Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pinnacle Studio AV/DV Deluxe 9 Plus

pecen (35)|2.5.2005 19:07
Nazdarek zase potrebuji poradit. Po neuspechu s Dazzle mam v planu nakoupit
Pinnacle Studio AV/DV Deluxe 9 Plus. Potrebuji vedet mate li nekdo s timto produktem zkusenosti. Me jde hlavne o prejeti analogoveho videa jak z vhs tak z kamery 8 na DVD. Vim ze to nebude zadna oslniva kvalita od toho me hodne lidi zrazuje. Mam ale nekolik nahravek jak z kamery tak na vhs o ktere nechci prijit a s paskama je to nejiste. Tak ze jsem ochoten dat do toho nejaky peniz jen jestli to bude aspon trochu na koukani. Nejvic jsem znepokojen jestli se zvuk z videem nerozjizdi. Muzete mi o tom nekdo napsat? Moc diky vsem kdo se pokusi mi pomoci. Dik pecen.
BOBA (590)|3.5.2005 11:37
:-D Jsem zvědavý, co Ti odpoví Pitomec :-E
Pitomec (10211)|3.5.2005 16:42
Co bych na to měl odpovědět... - když si někdo myslí, že pásky jsou nejistý a sází na DVD, tak je to jeho problém. Lidi jsou holt nepoučitelní... :-I
pecen (35)|3.5.2005 16:46
Proboha to k tomu nikdo neumi rici nic jineho nez Tojsem zvedav co rekne a ten rekl Lidi jsou nepoucitelny. To jste mi tedy moc pomohli.Diky.
Pitomec (10211)|3.5.2005 16:50
A co se dá říct k tomu, když píšeš cosi o nejistých páskách? Pásky jsou tady několik desetiletí a záznam z nich je normálně k použití, zatímco DVD je tady pár let a mnohdy ti kromě tácku pod pivu nezbude nic jinýho...
pecen (35)|3.5.2005 16:55
Dobre zapomen ze jsem psal o nejistote s paskem. Neslo by tedy poradit neco jaky je to produkt a tak. O pasku jsem nic nepsal...Dik
Pitomec (10211)|3.5.2005 17:07
Osobně bych radši volil A/D převodník od Canopusu - jednak má jistotu toho, že se nerozjede obraz se zvukem, a druhak lze u něho použít libovolný editační soft (ne jako u Pinnacle, kde je to vázáno na Studio 9).
Jediná věc, která hovoří ve prospěch toho Pinnacle, je cena - ovšem to je málo, aby to člověk bral vážně. Já bych to nekoupil.

A ještě něco, co snad hovoří za vše (https://www.tvfreak.cz/recenze-pinnacle-studio-plus-9-avdv-deluxe/677):

Než se pustíme do popisu střihového programu, zastavme se u jeho spolupráce s dodávaným hardware. Pardon, lepší je zřejmě použít termín nespolupráce. Dá se říci, že Pinnacle dodává dvě samostatná zařízení, která spolu nemají vůbec nic společného. Studio sice dokáže zachytávat přes dodanou kartu, ale využít jeho výstupy pro náhled už ne. Ty fungují pouze při zachytávání, kdy na nich vidíme přesně to, co zachytáváme. Zklamáni budou i ti, kteří čekali, že signál z analogových vstupů je přímo na kartě převeden do DV. Není tomu tak, do počítače jdou nekomprimovaná data ve formátu YUY2, RGB555 nebo RGB24. O komprimaci se musí postarat procesor. Také v systému se karta hlásí jako dvě samostatná zařízení, jako OHCI kompatibilní Firewire zařízení a jako digitalizační zařízení s označením Pinnacle AV/DV2.
pecen (35)|3.5.2005 17:32
Diky za odpoved Ted tomu rozumim. Konecne jsem si precetl o Canopus ADVC Jen nevim co koupit jestli Canopus ADVC-1394 nebo Canopus ADVC-100 Co je podle tveho nazoru pro me lepsi z ohledem jak na kvalitu i cenu, Diky Na Pinnacle zapominam.
Pitomec (10211)|3.5.2005 18:16
Pokud nepotřebuješ obousměrný (t.j. A/D+D/A) převodník, tak stačí ADVC-1394. Jinak kup Canopus AceDVio (ten mám i já).
pecen (35)|3.5.2005 18:23
Tak jo diky za rady.
zapa (14)|7.5.2005 00:05
Ja vlastním Pinnacle studio AV/DV deluxe a myslím , že to je celkom dobré riešenie za tie penieze. To čo je na páske dostanem v pohode do PC a expedujem na DVD . Pri pohľade na TV nevidím degradáciu oproti páskam . To čo natiahnem aj v pohode dostanem na DVD aj s kapitolami ktoré si zvolím. Nemám posun obrazu voči zvuku ako poniektorí .
zapa (14)|7.5.2005 00:09
Ešte ku tomu softu . K danej karte je možné použiť aj iný soft. Ja som skúšal aj vegas aj iné dostupné softy všetky bez problémov použiteľné pri DV analog mi nechcel ísť. To je ale problém asi ovládačov pre ten , ktorý soft.
pecen (35)|8.5.2005 19:41
Moc diky za vsechny odpovedi.