Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Boxee Box - nastavení sítě

Drunksta (17)|2.2.2013 14:16
Zdravím všechny, včera jsem si přinesl domů Boxee a od té doby se peru s nastavením sítě. Přístroj mám s PC propojený kabelem. V PC se mi toto spojení zobrazuje jako "připojení k neznámé síti" a z Boxee se nemůžu nijak dostat k nasdíleným souborům v PC. Vůbec to spolu nekomunikuje a já nemám tušení co kde nastavit, aby mi to fungovalo. Pokud někdo víte co a jak, tak bych byl vděčný za radu. Předem dík...
KamilZ (10277)|2.2.2013 14:26
To máš připojeno k PC na přímo, bez routeru? Prostě kabel z PC do Box? Jestli jo, tak musíš buď rozběhnout v PC DHCP server nebo nastavit pevné IP adresy.. Jednodušší je ale Box připojit do routeru jako ostatní zařízení, DHCP v něm budeš mít pravděpodobně zapnuto.
Drunksta (17)|2.2.2013 14:34
No router mi dorazí někdy příští týden, takže zatím to mám propojená s PC přímo kabelem. Na základní desce PC jsou 2 konektory pro RJ-45 (tahle deska - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]). Do jednoho mám zapojený internet (domácí síť) a do druhýho právě kabel od Boxee (neznámá síť). Kdyý dám na Boxee nastavit síť automaticky (DHCP), tak mi to píše, že se nastavení nezdařilo. Jakou IP bych měl nastavit ručně, to netuším a předpokládám, že bych měl nějakou přiřadit i té "neznámé síti" v PC, ale taky nevim jakou. V sítích se moc neorientuju, ale na předešlym Asusu jsem to měl nějak takhle rozběhaný a filmy z PC jsem na něm moh sledovat. Včera mi to chvíli takhle fungovalo i na tom Boxee, ale pak to vypadlo a od tý doby to nemůžu nahodit zpátky...
KamilZ (10277)|2.2.2013 14:48
Nemůžeš použít v Boxu volbu IP z DHCP, když žádný nemáš.

V PC na LAN portu kde je připojen BOX nastav tohle (manuální IP):
IP: 192.168[HL].2.1[/HL]
Maska: 255.255.255.0
Brána: nevypňovat
DNS: nevyplňovat

V Boxu nastav tohle (manuální IP):
IP: 192.168[HL].2.10[/HL]
Maska: 255.255.255.0
Brána: 192.168[HL].2.1[/HL]
DNS: 192.168[HL].2.1[/HL]

Pokud chceš mít v Boxu přístupný internet, tak v PC na LAN portu kde je připojen internet zapni sdílení připojení.
Drunksta (17)|2.2.2013 15:07
No paráda, člověče. Už to funguje :-) Jenom pro mě, jako naprostýho amatéra v oblasti sítí - jaká je logika v těch IP? Spíš jestli je to někde na webu rozumně popsaný. Čas od času takhle připojuju doma nějaký nový zařízení a pak se tu s tim peru někdy i hezkých pár dnů. Už jsem párkrát hledal nějaký články, ale moc jsem z toho moudrý nebyl... Jinak samozřejmě dík za zprovoznění toho, co jsem potřeboval.