Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

dotaz - staci jen satelitni karta?

cultrarius (2)|7.2.2013 22:29
Zdravim,
Mam dotaz, mame lcd thomson 32hs2244/b. Pres stb/t nam zacali jit strasne spatne skoro vsechny programy. Do tv jsem cetl, jde strcit jakasi cl karta. Proto bych chtel vedet, zda by stacila jen ona karta k prijmu sat. signalu nebo je treba satel. stb a parabola. Nebo kde se ta cl karta da sehnat a jak to funguje. Moc dekuji. Tady v tom jsem uplne totalne mimo.
losos (2977)|7.2.2013 22:42
No tak si o tom nejprve něco přečti, co říkáš ? :-)
Třeba zde : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15722&page=2
Ale ovšem i jinde...
golfLC (1941)|7.2.2013 22:47
CI slot na modul je na TV na kódované DVB-T vysielanie. Tv nemá DVB-S,S2 tuner, takže len externý STB.... ( stb, karta, parabola)
Ale tým, že TV má DVB-T tuner, dá sa použiť miesto externého, bez použitia modulu a karty.
vivid.sk (11472)|7.2.2013 22:49
[QUOTE=cultrarius;444653]Pres stb/t nam zacali jit strasne spatne skoro vsechny programy[/QUOTE]
co to znamena spatne ?

[QUOTE=cultrarius;444653]Do tv jsem cetl, jde strcit jakasi cl karta[/QUOTE]
TV ma CI (druhe pismenko je I ako Iveta) slot na kartu, ktora ti bude nanic, kedze TV nema satelitny tuner. Maximalne vyuzitie by bolo v pripade kablovky DVB-C (napr. UPC).


[QUOTE=cultrarius;444653]nebo je treba satel. stb a parabola[/QUOTE]
ano, je potrebne kupit cely satelitny komplet (parabola+STB+karta+hdmi kabel)
bastlir (3245)|8.2.2013 01:45
[QUOTE=cultrarius;444653]Zdravim,
Mam dotaz, mame lcd thomson 32hs2244/b. Pres stb/t nam zacali jit strasne spatne skoro vsechny programy. Do tv jsem cetl, jde strcit jakasi cl karta. Proto bych chtel vedet, zda by stacila jen ona karta k prijmu sat. signalu nebo je treba satel. stb a parabola. Nebo kde se ta cl karta da sehnat a jak to funguje. Moc dekuji. Tady v tom jsem uplne totalne mimo.[/QUOTE]

DVB-T příjem bych dal do pořádku i v případě, že si pořídíš SAT. Když jsi ho tam už měl, tak tam musí jít i dál. Asi to bude chtít celkovou rekonstrukci antény. Ono se totiž stává, že je venku tak blbé počasí, že ti satelitní signál zmizí. Pak se aspoň na chvíli pozemní vysílání hodí.