Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD prehrávač s HDMI a bezproblémovým prehrávaním českých a slovenských titulkov

ephram (6)|11.12.2012 19:10
Ahoj, hľadám DVD prehrávač k TV, s HDMI podporou, pričom bude bezproblémovo prehrávať české a sloveské titulky (podpora interpunkcie, mäkčeňov, atď.). Mnoho som už hľadal, ale nič som nenašiel, aby tu bola takáto kombinácia. Viete mi prosím poradiť?
KamilZ (10277)|11.12.2012 19:33
Ještě jsem neviděl DVD přehrávač, který by nezobrazoval správně titulky z DVD s diakritikou.

Pokud hledáš DVD přehrávač, který umí přehrávat nejen DVD disky, ale i z USB HDD soubory AVI, MKV apod., tak hledáš 2x blbě:
- místo DVD hledej BD přehrávače, DVD jsou už většinou staré krámy a moc toho neumí
- ani BD přehrávače ale nepřehrají "vše", na to jsou MMC

Ideální je to rozdělit na primitivní BD přehrávač + MMC, jinak se budeš jen vztekat. Takových dotazů je zde dost, tak si pohledej tipy.
ephram (6)|11.12.2012 19:53
Nie, mám Philips DVD prehrávač, starý asi rok a ten veľmi čudne prehráva titulky, samé č, š, atď. Skrátka bludy to zobrazuje a nie titulky.
tdlmarek (1566)|11.12.2012 20:12
Mám takový dojem, že si přehlížíš rozdíl mezi Video DVD a datovým DVD s avi/mkv/mpeg/... soubory (s externími nebo vloženými titulky). Kamil má pravdu, tedy kromě toho explicitního omezení na USB.
ephram (6)|11.12.2012 20:34
Napr. prehrával som seriál s titulkami z USB a niekedy titulky sa zobrazovali normálne a niekedy len "ššččťťžýš"... a chcem kúpiť nový s HDMI, tak prosím o radu, čo máte overené, akú značku, že napr. má dobré zobrazovanie titulkov (čierny podklad a na ňom biele písmená - titulky), lebo pri tomto Philips prehrávači sa zobrazovali aj tak iba šedé a takmer ich nebolo vidieť. Ďakujem
KamilZ (10277)|11.12.2012 21:03
To co chceš nemá s DVD nic společného.

Kup si levný BD přehrávač (případně DVD, ale to moc smysl nemá) a k němu MMC. Pokud si nedáš říct a nebudeš chtít MMC, tak určitě nekupuj DVD ale BD, např. LG BD660, BP620 apod. Ale v tom případě stejně časem narazíš na věci, které tam (na rozdíl od MMC) nepřehraješ.
ephram (6)|11.12.2012 21:23
nejde mi o prehrávanie formátov, nepotrebujem bluray, stačí mi prehrávač s divx, prehrávaním bežných formátov a stále sa opakujem - dobrým prehrávaním titulkov,čo je zložité mi poradiť nejaký v kategórii dvd prehrávačov, keď sa tomu rozumiete?
KamilZ (10277)|11.12.2012 22:13
Je to složité, protože vývoj DVD přehrávačů byl dávno zastaven, takže jejich možnosti v přehrávání (mimo DVD-Video disky) jsou proti přehrávačům BD podstatně slabší a na přehrání "běžných formátů" se nehodí. Narazil jsi na to sám. Ostatně jak definuješ "běžný formát"? Definice typu DIVX, MKV, AVI vůbec nic neřekne.

Třeba Ti zde ještě někdo poradí nějaký DVD, ale já ho neznám a netroufám si.
vivid.sk (11472)|12.12.2012 00:33
Na DVDcku su bitmapy, takze domrvena diakritika neexistuje. Ostatne plati to, co napisali kolegovia. Dnes kupovat DVD player je ako by si dnes isiel kupovat CRT TV.
ephram (6)|12.12.2012 00:33
Ide o to, že za bluray prehrávač dám u nás minimálne 100 eur, pričom DVD prehrávač ma vyjde v kľude na... 40 eur. Tak, Divx, AVI, mpeg... MKV jasné že neočakávam od dvd prehrávača.
vivid.sk (11472)|12.12.2012 00:41
A naco ti to bude? DVDcka su mrtve (snad zaujimave pre niekoho so stovkmi napalenych DVD) na CRT TV bez predpokladu obmeny TV.
ephram (6)|12.12.2012 16:39
??? ČO SOM NA SPOVEDI, alebo čo sa ma chcete ešte opýtať, číslo topánky? Čo je ťažké na tom, keď viete o prehrávačoch azda všetko, niečo poradiť?
Načo mi bude DVD prehrávač? No tak hrianky na ňom robiť asi nebudem! Bože.
FeoQ (11)|13.12.2012 21:53
Bezproblémovo prehrá slovenské aj české titulky Blu-ray prehrávač LG BP620, nemá problém s avi, mp4, mkv, ani s ďalšími formátmi. Ale to je Blu-ray prehrávač, a samozrejme nestojí 40 eur, ako ty chceš. DVD prehrávače sa asi veľmi s podporou rôznych formátov okrem avi ďalej nevyvíjajú.
A ukľudni sa.
Wintermute (265)|16.12.2012 12:39
Kup si MMC v požadovaném cenovem limitu a je to. Z tvých chaoticky podaných požadavků jsem pochopil, že přehrávání optických médií nepotřebuješ, vystačíš si s USB. Přece neočekáváš, že ti tady někdo bude vypisovat detailně specifika všemožných obstarožních modelů DVD přehrávačů.

Pokud ti Philips přehrávač zobrazuje nespolehlivě diakritiku, překonvertuj si titulky (srt, sub) do kódování, které podporuje jmenovaný přehrávač, tedy Windows-1250 vs UTF-8.
grooveJ (140)|17.2.2013 19:22
Na tvoju otázku priamo odpoveď: Ferguson D-990HX, u nás okolo 48 EUR, v ČR od 1200 CZK, mám jeho predchodcu asi 5 rokov, na titulky bol výborný, obraz upscale tiež dosť dobrý. Má užitočnú funkcu obídenia všetkých úvodných reklám, otravných upozornení a upútavok. Dodnes ho občas používam.
Ale zároveň je pravda, že o pár EUR navyše dostaneš ovela viac v BD-P. Lenže tebe asi bude skutočne užitočnejší ten DVD prehrávač.
Môj BD-P Philips napríklad prehrá takmer všetko (inet rádiá, formáty z USB, NTFS diskov, net-služby, ...) naše fonty ukazuje aj na ne-DVD a ne-BD filmoch správne - ale tie je potrebné úplne kostrbato VŽDY na každom filme/videu vždy na začiatku nastaviť v nepohodlnom menu (na "Stredná Európa")