Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Váš názor ohledně AVR

shreck (27)|17.12.2012 22:42
Dobrý den,
chtěl bych jsem Vás požádat o Váš názor a radu ohledně koupě AV receiveru. Bohužel jsem limitován částkou kolem 8000,- Kč a z tohoto důvodu jsem našel toto:
buď nový
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
nebo jsem našel tyto bazarové:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

AVR budu používat s tv LGLM760S pro sledování fullHD a 3D, většinou na filmy, semtam muzika a PS3. Chtěl bych s HDMI podporující zpětný kanál audia (ARC).

Děkuji Vám.
bastlir (3245)|17.12.2012 23:23
Úplně stejný problém jsem sám řešil asi před čtrnácti dny. Ale nejdříve jsem si ujasnil jednu věc - nekupovat použité zboží, protože když už se toho někdo zbavuje, tak to vždycky není kvůli tomu, že se zrovna rozvádí a že zrovna nemá prachy. Tím chci říct, že to může mít nějakou vadu, kterou ani v hifibazaru neodhalí a co pak s tím? A i tzv. "jinému dosud nerozbalenému zboží" principielně nevěřím. To si raději nějakou tu stovku připlatím a mám jistotu, že v nejhorším případě to mohu hodit prodejci na hlavu. Proto již nakupuji jen u velkých firem - Alza, Mall, Mironet, Electroworld ..., i když nejsou nejlevnější.
Nicméně já jsem koupil ONKYO TX-NR616 a zatím spokojenost. Jen ještě nemám zmáklou složitost všech nastavení.:-?
vivid.sk (11472)|17.12.2012 23:37
[QUOTE=bastlir;436538] nekupovat použité zboží, protože když už se toho někdo zbavuje, tak to vždycky není kvůli tomu, že se zrovna rozvádí a že zrovna nemá prachy. Tím chci říct, že to může mít nějakou vadu, kterou ani v hifibazaru neodhalí a co pak s tím?[/QUOTE]

Nezmysel.
prave takychto veci sa ludia zbavuju pretoze si kupia nove a nasledne stare predaju do bazara (pretoze to stale bez problemov funguje). Naviac mas tam rocnu zaruku (konkretne hifibazar.cz). Tym netvrdim, ze rizika z 2. ruky neexistuju, ale na to tam mas tu zaruku vratenia tovaru, ak nastane problem.

Cize za mna - pri tejto ciastke jednoznacne bazar (pokial pozadujes, aby to aspon nejako hralo). Ina moznost v tejto cenovke nieje.

Len si pozri specifikaciu ohladom ARC (imho casto zbytocnost, vies to poriesit cez optiku z TV).
bastlir (3245)|17.12.2012 23:44
Hmm, je to o tom, jaké kdo má zkušenosti. Pokud nemáš prachy na nové, pak ti opravdu nic jiného nezbývá. Ale ať si každý dělá, co chce. Já za sebe bych do toho prostě nešel.
vivid.sk (11472)|17.12.2012 23:54
Ved to je v poriadku - co clovek to nazor.
Ale ak mas obmedzeny rozpocet a pozadujes danu funkcionalitu, tak skratka nemas inu moznost. Naviac drahsie hifi kusky si nekupuju prasaci, ktori z toho veceraju - lebo je predpoklad, ze to raz budu predavat a tieto casto pri predaji vyzeraju ako nove.

A ked sa pozries konketne na segment AVR, tu - co sa tyka zvuku -nic nove nebolo vymyslene (a to ani lacno nejde). Len nove multimedialne funkcie, nejake dekodery, atd. Ale poctivy AVR s dobrym zvukom stale stoji relativne vela penazi, pretoze je na najvyssich prieckach cenniku.
A v tomto pripade nevidim dovod, preco si nekupit napriklad Onkyo 905 za 17kc (ktore sa uz predalo) ak nemas zaujem o nejake nove aktualne funkcie (spickovy upscaler, alebo Audyssey XT32, alebo ine ....), alebo si mozes kupit novu alternativu za 75kc.
bastlir (3245)|18.12.2012 00:07
Já jsem kdysi takto kupoval starší kameru, která fungovala bezvadně, ale pak jsem si k ní po čase dokoupil automatický stativ. Teprve když jsem ho chtěl připojit ke kameře, zjistil jsem, že má kamera vylomenou zásuvku a oprava by znamenala výměnu celého modulu za mnoho tisíc. V tom je právě to nebezpečí, protože je to sice blbost, která by jistě 99% uživatelům vůbec nevadila, ale jen já měl tu smůlu, že jsem byl právě to zbylé jedno procento.
shreck (27)|18.12.2012 13:13
No pravdu máte oba, je to opravdu věc názoru....já jsem už pár věcí z druhé ruky koupil a zatím dobrý...tak snad to i tak zůstane...no jelikož se mi ještě povedlo dát nějaké peníze do kupy, tak mě zaujal tento AVR:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Myslíte, že za tu cenu je to OK...nebo spíš vzít o řadu vyšší ONKYO TX-NR616, jak jsem psal výše, chci ho mít v kinu s FullHD TV a rozhodně ho chci mít na pár let...
vivid.sk (11472)|18.12.2012 13:24
Zvukovo bude na tom lepsie ten pioneer, adekvatne tomu bude z aktualnych modelov Onkyo TX-NR818
shreck (27)|18.12.2012 14:30
....děkuji za info, tak do toho asi půjdu...
shreck (27)|18.12.2012 15:04
....jelikož jsem v tomhle úplná lama, tak mě zajímá co znamená, že ten Pioneer má HDMI 1080p upscaling....je to pro přehrávání blu-ray a satelitního HD signálu v pohodě? FulHD TV mám.
vivid.sk (11472)|18.12.2012 17:37
Znamena to to, ze nech privedies akykolvek signal do zdroja (576i - SD STB, 1080i, HD STB, a aj analog), tak ti z neho vyrobi 1080p. Povies si, ze to robi aj TV, lenze AVR ma (obvykle) lepsie chipy na upscale, preto je lepsie robit upscaling v AVR a do TV posielat uz progresivny signal 1:1.
Pisem to vseobecne, neviem ake chipy pouziva Pioneer a aky konkretne je pouzity v tomto kusku, no obvykle vyssia trieda AVR ma spickove procesory (HQV Vida 1900 a pod. porovnatelne s top triedou BD playerov a spickou v danom segmente)
bastlir (3245)|19.12.2012 00:04
Mně se ten Pioneer také líbí, každopádně má bohaté možnosti připojení. Jinak si myslím, že normální člověk asi rozdíl zvuku nepozná, navíc je to spíš věcí repráků. Ale ta cena je (pro mě!) podezřele nízká.
vivid.sk (11472)|19.12.2012 00:32
[QUOTE=bastlir;436713]normální člověk asi rozdíl zvuku nepozná[/QUOTE]
pozna ;). Pokial tam nepripojis nejake drevotrieskove sunky, ale aspon trosku hrajuce bedne, zistis. Nato sa robia tie triedy AVR, lebo je tam podstatny rozdiel vo zvuku. Ved sw fucurie maju tie AVR podobne. Nemoze predsa 300 eurovy AVR hrat rovnako ako AVR za 1500 euro. To nedava ziadny zmysel. (ako by si tvrdil, ze TV za 300e ma rovnaky obraz ako TV za 1500e - detto)

Inak co sa tyka Pioneeru, spomenul som si na toto vlakno, kde vomic kupil z rovnakeho bazara AVR a bzucalo mu trafo, tak si to precitaj, pripadne daj pozor pri kupe aj na taketo veci, aby si to nemusel obratom vratit.
bastlir (3245)|28.12.2012 01:22
[QUOTE=vivid.sk;436716]pozna ;). Pokial tam nepripojis nejake drevotrieskove sunky, ale aspon trosku hrajuce bedne, zistis. Nato sa robia tie triedy AVR, lebo je tam podstatny rozdiel vo zvuku. Ved sw fucurie maju tie AVR podobne. Nemoze predsa 300 eurovy AVR hrat rovnako ako AVR za 1500 euro. To nedava ziadny zmysel. (ako by si tvrdil, ze TV za 300e ma rovnaky obraz ako TV za 1500e - detto) [/QUOTE]

To máš tak, když si houslový virtuóz musí koupit staré housle po nějakém starém mistrovi kvůli údajně podstatně lepšímu zvuku, tak já to asi stejně neocením, protože mně ten zvuk připadá být stejný, jak z houslí nových. Nejsem sice hluchý, ale na druhou stranu nejsem ani netopýr. :)
No a já se bez mučení přiznám, že jsem si svý AVR koupil na základě toho, že jsem četl dobré reference a má to více připojení. Ale věřím tomu, že se zakrytýma očima bych ten svůj od toho levného asi nepoznal.:cool:
vomic (671)|28.12.2012 16:22
[QUOTE=vivid.sk;436716]Inak co sa tyka Pioneeru, spomenul som si na toto vlakno, kde vomic kupil z rovnakeho bazara AVR a bzucalo mu trafo, tak si to precitaj, pripadne daj pozor pri kupe aj na taketo veci, aby si to nemusel obratom vratit.[/QUOTE]
Bral bych rozhodně ten bazarovej Pioneer pokud ho už někdo za ty prachy nekoupil (hifibazar nemá vždy aktualizovaný web) a hifibazaru bych se určitě nebál. Je to velmi solidní obchodník. Ano můj nový Pio co jsem si u tohoto obchodu objednal bručel a pán z hifibazaru.cz mě bez reptání vrátil zpět peníze ... je to solidní obchodník.