Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Finalni vyber plazmy

martina4 (62)|24.2.2013 02:25
Ahoj,tak uz rozhoduji mezi Samsung PS60E6500
Panasonic TX-P65ST50E
LG 60PM 970S
Ten Panasonic se nedela v 60" ? Ktera TV je nejlepsi? Dekuji
Hmm (1739)|24.2.2013 13:07
Tak nejlepší je samozřejmě ta největší, protože rozdíl v uhlopříčce je mnohem víc viditelný, než případný rozdíl v obraze u TV zhruba stejné kvalitativní/cenové třídy. A ST50 se stejně jako VT50 v 60´-ce opravdu nedělá, stejně jako v ní nebude ST60.
bavorak (1494)|24.2.2013 15:20
Ak nevnimas blikanie panasonika (bacha u takej velkosti), tak najlepsia volba je ten panasonic. U tych druhych dvoch je to uz tazsie, samsung ma nepatrne kolisanie jasu, LG zasa dost velku retenciu.
martina4 (62)|24.2.2013 21:31
Tak jsem byl bnes kouknout v obchodech a videl jsem z tech tri jen ten Panasonic,obraz celkem solidni. LG ani Samsung tam nebyl. Pekny obraz mela Sharp 60 osmickova rada,ale to je LCD.
bavorak (1494)|25.2.2013 10:18
aaa..... neblikal ti pri perifernom pozerani na TV (panasonic) ???
martina4 (62)|25.2.2013 11:11
No nejak jsem si nevsiml blikani Panasoniku. Zdalo se mi ale,ze ten Panasonic nemel takove syte barvy jak treba LCD Sharp. Bohuzel tam nebyl ten vychvalovany Samsung 60 6500. Myslis,ze ta 65 palcova tv nebude velka na muj obyvak 5metru od sedacky?
bavorak (1494)|25.2.2013 11:32
to teda nebude, ja mam 59" na 2,7 metra a 65 by som zniesol :-)
to blikanie si ale poriadne over, lebo ta to bude srat uz navzdy ...
na syte barvy sa vy.... to je otazka nastavenia a LCD v obchode su vypalene na plno
martina4 (62)|25.2.2013 11:47
A to blikani ma fakt jit videt? Jsem si toho nejak nikdy nevsiml. Mam v loznici starou plazmu a nevidim to,je to Philips 107 uhl. Jeste se tu hodne resi nejake vypalovani obrazu. Nedovedu si predstavit,ze koupim tv za 40 000 a bude se mi tam treba vypalovat logo Novy
tdlmarek (1566)|25.2.2013 12:19
Na blikání není třeba se zaměřovat. To člověka buď praští do očí hned na první pohled, nebo to zkrátka nevnímá/nevadí. A na rozdíl od cloudingu/bandingu/bzučení/... se nejedná o něco skrytého, co člověk nejdřívě třeba nevidí, ale jakmile si toho všimne, tak už to nejde "unsee".

Jinak ale platí, že blikání si člověk všimne spíše při jasných a statických scénách (menu) a je více postřehnutelné periferním viděním. Takže když se např. nedívá přímo na TV, ale ideálně třeba na LCD stojící vedle.
martina4 (62)|25.2.2013 12:26
Tak dobre,zajedu se na ni podivat jeste jednou a necham si od prodavace prepnout na menu. Jeste me zajima ten clouding banding,to je presne co?
tdlmarek (1566)|25.2.2013 13:08
To byl spíš takový příklad několika otravných vad na TV obecně. Clouding se týká pouze LCD, na plazmách vzhledem k technologii vzniknout nemůže. Banding jsou vertikální pruhy v obraze, viditelné typicky na jednobarevných plochách při pohybu (hokej). Tohodle si ale dle mého názoru všímají už spíše puntičkáři, např. já na své ET5 banding nikdy nezpozoroval, a přitom bývá v záporech této TV často uváděn.
Heartwork (2358)|25.2.2013 15:41

Vertical banding
a DSE (dirty screen effect) jsou jedny z největších prasečin, které může člověk na své TV chytnout a obtěžující či obraz prznící, budou stejně pro puntičkáře i nepuntičkáře. :)

[ATTACH=CONFIG]21893[/ATTACH]
http://www.google.cz/search?um=1&hl=cs&client=opera&hs=o1K&channel=suggest&biw=1293&bih=915&tbm=isch&sa=1&q=vertical+banding&oq=vertical+banding&gs_l=img.12..0j0i24l4.4623.4623.0.6286.1.1.0.0.0.0.166.166.0j1.1.0...0.0...1c.1.4.img.E6rukPSQGg8

Takovou TV bych okamžitě vracel zpátky - jako vada se to moc často neuznává (je to vlastnost), takže jediná možnost a jistota je nákup TV přes internet a jakkoli je to nepohodlné, tak takovou TV okamžitě vrátit.

Na obdobné zmetky ať se poté dívá doma nějaký supervizor s generálním ředitelem továrny na televize. :-k
vertical-banding-panasonic.jpg
martina4 (62)|25.2.2013 20:52
Jak to tak čtu tak mám z plazmy strach. Nebude lepši koupit LCD? Třeba ten Sharp 7ckovou řadu? V 60 palcích.
Hmm (1739)|25.2.2013 21:09
To je přesně ono, přehnaným zdůrazňováním negativ tě vydivočit, a už se povedlo. Tak já zkusím zase bububu LCD clouding !!! :-) A ano, v obchodě vypadají barvy LCD lépe, ale tolik zářivek doma asi nemáte. Takže chceš-li horší obraz a koukat na mráčky, kup si LCD. Ale v zájmu objektivity je nutno dodat, že Sharp na tom prý má být s cloudingem poměrně dobře. Obecně, těchto extrémních fotek se moc neděs (taky sem mohu dát clouding jak prase, a to ho mám doma u loňského modelu), kdybys chytl takový extrémně špatný kus (ať už plazmu nebo LCD), pořád ho můžeš vrátit, ale ano, už je to pruda a starosti. Ja Hans, nejhorší je možnost volby :-)
Ladys (1829)|25.2.2013 21:43
[QUOTE=martina4;446809]Jak to tak čtu tak mám z plazmy strach. Nebude lepši koupit LCD? [/QUOTE]

Nejlepsi by bylo nekoupit nic, ale zijem jenom jednou a zivot je o kompromisech, tak s chuti do toho :cool:
Heartwork (2358)|25.2.2013 22:58
[QUOTE=Hmm;446814]To je přesně ono, přehnaným zdůrazňováním negativ tě vydivočit, a už se povedlo. [/QUOTE]

O žádném divočení a odrazování od plazmy nemůže být řeč - vertical banding a DSE patří zrovna mezi časté neduhy LCD TV.

Stačí lidi upozornit, na co si dát při nákupu pozor a včasným "varováním" předejít zbytečným zklamáním a starostem - mimo jiné i od toho tady máme tohle fórum, abychom si předávali informace a zkušenosti s technologiemi či konkrétními produkty.

Takže bychom se měli toto užitečné fórum naučit používat ku prospěchu svému a nevyužívat ho příliš pro žabomyší války typu plazma versus LCD - protože obě technologie mají své klady i zápory, o kterých je dobré informovat každého potencionálního zákazníka.

Když už tedy nějaká "válka", tak spíše válka proti šlendriánu výrobců, válka proti nekvalitním šmejdům, mystifikaci a zlodějině - každej šmejd by měl ideálně zamířit, tam kam patří, tedy nikoli do našich obýváků, ložnic či dětských pokojů. :)
Hmm (1739)|25.2.2013 23:57
To jo, ale bandingem přece někdy trpí i ST50 a dát sem fotky, aby to vypadalo, že v této na první pohled viditelné formě to má snad každá druhá TV, koho bez důkladnějších informací by to nevyděsilo? Přitom stačí při zjevné viditelné vadě TV vrátit po předchozím objednání bez zbytečných stresů. Pokud bude výrobní nedokonalost velká, najde ji i laik a zařídí se podle toho a hodí TV prodejci na hlavu, pokud bude malá, sám by ji třeba ani nepostřehl a byl spokojen, naočkován (nebo řekněmež hlouběji poučen) ji bude hledat až ji najde. Tím chci říci, že nic proti rozumnému poučení, ale přehnané zdůrazňování vad může být kontraproduktivní. A při běžném užívání TV se ani moc, nebo ne moc často, projevovat nebudou. Ani mě ten ultraclouding až tak moc nevadí (pravda, u druhé TV), aniž ho hledám, tak si ho všimnu jen někdy. Resumé je ale jaké je, žadatel chtěl poradit s výběrem z několika typů plazem a nyní je naopak zmaten, zda ji vůbec koupit.
martina4 (62)|26.2.2013 00:54
Jak tedy vypada ten ultraclouding u LCD? Rad bych taky foto. To jsou taky nejake pruhy jan na Plazmach? Ja to nechapu,televize za 40 tisic a jeste abych mel strach,ze bude mit vadu. Jak jsem toho panasonika videl v obchode,tak na nim byla nalepka made in czech. Neni to divne? Tak radeji kupovat tv v kamennem obchode?
KamilZ (10277)|26.2.2013 05:36
[QUOTE=martina4;446833]Jak tedy vypada ten ultraclouding u LCD? Rad bych taky foto.[/QUOTE]
A google, znáš? Stačí napsat "clouding lcd" do vyhledávání obrázků.... To samé stačí udělat s pojmem banding u plazem.
Ladys (1829)|26.2.2013 07:03
90% potencionalnich kupcu tyhle "nase" problemy neresi.

Koupi si novou placku, sednou do gauce a uzivaji si obraz bez nejakeho hledani jakychkoliv vad dnesnich TV.

Pokud sem nekdo zavita a bude podrobne cist nase narky, tak muze byt logicky zmaten :-?

Rad bych se stal pri koupi dalsi TV tak bezstarostnym kupcem :)
martina4 (62)|26.2.2013 12:21
Tak jsem se dival na ty fotky z googlu a pekny humus. Mam doma dve stare tv LCD i plazmu a bez chyby. Tak tedy v dnesni dobe to maji vsechny tv ty chyby? Jak mam nakupovat? To mam v obchode nechat si rozbalit televizi a vyzkouset?
Hmm (1739)|26.2.2013 16:59
[QUOTE=martina4;446878]Tak jsem se dival na ty fotky z googlu a pekny humus. Mam doma dve stare tv LCD i plazmu a bez chyby. Tak tedy v dnesni dobe to maji vsechny tv ty chyby? Jak mam nakupovat? To mam v obchode nechat si rozbalit televizi a vyzkouset?[/QUOTE]Zkusit to můžeš, ale u velkých prodejců těžko uspěješ, snad domluvit s menším někdy ke konci pracovní doby. Ale je to taky o lidech a ochotě, na menším městě kde se hůř prodává budou třeba vstřícnější. Z internetu je to prakticky vždy loterie ovlivnitelná do jisté míry pověstí výrobce nebo povedené produktové řady. A pokud bys chtěl něco zapnutého z police, kde něco vidíš rovnou, něco můžeš poměrně jednoduše vyzkoušet na testovacích obrázcích a videjkách z flešky, pokud tě k tomu pustí, zase nevíš kolik má TV najeto, leda bys to dokázal najít někde v servisním menu. Ale jak už bylo řečeno mnou a Ladysem, kdybys sem nevlezl, dost možná (popř asi, zůstal-li bys u plazmy), že už by sis spokojeně užíval TV a žádné vady tam nehledal a neviděl. Ani ten můj clouding není při sledování tak hrozný, ale v tmavých scénách a potmě ho nelze ani nevidět.
K fotkám - první ukazuje jak mráčky vypadají z výroby, druhá jak se na černé reálně projevují a třetí jak vypadají v reálném obraze se světlejšími částmi filmu, které od nich odpoutávají pozornost.
[ATTACH=CONFIG]21903[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]21904[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]21905[/ATTACH]
Clouding2.jpg Clouding1.JPG Clouding3.jpg
bavorak (1494)|26.2.2013 17:28
uf, tak to by som vecer pozerat nechcel ...
ale moj monitor k PC to ma podobne :-)
Hmm (1739)|26.2.2013 17:43
A vpravo nahoře opět ten důkaz jak nezvládá LCD (minimálně Samsung minulé řady i v nejvyšších modelech) ve srovnání s plazmou (Panasonic) slušně zpracovat/zobrazit SD materiál. Prostě kdyby druhá plazma nebyla na ty skříně váhově moc (a přiznávám, že už i kvůli součtové spotřebě s první, ale hmotnost byla základ), tak bych LCD nevzal. Ale aspoň mám doma objektivní srovnání a vidím, která technologie je lepší (protože mi nebliká) dnes a denně.
bavorak (1494)|26.2.2013 17:47
tos kurva Bohousu, aby tu uz bol OLED !!!

---------- Doplněno v 17:47 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:46 ----------

[QUOTE=Hmm;446911]A vpravo nahoře opět ten důkaz jak nezvládá LCD (minimálně Samsung minulé řady i v nejvyšších modelech) ve srovnání s plazmou (Panasonic) slušně zpracovat/zobrazit SD materiál[/QUOTE]

este ze tam pisu BBC HD :-)
Karel72 (428)|26.2.2013 18:13
To Hmm:tak taková tv by u mě nevydržela jediný večer :-)
Hmm (1739)|26.2.2013 18:16
To ale nebyl oneline TV přenos, ale TVrip Merlina z netu (cca 350 MB a 272 řádků). Obraz nic moc, ale na plazmě o hodně lepší.
Hmm (1739)|26.2.2013 18:24
[QUOTE=Karel72;446917]To Hmm:tak taková tv by u mě nevydržela jediný večer :-)[/QUOTE]Ale opakuji, je záložní když se nedostanu na plazmu, a v reálu není clouding až tak hrozný jak by se mohlo zdát, u normálního filmu bez nočních scén není vůbec, tmavé scény večer problém jsou. Ale víc mě sere to špatné zpracování SD, někdy nové seriály v ničem jiném nemám. Koupil jsem ji od Maďarů z eDigital o 5 litrů levněji než od českých prodejců (skladem nebyla, takže cena nebyla kvůli cloudingu), a nějak jsem si nedovedl představit vracení a s tím spojené neptudom peripetie. Ale takový clouding by mě u vrcholného modelu za čtyřicítku ani ve snu nenapadl :-(
Ladys (1829)|26.2.2013 18:41
Proste jsi natrefil na spatny kus a i kdyz mas prime srovnani s plasmou, tento extremni pripad cloudingu u vyssich modelu je spise vyjimka, takze nehazet do jednoho pytle.

Co se tyce SD, prece jsi nemohl cekat, ze budes mit na LCD krasny obraz ?...za to bych tuhle technologii nekritizoval, proste plasma umi SD lepe, o tom zadna.

Kazdy dopredu vi nebo by aspon mel vedet, co kupuje a s cim vsim se bude muset smirit pri koukani na novou placku, at uz je to plasma ci LCD.
Hmm (1739)|26.2.2013 19:05
Do toho svého srovnávání ten clouding opravdu nezahrnuji, a takového rozdílu v koukatelnosti SD bych se nenadál, i když obecně jsem o tom samozřejmě věděl. Bylo to vidět i na klasickém analog vysílání, ale ne tolik jako na SD z AVIsouborů. Ten rozdíl mě velmi nemile překvapil. Proto tvrdím, že kdo chce velkou TV i na SD materiál, tak jedině plazmu, pokud mu nebliká.
Ladys (1829)|26.2.2013 21:26
Ano, ale kupovat dneska TV na SD material mi prijde jako cesta zpet, resp na to nepotrebuje novou velkou TV a to by meli lidi konecne pochopit, ze nove velke placky z nekvalitniho zdroje kouzlo neudelaj :eek:
Hmm (1739)|26.2.2013 21:45
Obecně jistě pravda, ale když koukáš hodně na seriály a jiný zdroj než TV ripy nemáš .... u kvalitního filmu je to samozřejmě jiné.
martina4 (62)|26.2.2013 22:56
Mam mozna blby dotaz, co presne je SD? Ja pouzivam satelit cs link a asi polovina programu v HD. Mam i pozemni digital.
KamilZ (10277)|27.2.2013 06:28
Za SD se považuje rozlišení pod 1280x720, nejčastěji (např. u DVB-T) je to 720x576. Rozlišení 1280x720 je už považováno HD. Aby se to více pletlo, tak 1920x1080 je také HD, nebo také FULL HD. Starší TV označené HD Ready uměly zpracovat vstupní signál odpovídající FULL HD (1920x1080), ale zobrazovaly ho pouze jako HD, protože měly takový panel. Ještě se můžeš potkat s označením podle počtu řádků a režimu prokládání, tzn. 720i/p nebo 1080i/p, které odpovídá HD a FULL HD.
Ladys (1829)|27.2.2013 07:07
Proto by si lidi meli kupovat nove TV hlavne na to, jaky zdroj maji a na co koukaji.Pak nemuzou byt zklamani a na neco nadavat.
tdlmarek (1566)|27.2.2013 07:47
[QUOTE=KamilZ;446961]Za SD se považuje rozlišení pod 1280x720, nejčastěji (např. u DVB-T) je to 720x576. Rozlišení 1280x720 je už považováno HD. Aby se to více pletlo, tak 1920x1080 je také HD, nebo také FULL HD. Starší TV označené HD Ready uměly zpracovat vstupní signál odpovídající FULL HD (1920x1080), ale zobrazovaly ho pouze jako HD, protože měly takový panel. Ještě se můžeš potkat s označením podle počtu řádků a režimu prokládání, tzn. 720i/p nebo 1080i/p, které odpovídá HD a FULL HD.[/QUOTE]
Trochu off-topic, ale docela mě překvapuje, že jsi to formulovat právě takhle. Systematicky se tu na fóru bojuje proti označení jako je LED TV nebo např. HDMI kabel 1.4, Full HD je ale přitom úplně totéž - marketingový pojem výrobců, který nemá žádnou oporu ve specifikaci.
Pavell007 (790)|27.2.2013 08:00
[QUOTE=Ladys;446921]Proste jsi natrefil na spatny kus a i kdyz mas prime srovnani s plasmou, tento extremni pripad cloudingu u vyssich modelu je spise vyjimka[/QUOTE]

Tak jsem byl taky asi smolař :) Clouding u D7000 byl dost značný, a hlavně ty naprosto příšerný pozorovací úhly, na to se fakt večer nedá koukat-zvlášť když to máš blízko, tak každý posun do strany o víc než 10cm znamenal další kolo úvah, jestli těch čtyřicet kolíků jsem neměl radši prochlastat. :)
Ladys (1829)|27.2.2013 08:03
Mozna stacilo TV za vcasu vratit a vzit si jinou :D

Bohuzel dnesni nakup TV je o tom, prvnich 5 dni sedet u TV a hledat chyby:-!!!
KamilZ (10277)|27.2.2013 08:55
[QUOTE=tdlmarek;446965]Trochu off-topic, ale docela mě překvapuje, že jsi to formulovat právě takhle. Systematicky se tu na fóru bojuje proti označení jako je LED TV nebo např. HDMI kabel 1.4, Full HD je ale přitom úplně totéž [/QUOTE]
Asi vůbec nechápu co tím myslíš a jak jsem mu měl lépe zde běžně používané označení SD specifikovat.
bavorak (1494)|27.2.2013 09:08
[QUOTE=Ladys;446946]no, ale kupovat dneska TV na SD material mi prijde jako cesta zpet, [/QUOTE]

Ale stale je dnes 3/4 obsahu v SD a ak dnesne telky vydrzia cca 3-4 roky tak to stale opodstatnenie ma. Na prechodnu dobu je podla mna lepsie riesenie plazma a potom mozno OLED ...
Je to vec nazoru, toto je moj a nikomu ho nevnucujem ....
Ladys (1829)|27.2.2013 09:52
[QUOTE=bavorak;446982]Ale stale je dnes 3/4 obsahu v SD a ak dnesne telky vydrzia cca 3-4 roky tak to stale opodstatnenie ma. Na prechodnu dobu je podla mna lepsie riesenie plazma a potom mozno OLED ...
Je to vec nazoru, toto je moj a nikomu ho nevnucujem ....[/QUOTE]

...ano s tim sohlasim a v tom pripade se opravdu mnohdy "vyplati" lowend plasma.

Bohuzel realita je jina a v prodejnosti vedou LCD kolem 37-40".
Pavell007 (790)|27.2.2013 11:32
[QUOTE=Ladys;446969]Mozna stacilo TV za vcasu vratit a vzit si jinou[/QUOTE]

No to se taky stalo, tv jsem vrátil, koupil si plazmu a pomohlo to! :)
Ladys (1829)|27.2.2013 11:47
Jak jednoduche :D

Ja mam za poslednich 6 let uz ctvrtou TV a dve uz jsem taky vracel.Duvodem byl nekvalitni obraz.Vzdy jsem si polepsil, takze vim ze to jde.
tdlmarek (1566)|27.2.2013 11:53
[QUOTE=KamilZ;446976]Asi vůbec nechápu co tím myslíš a jak jsem mu měl lépe zde běžně používané označení SD specifikovat.[/QUOTE]
Narážím na to, že kdykoliv tu někdo hledá např. LED TV, tak se mu dostane odpovědi, že takové se v domácích úhlopříčkách ještě nevyrábějí a zda náhodou nemyslel LCD TV s LED podsvícením.

"Full HD" je totéž, ten termín neexistuje. Je definováno pouze HD a jeden z nejběžnějších módů je 1080p. Samozřejmě je mi jasné, že při běžné řeči je to zaměnitelné. Ale když už jsi se pustil do uceleného výkladu a vezmu v úvahu jakým způsobem reaguješ např. na HDMI kabel 1.4, tak bych očekával i teorii kolem rozlišení stejně exaktní.
KamilZ (10277)|27.2.2013 13:15
Kdybych mu odpověděl definicí, tak se nic nedozví, protože se ptá na SD. Navíc píšu, že se "považuje" a ne "je definováno".

K Tvému přirovnání k "LED" a "kabelu HDMI 1.4". Už jsi někdy viděl označení něčeho jako FULL HD co nebylo 1920x1080? Já zatím ne. Naopak, už jdi viděl LED obrazovku/TV? Já ano (včetně dotazů na pravou LED TV zde na fóru). Už jsi viděl kabel označený jako HDMI 1.4, který nebyl použitelný, protože nepřenesl 1080p nebo neměl CEC (nešlo ARC)? Já opět ano (i zde na fóru).

Když se mě někdo zeptá, co je to kabel HDMI 1.4, tak odpovědět nedokážu. Když se někdo zeptá, co je to FULL HD, tak ano. Takže asi tak.
tdlmarek (1566)|27.2.2013 13:57
Asi to beru z trochu jiného pohledu, protože ten rozdíl v tom nevidím.

Jestli se tazatel pojmem "LED TV" ptá na LCD s Edge-LED nebo skutečnou LED obrazovku se dá pochopit z kontextu. Stejně tak z kontextu pochopím, že zde na fóru si pod pojmem Full HD mám představit 1080p, zatímco ve světě PC hardwaru se tenhle termín bezstarostně aplikuje i pro monitory s 1920x1200. Zkrátka špatné označení je špatné označení a míra téhle špatnosti nebo odhadnutelnost správného pojmu na tom nic neměni.

Ale to je jedno, neřešme to. Jenom mě to při čtení tvého vysvětlení zaujalo, zejména ta poslední věta, která působí jako kdyby 720i/p = HD a 1080i/p = Full HD.
bavorak (1494)|27.2.2013 14:18
a ked 720i neexistuje ....
KamilZ (10277)|27.2.2013 14:40
K 720i - copy&paste error, díky za upozornění.
Hmm (1739)|27.2.2013 16:38
[QUOTE=KamilZ;446961]Za SD se považuje rozlišení pod 1280x720, nejčastěji (např. u DVB-T) je to 720x576. Rozlišení 1280x720 je už považováno HD. Aby se to více pletlo, tak 1920x1080 je také HD, nebo také FULL HD. Starší TV označené HD Ready uměly zpracovat vstupní signál odpovídající FULL HD (1920x1080), ale zobrazovaly ho pouze jako HD, protože měly takový panel. Ještě se můžeš potkat s označením podle počtu řádků a režimu prokládání, tzn. 720i/p nebo 1080i/p, které odpovídá HD a FULL HD.[/QUOTE]
S tím souhlasím, jen doplním, že pokud si stěžuji na SD u LCD, mám na mysli TVrip či DVDrip s cca 270 řádky, což je spíš lowSD (LD? :-)), kde to plazma zobrazuje ještě koukatelně, zatímco LCD padá v tmavším scénách úplně na hubu. DVD s 576 řádky mi nevadí ani na jedné TV, na plazmě je ovšem opět lepší. A BRripy s "jen" 480 řádky už vypadají velmi slušně (abych nenapsal krásně a někteří přehrávající fajnšmekři po mě zase nevyjeli), rozhodně lépe než normální DVD nebo DVB-T. MKV a hlavně BR pak vypadají skvěle na obou technologiích, plazma pro mě má přirozenější barvy a příjemnější obraz. Ale takový animák je hezký už v 480p BRripu i na LCD, tam bych problémy při srovnání technologií neviděl.

[QUOTE=Ladys;446963]Proto by si lidi meli kupovat nove TV hlavne na to, jaky zdroj maji a na co koukaji.Pak nemuzou byt zklamani a na neco nadavat.[/QUOTE]
Nechceš snad říci, že kdo sleduje kvalitní filmy v 1080p MKV a BR, a kouká taky na seriály v (low)SD, protože jinak dostupné po dlouhou dobu nejsou, že si má koupit rovnou dvě TV, tu druhou jen HDready plazmu, aby byla k SD co nejmilosrdnější? A nemá-li na obě prostor nebo peníze, tak jen tu horší? Pravdu máš jen potud, že HDready stačí tomu, kdo MKV nestahuje, BR nekupuje/nestahuje a satelit (popř.kabelovku) s HD programy neprovozuje. Přece abych měl lepší SD (samo o sobě nic moc a na LCD ještě zase o něco horší), tak nebudu prznit 1080p HD kvalitu.

[QUOTE=Pavell007;446967]Tak jsem byl taky asi smolař :) Clouding u D7000 byl dost značný, a hlavně ty naprosto příšerný pozorovací úhly, na to se fakt večer nedá koukat-zvlášť když to máš blízko, tak každý posun do strany o víc než 10cm znamenal další kolo úvah, jestli těch čtyřicet kolíků jsem neměl radši prochlastat. :)[/QUOTE]
To je zajímavé, s pozorovacími úhly žádný na první pohled viditelný problém nemám (a druhý raději vrhat nebudu :-)). Dokonce i spodní úhel pro koukání z betle je v poho, a to jsem se ho dost bál, u mého TN monitoru je to katastrofa. byť daná typem LCD technologie. A D7000 má stejný panel jako D8000, kterou má třeba Zatty a to je nějaký fajnšmekr a nepamatuji si, že by úhly kritizoval. Nebo že by do stejné (a to vysoké) modelové řady montovali klidně různé typy panelů? No vyloučit se to nedá.
Pavell007 (790)|27.2.2013 17:40
No já na tu 46palcovku koukal ze dvou metrů, takže to je tak blížko, že když sedíš uprostřed, tak se vlastně na pravý/levý kraj tv díváš už trochu z úhlu, takže když se ještě trošku pošoupneš, tak ty P/L strany už výrazně šedly...