Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jak pripojit tv k popcorn a210

vladobb (1)|20.1.2013 07:33
Ahoj vsichni

mam multimedialni centrum popcorn a210. Tento mam pripojeny do projektoru HDMI kabelem a do zvukove aparatury optickym konektorem.

Nyni jsem dal jeste na zed mensi tv, kterou bych take chtel spojit s popcornem. TV ma vsechny predstavitelne konektory, na popcornu zustavaji nevyuzite konektory: komponentni video, cvbs zluty, composite audio konektor L R, audio coax, s video, usb.

Jak to mam udelat?

Nejvice by mi samozrejme vyhovovalo udelat to pres HDMI, ale existuje neco jako HDMI duplikator? Protoze v Popcornu je pouze jeden HDMI vystup.

Moc dekuji za radu

Vladimir Buzalka
Pytkin (7947)|20.1.2013 15:18
Jasne .. Kup si hdmi splitter.. Na trhu je ich ale vela kere moc nefunguju.. Overene su od firmy digitus..
Eddy 82 (8)|20.1.2013 16:15
Zdravím, síce to sem nepatrí, ale nechcem preto zakladať novú tému.
Mám TV Samsung UE 40 D 6500, domáce kino Samsung HT-D 5500, NAS D-link DNS 320, a Router TP-LINK WR 1042 ND. Po nepríjemnom zistení, že DLNA nespĺňa všetky moje predstavy o pohodlnom a plnohodnotnom prehrávaní médii po sieti som sa rozhodol, že kúpim ešte MMC Sencor SMP 9000 Pro. Potreboval by som však poradiť ako ho mám zapojiť, keďže kino má iba jeden HDMI vstup, chcem zapojiť MMC cez HDMI do televízora a televízor nechať zapojený cez HDMI do kina.
Čo ma zaujíma je, či mi pri takejto konfigurácii bude fungovať aj prenos zvuku pri prehrávaní v MMC až do kina, alebo bude potrebné prepojiť MMC a kino pomocou optického kábla?

Vopred ďakujem za rady
Pytkin (7947)|20.1.2013 22:19
nebude .. kup si HDMI switch .. alebo mozno uplne najlepsie ten lacnucny HDMI matrix 4 na 2 , co robi DIGITUS .. ten funguje jak oci a stoji to cca 70 eur , alebo tak dako ..
Eddy 82 (8)|20.1.2013 22:57
A nebolo by možné zapojiť cez HDMI obraz to telky a cez optiku zvuk do kina?
Pytkin (7947)|21.1.2013 00:16
ano samozrejme aj to je mozne .. cez optiku ide len DD a DTS .. HD audio zvuky idu len cez HDMI .. ak pozeras hlavne HD ripy , tak to nevadi .. tam je vacsinou DD a DTS ..
Eddy 82 (8)|21.1.2013 16:33
Ok, čiže optika pre mňa bude bohato stačiť :D

Ďakujem za radu.
tdlmarek (1566)|21.1.2013 19:31
Snad jen drobná poznámka, že HDMI je potřeba i pro vícekanálové AAC. To se u ripů občas (netvrdím, že často) objeví, takže v případě použití optiky je vhodné se jim vyhnout (a nebo se spokojit se stereem).
Eddy 82 (8)|26.1.2013 16:26
No zapojil som MMC cez HDMI do televízora a cez Anynet mám z televízora zapojené domáce kino a funguje to super. Zatiaľ som síce pozeral iba filmy v DVD, resp. avi. formáte takže neviem posúdiť kvalitu prenosu zvuku, avšak mám iba 2.1 kino takže tam to aj tak si moc nepostrehnem :D.
Momentále však môžem povedať, že moja horeuvedená kombinácia prepojená prostredníctvom HDMI funguje v rámci mojich požiadaviek výborne.
tdlmarek (1566)|26.1.2013 21:15
Tak to je hodně šikovné použití ARC. Nečekal bych, že TV něco takového umožní. Kdyby se ti podařilo zvuk posílat jako bitstream až do DK, tak by jsi z toho měl dostat i 5.1 zvuk - sice píšeš, že máš jenom 2.1 kino, ale i tak je 2.1 lepší než 2.0 + uměle dodělané basy.
vivid.sk (11472)|26.1.2013 22:41
[QUOTE=tdlmarek;442709]ale i tak je 2.1 lepší než 2.0 + uměle dodělané basy.[/QUOTE]
a to sa da ako, uměle dodělat basy ?



Ospravedlnujem sa za OT, ale naozaj ma to zaujima :D
tdlmarek (1566)|26.1.2013 22:58
Dobrá, možná jsem nepoužil úplně nejvhodnější formulaci, vlastně na nich nic umělého není. Chtěl jsem jenom naznačit to, že při výše popsaném zapojení nejspíš dochází k tomu, že 5.1 signál je downmixován do sterea (ať už na straně MMC nebo TV), dorazí do domácího kina a to, naprosto přirozeně, pošle nízké frekvence do subwooferu a zbytek do satelitů. Takže ač stereo signál, tak hraje 2.1. Naproti tomu kdyby se podařilo přenášet zvuk jako bitstream, tak do domácího kina dorazí čistých 5.1, využije se sice jenom 2.1, ale subwoofer má svůj jasně daný zvukový kanál toho, co má hrát. Měl jsem raději napsat "uměle vytvořený basový kanál".
vivid.sk (11472)|26.1.2013 23:10
Uz rozumiem, co si tym myslel.
Cez ARC, ako pises, je mozne posielat bitstream, cize do "kina" by si mohol dostavat plnych 5.1 (povodny bitstream) bez downmixu niejde "na ceste".
tdlmarek (1566)|26.1.2013 23:26
Přesně tak. Ale jsem si téměř jistý, že by to bylo potřeba takhle nastavit (na MMC i TV) - a proto o tom píšu. Totiž ve všech zařízeních, co jsem měl doma, bylo jako defaultní nastaveno dekódování do PCM. Důvod je celkem jasný - funguje to vždy a běžný uživatel co tomu moc nerozumí tak nemusí řešit případné problémy.
Pytkin (7947)|26.1.2013 23:55
tdlmarek : ked mas system 5.1 system satelity + sub , tak aj tak sa odrezavaju basy zo vsetkyvh kanalov a posielaju sa do subu ..
vivid.sk (11472)|27.1.2013 00:02
[QUOTE=Pytkin;442723] tak aj tak sa odrezavaju basy zo vsetkyvh kanalov[/QUOTE]
len ak si to tak nastavis. (cize v AVR nastavis bedne na "small" + nastavis deliacu frekvenciu).
Pri tychto kinach AIO s plastovymi repracikmi o velkosti 10x10cm je to vsak vysoko odporucane, ak vobec je ina moznost (?) :)
Je Pytkin (napr v tvojom onkyu to ide)?
Pytkin (7947)|27.1.2013 02:02
samozrejme , ze to vsetko ide nastavit ..