Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

obrazově nejlepší současná dostupná 55+" LED(LCD) TV

zatty (1215)|30.5.2013 07:58
fakt hezké, tisícovka halogen je vedle toho párátko do zubů, aspoň by při těch prezentacích mohli použít trochu inteligence při nastavení obrazu
hexxisek (74)|30.5.2013 08:16
75" edge led? to bude fajny clouding...když neumí Samsung vychytat uniformitu na 55" jak to bude vypadat asi tady...
joeh (1358)|7.6.2013 10:45
- má niekto nejaké poznatky o TV v odkaze ? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Plutotype (717)|7.6.2013 20:22
2012 model od Sharp (645) 80" má Direct LED podsvietenie = homogenita podsvietenia by mohla byť super. A nové Aquos supersize modely 2013 nebudú mať Direct LED, ale Edge LED.
Čo som čítal, Sharp LED LCD panely majú hodne rozmazaný pohyb.

Recenzia USA model komerčným CNET:
http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/sharp-lc-80le632u/4505-6482_7-35029961.html
predovšetkým však:
http://www.scribd.com/doc/85656034/sharp-lc-80le632u

Panel treba na 100% kalibrovať a aj po kalibrácii ukazuje, že Sharp montuje priemerne kvalitné panely do týchto veľkých LCD LED.
joeh (1358)|7.6.2013 21:10
Díky Plutotype.
sheep-master (18)|7.6.2013 21:47
[QUOTE=Plutotype;459419]2012 model od Sharp (645) 80" má Direct LED podsvietenie = homogenita podsvietenia by mohla byť super. A nové Aquos supersize modely 2013 nebudú mať Direct LED, ale Edge LED.
[/QUOTE]

model LC-60LE635E (2011) má také direct led? co jsem koukal, tak homogenita je na tu velikost perfektní
Plutotype (717)|7.6.2013 22:21
Ohľadom rozmazanosti pohybu to neber ako fakt. LCD LED nikto pred Sharpom nepredával v 80" prevedení. A platí, že čím vačšia uhlopriečka tým je potreba vyššie rozlíšenie. V podstate 1080p je povinnosť. Všetko horšie sa bude zdať omnoho rozmazanejšie ako keď rovnaký panel bude 40". Pokial máš dobrú ponuku a zvažuješ kúpu, rád Ti pomôžem s kalibráciou.
vick (4)|3.10.2013 21:19
Zdravím borci.Co říkáte na tuto televizi? UE55F9000ST od Samsungu?Pročítám tu Vaše příspěvky a klobouk dolů.Většina odborných věcí co zde slyším je pro mě španělská vesnice a jen závidím jak tu komunikujete a víte o čem.
Takže určitě jsem neudělal špatně,že jsem se zde přihlásil a položil zde dotaz.
Heartwork (2358)|3.10.2013 21:59
[QUOTE=vick;468427]Co říkáte na tuto televizi? UE55F9000ST od Samsungu.[/QUOTE]

55" za kilo, to celkem jde - až bude na tomhle odkazu 65" o kilo levnější, jdu do toho. 8-)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Jinak F9000 má již své vlastní vlákno:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/35675-Samsung-UE55F9000-4K-LCD-TV

Od té doby vyšlo již několik dalších recenzí, ohlasy jsou pozitivní - asi bych se toho nebál. :)
RoPo (6061)|3.10.2013 22:25
Pridavam se. 65" 4k - dobrej stroj.
Jen pouzitelneho obsahu 4k je poskromnu... :-)
Pupak2 (328)|4.10.2013 09:02
Položte si otázku, proč kupovat nesmyslně předraženou 4k TV, když není naprosto nic ve 4k na přehrání. Za rok se situace asi změní. Filmů už bude dost a ceny poloviční. V tuto dobu je přidaná hodnota v podstatě nulová a cena zbytečně vysoká. Je to jen pro absolutní nadšence , nebo blbky,co nevědí co s penězma. Hlavní přínos 4k zatím vidím v tom,že rychle spadnou ceny velkých fullHD panelů na polovinu,což je milé.
tdlmarek (1566)|4.10.2013 10:06
[QUOTE=Pupak2;468457]Položte si otázku, proč kupovat nesmyslně předraženou 4k TV, když není naprosto nic ve 4k na přehrání. Za rok se situace asi změní. Filmů už bude dost a ceny poloviční.[/QUOTE]
Vzhledem k tomu, že specifikace 4k blu-ray ještě ani nebyla představena (očekává se v lednu 2014), tak bych to tím množstvím filmů v příštím roce neviděl tak růžově :)

V současnosti má 4k význam u pasivního 3D, dokáže zobrazit plné 1080p.
Heartwork (2358)|4.10.2013 12:33
4K má pro mě v tuto chvíli stejný význam, jako 3D = žádný. V zemi, kde zítra znamená včera, to tak ještě "chvilku" zůstane - kdy u nás můžeme očekávat dostupnost nativního 4K obsahu? bude někdy možný příjem 4K např. z Ještědu? :)

Vždyť tu do dnešního dne nemáme ani pořádný příděl obsahu v nativním HD, ty přepočítaný, polorozmazaný sračky, které k nám plují z vysílačů či družic?! Prima HD a spol., to má být co?! HD určitě ne! Dát si tam logo HD a pustit to éteru, hlavně aby to bylo in a aby se to dalo prodat ve speciálním balíčku za příplatek, jako nadstandard. :-k

Přechod na 4K si zatím mile rád odpustím (stejně jako 3D) a masírku kolem 4K považuji za snahu výrobců něčím nahradit neúspěšnou masáž kolem 3D.
Zkrátka zdržovací taktika a snaha, co nejvíce podojit LCD technologii před tím, než nastoupí OLED, na který si pravděpodobně v klídku počkám já. Pravděpodobně to už bude v té době stejně min. 4K (8K) OLED, ale s tím již nic nenadělám. :)
vick (4)|8.10.2013 17:31
Tak jasně,že to je pálka a neříkám,že je to dnes potřebné nicméně zaznamenal jsem tuto televizi na stránkách samsungu a tak mě zajímal názor lidí co tomu rozumí.Pořád tady čtu jaké problémy má ten a onen panel a která televize má lepší zobrazení a barvy a proto jsem chtěl slyšet fundovaný názor na mnou uváděný typ.Jinak souhlas,že cena je neatraktivní a výbava zbytečná.
Pupak2 (328)|8.10.2013 19:11
Nečekej, že ti někdo z běžných lidí dá nějaké zhodnocení TV, kterou skoro nikdo naživo neviděl. Musíš si počkat na review na nějakém specializovaném serveru. Tam pravděpodobně dostaneš odpovědi na své otázky. Shodně s názory většiny si i já myslím,že pro nákup 4k TV zdaleka nenazrál čas a bylo by to vyhazování peněz.
Plutotype (717)|9.10.2013 22:20
@Heartwork, pre Tvoju 4-5m vzdialenosť od 65" TV nepotrebuješ žiadne 4k. Potrebuješ 80" TV ako napríklad Sharp LC80LE645E. Ked si ho kúpiš, nakalibrujem zadarmo a ešte ťa pozvem na večeru. :-)
Plutotype (717)|9.10.2013 22:34
Ohľadom 4k sa nachádzame v prechodnej fáze. Pamätáte keď prišiel pojem "televízia s vysokým rozlíšením" aka HDTV? Pamätáte pojem HD ready, resp. 720p alebo 1080i? Jeden rok HD ready a druhy rok FullHD? :-)

Prvý 1080p blu-ray film ( disk ) bol uvedený na trh v júni 2006. FullHD televízory boli ale uvedené už pár rokov predtým ale mali zase len HDMI 1.2 konektory bez možnosti bitstreamingu a boli buď malé (LCD TV) alebo ak boli 65", boli drahé ( plazma ). Takže tiež guláš. Pri 4k sa história opakuje.

Je súčasné "4k" dostatočná návnada pre potreby domácich kín spotrebiteľov? Úprimne, ak by mi niekto ponúkol vymeniť moju zbierku FullHD blu-ray diskov za tie isté ale 2160p (4k), možno by som povedal 4k áno a kúpil by som si 4k televízor. Ak mám ale platit za dopočítané pixely, ktoré vzniknú nejakým upscaling čipom v TV, receiveri alebo blu-ray prehrávači, tak zrazu nevidím veci tak pozitívne. Ok, sú aj kvalitné upscaling algoritmy ( ako má Lumagen, Marseille alebo madVR v mojom HTPC ) ale pravda je jedna: Nemáme filmy a ani médium v 4k a aj keby boli, jedna sa len o rozlíšenie, neriešia sa iné kvalitatívne aspekty videa ( viz nižšie ). To, čo má SONY v ich X1 prehrávači sú 2160p filmy s veľkosťou v priemere 40GB a komprimované proprietárnym EYE IO kodekom. Táto firma má blízko k službám typu Netflix, čo je streaming služba a nie je to referenčný archivačný high-quality encoding. A o to ide. Spotrebitelia očakávajú, že kvalita videa sa s 4k posunie výrazne vpred, nie tak, že obetujeme bitrate na úkor kapacity alebo vyťaženosti internetových liniek pri ich downloade alebo streamingu. Logicky - ako môže 4x toľko pixelov v 4k zaberať len o 20% kapacity viac ako súčasný blu-ray? Ok, keď zkomprimujem film s bitrate pod 10Mbps, tak to ide. Mám 4k, ale je to upgrade voči 30Mbps 2k? No neviem..

Problém 4k je v tom, že aj keď máme od septembra zadefinovaný HDMI 2.0, ten nerieši nový formát videa. Výrobcovia len pridali 2160p rozlíšenie pre súčasný video štandard ( 4:2:0, 8-bit video ). 4k je tak zatiaľ len prechodný marketingový hype, ( ako bolo 3D a Smart TV :-) ). Priemysel TV musí pochopiť, že spotrebiteľa treba osloviť nielen rozlíšením. Ide o farby, ide o lepšie gradácie farieb, elimináciu bandingu, kompresných artefaktov a pod. To sú okrem rozlíšenia zásadné nedostatky súčasného blu-ray formátu ( ak nechceme diskutovať o 120 fps :-) ). Masteringové štúdia skoro všetky filmy majú už dnes v 4k a môžu z nich dostať viac.

Musí sa jednať predovšetkým o navýšenie bitovej hĺbky farebných kanálov RGB z 8-bit na 10-bit/ 12-bit. To znamená že RGB video nebude 24-bit ale 30-bit/36-bit. Ďalej je treba, aby sa obsah enkódoval bez subsamplingovej komprimácie RGB kanálov modelom 4:2:0 ( súčasné blu-ray video, HDTV, DVD ), ale aby sa použil model bez komprimácie - 4:4:4. Pre 24fps 2160p filmy to dnes nie je problém, lebo HDMI 2.0 umožňuje do 30Hz prenášať 36-bit/4:4:4 video. Problém je v tom, že HDMI 2.0 neumožňuje prenášať 2160p video enkódované 10-bit alebo 12-bit / 4:4:4 so snímkovou frekvencou 50/60fps, ktorá je kľúčová pre televízne vysielanie. A toto bude až nový "štandard", lebo bude implementovateľný ako do kina, tak do domáceho kina a tak isto do televízneho vysielania. Pre presnosť - 2160p video @60fps 4:4:4 nekomprimované 36-bit potrebuje priepustnosť 17.82Gb/sec. HDMI 2.0 ponúka pre video, audio a errors priepustnosť 18Gb/sec. Pre video zložku ponúka len 14.4Gb/sec. Takže ak máme zostať pri 60fps ako maxime a zaviesť nový kvalitatívne vyšší štandard videa, HDMI musí ponúknuť priepustnosť cca 24Gb/sec. A to sa nájdu majstri, čo snívajú o 120fps videu a tu ani toto stačiť nebude.

Produkčné a masteringové štúdia v Hollywoode nebudú mať problém začať masterovať v 2160p podľa REC.2020, namiesto súčasného REC.709. Neurobia to dovtedy, dokiaľ nebude 4k médium, ktoré by takéto video umožnilo enkódovať v 36-bit/4:4:4 a zároveň bola k dispozícii komplet hardware infraštruktúra ( prehrávače, receivery, procesory, TV, projektory, monitory atd ).
Heartwork (2358)|10.10.2013 00:00
[QUOTE=Plutotype;468992]Potrebuješ 80" TV ako napríklad Sharp LC80LE645E. [/QUOTE]
No, je pravda, že po pár dnech mi už 65" nepřipadá jako nic moc velikost, spíše takový standard. :)

Ovšem teprve 80" vs 40" působí už malinko komicky:

[ATTACH=CONFIG]24895[/ATTACH]

:-E

[QUOTE=Plutotype;468992]Ked si ho kúpiš, nakalibrujem zadarmo a ešte ťa pozvem na večeru. :-)[/QUOTE]
Nahlodáváš? :) Snad na těch 65" ještě chvilku vydržím, 80" by byl zase takový mezistupeň, počkáme rovnou na 100" OLED. :-)-
sharp-lc-80le645e-vs-tv40.jpg
Plutotype (717)|10.10.2013 08:42
Prvú vec, ktorú musí každý fanda obrazovej kvality riešiť predtým než si kúpi veľký televízor, je kvalitný zdroj videa. Už samotný blu-ray formát ( 1920x1080, 4:2:0, 8-bit, 20-40Mbps bitrate ) je kompromis, ale v prostrediach uhlopriečok 40-65" sa drží dobre aj z pohľadu artefaktov. MKV ripy 720p/1080p alebo televízne vysielanie 1080i neukazujú na danom TV to, čo dokáže bez upscalingu a zobrazovania štvtorčekov a iných kompresných artefaktov. Keď navyše čítam, že niektorí užívatelia prehrávajú filmy cez vstavaný prehrávač v TV alebo zle nastavený počítač a na zle nastavenom TV, tak sa nečudujem, že 4k TV sa im môžu zdať dnes ako overkill. Veď ešte ani poriadne blu-ray formátu "nepričuchli". :-)
vick (4)|19.10.2013 13:34
Vyšly zajímavé články na tvfreak ohledně TV UHD.Budou nebudou vyhledávané,je to zase marketingový tah s tím 4K zobrazením atd atd.
vick (4)|15.11.2013 18:29
četli jste už o TOLED TV od firmy Loewe?
Ivo Mašek (10205)|16.11.2013 08:33
[QUOTE=vick;472818]četli jste už o TOLED TV od firmy Loewe?[/QUOTE]
Ano, firma LOEWE se tím zabývá někdy od minulého roku. Ovšem Loewe má momentálně úplně jiné starosti. Byli před krachem a koupila je čínská firma. Takže priority a výzkum se možná posunou trochu jinam
toled-loewe.jpg
Jan10 (836)|16.11.2013 21:13
A co provedete s filmovým zrnem? K čemu tak dokonalé formáty, když každý film stejně zrní jak přímý přenos ze sýpky? To už by se spíš hodilo těch 120 snímků za vteřinu, ale to by zas všichni začli nadávat na telenovelu, takže možná tak na fotbalové přenosy - tam je každý fps málo, zatímco odstín trávníku je každýmu celkem ukradený
peetan (90)|3.1.2014 21:15
Zdravím všechny příznivce kvalitního obrazu :-!!! Doufám, že to v tomto příspěvku nebude moc off topic, ale probírá se tu různé, včetně 4K. Přečetl jsem různé příspěvky a recenze na leccos, ale čím více čtu, tak v tom mám větší guláš:-((( a nevím co dál. Napíšu tedy o co mi konkrétně běží. Před "lety" jsem si pořídil 50" full HD plazmu od Pana, v době kdy tyto "větší" uhlopříčky moc ještě nefrčely stejně tak jako HD. Dal jsem za ni poměrně nekřesťanský peníz :(( (raději nebudu psát kolik). Budiž, byl jsem a jsem spokojen, až na .... Na dnešní dobu dost šílená spotřeba (uff, elektroměr se točí, budiž), horší je však tepelné vyzařování (panel má chlazení ventilátory). Takže pokud se náhodou sejde v poměrně velkém obývacím pokoji nějaká návštěva (taky něco vyzáří :-), tak za chvíli větrám, stejně tak jako když koukám chvíli sám, o létě a obýváku bez klima (v minulém domě jsem klima měl, bylo to snesitelnější) raději nemluvím .... To je dost pádný důvod, proč pokukuji po jiném stroji. Ideálně bych šel do úhlopříčky min. 60", nebránil bych se 65-70". Na TV koukám na HD satelity a hodně pouštím BR disky. S kvalitou obraz bych zůstal rád minimálně na stávajícím levelu, samozřejmě že cíl by měl být o něco lepší. A ted pánové poraďte, co dál ???? Chápu, že za kvalitu a parametry se platí, na druhé straně už nejsem za věc celkem spotřebního charakteru ochoten vysolit šílený obnos ... Takže co ? Ještě pár let se potit a počkat, jak se celá situace vyvine s OLED, 4K... ? Nebo si pořídit něco přijatelného jak finančně tak i parametry, možná i s tím, že se vzpomínkou na plazmu mi ukápne slza ?? Vím, že těžko radí někomu jinému, přesto budu vděčen každému za názor, jak by k tomu přistoupil on sám. Třeba tip na nějaký rozumný kompromis ? Už to řeším nějakou dobu a stále nevím ....
sarga (67)|3.1.2014 22:09
Tak nějak to mám v podstatě i já sám. Jsem v podkroví, celkem hodně oken, v létě hic a plasma..A to jsem měl 42GT20, takže v podstatě malou velikost. Dal jsem ji rodičům, nemůžu až tak kritizovat její obraz, ale zdá se mi, jak k nim zajdu, tak černá zdaleka není taková jakou ji pamatuji co jsem ji měl novou. Měkčí obraz zůstal to ano, DVBT je super, ale na HD se vytratila jakoby ostrost ,,jako břitva" z prvního roku provozu, co pamatuji.
Takže jsem tam kde ty a vybírám. Jednu chvíli se kloním k plasmě, ale pak si zase vzpomenu na to, že za dne se na ni ani nedalo dívat, šedivka. Pak zase k 55" LED.Tam to u mě vede Sony 55" 905, podle recenzí reference letos.Jen ta cena ve větší velikosti se ne a ne hnout z 50t.což mě připadá opravdu hodně. Uvažuji nad 46" jestli by mě to nestačilo, tam už se to dá.
Počkám na CES jaké budou novinky a už se schyluje pomalu k jejich jarnímu uvedení, tak snad budou výprodeje starších modelů. Vánoce za námi, tak ani není už kam kvaltovat.
jarino1978 (8045)|3.1.2014 22:15
ísť do 4K je čistý nezmysel. Bude to slepá cesta rovnako, ako je aj 3D. Pokiaľ chalani nechcete PDP ( čo sa ani nedivím ), tak ostáva už len LCD. Momentálne by obrazovo stačila LCD Samsung rada 6. Je z čoho vybierať.
peetan (90)|3.1.2014 22:26
Přiznám se, že jsem uvažoval o SHARP-u LC-60LE857E - ale taky není už není nejlevnější a navíc ty recenze zde. Určitě bych cenově skousnul :-E LC-60LE652E, ale tady už vůbec nevím, zda je to koukatelné. Další kandidát z levných variant je Philips 60PFL6008S/12, jak cenou tak i výbavou, ale na ten jsem nikde nesehnal žádné recenze ani zkušenosti.
Plutotype (717)|3.1.2014 22:44
Môžeš napísať prosím:

akú si mal plazmu predtým
aký je Tvoj cenový strop
ako ďaleko sedíš od TV
koľko hodín denne pozeráš TV dnes - má manželka TV aj ako rádio? :-)

Niečo nájdeme.
Heartwork (2358)|3.1.2014 23:01
Ani vám nezávidím kluci..., já jsem nakonec (po zkušenostech s vysněnou Full LED Toshibou ZL1, svého času TV za 5000 EUR) svou touhu po dokonalosti dokonale zkrotil, koupil Samsung UE65F6400 za 44.900 Kč a jsem vysmátej - no vlastně mohla to být raději 75" :-E

Není to dokonalá TV, ale pokud Vám provede Plutotype kalibraci, dá se na to koukat jako na jakoukoli dražší televizi. 8-)
Za ty prachy...
peetan (90)|4.1.2014 10:11
[QUOTE=Plutotype;478202]Môžeš napísať prosím:

akú si mal plazmu predtým
aký je Tvoj cenový strop
ako ďaleko sedíš od TV
koľko hodín denne pozeráš TV dnes - má manželka TV aj ako rádio? :-)

Niečo nájdeme.[/QUOTE]

Děkuji za reakci.

Mám Panasonic TH-50PZ700E (koupena tuším 2007 )
Cenový strop - s financemi nemám problém, ale už se mi za zboží spotřebního charakteru nechce dávat stotisícové částky
Vzdálenost od TV je 3 -3,5 m
TV není u nás kulisa a pustím si nějaké HD pořady o přírodě, vybraný film, co stojí za zhlédnutí na BRD jak obsahově, tak obrazově a zvukově a pak hodně dost muziky (tady už je to horší, hodně koncertů vydaných na BRD jsou obrazově i zvukově paskvily) Radio určitě ne.

V podstatě mne mimo spotřeby (kousnul bych, věděl jsem kolik má na štítku), ale hlavně toho "topení" nic až tak nenutí ji dát pryč (stejně by skončila v jiném pokoji, kde je teď 42"). Kdo to fakt nezažil, myslí si jak přeháním, ale panel má tuším 4? ventilátory a je to fakt jak konvektor, navíc mám podlahové topení kde je velká setrvačnost a tak za chvíli provozu pouštím teplo pánubohu do oken a v létě se fakt nedá na TV koukat. To že pošilhávám po větší úhlopříčce- je asi normální, mám na ni vyhrazené místo a i vzdálenost sledování je myslím OK.

Takže proto má otázka v minulém příspěvku - bude něco rozumného obrazově i cenově, abych si pak nenadával, že sice nemám tropy, ale jinak to stojí za prd :-G

SAMSUNG UE65F6400 jsem našel nejlevnější asi 49.000, za tuto úhlopříčku to asi není špatné, pokud někdo řekně že tato TV je OK. Do 40 000 by se mi to líbilo asi víc :-E
Leki11 (37)|4.1.2014 11:50
A co za necelých 45? :-) [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Karel72 (428)|4.1.2014 12:08
Peetan,mám druhou plasmu Panasonic ale že by z nich vyzařovalo nějaké tebou popisované teplo se mi nechce věřit :-) Každopádně pokud chceš přejít na LCD aby si nezaplakal.Já sám osobně ještě uvažuju jednu větší plasmu VT koupit když panasonic údajně chce s výrobou končit.
jarino1978 (8045)|4.1.2014 12:09
[QUOTE=peetan;478239] pokud někdo řekně že tato TV je OK. [/QUOTE]

to ti povie 10 z 10 lekárov... :-) jednoznačne ber...
Heartwork (2358)|4.1.2014 12:10
Vystavené kusy, takže za 44.444 Kč žádné terno. Za stejnou cenu jsem kupoval na Mall.cz nový, nevybalený kus a to nějaký ten měsíc již uběhl.
Na druhou stranu ty TV nemají v Datartu příliš dlouho, takže pokud by tam běžela od začátku, tak to nebude déle než cca. 3 měsíce (pro TV celkem brnkačka). :)

Co naplat, 65" má koukám doporučenku stále nějakých 65.000 Kč a zadarmo Vám ji nikdo pravděpodobně nedá.
http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-audio-video/television/led-tv/UE65F6400AKXXH
Leki11 (37)|4.1.2014 12:28
Heartwork: Ano, tehdy byla vyjimecna akce, mall mel mene nez 5 ks pro celou CR za 44.900 a za dva dny bylo po akci...to byla nahoda. Proc myslis, ze v tom datartu jde o vystavene kusy?
peetan (90)|4.1.2014 12:42
[QUOTE=Karel72;478259]Peetan,mám druhou plasmu Panasonic ale že by z nich vyzařovalo nějaké tebou popisované teplo se mi nechce věřit :-) Každopádně pokud chceš přejít na LCD aby si nezaplakal.Já sám osobně ještě uvažuju jednu větší plasmu VT koupit když panasonic údajně chce s výrobou končit.[/QUOTE]

Podle mne záleží na generaci panelu a také spotřebě. Novější full HD panely už určitě neměly nucené chlazení :-)- TH-50PZ700E má na štítku 500W !!!!! jaká je realita jsem neměřil

---------- Doplněno v 12:42 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:41 ----------

[QUOTE=Leki11;478254]A co za necelých 45? :-) [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

To by šlo :-E Půjdu se na ní podívat v reále

Ale stále pořád nevím. Koukám zde na srovnání UE65F6400 a TX-P65ST60E , která je za podobnou cenu (spotřeba té 65" plazmy je štítkově na poloviční oproti mé 50") . Jaký má smysl při pořizování nové televize brát v potaz vybavení tunerem DVBT/T2 ? Nekupuji se televizi na 2 roky
Leki11 (37)|4.1.2014 12:50
peetan: Ja jsem kupoval plazmu v roce 2006, to byl prvni roky kdy uz byly relativne cenove dostupne...i kdyz:-) tehdy jsem daval za pana 42pv60 necelych 60 tisic, dnes bych za to měl 65vt60:-) meril jsem sporebu ma prumerne do 250W, ale nejaké teplo nepozoruji, i kdyz je fakt, ze je to prcek...
huberokororo (58)|4.1.2014 13:00
[QUOTE=Leki11;478270]Heartwork: Ano, tehdy byla vyjimecna akce, mall mel mene nez 5 ks pro celou CR za 44.900 a za dva dny bylo po akci...to byla nahoda. Proc myslis, ze v tom datartu jde o vystavene kusy?[/QUOTE]
Protože Heartwork má a ví všechno.Lol:-)-
tesla15 (505)|4.1.2014 13:21
Takto se chová Pan. P-42ST50E po odehraných více než 4 000 hod. Bohužel, zjistil jsem ač fototoaparát Canon - neumí dobře bílou. Ta je na TV zaručeně bílá. Ten sice má možnost nastavení RGB, ale v tomto případě asi k vylepšení bílé nedojde. TV slouží v jídelně, z velké části ČT 24. K žádnému vypalování nedochází, V pokoji mám Samsung 50, na něm je mírné vypálení znát, ale jen při pozorném soustředění. Není to veliké, ani k nějakému čištění mě to nesvádí...
002 (2)Monosop na Panas..jpg
Heartwork (2358)|4.1.2014 13:24
[QUOTE=huberokororo;478280]Protože Heartwork má a ví všechno.Lol:-)-[/QUOTE]
Omyl, je to mnohem prozaičtější - Heartwork umí číst a informaci si ověřil z volně dostupných zdrojů neboli webu prodejce. :-E

"Pouze v prodejně

Zboží se nachází pouze na prodejně. Způsob odběru pak počítá s Vaší osobní návštěvou naší kamenné pobočky, kde si vybrané zboží můžete vyzvednout. Zboží z prodejny bylo vystaveno a ve většině případů také provozováno v demonstračním režimu.

Toto zboží již nemáme na našem centrálním skladě a jinou formu doručení než osobní odběr doporučujeme domluvit s námi dopředu.
"

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Není však vyloučeno, že se nějaký ten nevybalený kus na prodejně ještě najde, 100% to již ovšem nebude.
tesla15 (505)|4.1.2014 14:50
[QUOTE=tesla15;478285]Takto se chová Pan. P-42ST50E po odehraných více než 4 000 hod. Bohužel, zjistil jsem ač fototoaparát Canon - neumí dobře bílou. Ta je na TV zaručeně bílá. Ten sice má možnost nastavení RGB, ale v tomto případě asi k vylepšení bílé nedojde. TV slouží v jídelně, z velké části ČT 24. K žádnému vypalování nedochází, V pokoji mám Samsung 50, na něm je mírné vypálení znát, ale jen při pozorném soustředění. Není to veliké, ani k nějakému čištění mě to nesvádí...[/QUOTE]

Chtěl jsem přidat další obrázky ( R, G, B, , stupnice šedé, bílé, květiny, počet odehr. hodin ), žel všechny se pohybují cca 5MB a ani samostatně nelze je odeslat...
Heartwork (2358)|4.1.2014 14:57
[QUOTE=tesla15;478296]Chtěl jsem přidat další obrázky...[/QUOTE]
Nevím, jakou vypovídající hodnotu to bude mít a co tím sleduješ, ale zkus třeba toto:
http://postimage.org/
případně si ty 5ti megové fotky zmenši. :)
Plutotype (717)|4.1.2014 16:03
[QUOTE=peetan;478239]
Mám Panasonic TH-50PZ700E (koupena tuším 2007 )
Cenový strop - s financemi nemám problém, ale už se mi za zboží spotřebního charakteru nechce dávat stotisícové částky
Vzdálenost od TV je 3 -3,5 m
TV není u nás kulisa a pustím si nějaké HD pořady o přírodě, vybraný film, co stojí za zhlédnutí na BRD jak obsahově, tak obrazově a zvukově a pak hodně dost muziky [/QUOTE]

Ahoj,

Moje doporučenia v 65" sú nasledovné:

Sony Bravia KDL-65W855 ( LCD LED )
Samsung UE65F8000 ( LCD LED )
Panasonic Viera TX-P65VT60 ( plazmový )
SAMSUNG PS64F8500 ( plazmový )

Lacnejšie:
SAMSUNG UE65F6400 ( LCD LED )
SAMSUNG UE60F7000 ( LCD LED )
Sony Bravia KDL-55W905 ( LCD LED )
Panasonic Viera TX-P65ST60 ( plazmový )
Jarda.Bar (1238)|4.1.2014 20:16
Nevíte, je v prodeji LCD 65" s matným panelem?
Heartwork (2358)|5.1.2014 12:07
Jardo, s matným asi ne, ale např. 65F6400 má panel takový polomatný.
Ne že by to nějak extra eliminovalo odrazy, ale není takový ten ultra leštěnec (zrcadlo) jako mám u A786, tedy jak je u Sama zvykem. :)
Jarda.Bar (1238)|5.1.2014 12:10
Mrknu někde na ní, dík. Mám světlou místnost, takže potřebuju matný panel, jinak bych viděl jen sebe.
Heartwork (2358)|5.1.2014 12:14
Chápu..., jak se píše o stránku zpátky - už nebudou :)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Jarda.Bar (1238)|5.1.2014 13:43
Jo to jsou ale ty výstavky z prodejny ... tak ještě pohledám jiné výrobce a nebo holt počkám na nové letošní řady.
Heartwork (2358)|5.1.2014 13:59
Některá z prodejen může mít originál nerozbalenou krabici na skladě, všude to vystavené být nemuselo. I tak to tam mají vystavené max. tak 2-3 měsíce, když sem kupoval tu svou, tak nikde v Datartu 65F6400 jako výstavka ještě nebyla.

Byl to jen tip, za 44 tis. je to myslím slušná 65", není to zázrak, ale slušná je - sám nevím co bych si místo ní za ty prachy koupil. :)
Hmm (1739)|5.1.2014 17:29
[QUOTE=Heartwork;478411].... ale slušná je - sám nevím co bych si místo ní za ty prachy koupil. :)[/QUOTE]
Třeba dobrý koňáček :-) http://www.brandy.cz/cognac-konak/remy-martin/remy-martin-louis-xiii.html