Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém se sítí

miky2 (37)|12.1.2013 14:55
Už několik let mám Fantec R2750, který mám připojený přes LAN do wi-fi routeru. Data z PC tedy kopíruju přes router. Vše vždy fungovalo bez problémů. Cca před 2 měsíci se ale začalo stávat, že když jsem např. koukal na nějaký film a zároveň jsem do Fantecu něco kopíroval, tak po nějaké době se film seknul a přesně v té době se přerušilo kopírování s hláškou, že je problém se sítí. Řešil jsem to tak, že když jsem chtěl kopírovat, tak jsem zároveň nic nepřehrával z HDD ve Fantecu. Nějakou dobu to fungovalo, ale teď už nefunguje ani to. Dám kopírovat např. soubor o velikosti cca 1 GB a zhruba po polovině kopírování se objeví hláška " Odstraňte ochranu proti zápisu" a nelze pokračovat. Poradí někdo co s tím ? Předem moc děkuji
bastlir (3245)|12.1.2013 22:23
Jelikož předpokládám, že jsi router apod. aspoň na 15 sek. odpojil ze zásuvky, tak si myslím, že to může být poškozeným kabelem. Pokud ti to funguje přes wifi, pak je vysletlení asi velmi jednoduché - někdo ze sousedů "jede" na stejném kanálu, a tedy tě ruší. Já osobně video přes wifi nedoporučuji a v zástavbě už vůbec ne. Navíc je tu problém s bezpečností, protože pro zkušenějšího vlámu WPA2 asi není problém. A to klidně může sedět v autě před barákem.
Pak bych se ještě možná podíval na datové preference v routeru.
KamilZ (10277)|13.1.2013 06:53
miky2: možná TI odchází HDD. Zkus ho připojit do PC a zobrazit SMART, udělat testy atd.
miky2 (37)|3.2.2013 10:33
Tak to vypadá, asi opravdu odchází HDD. Teď je stav takový, že jsem chtěl k mmc připojit přes USB počítač (notebook) abych mohl udělat kontrolu disku, kouknout na SMART, příp. udělat defragmentaci. Když ale připojím při zapnutém mmc kabel usb, tak se mmc okamžitě restartuje, začne loading, ale úplně nenaběhne (na displai je pořád psáno loading). PC vidí disk tak napůl ... sice ho jako disk vidím, ale nemůžu s ním provádět žádné operace, zkusil jsem např. kontrolu chyb, ale nedělá to nic. Poradí někdo prosím co s tím ? Jak ten HDD připojit k počítači ?

Edit: A teď jsem zjistil, že když mmc normálně spustím na televizi (což zatím stále bez problémů fungovalo), tak nemůžu otevřít jednu ze složek. A zrovna tu nejdůležitější s fotkama :-(