Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

OPTEX ORT 945 - MMC s procesorom ARM Cortex A9 a Androidom 4.0

RoboNR (14)|1.2.2013 19:50
Kedze hladam nejake MMC s DVBT a fungujucom na Androide 4.0, nasiel som toto zariadenie OPTEX ORT 945. Cena je velmi zaujimava a schopnosti zariadenia tiez.

Zariadenie pouziva procesor ARM Cortex A9. Blizsie info o specifikacii mozte najst tu:

Technická charakteristika:
· 1 pozemný tuner (1 vstup a 1 výstup 9,52 mm)
· 1 HDMI pripojenie
· 1 pripojenie RJ45 (10/100 m)
· 1 koaxiálny výstup zvuku S/PDIF
· 3 porty USB 2.0 (prehrávanie/nahrávanie/aktualizácia)
· 1 miniport USB
· 1 výstup zvuku/obrazu typu jack
· 1 čítačka SD karty

Parametre:
. Procesor : ARM Cortex –A9
. Vnútorný úložný priestor: 4GB
. Pamäť: 512MB
. Verzia Android: 4.0.3

Špecifikácia:
Tuner:
· Kapacita viacej ako 1000 kanálov
· Zobrazenie menu v niekoľkých jazykoch
· Automatické a ručné vyhľadávanie TV kanálov
· Titulky
· Funkcia LCN (Automatické poradie TV kanálov)
· EPG (Elektronický programový sprievodca)
· Rodičovský zámok
· Zoznam obľúbených
· Funkcia 5V napájania antény cez koaxiálny kábel

Frekvečný rozsah : 50,5 až 858 Mhz

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Nasiel som aj jednu zaujimavu recenziu na toto zariadenie:
http://digitalne.ellano.sk/recenzie-a-testy/item/optex-ort-945-dvb-t-s-androidom

Mate ho niekto kupeny? Resp. uz ste ho niekto skusal?
Co si o tom zariadeni myslite?
Doporucujete ho ku kupe?
KamilZ (10277)|1.2.2013 20:28
Možná ještě něco vybrejlíš z návodu, případně z (promo) videa:
http://www.optexcz.eu/detail_download.php?ref_cislo=720945
http://www.youtube.com/watch?v=ca5QnEELP60

Nijak to neposuzuji, pouze konstatuji, že jsem zatím neviděl rozumné MMC čistě s Androidem a navíc s DVB-T tunerem. Ale třeba to bude první vlaštovka.
RoboNR (14)|1.2.2013 20:51
Mna zaujal ten ARM Cortex A9, Android 4.0 a DVB T. Predchadzajuce zariadenia od inych vyrobcov mali Cortex A8.

Co mi chyba je lepsi technicky popis (wifi je aka b?g?n?, DVB T tuner je aj MPEG4? atd.). A idealne by bolo pokial by to malo aj podporu 3D....

No uvidime, ci sa niekto ozve....ak ma skusenosti prakticke s tymto zariadenim

pS: na obrazku z internetovych shopov vidim aj nejake hodotenie v casopise Stereo&Video 1/13. Musim pozriet v stanku, ci to tam fakt je a co tam pisu. Na stranke S&V som v preview videl aj test viacerych MMC, ale zrovna OPTEX ORT 945 som tam nemohol najst :-(
KamilZ (10277)|1.2.2013 21:26
DVB-T a MPEG4 viz např: http://www.electrohouse.cz/optex-tv-box-ort-945-ip-android-p-592.html (a navíc by to ani nemělo souviset, pokud není zdupaná aplikace pro TV). Co se týká 3D tak přesně nevím, co myslíš podporou. Má to HDMI 1.3, takže s SBS nebude problém, ale 3D BD ISO si na tom nepřehraješ. ARM potěší, neměl by být problém kompatibilitou aplikací.

Je to celkem mladé zařízení, asi ještě nebudou zkušenosti. Zkus si přeložit googlem tohle: http://www.tvnt.net/forum/optex-ort-945-ip-tnt-hd-android-avec-fonction-reseau-et-pvr-t31428.html
RoboNR (14)|2.2.2013 09:44
Dik za info,
uz som sa zacal pozerat po nejakom vhodnom MMC na baze Andoidu 4.0 a ARM Cortex (napr. najnovsie OPTEX TV Box ORT 945 - IP na ktory som aj zalozil nove tema).

Tam by asi v buducnosti nemal byt uz problem s updatom FW (vacsina vyrocou uz po 2-3 rokoch kasle na update a musis si kupit novy vyrobok) a novymi kodekmi, lebo kodeky budu uz priamo v aplikaciach (a tych je na prehravanie videa hodne na google store) a nebude treba aktualizovat FW pristroja vyrobcom (nieco na sposob PC/notas/tablet). Alebo sa mylim?
KamilZ (10277)|2.2.2013 11:37
Podle mě se mýlíš, např. s H.265 bych si vůbec nebyl jistý, jestli to A9 v CPU zvládne, bez HW akcelerace na GPU.
Pytkin (7947)|2.2.2013 12:07
da sa tam dat XBMC ?
Pytkin (7947)|2.2.2013 12:08
Ja si myslim ze ten Cortex nezvladne ziadne poriadne video .. ak to nema HW akceleariu , tak na to treba zabudnut ..
RoboNR (14)|2.2.2013 21:55
Takze grafika je ARM MALI-400 3D GPU , skoda ze usb je le max 2.0, LAN asi tiez nie je 1Gb. Zacinam pozerat to francuzke forum, dik Kamil za link ;-)

Chlapik na francuzkom fore doporucoval pouzit MX player, ktory ma GPU podporu. A VLC ju zatial nema... Dokonca tam spominal aj podporu XBMC...No asi to hodim do prekladaca a nakopcim sem
RoboNR (14)|2.2.2013 23:02
Takze grafika je ARM MALI-400 3D GPU . Chlapik na francuzkom fore doporucoval pouzit MX player, ktory ma GPU podporu. A VLC ju zatial nema...
RoboNR (14)|2.2.2013 23:09
Sorry ten preklad z Francuzstiny je trochu krkolomny , ale co uz:

Tu je test OPTEX ORT 945 IP, dobré čítanie

[SPOILER]Hľadáte krabici zachytiť a zaznamenať Freeview, prehrávať multimediálne súbory v sieti alebo USB média, počúvať obľúbené rádiové stanice alebo podcasty, čítať svoje obľúbené videá na youtube alebo daillymotion, čítanie pošty, prezerať internet, čítať alebo písať twittes, ísť na facebooku, chatovať so svojimi priateľmi na posla, Skype, Google talk ... hrať populárne hry ako Angry Birds. A bez pohodlia vašej pohovky bez fúkania svoj rozpočet! Potom hľadať žiadne ďalšie, OPTEX ORT IP 945 je pre vás!

Táto kolónka je multi body, čo znamená, že budete môcť napríklad uložiť TNT a čítať ten istý súbor v sieti, skontrolujte e-mail, surfovať na internete a dokonca aj hrať. To je užitočné pre pláží inzerátoch čakajú na návrat svojho obľúbeného programu, budete môcť urobiť niečo ako kontrolný e-mail, surfovať na internete a bez pohybu z vašej pohovky.

Dobrá správa:
- Aplikácia Google Hra je dar, ktorý znamená, že môžete inštalovať toľko aplikácií, ako si budete priať jednoducho tým, že navštívite Google Android Market.
- Jednotka je kompatibilný s aplikáciami, ako je TV prehrávanie MyTF1, Pluzz TV, Canal + touch, ITV a ďalšie
- Tento fotoaparát je dodávaný root takže ak ste hacker, budete mať prístup k systémové súbory bez problému, nainštalujte ROM alternatívu prispôsobiť okno, ako si prajete.
- Slávny XBMC Media Center softvér je kompatibilný so zariadením.

OPTEX ORT 945 IP môže byť tiež skvelý darček pre vaše dieťa, bude mať svoj vlastný počítač vo svojej izbe, bez neho zničené finančne. Viac kosť Android ICS je veľmi jednoduché použitie pre začiatočníkov vo svete počítačov. Okrem toho, ak už máte smartphone alebo tabliet Android vám nestratí v rozhraní simplisime Android.

Malá rada, odporúčam použiť myš pre lepšiu navigáciu v menu, obojstranný diaľkový ovládač s klávesnicou Azerty (sledovať staré série predávané v ložisku elektropneumatického sú qwerty) dodávané s jednotkou je v plnom rozsahu, ale nenahrádza skutočnú myš ľahko prechádzať menu.

Tu sú klady a zápory zariadenia:

1/Appareil sám:
Pros:
Device - malá
- Externý napájací adaptér s 5 voltov
- Nie fan, tichý výrobok
- Stabilné zariadenie na použitie, nie je veľa nehôd, ale niektorí ešte
- Možnosť pripojiť box s WIFI alebo Ethernet
- Infračervené diaľkové non-directional, ale my by sme dali prednosť rádiostanice pre lepší dosah
- 3 USB porty a mini usb
- Oznámenie well done
- Dobrá kvalita bývania
- Dobré jedlo a riadenie self-poháňal HDD, jednotka HDD zastaví dobre, keď dáte prístroj v pohotovostnom režime.

Nevýhody:
- Nie mechanický prepínač, iba jeden deň on / off tlačidlo
- Nie Displej na prednom paneli
- Nie HDMI kábel súčasťou dodávky
- Žiadny papier v príručke dodávanej iba vo formáte PDF na poli, alebo stiahnuť z webu OPTEX
- No bitstream na digitálnych výstupov, takže DTS a DD + v ampéroch na stereo (to bude opravený v budúcom firmware)
- Začiatok lesklým čiernym krytom veľmi chaotický, dtto pre prvý strane diaľkového ovládania (klávesnica nie je lesklý)

2 / Rozhranie:
Navrhované v luncher OPTEX je dobre prezentovaný a tekutiny, ale je veľmi ľahký, je len jeden úrad, ktorý bohužiaľ nie je prispôsobiteľný, čo znamená, že nie je možné vytvoriť zástupcu k Vašej obľúbené aplikácie na ploche, čo vyžaduje ísť trvalo v menu aplikácií. Takže navrhujem nainštalovať ďalší spúšťač, ktorý môžete ľahko nájsť na Google Play, tu je zoznam zaujímavých voľného launchers android ICS: Apex Launcher, Launcher Holo HD, Nova Launcher, GO Launcher HD a nájdete mnoho ďalších . Presvedčte sa sami, čo vám najlepšie vyhovuje,

3 / TNT Časť:
Pros:
- Jednotka odovzdáva antény signál, keď je v pohotovostnom režime
- Menu ľahko ovládateľný, ale príliš veľa svetla
- Reťaze sú usporiadané v poradí, alebo prvú pozíciu TF1 HD

Nevýhody:
- K dispozícii je veľký nepomer medzi SD a HD kanály. Zvuk HD kanálov je naozaj príliš nízka v porovnaní s inými SD kanály. Tak to musí byť neustále tv diaľkový zaps kedy kanál HD v SD.

4 / nahrávanie a Timeshift funkcie Časť:
Bohužiaľ stávka záznam nie je silnou stránkou tohto zariadenia. Aplikácia je príliš svetlý, menu nie je ergonomické. Časový posun je príliš dlhý, kto sa, že nie je možné uložiť titulky, je to naozaj nevýhodná pre sluchovo postihnutých a pre fanúšikov filmov a série VO. Ak chcete časovačov musí zadať čas v minútach, namiesto hodín alebo koncový čas, to naozaj nie je ergonomický, pretože to trvá dlhšie, než len spočítať koniec nahrávania, nie je ľahké, keď ste zvyknutí na rokov ukazujú čas ukončenia.

Takže pokiaľ chcete naozaj DVR potom môžete ísť svojou cestou, pretože táto jednotka nedosahuje výšku TNT dekodéra rekordéra na 40 eur. Dúfam, že OPTEX alebo inú osobu sme vydala aplikáciu, ktorá zlepší oveľa sofistikovanejšie všetky nedostatky DVR funkcie.

Pros:
- Schopnosť čítať starú nahrávku počas nahrávania (pozornosť iba staré záznamy a záznam neprebieha).

Nevýhody:
- Nútený opustiť prístroj zapnutý časovača pustiť (to bude opravený v budúcom firmware)
- Logo s rec tečúcou čítača sa trvalo zobrazuje na obrazovke počas nahrávania (ktorá sa má opraviť na ďalší firmware)
- Logo čítanie zostáva trvalo na obrazovke, keď je číta záznam z vykonávania TNT, takže je lepšie ísť cez externý prehrávač mäkkú TNT (bude stanovená v ďalšom firmvéru)
- Funkcia časového posunu nie je tak ergonomický začať, musí byť niekoľko manipulácie. Manipulácia je nasledovné: stlačte ok, ísť na timeshift ikonu a stlačte 2 krát stlačte tlačidlo OK pre pauzu. Takže ak niekto zazvoní na zvonček alebo telefón, bude táto osoba pacient pred ňu odpovedať.
- Žiadne záznamy titulky
- Menu pre non-ergonomické záznamov:
1 / musí stanoviť lehotu, počas niekoľkých minút, keď urobíte časovač, by sme radšej čas ukončenia alebo dobu trvania v čase, doba trvania v minútach nie je skutočne ergonomické, pretože to trvá dlhšie, než len počítať, aby sa zabránilo prekvapenie,
2 / To zaberie nejaký čas, aby sa v zozname časovaného programovania po záchvate
3 / jeden druh dátum záznamu, nie je móda vo všedné dni pondelok piatok, od pondelka do nedele denne, týždenne alebo mesačne.
4/Il nie je možné meniť časovača, ktoré sú vyrobené z EPG.

5 / Časť multimediálne funkcie:
Prístroj môže čítať veľmi veľa skutočných súborov vo formáte, ako je MKV 1080p HD. Flac audio súbory sú prehrávané, nemal som túžbu hrať svoju MKV 1080p z môjho QNAP NAS UPnP režime DLNA buď Wi-Fi alebo Ethernet. Podľa cons je nutné použiť prehrávač, ktorý podporuje akceleráciu grafiky prípade, že vlak šialenstvo
Jednotka je vybavená 2 videoprehrávačov:
Video: toto číta všetky formáty bez problémov, je to ten, ktorý dáva najlepšie výsledky v čítaní a dekódovanie videa s ostatnými hráčom ešte celebrity ako MX videa alebo VLC tam sú pomalé aj zlé vôbec jednoduché AVI SD ,
VLC VLC ale pozor Android verzia v súčasnej dobe nepodporuje akceleráciu grafiky, takže HD videa saccadent,
Nainstaloval som MX Video akceleráciu grafiky aktiváciou videá boli v poriadku bez videá trhanie HD 1080p, ale s určitým oneskorením avi
Dobrou správou je, že populárny XBMC Media Center je kompatibilný so zariadením, ale teraz XBMC zatiaľ nepodporuje akceleráciu grafiky, procesory pracujú na.

Inak som si všimol, niekoľkokrát to tam bolo zastaví čítanie, keď som si prečítal moje súbory na mojom prístupe Samba QNAP NAS. Žiadny problém, ale keď som si prečítal tieto súbory režim UPnP DNLA na mojom QNAP NAS. Zvláštne problém, pretože som nikdy tento problém narazili s ostatnými multimediálnych prehrávačov, ako je Netgear NeoTV 550, DUNE HD inteligentný D1, WD TV Live 3 (2012 version).[/SPOILER]
KamilZ (10277)|3.2.2013 07:08
To ano, ale ta GPU nebude umět H.265 (například) na což směřovala Tvá otázka....
RoboNR (14)|3.2.2013 13:16
No to mas asi pravdu ze s H.265 bude problem...Ale povedzme si uprimne, u ktoreho zo sucasnych MMC do 180Euro problem nebude? Nie som vobec odbornik v tejto oblasti ale co som niekde na webe cital tak ani Realtek 1186 si s tym asi neporadi (alebo ano?).

Takze zostava bud cakat no nove HW zariadenia alebo kupit nieco lacne na docasne pouzivanie.
Podobny problem mam aj s DVB-T a novym DVB-T2 standartom. Tam vsak skory nastup DVB-T2 asi na SR a CR nehrozi...

Ked nepocitam tento Optex, tak uvazujem este o tychto zariadeniach:
Philips HMP 5000 (minus - nema DVB-T, starsi Realtek 1185, plus - podla uzivatelov dobre odladeny FW, prehra vsetko, certifikacia DLNA, pasivne chladenie)cena cca 70E
EVOLVE Blade DualCorder HD - (minus-problemy s funcionalitou a FW, starsi Realtek 1185, plus - vyborna HW vybava, dual DVB-T) cena 85E
Umax eGreat EG-R6S (minus- nema DVB-T, odladenost FW, LAN 10/100, Wlan, plus- najnovsi Realtek 1185,pasivne chladenie) cena 80E
EAGET M17 (HW podobne ako EVOLVE Blade DualCorder HD , minus- vyssia cena, plus - urcite lepsie odladeny FW) cena- 120E

S prihliadnutim na cenu/vykon a preferenciu DVB-T mi asi najlepsie vychadza Evolve, hoci s tym ich FW je to naozaj na nervy....
Tento Optex sa pradava za 95E, takze trocu nad nim tiez uvazujem - ale nema usb3 a 1gb Lan a tiez asi nebude FW este dobre odladeny.

Tak a ted babo rad...
KamilZ (10277)|3.2.2013 14:11
Problém bude se všemi mmc. Jen jsem reagoval na Tvůj předpoklad, že na takovém zařízení s Androidem problém s doposud neexistujícími kompresními algoritmy nebude, což byla podstata Tvého původního dotazu.
Kaplan007007 (4)|26.2.2014 17:18
Umí smart TV boxy streamovaná videa? Jde mi hlavně o tipsport TV. A dá se opravdu použít jako plnohodnotné PC pro účely pošta, web apod.? Ale v první řadě mi jde o ty streamy.

např. Optex ORT 945-IP

nebo

MeLE M8 Quad Core Android TV Box