Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nelze přehrát BD

Drunksta (17)|19.1.2013 14:30
Zdravím všechny přítomné kapacity :-) Po krátké době řeším opět takovou nepříjemnost. Mám doma už nějaký pátek sestavu domácího kina Samsung HT-C5500. Má to mechaniku k přehrávání Blue Ray disků, ale nějak jsem se po tomhle médiu nesháněl a přehrával jsem na tom jenom DVD disky. Tenhle týden jsem si koupil BD Světové invaze, ale jaký bylo moje zklamání, když po vložení do mechaniky přístroj vydal pár nepěkných zvuků a po chvíli na mě vyskočila hláška "Cannot load this disc. Please check the disc." Netušíte někdo co je příčinou a jak ji odstranit? Pochopitelně firmware jsem updatoval (poslední verze je ze 6. 3. 2012) a DVD disky načítá zařízení bez problému...
KamilZ (10277)|19.1.2013 14:43
Zaprášená nebo odešel laser (pokud jsi zkoušel více médií). Lasery pro DVD a BD jsou různé (tzv. červený a modrý), takže DVD může jet s BD ne.
Drunksta (17)|19.1.2013 15:01
Aha, to o těch 2 laserech jsem nevěděl. Tak to bude asi zaprášený. V podstatě jsem v tom žádný BD neměl za celou dobu, co to mám doma (asi rok a půl) a vzhledem k tomu, že jsem v obýváku i dost kouřil, tak to bude nejspíš zasviněný. Nechá se to nějak jednoduše vyčistit?