tedy ať nastavíš jakýmkoliv způsobem, tak musí být obrazce vidět korektně. Když nejsou, tak je něco špatně. A samozřejmě obrazce nejsou jediným zdrojem při nastavování, je to jen jedna z více pomůcek.
A kalibrací myslíš použití optické sondy?
joeh (1358)|1.4.2013 20:03
- kdepak sonda, na to som nedorástol. Myslel som na nastavenia podľa sk.obrazcov.
Heartwork (2358)|1.4.2013 20:40
[QUOTE=MlokCZ;451565]
Po pár měsících používání jsem poměrně spokojený, ale mohlo by to pořád být v černé lepší. [/QUOTE]

Vzhledem k tomu, že máš možnost přímého srovnání ES8000 s naší starou A786, měl bych otázku - jak vnímáš rozdíl mezi těmito dvěma modely?

Je tam znát nějaký kvalitativní posun? Má ES8000 viditelně lepší obraz? lepší kontrast, lepší černou?
Je znát absence Full LED podsvícení s Local Dimming nebo to za ty roky už Samsung dohonil nějak softwarově i u TV s Edge LED?
Vnímáš nějak při nočním sledování absenci Local Dimming? Vím, že tuhle funkci neměl u A786 Samsung tak vychytanou, jako např. Toshiba u modelu ZL1, ale zeptat se musím. :)

Neruší nějak ta funkce "Micro dimming"? Máš ji aktivovanou? Co pohyb je lepší, než u A786? Co kurvítka obrazu - aktivované či deaktivované?

Stále jsem nic nepořídil a možná bych zkusil testnout new Samsung UE55F8000
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

V recenzích vychází celkem dobře:
http://www.avforums.com/reviews/Samsung-UE-F8000-55F8000-55-47F800-47-75F8000-75-Inch-3D-LED-LCD-Smart-TV-Review_491/Review.html

Parametry, které mě zajímají, vypadají taky celkem nadějně:
Colour reproduction calibrated - reference
Greyscale calibrated - reference
Contrast - excellent
Black level - excellent

Nejvíc mě stále straší / odpuzuje to Edge LED podsvícení, ale cpou ho tam dnes prakticky všichni, tak snad...?! :-)-
MlokCZ (636)|1.4.2013 21:25
Stručně: ES8000 je lepší ve všem. V něčem jen nepatrně, v něčem výrazněji.

- černá a clouding
Jasně lepší ES8000. Micro dimming se zřejmě vůbec zapínat/vypínat nedá. V menu je jen nastavení "černý tón", což funguje stejně jako u A786 - tedy kurvítko detailů. U obou mám vypnuto. Clouding je u ES8000 méně rušivý. Je sice na více místech (ve středu obrazovky tvoří část kružnice + rohy), ale zase méně výrazný. U A786 jsem měl světlejší hlavně dva rohy. U ES8000 vidím více detailů v tmavých scénách. U A786 to local dimming nezachrání jak jsou zóny příliš velké (a výrazněji je znát pouze ve scénách kde je velká černá plocha, což je málokdy). Navíc u A786 jsem používal hraniční nastavení, aby ještě local dimming vůbec fungoval a pro to už byla nějaká ztráta detailů. Při poštelování pro zvýšení detailů se nejen přišlo o dimming, ale už to začalo být celé v tmavých scénách dost do šediva.

- celkový obraz jasně lepší na ES8000, zřejmě hlavně kvůli lepšímu kontrastu (nebo možná díky chytré manipulaci s obrazem v rámci zón, tedy díky micro dimmingu)

- pohyb zvládá lépe ES8000, hlavně co se týká 23,976Hz z PC. U A786 jsem musel mít zapnuté pohybové funkce (i když na méně agresivní nastavení), jinak se pohybující se scény (pohyb celé scény) často pocukávaly (po celý pohyb scény). Zřejmě ne zcela korektní zvládnutí 23,976/24Hz z PC. Zapnutí pohybových funkcí problém odstranilo, ale sem tam způsobilo pocuknutí samostatné (jen jedno a jen cca 1x za hodinu, takže se to dalo) a sem tam nějaké drobné artefakty. U ES8000 používám nastavení "clear", které je jen velmi decentní a nedělá žádné viditelné artefakty a žádný soap opera efekt

- z dalších kurvítek obrazu vše vypnuté (na obou), tedy hlavně dynamick kontrast

- pozorovací úhly dost velká bída u obou; mně je fuk, koukám z ideální pozice, někomu ale může vadit

- A786 má efektivnější nastavení, v opravdu světlé místnosti má větší rezervy; u ES8000 pak při opravdu napálení podsvícení se hodně zvýrazní clouding; používám podsvícení 7-12 z 20 a tam je to ještě ok

- jediná vlastnost, kde A786 jasně vede je banding. U A786 ani náznak, u ES8000 ho na 20% šedé vidím; u filmů mi ale nijak neruší (ani u čtení webu, kde často mívám šedivé pozadí)

Jediné kde by se mohla ES8000 ještě zlepšit je černá (tím myslím včetně cloudingu). O hodně lepší jsem viděl ale pouze u nejlepších plazem (ale třeba ZL1 jsem ještě vůbec neviděl).

Nová F-ková řada vypadá hodně dobře. Kupovat teď, tak si na ní určitě připlatím. Měnit ale z ES už určitě nebudu.

edit:
Ještě jsem zapomněl na input lag. Ten šel proklatě nahoru u ES8000. Nejvíce dělají pohybové funkce. Když jsou zapnuté (a to nastavené jakkoliv), tak inpug lag cca 100ms. Jako monitor už nepoužitelné (tedy aspoň pro mě). Je nutné tedy používat game mód. Ten ale zase doznal vylepšení. A dokážu na něm nastavit zcela srovatelný obraz jako bez něj, pouze zmizí úplný dimming (ten je ale stejně jen pro celou černou obrazovku) a samozřejmě pohybové funkce (to je ale fuk pro 60Hz režim). U A786 game mód taky o něco snižoval input lag, ale bez game módu nebyl tak velký (cca 45ms), takže se to ještě dalo a vůbec jsem ho nezapínal (vyjímečně při hraní her, ty ale téměř nehraju). U ES8000 je potřeba zapínat i na použití jako monitor, těch 100ms vadí i na reakce myši.
U A786 byl problém s game módem, protože vynucuje standardní režim (to u obou těch TV). U A786 je ale problém se standardním režimem obrazu, protože zakazuje některá nastavení, např. použití teplých barev. U ES8000 lze nastavit i pro standardní režim obrazu teplé barvy a vůbec lze celkově nastavit srovnatelně s režimem film. Díky tomu je game mód u ES8000 plnohodnotný.
MlokCZ (636)|1.4.2013 21:38
Jestli bude pravda tohle z té recenze:
"The results spoke for themselves, with an even backlight and no clouding, dirty screen effect or bright corners or edges."
tak to by mohl být ještě poměrně velký skok kupředu oproti ES. Nějak mi to ale zní až podezřele dobře, dokud to neuvidím, tak tomu zcela neuvěřím.
Heartwork (2358)|1.4.2013 22:03
Mockrát díky za pěkné porovnání - jako vodítko dostačující, zbytek bych musel testnout stejně sám.

Recenze beru samozřejmě s rezervou, ale jistý posun k lepšímu potvrzují prakticky všichni recenzenti, tak na tom snad něco málo bude.
V beznaději už jsem začal koketovat v myšlenkách s plazmou, jenže taky to má své ale..., takže dám pravděpodobně nejdříve šanci F8000 od Sama i přesto, že mě od Sama láká plazma F8500 a něco by se našlo možná i u Panasonicu - není to ovšem moje krevní skupina i když ten kontrast a černá jsou velikým lákadlem.

Uvidíme, no... do příchodu 4K OLED za "normální peníze" určitě nevydržím. 8-)
joeh (1358)|1.4.2013 22:28
Heartwork - pokial si spomínam, je pre teba jedinou prioritou kvalita obrazu v uplnej tme. V tom prípade kludne zober plazmu, ktorá ťa láka. Podsvietenie buniek bude nízke, tým aj riziko vypálenia a spotreba.
P.S. - pod 65" nechod, po pár mesiacoch sledovania 65tky /3,5m/ by som zniesol i 75tku, ale to je už finančne troška mimo.