Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42ST50E a Panasonic SA-HT535

jumich (11)|22.11.2012 22:32
Kupil som plazmu Panasonic TX-P42ST50E. Po prechode zo stareho Tv Sony KV-29CL11K mam trocha zmiesane pocity. trocha ma zaskocil zvuk, ktory "bruni na pozadi". ciastocne som to vyriesil tym, ze som stisil ciastocne zvuk na telke a pridal na setopboxe.

som laik v tejto oblasti a preto sa ospravedlnujem zato, ze sa ako laik vyjadrujem.

prijem signalu mam prostrednictvom kablovky (kabel rf zo steny do setopboxu a prostrednictvom kabla scart a redukcie (adapter av1) do telky. tu by ma zaujimalo ci by nebolo lepsie na prijem signalu pouzit kabel rf priamo zo setopboxu?

nazvy kablov opisujem z navodu ku telke.

dalsia otazka by bola:

mam niekolkorocne domace kino Panasonic SA-HT535. Ma zmysel vobec rozmyslat nadtym, ze prepojim domace kino s telkou a budem na zvuk pouzivat to kino (telka stisena a ovladanie hlasitosti cez kino)? problem mam aj ten, ze mi deti rozbili DO od toho kina. chcel by som ho ovladat cez DO k novej telke. da sa to nejako? Ako by bolo najlepsie prepojit danu zostavu? ak je to mozne samozrejme.

dakujem.
KamilZ (10277)|23.11.2012 06:37
Máš to propojené pěkně blbě. O žádném RF nebo SCART ani neuvažuj, strašná kvalita. Propoj to přes HDMI nebo přes komponentní (ne kompozitní) vstup. Pokud ho stb nemá, tak si pořiď nový, stojí to za to. Brum může být buď zemní smyčka, nebo jen nekvalita stb. Odpoj všechny anténní vstupy včetně kabelovky a případného rádia do kina, jestli brum přestane.

Kino k TV připojíš pouze tehdy, pokud má optický vstup, jinak ne. Varianta je ho připojit přes Cinch k stb od kabelovky, ale můžeš mít problém s předbíháním zvuku, pokud na kině nebo stb nelze nestavit jeho zpoždění.
jumich (11)|24.11.2012 00:42
stb je wellav wcd 1510, ktory som si musel kupit za 50€ od firmy co nam dodava kabelovku. proste ked som uzatvaral zmluvu mi bolo povedane, ze je to specialne pre nich na zakazku vyrobeny stb a iny si zadovazit nemozem a s ich sluzbami smiem pouzivat len ten. za 7 € mesacne nejakych 50 programov. hdmi nema.
jumich (11)|24.11.2012 18:49
takze to domace kino ma vzadu:

vcr audio in: cerveny (R) a biely (L)
tv audio in: cerveny (R) a biely (L)

component video out (progressive/interlace):
Pb modry
Y zeleny
Pr cerveny
zlty oznaceny zvlast ako video out

s-video out

scart

a posledny je na pripojenie subwofera (25pinov?)

stb ma vzadu:

rf in
loop out
scart vcr
scart tv
s/pdif - cierny
video - zlty
l-audio-r - biely, cerveny
rs-232


chcel by som povedat, ze niesom audiofil. chcel by som len lepsi zvuk prostrednictvom toho kina ked uz ho mam.

dakujem.
vivid.sk (11472)|24.11.2012 18:55
a co na tom nevies prepojit, ked to ma len cinche?
jumich (11)|24.11.2012 19:14
no neviem aky kabel mam kupit a ako to mam poprepajat. ja sa tomuto vobec nevenujem a za to, ze som laik v tomto a za hlupe otazky som sa uz v uvode ospravedlnil. nemohol by si mi dat nejaky odkaz na kable co mam kupit a zhruba popisat co mam zapojit. dakujem

mal by som otazku ohladom stb. nemozem ho vyhodit zo zostavy a kartu dat do telky kedze ma dvb-t/c tuner. dakujem
vivid.sk (11472)|24.11.2012 19:22
Predpokladal som, ze sa pytas na ten STB

STB prepojis s "domacim kinom" cez 2xRCA cinch.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
vivid.sk (11472)|24.11.2012 19:27
[QUOTE=jumich;433421]mal by som otazku ohladom stb. nemozem ho vyhodit zo zostavy a kartu dat do telky kedze ma dvb-t/c tuner. dakujem [/QUOTE]
To je otazka na tvojho poskytovatela (UPC to napriklad umoznuje po sparovani). Predpokladam, ze ide o nejaky DVB-C tuner, no v dnesnej dobe nutit niekoho kupit za 50euro SD tuner zo SCART vystupom je trosku na zamyslenie.
jumich (11)|24.11.2012 19:32
cize rf zo steny do stb, potom co mam kupit namiesto kabla scart a redukcie (adapter av1) do telky (pls tiez odkaz)? a ten cinch co si dal odkaz z stb do "domaceho kina". telku s kinom neprepajam? dakujem

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=vivid.sk;433424]Predpokladam, ze ide o nejaky DVB-C tuner, no v dnesnej dobe nutit niekoho kupit za 50euro SD tuner zo SCART vystupom je trosku na zamyslenie.[/QUOTE]

hej je to dvb-c tuner wellav vcd 1510. vies ludi co tomu nerozumeju lahko odrbkat.... je to miesty dodavatel. lokalny
vivid.sk (11472)|24.11.2012 19:35
[QUOTE=jumich;433425] co mam kupit namiesto kabla scart[/QUOTE]
Zial nic, kedze tvoj STB ziadny iny (kvalitnejsi) vystup nema.

Skus sa popytat providera na moznost pouzitia karty a CI modulu priamo v TV, nasledne budes riesit prepojenie (a zrejme aj kupu noveho DK), kedze TV ma len opticky vystup.
Do tej doby to vsak mozes zapojit tak, ako som napisal vyssie (ano, TV uz ohladom audia neprepajas s "DK", nie je ako :D)
jumich (11)|24.11.2012 19:56
nemozes mi este dat odkaz na nejaky schopny ci modul? vdaka.

nedostanem zvuk cez to kino ani pri zapojeni: stb scart do "kina" a s "kina" scart s redukciou do tv?

na tu moznost sa opytam providera.

a preverim dalsieho co mi dodava internet.
vivid.sk (11472)|24.11.2012 20:01
Nemozem, pretoze ich je viac vyrobcov a nemas zarucenu kompatibilitu s tvojim providerom.
SPYTAJ SA PROVIDERA!
jumich (11)|24.11.2012 20:09
aj tak ti dakujem za tvoje odpovede.