Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převod souborů ts na DVD

jirka67 (233)|18.1.2013 13:17
Dobrý den,
již 1,5 roku používám externí disk připojený k Technisat ISIO S1 pro nahrávání pořadů Skylink. Občas potřebuji film nebo jiný pořad vypálit rodičům na klasické DVD. Provádím to tak, že z externího disku (naformátovaného na TSD) zkopíruji v Technisatu film na Flash disk (naformátovaný na FAT32). Poté tento film z Flash disku na Notebooku pomocí Nero Vision (verze Nero 10 Multimedia Suite) převedu na DVD formát a vypálím.
Většinou funguje vše OK, jasně že se zhorší kvalita obrazu, ale to rodičům nevadí.

Občas mám ale problém: Např. nyní jsem v NeroVision prostříhal koncert (vysílaný na TV Barandov) a pak různě spojil dohromady. V Nero vše ukazuje OK, ale pokud tento pořad vypálím (buď přímo na DVD nebo jen na disk), tak zvuk předbíhá obrazu o několik vteřin, což je nepoužitelné. Občas se mi toto dříve už také stalo, ale jen výjimečně.

Proto mám dotaz, zda není nějaký lepší způsob pro převod souborů ve formátu ts na DVD formát (tj. spojení několika ts souborů, prostříhání reklam, přesunutí vystřižených úseků apod.) tak, aby video a audio bylo na DVD sesynchronizované.
Děkuji
mirekv (7169)|18.1.2013 13:28
VideoRedoSuite. Ale nevím, jak funguje převod na DVD formát, většinou sestříhám a nechám tak. Měl by to umět.
jirka67 (233)|18.1.2013 13:36
Hm, díky, ale asi bude jen v angličtině, co? Nejsem zrovna technicky ani jazykově zdatný, takže bych preferoval něco v češtině pro "blbé" :-) Díky
Dagy2 (3153)|18.1.2013 14:48
stáhni si ten program, myslím že je tak logicky udělaný, že potřebuješ jenom 5÷10 slovíček, které vyguglíš. A navíc taky se trochu vzděláš - takže příjemné s užitečným a ještě spolehlivým navíc.
golfLC (1941)|18.1.2013 19:38
Ďalšia možnosť je povystrihovať reklamy a podobné veci z nahrávky ešte priamo v prijímači a až následne vyexportovať na USB kľúč, následne free programom pospájať.... link naň aj s návodom tu: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29413-navody-tipy-a-triky-pre-technisaty#post381213 ďalej napáliť podľa tvojho postupu... Zvuk oproti obarzu som nemal ešte nikdy posunutý....
geronimoh (2327)|19.1.2013 19:28
[QUOTE=jirka67;441497]Hm, díky, ale asi bude jen v angličtině, co? Nejsem zrovna technicky ani jazykově zdatný, takže bych preferoval něco v češtině pro "blbé" :-) Díky[/QUOTE]

VideoReDo TVSuite V4 je přesně to co potřebuješ a je česky :-)
bavorak (1494)|20.1.2013 15:29
nejaky spolahlivy link ? Cesky :-) !
jaudak (176)|20.1.2013 16:26
Bavorák: máš SZ
jirka67 (233)|21.1.2013 20:02
Tak jsem si stáhnul VideoRedo 4.20.7.629 a je pravda, že ovládání v angličtine je docela intuitivní a vše funguje OK. Zaslali mi klíč pro Trial verzi na 15 dní. Potom ale nevím, zda půjde znovu požádat o klíče na 15 dní nebo se bude muset program zakoupit :-(
geronimoh (2327)|21.1.2013 20:11
VideoReDo je placený program, čeština lze nastavit v menu :[ATTACH=CONFIG]21410[/ATTACH]
Videoredo ?eština.jpg
jirka67 (233)|31.1.2013 08:14
[QUOTE=jirka67;442066]Tak jsem si stáhnul VideoRedo 4.20.7.629 a je pravda, že ovládání v angličtine je docela intuitivní a vše funguje OK. Zaslali mi klíč pro Trial verzi na 15 dní. Potom ale nevím, zda půjde znovu požádat o klíče na 15 dní nebo se bude muset program zakoupit :-([/QUOTE]

Tak mám VideoRedo z ulozto.cz zaregistrované a vše fungovalo pár dní OK. Pak ale jak u verze 4.20.7.629, tak 4.20.7.635 (oddinstaloval jsem a znovu nainstaloval) mi to začalo hlásit chybu, že to nepodporuje H.264. Tj. fungovalo např. spojení několika ts souborů, jejich uložení, ale nešlo mi vystřihnout reklamy, před tím vše fungovalo správně.

Tak jsem zkusil odinstalovat a znovu nainstalovat a asi jsem to celé po.... Po několikátem odinstalování a znovu nainstalování mi už VideoRedo ani neotevře ts soubor, hlásí to chybu (Unable to open file: .....*.ts). Při ukončování programu také chybu (program VideoRedo přestal pracovat). Registrace (ta původní) je asi OK, ale ani po restartu počítače nic nepomůže. Nejsem v IT moc zdatný, tak se omlouvám, ale nevím, kde je problém. Kdyby měl někdo nějakou radu, tak díky.
Dagy2 (3153)|31.1.2013 08:49
len hádam:
zrejme po inštaláciach zostali v tvojich Win zvyšky programu, takže nová inštalácia na ne narazí a vidí že si "nelegálny" user. Zrejme by si potreboval nie len odinštalovať ale prečistiť registre vo Win.
jirka67 (233)|31.1.2013 08:59
Taky mě něco takového napadlo, ale jak to udělat? Mám VideoRedo na služebním notebooku, takže našemu IT říci nemůžu, nemám si tam prý nic soukromýho instalovat :-). Nedají se ty registry Windows nějak bezpečně vymazat (i pro mě jako laika) ?
KamilZ (10277)|31.1.2013 09:03
[QUOTE=jirka67;443438]Tak mám VideoRedo z ulozto.cz zaregistrované a[/QUOTE]
Předpokládám registraci pod vlastním, koupeným klíčem, tak se obrať na support, nic jednoduššího není, ať se starají oni, je to jejich problém.
mirekv (7169)|31.1.2013 09:27
Tady čističe registrů nepomůžou, je třeba to udělat ručně a ani to často nepomůže, soubory bývají zamaskované. Takže novou instalaci win, doporučuji ne přemazávat stávající (z této myšlenky jdou na mě mrákoty, když si představím, co bych musel znovu instalovat) ale na jiný disk, případně flešku. Nebo Linux.
StD (8612)|31.1.2013 10:11
CCleaner, případně placený Glary Utilities a promáznout registry...
A máte si dělat zálohy v podobě image systémového disku, v*l*vé. Otázka reinstalace je pár minut a nemuseli by jste z toho šedivět při pomyšlení na reinstall... :p;):rolleyes:
KamilZ (10277)|31.1.2013 10:12
Stačí se podívat přes ProcessMonitor kde si sahá a je to, Windows není nutné reinstalovat. Pokud to zapisuje mimo standardní umístění pro daný SW, tak to odstraňovače zbytků stejně nenajdou. Nicméně stále platí, že nejjednodušší je obrátit se na support a nevymýšlet nic složitého a zbytečně tím ztrácet drahocenný čas.
Wintermute (265)|2.2.2013 16:31
Jak moc je pravděpodobné, že si OP legálně koupil oficiální licenci a pak si stáhl instalačku z uloz.to, jak sám uvádí? No? :-)
Kodl_tvf (40)|4.2.2013 15:58
[QUOTE=jirka67;441491]Občas mám ale problém: Např. nyní jsem v NeroVision prostříhal koncert (vysílaný na TV Barandov) a pak různě spojil dohromady. V Nero vše ukazuje OK, ale pokud tento pořad vypálím (buď přímo na DVD nebo jen na disk), tak zvuk předbíhá obrazu o několik vteřin, což je nepoužitelné. Občas se mi toto dříve už také stalo, ale jen výjimečně.[/QUOTE]
Také jsem na to narazil. NeroVision mělo a zřejmě ještě má problém se stříháním TS souborů. Ano, v NeroVision se to tváří jako správně prostříhané, ale ve výsledku je sestříhaný jen obraz, ale zvuk jede ten původní nesestříhaný. Alespoň já jsem měl tuto zkušenost.

Jediná možnost - nejdříve sestříhat jinde, buď přímo v TechniSatu nebo v PC třeba pomocí TSPlayeru. Pak už je možné použít NeroVision, ale v něm v žádném případě nestříhat!!!