Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomalé prepínanie kanálov v XBMC Live TV + MediaPortal

KoMiKo (3)|3.12.2012 13:48
Mám nové HTPC (Windows 8), na ktorom skúšam XBMC 11 Eden a Live TV za pomoci MediaPortal backendu, ktorý prijíma DVB-S cez SkyStar HD2. Všetko funguje, ale prepínanie kanálov je zúfalo pomalé, cca 9-10 sekúnd. Jedine tento fakt mi bráni nahradiť touto zostavou satelitný prijímač.
Skúšal som aj XBMC 12 Frodo Beta, ale bolo to to isté, navyše bol trochu nestabilný.

Máte niekto skúsenosti s touto kombináciou, prípadne viete poradiť iný backend, ktorý zvláda prepínanie rýchlejšie?
vomic (671)|7.12.2012 10:05
A jak dlouho trvá přepínání v origoš aplikaci od Technisatu pod Windows respektive pod Media Portálem?
Zkoušel jsi program DVB Viewer a jeho plugin pod XBMC? (DBV Viewer pokud se nepletu je dodáván s tím Technisatem a je považován za nejlepoší program pro DVB na PC)
Právě totiž přemýšlím, že koupím nějakou PC DVB-S kartu a rozchodím si satelit pod XBMC. To co píšeš mě ale lehce děsí.
vivid.sk (11472)|7.12.2012 10:45
Prepinanie pod DVBV je cca 1-1.5 sekundy SD (FTA pod sekundu), prechod zo SD na HD je najdlhsi ~ 2 sekundy.
vomic (671)|7.12.2012 11:04
I v případě, že je spuštěn automatický stream obrazu?
napadlo mě jestli to velké zpoždění rychlosti přepínání pod XBMC nemá nějakou spojitost s tím, že pokud se nepletu tak XBMC využívá stream videa - vlastně to funguje jako bych pouštěl video. Mohli by to pak způsobovat třeba kodeky či HDD atd ... něco jako když pouštíš video na starším kompu kde chvíli trvá něž si nacaschuje program paměť a na novým PC s SSD kde se třeba stejné video spustí skoro instantně.
Možná jen plácám, ale mohlo by to mít spojitost.
vivid.sk (11472)|7.12.2012 11:14
Pokial pouzivas DVBServer ako zdroj, tak to bude trvat o nejaky chlp dlhsie, naviac XBMC urcite pri kazdom prepnuti data analyzuje, takze mu to trva dlhsie.
Mozem doma odskusat cez DLNA, to mam rozbehane (inak nevidim ziadny prinos pouzivat iny SW ako DVBV).
Mam pocit, ze som to aj skusal, ale nejako ma to nenadchlo, prepinat sa v DVBV da velmi rychlo myskou (kolieskom) pri viditelnom miniEPG (cize vidis, co na ktorom kanaly ide, bez nutnosti na neho preladit) a o tento komfort by som nerad prisiel.
vivid.sk (11472)|15.12.2012 13:45
Dnes som odskusal XBMC 12 RC1 + vstavany DVBV PVR klient pre DVBServer, celkom milo som prekvapeny, ze to fici vcelku dobre, vratane EPG.
Zatial len na notebooku cez wifi (ntb ako klient + na HTPC je server), prepinanie kanalov je cca +1 sekundu pomalsie ako cez samotneho DVBV klienta (cca 3-4 sekundy), predpokladam, ze priamo z HTPC by to bolo rychlejsie. Na to, ze ide o stream (a cez wifi) to nieje najhorsie, v kazdom pripade lepsie ako horeuvedenych 9-10 sekund.

orientacny obrazok:
[ATTACH=CONFIG]20840[/ATTACH]
channels1.png