Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

obrazově nejlepší současná dostupná 55+" LED(LCD) TV

Heartwork (2358)|9.12.2012 16:52
[QUOTE=joeh;435462]- Mám Samsung UE65ES8000, Micro dimming ultimate funguje výborne, čierna je skutočne čierna.[/QUOTE]

Neříkej, koukal si na tmavé scény (obrazce) ve tmavé (večerní) místnosti? Vypadá v této situaci černá jako když je úplně vypnutá televize?

Jak je na tom v totožné situaci clouding? Žádná oblačnost?

A co jsem našel pár informací, když jsem pátral po "dirty screen effect", tak tím trpí i Samsung ES8000, viz. např. kolega zde:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Jedná se o tento nepříjemný efekt:
http://www.google.cz/search?client=opera&q=dirty%20screen%20effect&oe=utf-8&channel=suggest&um=1&ie=UTF-8&hl=cs&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=srLEUNXHNaSH4ATHx4DwCw&biw=1412&bih=922&sei=w7LEUJiGJqiK4ASUtoHYCA

Jak je na tom v tomto ohledu tvůj ES8000, žádné pruhy?
A pravdu..., jinak si ho příští týden koupím a tu pravdu tady napíšu, případně doplním fotkami. :)

Nevím, co se to vyrojilo za sračk. s těma pruhama - natrefit na bezvadný kousek (natož v 55") bude asi nadlidský úkon.
V tuto chvíli je to prakticky jediný špatně překousnutelný zádrhel na "zatím" mojí ZL1 a to mám hodně mírné provedení. :)
MlokCZ (636)|9.12.2012 17:01
Černá bude určitě slušná, protože v testech má sondou naměřeno 0,03-0,05cd/m2 (ve chvíli kdy stále ještě svítí LEDky, zhasínat LEDky taky umí, ale to k ničemu moc u EDGE TV nevede a není hlavní funkce microdimmingu), což je lepší než některé plazmy.

A co se týká obou vad (clouding i "dirty screen effect"), tak pořád naivně dofám, že u menších úhlopříček je větší šance, že to bude ok.
Heartwork (2358)|9.12.2012 17:08
[QUOTE=MlokCZ;435458]
Ta fotka micro dimmingu ultimate. To rozhodně ne. Jak jsem dával odkaz, technologicky to funguje úplně jinak. Ta fotka přesně jak se tam vyřešilo, tak je vadná TV.[/QUOTE]

Já vím, to byl pokus o vtip :)
Ale je fakt, že tak nějak + nějaké to šachování s jasem, si ten ultimátní Edge LED dimming od Sama představuji. :-E

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=MlokCZ;435468]
A co se týká obou vad (clouding i "dirty screen effect"), tak pořád naivně dofám, že u menších úhlopříček je větší šance, že to bude ok.[/QUOTE]

Taky stále doufám, pokud bude šance zkusím ještě jeden kus, ale pak to buď odpískám a s Toshibou (a nejspíše i s novou TV) se zase na pár let rozloučím nebo vezmu iron nebo ředidlo a tu špínu na panelu prostě vypucuju. B-)

Bych snad tu ES8000 taky bejval zkusil, ale kdybych se musel pak doma dívat např. na toto:
http://www.avforums.com/forums/17755000-post1.html
... tak se snad picnu.

Nebo toto:
http://www.avforums.com/forums/16927911-post39.html
... to by taky stálo za hřích.
MlokCZ (636)|9.12.2012 17:15
Tady jedno měření k té černé
http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1336393657

Na tom mi ještě zaujaly ty hodnoty nezkalibrované TV (první sloupec čísel).
Black level 0.11 cd/m2 0.04 cd/m2
Brightness 353 cd/m2 118 cd/m2
Contrast ratio 3209:1 2950:1
353 cd/m2 to je dobrý hukot. To asi u Samsungu někdo vytvářel přednastavený preset pro koukání na TV na přímemém sluníčku :-)
Pro moje koukání převážně ve tmě je i těch zkalibrovaných 118 cd/m2 až až.

A to vracení TV mi vůbec nebaví, rád bych to už vyřešil. už jsem začal uvožovat i více o plazmě, ale nakonec zase zavrhnul (jednak mi to zase poběží hodně času jako monitor a pak z těch plazem pořád moc nadšený pro moje oči nejsem, Panáka nemůžu, blikání vnímám hodně a u Sama jsem koukal na PS50C6500, ta mi zase už tak moc nenadchla obrazem, není to špatné, ale už to není motivaci ji vzít místo LCD a řešit problémy použití jako monitoru po delší čas).
KamilZ (10277)|9.12.2012 17:21
[QUOTE=MlokCZ;435456]1) Micro dimming ultimate je technologicky něco naprosto jiného než snižování svítivosti (nebo až zhasínaní) direct LED. On je ten název dost zavádějící. Hezky popsané a srovnané je to např. tady:
http://www.plasmavslcd.com/local-dim...ming-standard/[/QUOTE]

Čtu to už po třetí dokola a stále mi nedotíká, jak to má vyřešit problém, který primárně řeší local dimming - aby byla černá černou bez toho, aniž by zhasnulo podsvícení. Ať si to rozdělí na kolik zón chtějí a nějak "hýbou" s krystaly, ale tohle obejít prostě nemohou.
Heartwork (2358)|9.12.2012 17:39
Taky nechápu, proč lidi doma koukají na ES8000vce na něco takového, když to ten ultimátní dimming může lehce vyřešit?!

[ATTACH=CONFIG]20802[/ATTACH]

Některým by evidentně patřila do ruky spíše lopata. :)
samsung-es8000-clouding.jpg
MlokCZ (636)|9.12.2012 17:57
Mně přijde 0.04 cd/m2 tedy perfektní hodnota pro LCD TV. Clouding to samozřejmě zcela vyřešit nemůže.

Zhasínání direct LED také není všespásné. Tak jak to je u 46a786 při daném počtu LED a daném počtu zón, tak to v praxi u filmu stejně většinou nemůže zhasnout skoro žádnou zónu, protože tam vždy nějaký ten bod, který není černý je. Jen málokdy je scéna s větší zcela černou plochou.
Moje 46a786tka také pak v praxi má trochu clouding (v rozích), i když to není nic hrozného.

Taky dle všech zdrojů (a i jednoho průměrného kousku, který jsem zkoušel) je potřeba mít podsvícení u ES8000 v rozumných hodnotách (pod 10 z 20) a kontrast to samé. Při přepálení podsvícení do vysokých hodnot rozhodně ES8000 slušný clouding má (a to asi každý kus).

Na každé LCD se dá nastavit tak, že černá bude velmi dobrá i když nemá vůbec zhasínání LED. Problém je v tom, že pak nebude dobrý zbytek (spíš to může být zcela nepoužitelné). Když ale takového nastavení využije ES8000 jen pro danou zónu kde to je potřeba, tak to do určité míry funguje.

Zázrak se samozřejmě nekonná a k ideálnímu stavu to má pořád daleko. Taková TV, která by měla z mojeho pohledu ideální obraz, tak taková bohužel zatím nexistuje ani vzdáleně.

Edit: Ona tedy umí ES8000 i zhasnout LEDky. To ale řeší tak leda celou černou plochu, jinak to bude mít ještě daleko menší efekt, než jak to funguje u 46a786tky. Z toho co jsem pochopil, tak LEDky zhasíná asi jen všechny najednou. Tohle konkrétně jsem při zkoušení netestoval. Není to podstatné, protože pro reálný obraz filmu to stejně nic neřeší u EDGE LED.
zatty (1215)|9.12.2012 17:57
ono je důležité pochopit co je vlastně micro dimming ultimate???? Aa to vystihuje jen jedna věta. Je to jen software. Umělé řídí stmívaní efektní změnou kontratů různých zón,které se snaží nahradit locální stmívaní......a o tom to je všechno...
Heartwork (2358)|9.12.2012 18:54
[QUOTE=MlokCZ;435481]Zhasínání direct LED také není všespásné. [/QUOTE]

Není a nikdy nebude, protože je nesmysl "co pixel to dioda" - to chápeme oba.
Že to sebou nese blooming (svatozář kolem malého světlého objektu na tmavé ploše - víme taky. U ZL1 je samozřejmě blooming též, ale roste pouze s pozorovacím úhlem - z přímého pohledu je prakticky neviditelný i v tmavé místnosti.

[ATTACH=CONFIG]20803[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]20804[/ATTACH]


[QUOTE=MlokCZ;435481]Tak jak to je u 46a786 při daném počtu LED a daném počtu zón, tak to v praxi u filmu stejně většinou nemůže zhasnout skoro žádnou zónu, protože tam vždy nějaký ten bod, který není černý je. Jen málokdy je scéna s větší zcela černou plochou.[/QUOTE]

V tom je právě ten výrazný rozdíl mezi naší 786 a ZL1, která toho v praxi právě zhasíná dost a nejen zhasíná, ale i ubírá LEDkám jas, dle potřeby.
Nebudu to sem cpát furt dokola, ale kdo se dokouká na tohle video do konce, musí být jasné, jak to celé funguje:


... a že to funguje, tak na to vem jed. :)

Clouding má samozřejmě i ZL1 (černá ve tmě, jas na plný pecky + vypnout řízení LED diod) - ale..., při aktivaci řízení LED diod je všechno pryč - protože při scénách, kde clouding obtěžuje, to Toshiba ztlumí nebo zhasne. :-)-

Ještě chvilku o ní tady budu psát, tak si ji nakonec nechám i s tím DSE - protože najít alternativu je zhola nemožné. :-I

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=zatty;435483]ono je důležité pochopit co je vlastně micro dimming ultimate???? A to vystihuje jen jedna věta. Je to jen software. [/QUOTE]

Děkuji. 8-)
toshiba-zl1.jpg blooming-clouding.jpg
Heartwork (2358)|12.12.2012 12:11
Takže jsem své poznatky a "zklamané" pocity z TV TOSHIBA 55ZL1 shrnul do několika následujících bodů:
Přes zklamání se mi do poznatků o ZL1 nepodařilo procpat nic jiného, než-li objevené chybky - pozitiva (je jich dost) sem možná ještě doplním.

1. Active Vision M800 (nefunguje, jak by měl)

Ani v podání inženýrů z Toshiby není pro mě "kurvítko obrazu" nazvané v tomto případě "Active Vision M800"
(snižuje rozmazání obrazu) moc použitelné - dobře jsem to viděl např. při krasobruslení na Eurosport 2 HD.

Pokud krasobruslařka projíždí větší rychlostí kolem mantinelů s reklamami, tak se kolem jejího těla tvoří
artefakty ve stylu mihotajícího s vzduchu kolem ohně - kurvítko si v tuto chvíli zkrátka nestíhá vymýšlet.
Po vypnutí kurvítka vše v pořádku, obraz bez artefaktů.



2. Dirty Screen Effect (efekt "špinavé obrazovky")

Tmavší (poměrně široký) horizontální pruh v dolní polovině obrazovky + nějaké další mírné niance kolem.
Vidím ho pomalu na každé světlé ploše (lyžování, zasněžené hory, hokej, ale zahlédl jsem to např. i při fotbale).
Zkrátka každá světlejší jednolitá plocha je "špinavá", pokud je obraz v pohybu - efekt se násobí, máte chuť vstát
a ironem ty fleky vyčistit. Je pravda, že postupem času jakoby mizí :) Prakticky největší zklamaní u TV za takové peníze.
Kdo neví o co jde, nechť zadá toto slovní spojení do Google.


3. Clouding (je, ale je eliminován systémem Local Dimming)

Dále můžu zodpovědně říct, že pokud deaktivuji vypínání LED diod (Local Dimming), přidám podsvícení a dám zobrazit
ve tmě čistě černou plochu - je tam též clouding (oblačnost) jako u každé jiné LCD TV - ani 3072 diod není schopno
vytvořit rovnoměrné podsvícení bez cloudingu.
V konečném důsledku (na rozdíl od DSE) to vůbec nevadí a na podání obrazu to nemá vliv, protože pokud aktivuji
řízení LED diod, je rázem po problému a černá je absolutně černá ať už při zobrazení černé na celou plochu,
tak i např. při filmu, kde je v určité části tma - tam se LEDky vypnou (zhasnou) nebo se jim řízeně ubere jas (svítivost).
Tohle pracuje bez problémů.


4. Aktivní chlazení (větráčky)

TV má aktivní chlazení (větráčky - 4 ks), asi odsávají teplo z 3072 kusů diod + chladí ten "playstation"
procesor, moje uši je slyší - ovšem mnohem méně, než-li větráky v Onkyu či Xtreameru. Každopádně při vypnutém zvuku slyšet
jsou - pískání či další známé pazvuky se nekonají.


5. Blooming (je, ale pouze z boku)

Blooming tam je - z čelního pohledu prakticky neviditelný, ale s rostoucím úhlem roste i blooming - takže malý světlý
objekt na tmavém podkladu je ok pouze z čelního pohledu, pokud se budete dívat na TV z boku - uvidíte kolem objektu svatozář.
Odměnou za to je ovšem absolutní černá ve zbytku obrazu (a to opravdu i ve tmě) - LEDky se vypnou, zón je tam 512. Pokud se
díváte zepředu - dostáváte obraz bez bloomingu.


6. Stavová dioda (svítí stále)

Při zapnuté TV stále svítí modrá dioda, která indikuje zapnutou TV - nenarazil v menu na položku, jak ji vypnout - někoho to
může rušit, já si zvykl.


7. Motion blur (pohybová neostrost)

Pohybová neostrost..., systém pro její eliminaci Active Vision M800 použitelný pouze silné
nátury - při nastavení na "jemné" obraz pěkně plynulý a snad i ostrý, ale bohužel s občasnými artefakty (viz. bod č. 1),
nastavení na "standardní" je stroboskop a při úplném vypnutí tohoto "kurvítka" jsme zase na začátku "pohybová neostrost".
Dlouho jsem tento problém připisoval i větší úhlopříčce či nastavení, ani na netu jsem nenašel nikoho, kdo by si stěžoval,
ale můj pocit je zkrátka takový (váže se samozřejmě ke kusu, který mám doma).

Možná začínám být s přibývajícím věkem příliš senzitivní. :)
Zkoušel jsem to pak např. tím kyvadlem (Testbild Pendel Schwarz x264 1080p) a taky na scéně s projíždějícím vlakem
na Hi-Definition Reference Disc (2008). S deaktivovaným "Active Vision M800" mazanice, přepnuto na "jemné" artefakty,
přepnuto na "standardní" stroboskop - není co vybrat.
Pokud by doladili nastavení "jemné" v Active Vision M800 (tzn. bez artefaktů), tak by to bylo téměř ideální,
ale takto - druhé (nečekané) zklamání! TV, která se vyrábí tak dlouho a stojí "kotel" přeci nemůže v tomto módu takhle koktat. :)

Musím uznat, že na celkové vnímaní obrazu (jeho podání, ostrost, pohyb, čistotu, pomyslnou kvalitu "libivost"...) má velký vliv úhlopříčka, co vypadá na 40" Samsung ještě parádně, 55" Toshiba už při své úhlopříčce neschová - uznávám tedy, že jsem v tomto bodě dosti ovlivněn přechodem na 55".
Když jsem si nakonec pustil na obou TV totožný obsah a přišel blíže k Samsungu - ty podivnosti, které jsem objevil na Toshibě, tam byly nakonec taky.


8. Youtube
(nefunkční)

Integrované Youtube je nefunkční, předpokládám, že oprava přijde s novou verzí fw, ale nyní je nepoužitelné.


9. Netestoval jsem:
soundbar, žádný z integrovaných tunerů, funkčnost přiloženého 500Gb HDD, montáž na podstavec, automatickou ani manuální
kalibraci (sonda do dneška nedorazila - velká škoda, tak by se ukázalo, jak na tom TV je) a už vůbec ne 3D (to bych nejspíš dostal záchvat).



Možná jsem nechytl nejlepší kus, možná "pouze" chyba v použité verzi firmwaru, možná jsem levej jak šavle, ale tuto TV nejspíše
vrátím ve 14 denní zákonné lhůtě (pokud se nestane nějaký zázrak).

Čas na testy se krátí, zkusil jsem ještě zavolat do Toshiby, jestli neposkytnou jinou verzi firmwaru - tedy verzi bez koktajícího
"Active Vision M800" - pak by mě z vážnějších problémů zbyl jen DSE, ten bude asi na většině TV (natož v 55"), ale ani tak se
mi vůbec nechce tento nešvar akceptovat - TV je hlavně o obraze, tak proč bych měl koukat na nějaký pruhy, fleky?!

Chtěl jsem zkusit ještě jeden kus, ale můj dodavatel na to neslyší (další riziko) takže se budu muset bohužel s vysněnou TV
nejspíše rozloučit a o daném modelu si myslet své pouze na základě poznatků z 1 ks, který jsem měl v ruce.
Musím říct upřímně - mrzí mě to, tu TV jsem si moc přál, ale je to příliš drahá sranda na to, abych si nechal "nedodělek".

Závěr:
Toshiba 55ZL1 (pokud je to stále totožný produkt) nebyla hodna ceně 5000 € a můj kus (s DSE a nedoladěným fw) není hoden ani aktuální prodejní ceny.
Otázka zní - je to stále ta televize, která sbírala po celém světě ocenění za podání 2D obrazu?
Nebo japonci svěřili do péče polákům nejen montáž TV, ale i vývoj a opravy firmwaru - to by asi na "zabití" ZL1 úplně stačilo. :)

Snad jsem pomohl nejen sobě, ale i případným zájemcům o "obrazově nejlepší TV na světě". :)
Snažil jsem se být objektivní, ale byl jsem asi malinko přísnější, vzhledem k pořizovací ceně TV.

Nějaká idea? Nejspíš zase další čekání na OLED? :)

Co ta nová Full LED SONY KDL-55HX955 za 7 pětek, má to vůbec cenu zkoušet?
http://www.sony.cz/product/tv-139-55-lcd/kdl-55hx955


P.S.
Nerad bych se nějakou vlastní chybou svezl do stavu "reklamace", všichni víme, že výrobce vydá všechny vady za vlastnosti
a TV vrátí zpět jako produkt "bez závad".

Nemáte prosím někdo nějaký ten mustr, jak má přesně vypadat odstoupení od kupní smlouvy, bez uvedení důvodů do 14 dnů
od převzetí zboží, při uzavření smlouvy prostředky komunikace na dálku neboli při koupi zboží na internetu?
Jaký přesně § či zákon tam musí být uveden, aby to nemohl nikdo zpochybnit? Díky!
KamilZ (10277)|12.12.2012 20:37
Heartwork (2358)|12.12.2012 20:47
Díky Kamile..., taky jsem to hledal, ale bylo dost novelizací či co a všude píší něco jiného - nakonec asi bude správně "dle § 53 odst. 7 občanského zákoníku".

P.S.
Ten vzor už právě mám, jen mě tam mate ten rok 1964 :) Někde jsem viděl něco s novějším datem, ale asi to platí stále + nějaká ta novelizace k tomu?!
rcph (139)|12.12.2012 20:47
...je to napsané naprosto jednoduše, bez zbytečných složitostí, tak jak to řeší občanskéhý zákoník... osobně bych to napsal stejně
jarino1978 (8045)|12.12.2012 20:48
ako som písal, v dnešnej dobe nekúpiš nič poriadne, nič moc nebude ani tá Sony. Sú to všetko braky. Jednoducho sa nedá kúpiť nič normálne, preto neustále píšem o tom, že je úplne zbytočné kupovať top level od výrobcov, pretože to je rovnaký balast. Stačí dnes zlatá stredná cesta, doma skalibruješ a žiješ ďalej. Dnes je taká doba. Všetko normálne skončilo v rokoch 2007-2009. Som už ako papagáj, ale od doby F850/F950 od Sama už nič lepšie neprišlo. Bohužiaľ. A to sledujem vcelku všetko poctivo.
K tej tvojej Toshibe. Vráť ju, za tie prachy to rozhodne nestojí. Obraz bude slušný na dnešnú dobu, sprievodné javy sú "normálne", ale za tie prachy ? Keď kúpiš 5000 od Sama, skalibruješ, rozdiel budeš hľadať prstom, ušetríš kopec prachov a nebude ťa nič srať za tie prachy. Kúpiš top triedu, za veľa prachov a bude ťa srať, že to za to nestálo. Čo je lepšie ?
hakmar (401)|12.12.2012 21:17
Absolútny súhlas s jarinom1978.
Heartwork (2358)|12.12.2012 21:17
Jarino..., tohle já všechno taky chápu - svět se v prde. obrací.

Člověk marně hledá kvalitu, ale ona není k nalezení ani za velký peníz. To se ti řekne kup 5000 od Sama a ušetříš, ale nejsem si jist, zda-li by sis ten model koupil ty, jako náhradu za svého Sama. :)

Toshiba ZL1 je dobrá TV s krásným obrazem a úžasnou černou (v tom se jí žádná LCD TV nevyrovná - Full LED Local Dimming s 3072 diodami v 512 zónách pracuje fakt parádně), ale můžu já za to, že nehodlám akceptovat za takový prachy nedoladěnej fw nebo "špinavou obrazovku"?!

Nebýt těchto dvou vad, tak zůstala viset na zdi - DSE z panelu ironem nevyčistím a z Toshiby se mi kvůli lépe fungující verzi fw nikdo neozval (možná žádnou odladěnou nemají ani po dvou letech), takže ZL1 je již v krabici a na zdi zpět SAM LE40A786 - obraz parádní, ale už moc... moc... prťavej, obzvlášť teď po tý 55" :)
rcph (139)|12.12.2012 21:32
Heartwork: ...na jaké zastoupení Toshiby jsi psal? Pokud na české (alias FAST ČR) tak se nedivím, už jen protože jsi TV koupil v zahraničí :(
Heartwork (2358)|12.12.2012 21:34
Nee, na české samozřejmě ne - tam jsem se pokusil ZL1 bez úspěchu pouze zakoupit, prý pouze ZL2 za 200.000 Kč. :)
joeh (1358)|12.12.2012 21:39
K Toshibe ZL1 - efekt - špinavá obrazovka - na krajoch by sa dalo, ale v strede to bude strašiť, reklamácia resp. odstúpenie od k. zmluvy určite.
K Samovi rada 8000 - technologický pokrok proti 3-ročnej plazme hodnotím vysoko pozitívne. Nárast kvality obrazu jednoducho vidím, nepolemizujem. Najmarkatnejší rozdiel pozorujem v podani žiarivej bielej, napr. zasnežená, slnkom zaliata krajina. Potom pohyb - video - auto zosnímané kamerou a následne cez USB prehraté v TV je tak plynulé, ako ked sa kuknem z okna.
Možnosti nastavenia sú široké, určite si každý vyberie.
K Sony 955 - ešte som nemal možnosť vidieť, ale pokrok nezastavíš, určite bude dobrá telka.
zatty (1215)|12.12.2012 22:42
a teď zatty...co si má koupit v 55" lcd/led....jedno je jasné bude to nějaká vlajka ale která? každá má svoje pro a proti a dohromady jsou asi všechny na nic....paráda....takže s těch nicek budu muset něco zavěsit....jen by mne zajímalo jak si stojí co se týče vad panelů a jejich reklamace.....

je to věc o ketré se ví málo a velmi málo se řeší.....osobně nevím taky moc ale ted sem se hodně nas..l na panasonik, který se vyjádřil pro vadu 1 zeleně blikajícího bodu: vše je v pořadku dle stanov firmy....takže paráda....koupím WT50 a bude mi blikat v prostředku zelená tečka která mě bude srát ale oni mě kopnou do patřičných míst....podle mne je todle daleko horší než jestli ta telka má blow nebo menší či větší clou.....

tak a co teď? kterou?
Heartwork (2358)|12.12.2012 22:55
[QUOTE=zatty;435868]tak a co teď? kterou?[/QUOTE]

No přece 55ZL1 :)

Nasedneme do rakety a zajedeme si 2 kousky bez DSE vybrat osobně někam ven. Když seženeme kolem 2000 €, parádní cena a velká rezerva na naftu. :)
To by jich, ale museli mít skladem min. 10 kusů a velkou trpělivost.

Já bych do toho šel znovu, ale musel bych nejdřív vypátrat, jestli existuje verze fw s nekoktajícím Active Vision M800. B-)

A nebo nějaký e-shop, co by zaslal do čech?
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/2747141_-55zl1g-toshiba.html

Ale jestli neumíš německy, tak jsme v prdel. :)
zatty (1215)|12.12.2012 22:59
kdybych tam měl známeho tak bych do toho šel a nechal si poslat něco od nich...ale jsem v Evr. a musíme bojovat s něčím co 99,5% lidí nechápe a říká že jsme z jiného světa
MlokCZ (636)|13.12.2012 14:33
Tak doufám, že si nezopakuju vracení jako u LG (i když vyloučené to samozřejmě není), na té menší obrazovce snad ty případné možné neduhy nebudou tak výrazné. Uvidím o víkendu.

Zkusil jsem nakonec UE46ES8000, zítra by měla dorazit. A jestli se mi na ní nebude něco líbit, tak to určitě napíšu a pořádně zkritizuju. Doufám, že to nebude až tak hrozné, abych vracel (vůbec mi to vracení TV nebaví a už nějakou opravdu vybrat potřebuju).

Jediné co mi aspoň trošku uklidňuje, že cena není až tak hrozná (bral jsem za 35tis. Kč - určitě to za tu cenu nebude česká distribuce, to je mi ale fuk). Pořád je to o dost méně než kdysi stála 46a786 (ta mi stála ještě kolem 45tis. Kč).
joeh (1358)|13.12.2012 21:59
- zaujímavý je fakt, že Toshiba sa u svojho top modelu ZL2 vrátila k edge podsvieteniu ...
Heartwork (2358)|13.12.2012 22:19
[QUOTE=MlokCZ;435928]Zkusil jsem nakonec UE46ES8000, zítra by měla dorazit. A jestli se mi na ní nebude něco líbit, tak to určitě napíšu a pořádně zkritizuju. [/QUOTE]

Tak to už jsem celej natěšenej :) Držím ti pěsti, budeme věřit, že ti to vyjde na první pokus.

Doufám, že na tý televizi nenecháš nit suchou - já už mám toho šlendriánu taky plný zuby, už se mi nechce ani nic objednávat - všude kolem samej nedodělek, nalíčená past na zákazníka (všimne si - nevšimne?!), pak ještě narazit na solidního obchodníka, aby tě při vracení (jako teď mě u Toshiby) hned neupozornil, že celou uhrazenou částku zpět určitě nedostaneš - někdo musí ty náklady kolem vrácení zaplatit atd., atd....

Člověk ani neví, jestli se má smát nebo brečet (i když je to ve finále spíše na pěst) :)

Určitě si zkontroluj hlavně homogenitu podsvícení, clouding, dirty screen effect, pohybovou ostrost, funkčnost kurvítek obrazu a jestli se na TV dá koukat když jsou vypnutá (abys tam neměl mazanici, trhanec nebo telenovelu), ty jejich slavný Hz pro plynulost obrazu (ať tam nemáš artefakty) - zkrátka všechno, co ovlivňuje celkový pocit z obrazu.
Nepodstatné píč.vinky už se nějak podají.

Ty už to všechno dávno znáš, jen se ti snažím oživit paměť. B-)

btw
svou vysněnou ZL1 jsem dnes "se slzami v očích" vrátil a na zdi visí zase pidižvík LE40A786, co naplat - každý den není posvícení.
Pokud se mi včas nevrátí do kapsy všechny peníze za vrácenou ZL1, vydám včas důrazné varování před obchodníkem roku. :-!!!

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=joeh;435976]- zaujímavý je fakt, že Toshiba sa u svojho top modelu ZL2 vrátila k edge podsvieteniu ...[/QUOTE]

Ani ne tak zajímavé, jako smutné :-(((

Minimalizace nákladů, maximalizace zisku - nic víc bych za tím nehledal.
joeh (1358)|13.12.2012 22:33
MlokCZ - UE46ES8000 je bežne k dispozícii na každej lepšej predajni na rozdiel od ZL1, tak mi vrta hlavou, prečo si nepožiadal o predvedenie a pár testov.
Heartwork (2358)|13.12.2012 22:45
Protože my dospělí dávno víme, že nejlépe a nejdůkladněji otestuješ TV pouze po několika hodinovém testování v domácím prostředí neboli v podmínkách, ve kterých bude TV také nakonec provozována.

Navíc pochybuji, že ti na prodejně např. zhasnou nebo tě tam nechají pár hodin přes noc (či den) testovat. :-E
joeh (1358)|13.12.2012 22:53
- akých pár hodín, ved na clouding a špinavý efekt stači zlomok času, to víme my, technici.
Heartwork (2358)|13.12.2012 23:00
My dospělí netestujeme pouze tebou uváděné dvě věci, ale i tak bych byl na tvůj test cloudingu v osvětlené prodejně celkem zvědav, ty techniku. :-D

Mír. B-)
joeh (1358)|13.12.2012 23:13
- musí snad technik dospelákov učiť, ako sa to robí...to je smutné...
Válku
Pavell007 (790)|14.12.2012 08:02
Mno já jsem taky technik od srdce a ta má D7000 mě začala srát asi až po dvou dnech domácího pozorování-prostě doma je člověk v klidu a zkusí si, jestli zrovna na té své domácí programové skladbě a osvětlení mu tam bude něco vadit. Protože to, že tam bude nějaký clouding a že tam bude nějaká nehomogenita a že to bude třeba nějak bzučet, tak to je jasný předem, ale JAK MOC to bude doma vadit, to se zjistí prostě doma. V prodejně nikdy nebude např. taková tma, abych tam viděl, že na tý televizi nelze nastavit dobrej kontrast, to si všimnu až doma po pár filmech, že mne vadí, že se buď slejvá černá, nebo to je vyblitý např...

Jinak si kluci pošlete vobčanky, ať si je může roztrhat, myslím, že to za to stojí :)
joeh (1358)|14.12.2012 08:19
- len srandujeme.
MlokCZ (636)|14.12.2012 12:07
[QUOTE=joeh;435989]MlokCZ - UE46ES8000 je bežne k dispozícii na každej lepšej predajni na rozdiel od ZL1, tak mi vrta hlavou, prečo si nepožiadal o predvedenie a pár testov.[/QUOTE]

Tak já jsem nějaký ten kousek UE46ES8000 v reálu viděl. Ten kus co jsem viděl bych cloudingem zkousnul a jiný závažný nezkousnutelný problém jsem také nenašel (nebylo to ale žádné pořádné vícehodinové testování za ideálních podmínek). Problém by byl jen pokud by byl zvlášť nepovedený kousek.
A vyzkoušet si konkrétní kus, který budu kupovat není pro mě dost dobře možné. Ve svojem okolí mám k vyzkoušení pouze ty kousky, co jsou cenou kolem 43tis. Kč+. Navíc ochota ukázat prodávaný kousek v krámech moc velká není (můžeš kouknout na vystavený a pak ti prodají nevybalený jiný kousek). K tomu když se přičtou naprosto nevyhovující podmínky k testování na většině prodejen (třeba úplná tma je pro mě pro test zcela základní předpoklad, aby to mělo vůbec cenu zkoušet), nedostatek času pro testování na prodejně (u minulé LG kterou jsem vracel jsem se k rozhodnutí nechat/vrátit dostal po cca 10 hodinách nastavování a testování).

Dále jsem ji bral daleko levněji (je to dovoz z Polska, což mi nevadí). Vyzkoušet ten kus co jsem bral předem jsem nemohl.
Zase tu mám tu rezervu v možnosti vrácení do 14 dnů.

A rozhodně raději půjdu cestou, že úplně v nejhorším TV vrátím, než abych dával více jak 8tis. Kč navíc a ještě se k tomu dohadoval, jestli mi vybalí a předvedou prodávaný kousek. Ten bych v nevhodných podmínkách vyzkoušel nedostatečně a pak se tím ještě připravil o možnost TV vrátit.

Edit: Jinak TV už mám doma a začalo to tím, že mi pěkně naštvalo PPLko. Včera přišel mail s informací, že dnes budou doručovat a s odkazy na možnost změny doručení. To jsem hned využil a včera si tam naklikal večerní doručení (17-21), které mi mailem bylo potvrzeno.
K mojemu překvapení mi dnes ráno volá PPLko, že dopoledne mi budou TV doručovat. Nevěřícně se ptám jak je to možné, že mám změněno na večerní doručení. To prý platí jen pro malé balíky, že mi to doručuje nějaká jiná část PPL, pro které to neplatí a která večerní doručení nevede. Tak pak nechápu, proč do mailu o informaci o doručení mi píšou odkaz a možnost změny na večerní doruční. To je zase bordel u PPL.
Takže jsem jel "nadšeně" rychle na otočku domů balík převzít. Zapojení a testování nejspíše až zítra.
joeh (1358)|14.12.2012 14:18
MlokCZ - ano, chápem. Prajem krásny obraz, aby si bol s osemtisíckou spokojný ako ja.
MlokCZ (636)|15.12.2012 09:59
Tak už některé věci otestovány. Budu to vše psát do vlákna UE46ES8000, kam to patří. Tady jen shrnutí - TV si nechávám.
Plutotype (717)|15.12.2012 13:57
@heartwork

Diky, za ZL1 testovanie. Kritika nedostatkov je opravnena, ale bohuzial narazas ako ja tiez na limity technologie LCD LED.

Clouding sprevádza predovsetkým Edge LCD LED TV. Full LCD LED problem zakryje ale vedlajsim efektom je zvyraznenie bloomingu. Ten je velmi jemne pritomny aj na mojej Edge LED Sony 55HX850, co nie je Full LED. Mnoho kalibratorov a profesionalnych recenzentov kvoli bloomingu vypina Local dimming a potom radi kritizuju clouding. Je to zacarovany kruh. Technologia LED podsvietenia ma byt navrhnuta a implementovana tak, aby zakryla clouding a negenerovala blooming alebo ked ano, tak v co najmensej moznej miere.

Čítal som kopec recenzii a možem potvrdiť, že DSE efekt majú všetky LCD LED TV a bohužiaľ aj plazmy. To ukazuje na oddelenie kontroly kvality a production proces ako taky. Tažko však robiť závery z vyjadrení tisícov užívateľov, lebo na jednej strane na fórach su vačšinou sťažovatelia, entuziasti a na druhej strane laici, ktorí DSE nevedia identifikovať a určiť či je nad "normu" ( akú normu vôbec? ). Píše sa že, "špinavé miesta" na obrazovke sú dôsledkom zvlnenia pixelov, ktoré stratia správnu orientáciu vplyvom tlaku antireflexneho skla a teploty, ktorá prichádza z podsvietenia. Riešením je lepší supervising a použitie pevnejších panelov.

LCD panely maju svoje vlastnosti podla pouziteho panelu. S-PVA, S-IPS, IPS-alpha, S-MVA, A-MVA, ASV, UV2A su najcastejsie pouzivané. LCD panel ma potom urcite vlastnosti ako reakcnu doba, farebna stalost, pozorovaci uhol, hlbka čiernej, atd. Pohybova ostrost je hodne subjektivny pojem ale technicky má technologia plazmy dnes v tomto navrch, lebo rýchlosť plazmového panelu umožňuje medzisnímkové elektrické pulzy ( zosvetlujú a stmavujú pixely ), ktoré pomáhajú vytvoriť kontinuálnejšie vnímanie pohyblivých scén ( 600Hz subfield drive motion pri 60Hz = 10 pulznyých medzisnímkov ). LCD panely ( aj ked sú dnes rýchle dostatočne ), funguju inak - pixely môžu byť zapnuté alebo vypnuté, čo znamená, že pixely sú presvetlené na presne dedikovaný čas a zhasnú akonáhle sa má zobraziť další snímok. Riešením u LCD LED je IFC ( Active Vision u Toshiby, Motion Flow u Sony, atd ), ale súčasná implementácia IFC v LCD LED vzhľadom na použitý hardware vytvára snímky, ktoré v pôvodnom materiáli nie sú ( telenovela alebo soap opera ). Nechcem zachádzať do detailov, ale musím spomenúť, že aj keď sa zdá že plazma má pohybovú ostrosť lepšiu ( oko ju tak vníma ), pri porovnaní s LCD je treba dať vedľa seba ďalšie artefakty ( blikanie, noising, chybné kontúry, dvojité obrazy.. ), ktoré plazma produkuje a degraduje výrazne tak výhodu, ktorú som popísal aj v mojom porovnaní 60E6500 a 55HX850 tu:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32584-sony-bravia-kdl-55hx850-lcd-led-a-samsung-ps60e6500-plazma
Heartwork (2358)|15.12.2012 15:16
Plutotype..., jako bys mi mluvil z duše - můžu se podepsat prakticky pod vše, co jsi napsal.

Ano, narážíme na limity LCD technologie jako takové, bohužel. I přesto jsem ochotný některé neduhy této technologie akceptovat, protože mi jsou odměnou některé parametry, které mi nepřináší plazma TV (případně nejsem ochoten akceptovat některé neduhy plazma technologie, které vnímám stejně jako ty - tedy tak, jak o nich píšeš).

Mrzí mě to, protože jsem byl od nákupu (alespoň v rámci možností LCD technologie) ideální LCD TV skutečně blízko. Toshiba 55ZL1 je opravdu vynikající televize s nádherným obrazem a neskutečnou černou (i ve tmě, i ve vertikálních pruzích 4:3 či pruzích horizontálních ve filmech).

Neskousl jsem u TV za takové peníze hlavně DSE, nenechám si u zařízení, které slouží jako zobrazovač přece něčím kazit obraz při každé jednolitější světlejší scéně.
Nebylo to tragické, ale prostě jsem to tam viděl, to myslím úplně stačí.

Druhá věc, která mě zklamala, byla ta chyba ve fw, respektive funkci Active Vision M800 - je pravda, že jediný problém, který jsem za dobu testování zaznamenal, byl ten popsaný:
"[FONT=Verdana]pokud krasobruslařka projíždí větší rychlostí kolem mantinelů s reklamami, tak se kolem jejího těla tvoří [/FONT][FONT=Verdana]artefakty ve stylu mihotajícího s vzduchu kolem ohně".
Nemohu ovšem vyloučit, že když tam ta chyba je, že by se časem neprojevila i v dalších situacích. Pro artefakty není v takový cenový kategorii místo.

Toshibu ZL1 jsem ještě neodepsal, zdražovat už se asi nebude a pokud se nepřestane záhy vyrábět - ještě bych jeden kousek zkusil. Stačilo by chytit lepší panel (bez DSE nebo s min. projevem) a zkusit jiný firmware - verzí je za dobu prodeje již jistě mnoho a není vyloučeno, že existuje verze bez mnou popsané "chybky". Na mou žádost o opravný fw ovšem z Toshiby nikdo nereagoval - možná se to teď před svátky ani nedostalo na patřičná místa.
Problém je ten, že do ČR tu TV přiveze pouze jeden obchodník a tam mám již zavřené dveře.

Nemám problém sednout do velkého auta a TV si přivést z Polska či SRN, kam to mám "pár" kilometrů, ale TV není prakticky nikde skladem a když si ji u nějakého obchodníka objednám, jak zajistím, abych to u něj mohl důkladně proklepnout nebo abych mu to za 2 dny mohl hodit zpátky na krám a dostal zpátky prachy - to mě každej pošle do prdel. :)

V ČR už jsem nevyzkoušel snad jen Full LED SONY KDL-55HX955 za 7 pětek:
http://www.sony.cz/product/tv-139-55-lcd/kdl-55hx955[/FONT][FONT=Verdana]

Už ani nevím jestli se mi toho chce.[/FONT][FONT=Verdana]

Chystá se kromě OLED ještě něco dalšího na trh? Tedy myslím něco lidského - cenu ta TV ve výši 200t. Kč (Toshiba 55ZL2 či OLED) opravdu neakceptuji.

[/FONT]
Plutotype (717)|15.12.2012 19:09
Poradie mnou doporucených 55" TV modelov v sekcii high-end na najblizsie 3 mesiace:

1. OLED ( videl som na IFA 2012, je to killer obraz )
2. Sony HX955
3. Panasonic plazma 2013 ( ak nebude mat DFC a nebude bzucat )
4. Samsung plazma 2013 ( ak zlepsia hlbku ciernej, nebudu bzucat a zmenia 4-nohy stojan na klasicky )
joeh (1358)|15.12.2012 19:44
No, ja by som aktuálne doporučil pre potenciálneho kupcu min. 60". Ponuka hd programov sa neustále rozširuje a filmový zážitok je na uhlopriečke TV dosť závislý. K tomu samozrejme poriadne audio.
vivid.sk (11472)|15.12.2012 19:53
[QUOTE=joeh;436222]značené Zahrnout do vícenásobné citace [/QUOTE]
OT: Ponuka (pocet) ano, zial obsah je velakrat na zaplakanie. Hlavne ked vidim ten upscalovany obsah algoritmom nearest-neighbor, to uz 576i SD zdroj vyzera lepsie (upscalovany v TV/STB). :). A to je zial vazne realita niektorych platenych HD kanalov, resp. daneho obsahu /bez srandy/, pri vstupe 1080i/p do TV sa s tym uz neda spravit nic.

Nastastie tu su ine zdroje ako napriklad BD, takze v tomto pripade suhlas, pre kvalitny zdroj signalu je velky TV pastva pre oci.


ospravedlnujem sa za OT, no ked vidim niektore tieto videa na MTV Live HD, tak Youtube v 1080p je oproti tomu MEGAkvalita.
joeh (1358)|15.12.2012 20:13
- to určite, kvalita signálu je prvoradá. MTV Live HD ani nezapínam. Ovšem zaznamenal som jednu nepríjemnú vec - ked na Samovi UE65ES8000 navolím Eurosport HD, nedarí sa mi dostať návštevu z baráku.
KamilZ (10277)|15.12.2012 20:19
Eurosport v DVB-C nebo DVB-S?
joeh (1358)|15.12.2012 20:27
DVB-S, Dreambox HD 8000
Jan10 (836)|15.12.2012 20:35
Co se týká těch nových technologií, tak OLED asi hned tak nebude. Spíš by bylo zajímavý rozebrat nové technologie v rámci LCD. I když se to často nezdá, tak určitý vývoj pořád ještě pokračuje - viz. např. IGZO: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/13860-aktuality-a-zajimavosti-od-vyrobcu-tv#post432846
Možná než se OLED dostane na trh, tak bude LCD na takové úrovni, že OLED bude vzhledem k nákladům těžko konkurovat.
Heartwork (2358)|16.12.2012 09:51
Pravdu máte tak nějak všichni.

joeh - ano, větší úhlopříčka = větší zážitek, problém může být to, že kvalitní (top) TV s úhlopříčkou 60"+ bude stát 100 a více tisíc (Sony, Samsung, Sharp...)

vivid.sk - zůstává rozum stát z toho, co je dnes do éteru šířeno pod "hlavičkou" HD a za co platíme takové peníze. Na to by měl být nějaký zákon a za podvody okamžitý trest.
Vždyť praxe je standardně taková, že stanice začne už tak nic moc kvalitní obsah upscalovat na 1080i, přilepí k tomu HD logo a hned je cenovka výše. S HD to nemá nic společného, ale hlavě že tečou peníze - tato legální zlodějina by se měla dle mého zatrhnout.

Jan10 - jj, s OLED to sakra nějak vázne (již několik let), když už to vypadá, že to navalí na trh, zase se to někde zasekne (zastaví výroba nebo tak něco). Otázka je, zda-li s tím OLED mají výrobci opravdu takové problémy nebo nás jen krmí a oddalují to, co to dá, aby mohli (bez větších nákladů) co nejdéle dojit dnešní LCD technologii. To je pro ně myslím prioritní, dokud to lidi kupují, tak chrlíme.

Uvidíme co CES a rok 2013 všeobecně - necháme se překvapit. :)
joeh (1358)|16.12.2012 20:09
- ukážka - testu cloudingu - TV Samsung UE65ES8000, jas 50, kontr. 50, LED podsv. 13/20. Fotené zrkadlom z malej vzdialenosti, aby sa dal rozoznať raster, úplná tma, ako vodítko poslúži svietiace logo výrobcu -
jarino1978 (8045)|16.12.2012 20:28
kde má tá labuď oči ? jasná ukážka dynamického kontrastu. :-k
Heartwork (2358)|16.12.2012 20:30
Asi sis dal s tou fotkou práci, ale musím tě zklamat - takovou fotku udělá člověk i na TV za 9.999 Kč.

Jde totiž pouze o nastavení TV. Nastavení musí být ovšem takové, aby člověk nepřicházel o detaily, což se z takových fotek bohužel poznat nedá.
Já mám např. na svém Samovi "nastavení černé" vypnuto, "dynamický kontrast" vypnuto..., jak seš na tom ty?

Při nastavení, při kterém si pořizoval tu fotku vidíš všechny odstíny např. na této stupnici?

[ATTACH=CONFIG]20850[/ATTACH]

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=jarino1978;436374]kde má tá labuď oči ? jasná ukážka dynamického kontrastu. :-k[/QUOTE]

si mě předběhl :-D
kal-obr.jpg
joeh (1358)|16.12.2012 20:39
Heartwork - dynam. kontrast vypnutý. Fotka bez úprav. Nesklamal si ma. Kde sa dá zakúpiť 65" led tv za 9999 Kč ?
Heartwork (2358)|16.12.2012 21:08
Mě rohlíkem neopiješ - poznám ztrátu detailů i na bílé :)

[ATTACH=CONFIG]20851[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]20852[/ATTACH]

Přít se s tebou nebudu, nesedím ti za prde.í :)

O 65" za 9.999 Kč nebyla řeč, mělo to spíš znamenat, že takovou fotku nafotí i majitel levné TV a že to nemá žádnou vypovídající hodnotu. Nic ve zlém samozřejmě. B-)

Máš to přepálený, nic víc.