Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nastavení nového SW

pifl (36)|9.2.2013 14:32
Dobrý den,už jsem s tímhle tématem před třemi měsíci byl,ale mě trápí stále.Potřeboval bych poradit jak nastavit nový SW na ARGUS VIP2.Nemusí to být zrovna na tento
přijímač,stačil by všeobecný postup od samého začátku.Teď už vím,že jsem začínal špatně,když jsem chtěl SW nastavit ze zálohy HDD,ale nevím jak správně začít.Jsem
laik a proto prosím fundovanější o pomoc a radu.Nemám kabel RS232,PC mám příliš daleko.
KamilZ (10277)|9.2.2013 14:52
Možná bys mohl přesněji popsat, co vlastně chceš. Nastavení se většinou dělá v menu "Nastavení", "Systém", "Settings" apod., kde jsou příslušné volby ovlivňující chování přijímače a RS232 na to určitě nepotřebuješ. Navíc mě zaráží věta "Nemusí to být zrovna na tento přijímač,stačil by všeobecný postup od samého začátku", když každý přijímač má jiné menu apod., tak k čemu Ti bude popis např. VU+? Základní nastavení máš v manuálu: http://www.satelit-tv.sk/download/SK-manual-edision-argus-vip2.pdf

Pokud "nastavením" myslíš nahrání nového firmware, tak jakou máš teď verzi a jakou tam chceš nahrát a proč? Tohle není zrovna přijímač a akce pro laiky. Jestli dodavatel předal přístroj v nějakém nefunkčním stavu, tak mu to raději hoď na hlavu, aby Ti tam firmware nahrál.

Přejmenuj téma, tento nadpis při procházení nikomu nic neřekne.
pifl (36)|9.2.2013 15:20
V tom je můj problém,já nevím jak dostat SW do menu.Jestli mám ten nový SW jen tak do menu(a kam v menu)napsat nebo jak.Proto jsem chtěl vědět,kde SW vzít.Ke všemu
ten manuál,co jsi poslal nemůžu přečíst.Padá mi.
KamilZ (10277)|9.2.2013 15:24
Promiň, ale stále nerozumím větě "jak dostat SW do menu" (+ co píšeš dále). SW se do menu nijak nedostává. Co přesně chceš? Co potřebuješ dělat? Co chceš kde v menu psát? Proč?

Ten manuál je normální PDF, které musíš bezproblémově otevřít, pokud nemáš ve strašném bordelu PC. Jestli nemáš nainstalovaný Acrobat Reader nebo podobný soft (Nitro, Foxit, ...), tak použij online čtečku. PDF je verze 1.6, takže by to měla přečíst každá vykopávka (Acrobat Reader od verze 7).
pifl (36)|9.2.2013 15:48
PC nemám zřejmě v ideálním stavu,adobe acrobat mi stále padá.Chci nastavit nový SW,prodejce(už to mám po záruce)mi poradil zvednout SW z 1.2.81 na 1.2.85 kvůli nahrávání,když navolím dvojí nahrávání,tak mi to druhé nebere.
StD (8612)|9.2.2013 16:00
[QUOTE=KamilZ;444864]... každá vykopávka (Acrobat Reader od verze 7).[/QUOTE]


...má vykopávka Acrobat 4 to čte v pohodě on-line... ;)
KamilZ (10277)|9.2.2013 16:06
OK, tak jsme se dobrali k tomu, že potřebuješ nahrát novou verzi firmware.
pifl (36)|9.2.2013 16:15
Jak to,firmware?Prodejce mluvil jen o software 1.2.85.
KamilZ (10277)|9.2.2013 16:32
Máš to detailně popsané v tom odkazovaném manuálu na straně 30, tak podle toho postupuj a pokud se zadrhneš, tak napiš kde přesně.
pifl (36)|9.2.2013 16:41
Děkuji,pozítří přijde syn aby dal do pořádku PC.
KamilZ (10277)|9.2.2013 16:44
Na to nepotřebuješ PC v pořádku, použij online čtečku, jak jsem psal. Namátkou: https://docs.google.com/viewer?url=http%3A%2F%2Fwww.satelit-tv.sk%2Fdownload%2FSK-manual-edision-argus-vip2.pdf
pifl (36)|9.2.2013 19:11
Ale to je slovenský manuál,ten mém natištěný.V něm nic o nastavení SW není.Stejně děkuji za ochotu.
KamilZ (10277)|9.2.2013 19:14
Proboha a co je na straně 30?????
StD (8612)|9.2.2013 19:22
...a HLAVNĚ na str. 31 - popsaný proces se NESMÍ PŘERUŠIT!
RossiD (1271)|9.2.2013 19:57
[QUOTE=pifl;444876]Děkuji,pozítří přijde syn aby dal do pořádku PC[/QUOTE]

Nic ve zlém, ale posečkal bych s "operací" nastavení software raději na syna .... jinak důrazně doporučuji nastudování alespoň základních pojmů stran STB :-R
KamilZ (10277)|9.2.2013 20:59
pifl: zkusíme pomalu. Ten přijímač nemám a neznám, pojedu naslepo:

- vem si USB Flash (čím menší tím lepší) a zkontroluj, jestli je naformátovaná jako FAT32 (malé by takto měly být), uděláš to tak že na ní klikneš pravým tlačítkem myši a vybereš z menu vlastnosti, měl bys tam vidět "Systém souborů: FAT32". Pokud tam bude "Systém souborů: NTFS" tak buď jsi nevybral flash ale Tvůj disk, nebo tam skutečně máš NTFS a je potřeba ji přeformátovat. To ale raději nedělej, ať si omylem nepřeformátuješ Tvůj disk.
- pokud tam tedy bude FAT32, tak na ní všechno smaž (a před mazáním se ujistit, že skutečně mažeš obsah flash a ne Tvého pevného disku)
- stáhni soubor s firmware (pro Tebe software) z adresy http://www.edision.de/wp-content/uploads/2012/09/argus_vip2.zip
- soubor je komprimovaný, nesmíš ho na flash nakopírovat takto, musíš ho první dekomprimovat. Tady je otázka, jaký máš operační systém a co máš nainstalováno. Zkus na něj prostě jen 2x kliknout, jestli se Ti otevře a uvidíš jeho obsah, tzn. uvidíš soubor "argus_vip2.dld". Tento soubor (argus_vip2.dld) nakopíruj na Flash disk do kořenové složky
- proveď bezpečné vysunutí flash (např. pravé tlačítko a z menu zvolit vysunout)
- strč flash disk do Arguse a zapni ho
- běž do menu "Kontrolní centrum", zvol "Update USB/HDD" a pak "Otevřít data"
- vyber na flash soubor se software argus_vip2.dld a stiskni červené tlačítko, měl by se přidat do seznamu:
[QUOTE]Otvoriť dáta: Stlačením tlačítka OK otvoríte pamäťové zariadenie. Opätovným stlačením tlačítka OK sa dostanete do štruktúry adresára, v ktorej sa môţete pohybovať šípkovými tlačítkami (hore/dolu). Vyhľadajte uložené dáta softvéru, označte ich kurzorom a stlačením červeného tlačítka ich pridáte. Poznámka: Dáta zodpovedajúce schéme update-u budú zobrazené v štruktúre adresára symbolom 'DLD'.
[/QUOTE]- vyber "Start update" a čekej (i několik minut) dokud to neproběhe:
[QUOTE]Proces trvá niekoľko minút a prechádza viacerými fázami:
- Zisťovanie...
- Download...
- Vymazanie…
- Programovanie…
- Reštart…
Tlačítkom EXIT opustíte menu „Update USB/HDD“.
[/QUOTE]
pifl (36)|10.2.2013 08:41
Jsem trouba,už jsem to našel.Teď to jen správně provést.Moc děkuji za trpělivost se mnou.
pifl (36)|10.2.2013 08:58
KamilZ,ten Váš návod je zřejmě to nejlepší,co jsem potřeboval.Tak se do toho pustím,snad nic nezvorám,když tak se dám k jehovistům.Ještě jednou moc děkuji.
mirekv (7169)|10.2.2013 11:09
Lépe k Rosekruciánům, jak A.Komenský.
pifl (36)|10.2.2013 13:34
mirekv,taková nula jako já se nemůže postavit vedle Komenského.
pifl (36)|12.2.2013 11:49
KamilZ,podařilo se mi ten nový SW nastavit.Ještě jednou mockrát děkuji za obrovskou pomoc.
bavorak (1494)|12.2.2013 13:24
..... predsa len, SW sa inštaluje !!!