Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

obrazově nejlepší současná dostupná 55+" LED(LCD) TV

Heartwork (2358)|1.4.2013 22:55
[QUOTE=joeh;451617]Heartwork - pokial si spomínam, je pre teba jedinou prioritou kvalita obrazu v uplnej tme.[/QUOTE]
Není to tak úplně pravda..., jedinou prioritou určitě ne - jen by ta černá ve tmě nemusela být příliš šedá, flekatá, fialová... zkrátka všelijaká jen ne černá. :)

Vím, že je to i v rámci různých technologií stále o kompromisech, ale já bych rád nejen černou ve tmě, ale též pěkný a jasný obraz ve dne (o lyžování na žlutém či zeleném sněhu nestojím), slušnou spotřebu, obraz bez blikání atd., atd...

Nechci se o TV starat, hlídat co tam jak dlouho může běžet..., ale z čeho mám největší vítr, jsou pazvuky (pískání, bzučení...) - to mi rve uši a vyloženě to nesnáším, byl to i důvod proč jsem měnil svou současnou TV za jiný kus, protože ten první mi pískal - trpěl sem jako pes i přesto, že to moje polovička vůbec neslyšela. :) A to bylo LCD, nějaké plazma pazvuky např. při bílé ploše, bych asi psychicky neustál.

Poznámka k úhlopříčce je trefná a správná, ale LCD za rozumný peníz končí bohužel u 55", pak už je to kilo a výše - to za TV na "pár let" nedám. Pokud by to bylo na 10-15 let, dám klidně 2 kila, ale na 3, max. 5 let opravdu ne.

Doporučuješ mi plazmu, přesto, že jsi konvertoval k LCD a poslal si sem tuhle fotku? :)
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33524-obrazove-nejlepsi-soucasna-dostupna-55-quot-led-lcd-tv#post451261
joeh (1358)|1.4.2013 23:08
To mení situáciu, ak potrebuješ TV na všeobecné použitie podla príspevku, tak ber toho nového LED fkového Sama. Ak nebude lepší ako ES8000, určite nebude horší.
Tá fotka vypálenej plazmy je pravá, alé telka bežala bez pravidelného čistenia, i cez den, no atam sa počíta s vypálením a postupným blednutím obrazu.
Ladys (1829)|2.4.2013 07:15
Heartwork hlavne nevyzkousel ani ES8000, kterou by sehnal za vyborny peniz...48tis

F8000 toho moc noveho neprinese, rozhodne ne za tech min 12tis navic.

Jinak to vidim stejne, proste za rozumny peniz se u LCD 55+ uz nic nesezene.Nehlede na to, ze cim vetsi TV, tim vyraznejsi clouding atd.
zatty (1215)|2.4.2013 09:54
a až budu velký koupím si velkou tv...to byl můj sen a proto mám za tři roky 6 tv s toho 4 vlajky.... ve velikostech 46-55"
MlokCZ (636)|2.4.2013 09:55
[QUOTE=Heartwork;451612]
V beznaději už jsem začal koketovat v myšlenkách s plazmou, jenže taky to má své ale...[/QUOTE]
Taky už jsem koketoval i s plazmou při výběru ES8000 jak jsem byl při hledání co nejlepší černé (tím myslím celkové podání černých scén, detaily, clouding, atd.). Obraz za světla bych zkousnul, tam si vždy můžu více zatáhnout a světlo snížit.
Bohužel ale blikání vidím hodně a vadí mi. A k tomu mi běží TV tak ze 70-80% jako monitor a to z 95% tam je na části obrazovky stejná statická část a do rizika vypalování se mi jít nechtělo. Navíc je mi jako monitor LCDčko o hodně příjemnější.

Nakonec jsem rád, že jsem zůstal u LCD, i když by ta černá (se vším všudy) mohla být lepší.
Ladys (1829)|2.4.2013 10:05
[QUOTE=zatty;451651]a až budu velký koupím si velkou tv...to byl můj sen a proto mám za tři roky 6 tv s toho 4 vlajky.... ve velikostech 46-55"[/QUOTE]

To nam vysvetli co te k tomu vedlo ? :D
bavorak (1494)|2.4.2013 10:32
[QUOTE=zatty;451651]a až budu velký koupím si velkou tv...... ve velikostech 46-55"[/QUOTE]

to si odporuje :-) velka je 60" a viac :-)
zatty (1215)|2.4.2013 10:57
Hledání ,,wow,, obrazu což se následně změnilo v nekonečný koloběh nespokojenosti. Ted sem stridmejsi a volim jen přesně to co od TV očekávám jak v kladu tak v záporu.jelikož sem mel skoro všechno co se da sehnat v LCD/led od uvedeni tak si mohu udělat obrázek kam to značky dotahly a čím mohou překvapit oproti minulosti

---------- Doplněno v 10:57 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:54 ----------

[QUOTE=bavorak;451655]to si odporuje :-) velka je 60" a viac :-)[/QUOTE]

Tam žácinaji obří TV. Navíc koukat na 60" ze 2.5m beru jako naprosto zbytečnou a nesmyslnou vec
Ladys (1829)|2.4.2013 11:13
Kdyz uz jsme u toho chlubeni kolik TV za kolik let, tak ja mam ctvrtou za 6 let.Navic jsem ale jeste 2 vracel z duvodu nevyhovujiciho obrazu.Takze v podstate 6.
Ja se ale nehonil za nejlepsim obrazem, resp ano, ale vzdy to bylo podminene vetsi uhloprickou.
Po letech jsem ale zjistil, ze nema cenu utracet za vlajkove lode (ma prvni a predposledni) a volit nejak rozumne.

Jinak musim souhlasit s Bavorakem, s jidlem resp zvykem roste chut a clovek chce logicky vetsi a vetsi.Vetsi ovsem nesmi byt na ukor kvality obrazu, ktera ovsem pri dnesnim televiznim zdroji neni nejak valna.
Koukam ze 3m a mym pristem cilem bude jednoznacne 65", coz si myslim ze bude snad konecna, co se neustaleho zvetsovani uhlopricky tyce.A tak nejak doufam v OLED 4K :D
bavorak (1494)|2.4.2013 11:16
kazdeho nazor ... ja by som moju 59" vymenil za 64 az 65" hned, ale treba vzdy vydrzat aspon ob jeden modelovy rok, aby to nieco prinieslo. Uvidim ake budu tie F8500 a "skatule" sa budu opat posuvat :-).
zatty (1215)|2.4.2013 11:35
Bojím se cim dal víc ze do příchodu OLED to je už jen ho není po desetinkach bez konečného efektu hor na uhloprickach nad 55
Ladys (1829)|2.4.2013 11:41
Taky si myslim ze do prichodu OLED, samozrejme za rozumny peniz, tak ze zadny vyrazny posun v oblasti LCD/plazma nebude.

Honba za vice cernou nebo kristalovym obrazem bez chyb je utopie a diky snizovani nakladu u vsech vyrobcu by musel byt clovek hodne naivni aby dostal do obyvaku opravdu podarenou TV.
zatty (1215)|2.4.2013 12:17
možná by aj dostal, jen druhým smutným faktorem je ořezávání modelů pro evropu, což se děje již třetí sezónu a jde to vidět čim dál víc
joeh (1358)|3.4.2013 22:37
Dovolím si tvrdit, že vlajkové lode všetkých výrobcov TV disponuju veľmi kvalitným obrazom, /ak tam teda neni viditeľný kaz/, ovšem nie sme v Japonsku a telky musia bojovať s SD signálom, kvázi HD signálom atd.
Len málokto sleduje výlučne vysokokvalitné filmy na BD. Snaha o najčernejšiu čiernu vyznie dosť komicky, ak uvážime aké malé percento sa plne čiernych scén v reálnom signále vyskytuje.
A nastavenia, akože kalibrácia - to je kompromis. Pri snahe o nastavenie TV podľa sku. obrazcov sa na večšinu kanálov nedá dívať.
Heartwork (2358)|3.4.2013 23:23
[QUOTE=joeh;451893]Snaha o najčernejšiu čiernu vyznie dosť komicky, ak uvážime aké malé percento sa plne čiernych scén v reálnom signále vyskytuje.[/QUOTE]
Budu to opakovat, dokud si to všichni nezapíšete navždy do paměti - nejdůležitějším aspektem kvality obrazu je kontrast (rozdíl mezi nejtmavší a nejjasnější částí obrazu). Hlavně to dělá obraz obrazem, určuje jeho hloubku - jak není kontrast, obraz je plochý jako list papíru. :-k

Takže rozhodně nejde o "nějakou" a už vůbec ne komickou, snahu o nejčernější černou. \\/

[QUOTE=joeh;451893]
A nastavenia, akože kalibrácia - to je kompromis. Pri snahe o nastavenie TV podľa sku. obrazcov sa na večšinu kanálov nedá dívať.[/QUOTE]
Tomuhle tedy příliš nerozumím - pokusíš se tu myšlenku nějak rozvést? :-)-
joeh (1358)|3.4.2013 23:30
- ISTE - sám si potvrdil, že ak telku presne nastavíš, potom ju troška rozhasíš.
Hmm (1739)|4.4.2013 17:29
[QUOTE=joeh;451338]Hmm - bez urážok, ale doporučujem ti porovnať fotky tmavej tváre pekne vedľa seba - z tvojej plazmy z vlákna o 7007 a mojej led. Snad pochopíš ....[/QUOTE]Jo chápu, že dokážeš žít s asi dvěma třetinama detailů co režisér s osvětlovačem zamýšleli, a máš radost ze své nové TV a její černé na úkor hloubky, nic proti. Navíc vím, jak to u mě vypadá v reálu, a že jsem se nezaměřoval na zachycení sytosti černé (to ani LCD na tom není až tak špatně jak vypadá z fotky), ale "kvality" zpracování materiálu s nízkým rozlišením a zobrazení tohoto upscalingu, které je na mém Dčkovém modelu otřesné a uznávám, a i jsem to napsal, že ESko je na tom o hodně lépe.

[QUOTE=Ladys;451383]Samu uznas ze dnesni LCD jsou i oproti tomu tvemu Samsungu D7000 lepsi, tak bud vuci LCD vice objektivni a nevychazej pouze ze svych zjisteni.
Toho meho uzasneho Filipesa muzes kritizovat akorat tak za soft, ...s obrazem se ale neobtezuj, tam bys narazil :D[/QUOTE]Asi jsi dobře nečetl, co jsem přesně v tom duchu už napsal. Jinak já tvou TV nekritizuji, jen jsem použil obdobné pejorativně znějící adjektivum jako ty předtím o plazmě.
joeh (1358)|4.4.2013 18:00
Hmm - a ty sa náhodou neoberáš o detaily vo svetlách ? Na fotke tmavej tváre nemáš žiadnu kresbu. /fotka plazma/
joeh (1358)|4.4.2013 18:55
Ešte doplním - plazma zaostáva v ostrosti /kresbe/ za led tv, má totiž hrubší raster. Znamená to, že pri stejnej uhlopriečke musí byť večší odstup. Na stejnu vzdialenosť podáva plazma menej ostrý obraz.
LuckyCat (283)|4.4.2013 21:56
Toto som sa mi zdalo ked som videl vedľa seba led a plazmu v tej istej veľkosti a pustené s tým istým signálom. Myslel som si, že sa mi to len zdá :-)
bavorak (1494)|5.4.2013 08:25
no 1920x1080 je 1920x1080 ..... tak aky iny raster ???
KamilZ (10277)|5.4.2013 09:29
Třeba takovýto? http://jsfiddle.net/MCZuJ/
strom.strom (71)|5.4.2013 09:39
No a je ten rozdíl v rastru mezi LCD a PDP reálně patrný? Koukal jsem nedávno na 50ST50 v Datartu asi tak ze 2 metrů a nepřišlo mi, že by byl nějaký problém (byť jsem se konkrétně na toto nezaměřoval). Má v tomto ohledu smysl plasma 65" na sledovací vzdálenost 3 metry nebo je už moc velká?
joeh (1358)|5.4.2013 13:40
- záleží na tvojom zraku, no s vysokou pravdepodobnosťou ti bude obraz pripadať málinko máznutý. Doostriť sa dá, ale veľmi skoro prichádzaju nepekné potvorky. Plazma má medzi bunkami neučinní plochy, ktoré sa na kresbe obrazu nemaju ako podieľať. Ledka má nasekané pixle nahusto. / vid.odkaz od KamilZ/
MomoBrut (205)|5.4.2013 14:29
Heh, to je usměvné. Tady se řeší rozdíl v ostrosti, který je téměř neznatelný. A smysl má jen u opravdu kvalitního HD materiálu. Ani ten největší TV úchyl určitě nekouka na BR od rána do večera. To, co se servíruje v ČR jako HD signál, je ostuda. Řešit ostrost je úsměvné. Ale to, že SD signál je na LCD a LED téměř nekoukatelný, tváře vypadají jak omalovánky, gradient v tmavších stupních šedi v podstatě není ... tak to zřejmě podstatné není ... :-)
joeh (1358)|5.4.2013 14:41
MomoBrut - ty si videl naposledy LCD v roku 2005 ?
LuckyCat (283)|5.4.2013 14:43
Momobrut: Neviem ci si uz videl niekde inde lcd led ako v predajni pusteny zrejme bez nastavenia ci kalibracii ale ja som mal plazmu pri ledke pustenu a ziadne omalovanky som si nevsimol. Po dokladnej kalibracii oboch tv boli farby rovnake (pekne zive) na oboch . Je hned jasne z toho co pises aky tv mas doma: -) hold niekto si dovolil napisat nieco zle na plazmu a to nevies rozdychat. :-) . Proste je to asi tak ako sa tu pise a nenarobis stym nic ze v ostrosti ma na vrch lcd (led) . Ak by si aj mal pravdu s tym sd signalom na lcd (co z mojej skusenosti nie je pravda) , tak stale zostava faktom ze lcd pre tych co chcu maximalne ostry obraz pri maximalne kvalitom zdroji je lcd (led) vhodnejsi
LuckyCat (283)|5.4.2013 17:00
Bavorak: sd signal sa u nas pozera denne a nie je to taka hroza ako tu vecsina uvadz na lcd a cim viac sledujem a citam na tuto temu tak mi zacina byt jasne preco tomu aj tak je. Panel plazmy nezobrazi nedostatky tak ostro ako lcd preto to tak zle nevyznie ale o com to potom je? Len o tom ze tie nedostatky su len skryvane vlastne nedokonalostou (slabsou ostrostou) panela, cize rozmazane. Ked toto niekomu vyhovuje bud jiz............ Nevies ako som kalibroval danne tv tak sa ktomu mozes vyjadrit len mne z neznamych pohnutok. Ak podcenujes kalibraciu tv tak mam tiez na to svoj nazor
mila001 (149)|5.4.2013 20:05
Potřeboval bych poradit LED TV 60" a 200Hz panel.Max cena 65tis.Líbí se mi LG 60LA860 nebo 60LA740.Nejvíce sleduji sport a u LG to býval problém,možná budou nové panely lepší.Díky za radu.
sibelius (329)|5.4.2013 20:18
Ano, mozna budou, to je jedina mozna odpoved a rada v soucasne chvili. A co se ti na nich tak libi?
mila001 (149)|5.4.2013 20:46
Nemusí to být LG ale třeba Panasonic nebo Samsung,Sharp,Philips ale chci aby to mělo 200HZ.V dnešní době to různě maskujou,že člověk už nepozná co je 200Hz.
Heartwork (2358)|5.4.2013 22:54
[QUOTE=mila001;452175]ale chci aby to mělo 200Hz....[/QUOTE]
Pokud se nepletu, tak takový panel dělá pouze Samsung a měl by být k nalezení i v nějakém modelu Philips, ale nechci tě mystifikovat. :)

S hledáním 60" ti bohužel nepomůžu - nedaří se mi najít ani slušnou 55".
Nízkokontrastní IPS panely ti nevadí? Tak snad něco najdeš. :-)-
zatty (1215)|6.4.2013 01:15
všechny vlajky značek jsou 200Hz takže to máš jedno co koupíš, teď je spíš problém v tom jakou technologii zvolit, jestli IPS či VA každá má svoje pro a proti a nejde přesně říct jakou zvolit protože v každé pak reálně najdeš problém....navíc u 60" a víc u LCD-LED technologií je to fakt už brutální problém najít schopnou TV...
strom.strom (71)|9.4.2013 19:24
[QUOTE=joeh;451998]Ešte doplním - plazma zaostáva v ostrosti /kresbe/ za led tv, má totiž hrubší raster. Znamená to, že pri stejnej uhlopriečke musí byť večší odstup. Na stejnu vzdialenosť podáva plazma menej ostrý obraz.[/QUOTE]

Tak jsem dnes měl shodou okolností příležitost si tento poznatek ověřit vzhledem k tomu, že plánuji pořídit 65" plasmu. Porovnával jsem 50ST50 s 50" LCD panely dokonce několika typů (IPS Panasonic 2012, IPS LG, Samsung ES8000). Pěkně jsem si to prohlédnul z 15 cm a rastr pixelů se mi zdál na ST50 minimálně stejně hustý, ne-li "plnější" než na porovnávaných LCD. A to je přesně to, co mi na tomhle fóru štve. Že je tu jistě spousta přispivatelů, kteří ví, že výrok o lehce méně ostrém obrazu plazmy vůči LCD kvůli mezerám mezi pixely je blbost, ale ten výrok nedementují. Pak se z tohodle fóra fakt nedá dozvědět nic lepšího než to, že IPS panely mají mizerný kontrast :( Pokud tu někdo o TV něco ví, zapojte se prosím někdy do diskuze a jen nepřihlížejte. Bylo by fajn pozvednout tomuto fóru trochu odbornou úroveň.
Plutotype (717)|7.5.2013 18:22
Všetkým fanúšikom technológie a dobrého obrazu doporučujem 9.ročník Value Electronics HDTV Shootoutu, ktorý budete môcť sledovať live na tomto linku ( vždy začiatok o polnoci ):

http://new.livestream.com//accounts/632436/hdtvshootout
Hmm (1739)|7.5.2013 18:29
[QUOTE=Heartwork;452213].... S hledáním 60" ti bohužel nepomůžu - nedaří se mi najít ani slušnou 55".[/QUOTE]A japato? Dyk tady na foru linkujes plazmy s excelentním hodnocením Reference Status/Level :-) A že při hodně vysokých nárocích neexistuje opravdu kvalitní LCD už ses přesvědčil :-)
Heartwork (2358)|7.5.2013 18:35
[QUOTE=Plutotype;456208]Všetkým fanúšikom technológie...[/QUOTE]

jj, to jsem kdysi sledoval jak blázen :)
Heartwork (2358)|7.5.2013 18:44
[QUOTE=Hmm;456210]A japato? Dyk tady na foru linkujes plazmy s excelentním hodnocením Reference Status/Level :-) A že při hodně vysokých nárocích neexistuje opravdu kvalitní LCD už ses přesvědčil :-)[/QUOTE]
Protože plazmy furt žerou jak zjednaný a nejen LCD TV mají své neduhy. Ani už nevím, co by mě štvalo víc, ale např. plazma IR mezi mé oblíbence nepatří a zdá se, že např. u Samsungu je IR ve větší míře, než vloni. 9-)

Panasonic na tom nebude o moc líp, příspěvky, že to někoho irituje, se tu objevují i přesto, že mě plazmisti přesvědčují, že je to již dávno vyřešeno a není žádný problém:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/35053-Koupe-50-LCD-okolo-30000-muj-downgrade-z-plasmy?p=456085&viewfull=1#post456085

Ono je těch problémů u obou technologií neustále několik - radost z toho samozřejmě nemám. :)

Dnešní plazmu bych vzal bez váhání, pokud bych potřeboval do cinema roomu "večerní promítačku filmů". Potřebuji bohužel něco univerzálnějšího.
Plutotype (717)|7.5.2013 19:08
LCD ani OLED nemá šancu poraziť plazmu najbližšie 2 roky. LCD má svoje problémy, je to mainstream technológia. OLED bude high-end, keď nebude stáť 55" 9k eur.
Plazma je videofilska technológia a okrem toho, že je vhodná na sledovanie filmov v noci, nie je de-facto nijak praktická v porovnaní s LCD LED a OLED pre 90% spotrebiteľov.

VE Shoout môže odpovedať napríklad, či TX-P60ZT60 ( 60" ) je obrazovo viac než TX-P65VT60 ( 65" ), keď vezmeme do úvahy ich ceny. Dúfam ďalej naivne, že sa na shootoute objaví konečne OLED televízor, buď od LG alebo Samsungu. Ten ešte nikto vedecky netestoval, hoci verím, že farby, kontrast a detaily bude mať OLED ako najlepšia plazma a nejaká revolúcia sa určite udeje. Na druhej strane OLED je síce ultra rýchly panel, ale čo sa týka zobrazenia pohybu, som zvedavý, ako by dopadlo meranie pohybovej ostrosti v porovnaní s plazmovou technológiou.
Heartwork (2358)|7.5.2013 19:14
[QUOTE=Plutotype;456220]
Plazma je videofilska technológia a okrem toho, že je vhodná na sledovanie filmov v noci, nie je de-facto nijak praktická v porovnaní s LCD LED a OLED pre 90% spotrebiteľov.
[/QUOTE]
Bohužel musím souhlasit.

K tomu OLED:
co tato technologie a "vypalování", tak jak jej známe z plazmové technologie? Nebude na tom OLED nakonec podobně jako plazma?
interfernet422 (1575)|7.5.2013 19:22
[QUOTE=Heartwork;456213]Protože plazmy furt žerou jak zjednaný ... [/QUOTE]

Není to tak strašné. IR se dá taky překousnout. Z čeho by mě ale jeb.o je clouding. Přes to nejede vlak.
Heartwork (2358)|7.5.2013 19:27
[QUOTE=interfernet422;456228]Není to tak strašné. IR se dá taky překousnout.[/QUOTE]
Když já nejsem zrovna vhodnej adept na překusovače. :)

[QUOTE=interfernet422;456228]Z čeho by mě ale jeb.o je clouding.[/QUOTE]
Clouding je svině, ale dá se chytnout i LCD TV, která ho nemá nebo neruší.

Dneska je lepší se dívat z okna. :-E
Hmm (1739)|7.5.2013 19:30
[QUOTE=Heartwork;456213]Protože plazmy furt žerou jak zjednaný a nejen LCD TV mají své neduhy. Ani už nevím, co by mě štvalo víc, ale např. plazma IR mezi mé oblíbence nepatří a zdá se, že např. u Samsungu je IR ve větší míře, než vloni. 9-)[/QUOTE]
Ty novou TV asi opravdu ještě dlouho mít nebudeš :-)
Jinak by mě zajímalo, kolik bys viděl u plazmy ještě jako přijatelnou spotřebu? Těch do 300W by ten nový F-kový 64´ Samsung v tom 2D Movie dát mohl. Známej měřil nedávno 50´Panáka G10 a při nějakém okamžitém měření mu to ukázalo přes 400W a to nebyl zrovna hokej ....
To IR by ti vadilo už jen že tam je z principu technologie, i když bys ho ani z metru neviděl?
interfernet422 (1575)|7.5.2013 19:32
Ne, nekoupí. On tu bude plkat do konce fungování TVF. Klidně na to můžeme uzavírat sázky :-E
Heartwork (2358)|7.5.2013 20:08
[QUOTE=Hmm;456238]
Jinak by mě zajímalo, kolik bys viděl u plazmy ještě jako přijatelnou spotřebu? Těch do 300W by ten nový F-kový 64´ Samsung v tom 2D Movie dát mohl.[/QUOTE]
Do 300 wattů samozřejmě levou zadní, ale pro "supersvítivou" F8500 v 64" je tato hodnota podle mě sci-fi.

Stačí se mrknout na spotřebu Panasonicu VT60 v 50" a to je proti Samovi F8500 težkej umíráček (co se jasu týče), podívej se sem:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/95443-panasonic-50vt60-test-otwarty-jakosc-ktora-otwiera-inne-horyzonty-zniewala.html
Na několika fotkách je zachycena momentální spotřeba - ta akceptovatelná je max. na několika fotkách s prakticky černou obrazovkou, když je tam trošku obrazu / světla, tak to už to bere 400+ wattů a to tam není změřená snad žádná světlá scéna ala lyžovačka nebo hokej.

[QUOTE=Hmm;456238]To IR by ti vadilo už jen že tam je z principu technologie, i když bys ho ani z metru neviděl?[/QUOTE]
Kdybych ho z metru neviděl, tak bych to snad psychicky unesl. :) Nesměl by ten panel pak být ovšem flekatej či pruhovanej - jak ve světlých, tak ve tmavých scénách.
Ivo Mašek (10205)|7.5.2013 20:11
[QUOTE=interfernet422;456240]Ne, nekoupí. On tu bude plkat do konce fungování TVF. Klidně na to můžeme uzavírat sázky :-E[/QUOTE]
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/34887-TV-pro-Heartwork?p=453362&viewfull=1#post453362
Heartwork (2358)|7.5.2013 20:17
[QUOTE=interfernet422;456240]Ne, nekoupí. On tu bude plkat do konce fungování TVF. Klidně na to můžeme uzavírat sázky :-E[/QUOTE]
Lepší půl roku plkat než..., nakonec tam pověsím místo TV obrázek a půjdu se kochat přírodou - máš recht. B-)

---------- Doplněno v 20:16 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:15 ----------

[QUOTE=Jan10;456242]OLED bude taky vypalovat - to si pište ... [/QUOTE]
Taky si to někde četl?

---------- Doplněno v 20:17 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:15 ----------

[QUOTE=Ivo Mašek;456249]https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/34887-TV-pro-Heartwork?p=453362&viewfull=1#post453362[/QUOTE]
Ivo..., ty aby ses nepřidal. Až něco koupím, ještě vám tady bude smutno. :-E
Hmm (1739)|7.5.2013 20:44
[QUOTE=Heartwork;456248]Do 300 wattů samozřejmě levou zadní, ale pro "supersvítivou" F8500 v 64" je tato hodnota podle mě sci-fi. [/QUOTE] Stejně jde o průměrnou spotřebu a pokud to někdo nekoupí a nebude chvíli měřit, tak nevíme. Z toho odkazu mě překvapila spotřeba některých z těch monoskopů, na druhou stranu ten poměrně jasný vlak měl "jen" 275W, a takhle by mohla vypadat průměrná jasnost většiny filmů. I když při sportu (a nemusí to být zrovna hokej nebo krasobruslení, stačil by asi fotbal nebo atletika) či při zprávách ze studia to bude asi horší. Ale ono je to taky o průměrných denních hodinách provozu. Nicméně i průměrných 400W se dá utáhnout bez ruinování, určitě pro toho kdo dá za TV přes 50 tisíc. Prostě několik málo stovek měsíčně navíc to bude. Sice se to nasčítává, ale i za rychlý net se běžně platí 400-500 vočí a přitom jsou tarify i za dvě kila.

---------- Doplněno v 20:44 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:42 ----------

[QUOTE=Heartwork;456253].... Až něco koupím, ještě vám tady bude smutno. :-E[/QUOTE]Jakože několik let budeš sledovat všechny ty nahromaděné filmy, co čekají na tu novou úžasnou TV? :-)
Heartwork (2358)|7.5.2013 23:41
[QUOTE=Hmm;456262]Stejně jde o průměrnou spotřebu a pokud to někdo nekoupí a nebude chvíli měřit, tak nevíme.[/QUOTE]
Souhlasím... i s tím, že by to člověk v produktivním věku měl utáhnout. Jen to není úplně nejpříjemnější pocit, když víš, že to bere 500 wattů, venku je např. sychravo a telka běží od 10 h. rána do půlnoci - to už je pak celkem hukot.

[QUOTE=Hmm;456262]Jakože několik let budeš sledovat všechny ty nahromaděné filmy, co čekají na tu novou úžasnou TV? :-)[/QUOTE]
Sleduji průběžně i na současném pidižvíkovi, ale uznávám, že na některé kousky a hlavně dokumenty, bych se rád podíval na nějaké kvalitní 65" znovu. :)
Spíš už nebude důvod trávit tolik času shromažďováním a následným zpracováním informací o současných televizích a začnu se zase chvilku věnovat něčemu jinému - při masovém nástupu OLED budu samozřejmě zpět. 8-)
Plutotype (717)|8.5.2013 18:50
OLED bude mať ten istý problém so zobrazením pohybu ako LCD, aj keď sa pixely budú môcť z čiernej na bielu zosvetliť rýchlejšie než za 1ms. LCD a OLED zobrazujú snímky tak, že svietia neustále ( sample and hold type display ). Pri 60Hz sa každý pixel sa musí podsvietiť za menej ako 16.66ms. Reakčná doba nie je ale rozhodujúcim faktorom. OLED display bude prezentovať tranzície z jedného snímku do druhého presne tak isto ako LCD s horšou reakčnou dobou pixelov. Bude ho držať v nezmenenom stave až do príchodu ďalšieho snímku.
http://www.blurbusters.com/faq/oled-motion-blur/

Plazma dokáže dnes svoje subsnímky ( subfields ) zobrazovať rýchlosťou 0.005ms až 0.4ms. Táto vlastnosť de facto viedlo k uvedeniu tzv 600Hz subfield drive motion ( najprv to bolo len 480Hz ), kde každý snímok dostáva pri 60Hz zobrazovacej frekvencii 10 subsnímkov. Spôsob akým sú snímky a subsnímky divákovi vykresľované majú výrobcovia odlišný. Okrem počtu subsnímkov sa programuje dĺžka ich trvania a intenzita presvetlenia. Subsnímky pomáhajú takto zvýšiť vnímanú ostrosť našim okom, kedže každý nasledujúci snímok je kompletne presvetlený ( vzhľadom na scénu to môže byť 0-100% svietivosti ) až potom, čo sa pred ním zobrazí 10 subsnímkov so špecifickou dlžkou a intenzitou presvetlenia. Samozrejme výrobca musí dbať na to, aby pri tomto systéme nedošlo k deformácii gradácii farieb a svietivosti panelu = čím vyššia zobrazovacia frekvencia, tým vyššie nároky na rýchlosť plazmového panelu. Takto to fungovalo pár rokov dozadu, ale napríklad Panasonic od roku 2012 ( kedže plazmové panely mal veľmi rýchle ) používa sofistikovanejšiu metódu ktorú nazýva 2500 / 3000 focused field drive, v ktorom sú subsnímky virtuálne zabalené do jedného subsnímku.

Plazmový panel nie je tiež ideálny. Výrobcovia ak investujú nejaké prostriedky, tak ich investujú do vývoja rýchleho fosforu, ktorý by umožňoval panelu techniky ako som popísal, ale bez žiadnych negatívnych artefaktov ( phosphor trailing ).