Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AVR a jak to vše propojit?

Trpaslo (6)|30.1.2013 15:22
Rád bych si pořídil nějaké AVR a bedny, a vytvořil tak funkční řešení pro sledování filmů ze síťového disku, poslech hudby, koukání na TV atd..
Pořád mi ale není 100% jasné, jak to vše funguje dohromady.
Na úvod bych ještě dodal že nejsem žádný hifista a stačí mi relativně jednoduchá (čti levná) řešení.

Jako AVR mě napadlo toto jako vhodné řešení do začátku: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Existují nějaké podobná řešení ? (myslím že zvuk 2.1 by mi mohl stačit, navíc se mi nechtějí tahat kabely pro zadní repro)

A hlavně jsou následující předpoklady správné?
Předpokládám že výstup z AVR bude HDMI a povede do TV, zatímco na vstupu bude HDMI vedoucí z MMC.
Pro přehrávání DVD/BR bude třeba samostatný přehrávač jehož výstup HDMI povede do druhého HDMI vstupu AVR.
Do třetího HDMI vstupu AVR lze zapojit například XBOX.
Pokud chci přehrávat pouze zvuk, tak k tomu využiji buď DVD/BR přehrávač v případě disku nebo MMC v případě MP3.

Děkuji za potvrzení nebo radu jak to vše poskládat aby mi nic nechybělo a abych pro poslech hudby nemusel někam běhat, něco přepojovat atd..
vivid.sk (11472)|30.1.2013 16:09
Ano, rozumies tomu spravne.
Az na jeden detail, ze tvoje uvedene Onkyo je uz AVR + repro v jednom vyrobku (neoddelitelne). AVR je bezne chapane len ako multikanalovy AV zosilnovac bez repro. Vsetko ostatne je napisane spravne.
Trpaslo (6)|30.1.2013 17:00
Díky a jaký je rozdíl např mezi tímto: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a výše uvedeným Onkyo?
vivid.sk (11472)|30.1.2013 19:25
AVR a SW je samostatna jednotka. Co sa tyka zvuku plati, co som uz dnes napisal sem.
bastlir (3245)|1.2.2013 00:18
Sorry, koupit si AVR a pak to nechat běhat na 2.1, tak to považuji za vyhozené peníze. To už bych si raději za pár stovek koupil bedny Genius, kde v hlavním repráku (basáku) je vícevstupový zesilovač. Když už AVR, tak aspoň 5+1.
Ale dělej, jak myslíš.
vivid.sk (11472)|1.2.2013 11:04
[QUOTE=bastlir;443601]....[/QUOTE]
Pri vsetkej slusnosti, chod uz niekam* s tymy geniusmi (nie je to prvy krat, co to odporucas bez jedineho logickeho dovodu).
Neviem naco su niekomu bedne (citaj 'DK') bez moznosti viacerych digitalnych vstupov, HDMI vstupov (ktore pozaduje tazatel) a multikanalovych dekoderov v roku 2013! (naviac s mizernym zvukom).
Potom tu mame v kazdom piatom vlakne otazky typu: "Mam repro 5.1 genius a ako ich prepojim s TV". Skus sa nabuduce zdrzat a radsej daj nejaku rozumnu radu k danej teme.

Peace.

[QUOTE=vivid.sk;443648]Sorry, koupit si AVR a pak to nechat běhat na 2.1[/QUOTE]
Poznam mnoho ludi s takymto setupom (ci uz 2.0/2.1, pripadne 3.0/3.1). Nezabudaj ze stereo zosilnovac nema dekodery (vid odsek vysie), neupravis lipsync (co je dolezite) + mnoho dalsieho.
Naviac dnesne AVR maju moznost bi-ampingu, takze mozes v pripade bedni s moznostou bi-ampingu vyuzivat interne 4 samostatne koncaky. A to uz mas dalsie rozumne vyuzitie AVR.
A nakoniec, nikdy nevies, kedy majitelovi hudba/film "zachuti" natolko, ze si dokupi aj zadne repro.
bastlir (3245)|3.2.2013 04:31
Tak to jsi mu poradil opravdu geniálně! Píšeš mu sice o něčem a obávám se, že nebude vědět o čem:
-Na úvod bych ještě dodal že nejsem žádný hifista a stačí mi relativně jednoduchá (čti levná) řešení.-

A o požadavku optiky jsem se nikde nedočetl, jen uvažuje o tom, co a do čeho se dá připojit. Když z různých důvodů má jen tři repráky, tak mu nevnucuj něco, za co sice utratí slušné peníze, určitě to bude i pěkná bedna, kterou však nevyužije:
-Existují nějaké podobná řešení ? (myslím že zvuk 2.1 by mi mohl stačit, navíc se mi nechtějí tahat kabely pro zadní repro)-

Na 2.1 opravdu doporučuješ optiku?:-I
vivid.sk (11472)|3.2.2013 11:29
[QUOTE=bastlir;443954]...[/QUOTE]
citaj este raz, podme spolu:

[QUOTE=Trpaslo;443357]Předpokládám že výstup z AVR bude HDMI a povede do TV, zatímco na vstupu bude HDMI vedoucí z MMC.
Pro přehrávání DVD/BR bude třeba samostatný přehrávač jehož výstup HDMI povede do druhého HDMI vstupu AVR.
Do třetího HDMI vstupu AVR lze zapojit například XBOX.
Pokud chci přehrávat pouze zvuk, tak k tomu využiji buď DVD/BR přehrávač v případě disku nebo MMC v případě MP3[/QUOTE]

Z tohto musi byt kazdemu jasne, ze tazatel bude mat 3 zariadenia a bude ich chciet prepojit cez HDMI kabel (audio aj video, o ziadnej optike nebolo reci).
MMC, DVD-BD player a XBOX. (ci ich ma teraz je jedno, ale predpokladam, ze takyto setup planuje).

Naco by mu boli analogove geniusy?

[QUOTE=bastlir;443954]
Na 2.1 opravdu doporučuješ optiku?
[/QUOTE]

kde som napisal co i len slovo o optike?
bastlir (3245)|3.2.2013 14:58
Tu optiku jsem samozřejmě uvedl jako nadsázku. Ale přesto pro 2,1 systém analog považuji za dostačující. Sám mám Onkyo a 9 beden, ale do toho jsem šel jen díky tomu, že jsem si před tím nechal vyrobit na míru nábytek, mám prostor, byl jsem ochoten tahat lišty na kabely a zainvestovat i do kabelů. Ale i tak není příliš příležitostí, kdy toho využiji. Nakonec manža si pustí telku a její interní pro mě neposlouchtelné repráky a je také spokojená. A o tom to je.
Každý má jiné nároky a každý jinak je ochotný pro to něco udělat. Takže když někomu radím, tak se snažím mu poradit podle zasvěcenosti dotazu a ne podle toho, co je špička, nebo co mám zrovná já.

PS. Někdy je to úlet, protože ty front-high a surround bedny způsobují, že se leknu, kdo mi to leze do bytu, než si uvědomím, že je to součást filmu. Už si připadám jak postiženej.9-)
vivid.sk (11472)|3.2.2013 21:12
[QUOTE=bastlir;444042] Ale přesto pro 2,1 systém analog považuji za dostačující.[/QUOTE]
[QUOTE=bastlir;444042]Takže když někomu radím, tak se snažím mu poradit podle zasvěcenosti dotazu[/QUOTE]
Zial, na to sa neda napisat nic, v medziach slusnosti.


[QUOTE=bastlir;444042]Sám mám Onkyo a 9 beden[/QUOTE]
Tak teraz mne nedochadza, pokial si pamatam, mas onkyo TX-SR616, co je 7 kanalovy AVR, akych 9 beden teda? Jedine, ze by si do toho pocital aj dva SW. V tom pripade budiz.