Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Finalni vyber plazmy

martina4 (62)|28.2.2013 00:54
Pekne se to tady rozjelo.))),dnes jsem nasel obchod kde maji dokonce vedle sebe me vybrane TV Samsung a Panasonic,ale ve velikostech 51 (Sam.) a 50 (Pan.). Myslite, ze je muzu porovnavat kdyz pak budu kupovat 60 nebo 65 palcu? Nemel jsem dnes cas tak zajedu zitra na testovacku.)))
tdlmarek (1566)|28.2.2013 07:20
Když to bylo před půl rokem aktuální, tak většina recenzí potvrzovala, že větší modely Samsungu (60") mají oproti 51" verzi znatelně hlubší černou.

Jinak koukám, že jsem v tomhle tématu ještě neuvedl svoji obligátní básničku o Samsung vs. Panasonic, mezi těmi TV se totiž nevybírá podle jejich kvalit, ale naopak podle existujících neduhů. Viz můj příspěvek např. zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33486-plazma-samsung-x-panasonic#post431621
martina4 (62)|28.2.2013 12:08
Tak jsem byl znovu v obchode a porovnaval jsem Samsung a Panasonic a zdalo se mi,ze obraz Sam.byl takovy měkčí,ale zase Panasonic ostrejsi a sytejsi barvy. Vzhledove vede Panasonic. Byly tam ale televize s lepsim obrazem(((
Hmm (1739)|28.2.2013 16:43
To jsme ale zase u toho, že myslíš asi LCD a v obchodě jistě svítilo hooodně zářivek (typická situace u vás doma co :-)). Taky záleží, co vlastně v TV běželo, zda demonstrační BR, HD programy nebo klasické SD TV vysílání. Nebo v čem byl ten obraz lepší, jasu, barvách, ostrosti .... Další otázkou je nastavení těch TV a jak ho (ne)lze zlepšit v domácích podmínkách. LCD většinou jednou na nějaké obchod mody s podsvícením na plné kule, aby ty plazmy v jasnosti udělaly ...
martina4 (62)|28.2.2013 23:20
Bezel Eurosport HD. Myslim,ze to byl nejaky Samsung 7000 nebo tak neco. Zitra vyjezd do dalsich obchodu. Vcera mi utekl na Aukru ten Panasonic TX-65ST 50E. Uplne novy zabaleny s plnou zarukou za 30000
romankrasty (58)|1.3.2013 10:14
Zdravim, neutekl ti prodal se za 36000,- v jine aukci na jinem servru. Pan mi pak nabizel tu samou televizi uplne novou za 33000,- . Nevzal jsem ji. Problem prvni neni to kamenej obchod ale internetovej obchod v Karvine a problem druhej faktura je na jeho jmeno (firmu). Mohu dodat kontakt. jestli chces kontakt posli SZ. Nemam s tim nic spolecneho jen si ji chci take koupit a na aukru byla aukce tak jsem mu napsal jak je to se zarukou.

Jinak k telce od Panasonicu. Mam starsi plazmu od LG 50". Porovnavam s ni. Mel jsem moznost si s ni hrat u znameho v domacim prostredi. Blikani jsem nepozoroval. I kdyz jsem si hral s nastavenim barev a jasu + jsem porovnaval mody tak LG ma lepsi obraz. SD zaznam tv zaznam LG lepsi je to dano velikosti tv. Full HD filmecky moc pekny tam vyhral panasonic. Jen nevim jak to popsat ale na Panasonica jsem musel koukat primo jak mile jsem stal tak mel tmavsi obraz. Telka stoji na podstavci 80cm nad zemi. Vzdalenost 2.5m. Cekal bych to u lcdcka a ne u plazmy. Moje LGna takovej problem nema. Jeste jedna vec s tim blikanim. Docela me to pobavilo. Dokavad jsem to nevedel a nehledal nevsimnul jsem si to a nedelalo mi to starosti. Bohuzel jsem zjistil, ze mi LG blika z urciteho uhlu a dost viditelne. Moje oci to vyhledavaj.
tdlmarek (1566)|1.3.2013 15:31
[QUOTE=romankrasty;447288]Jen nevim jak to popsat ale na Panasonica jsem musel koukat primo jak mile jsem stal tak mel tmavsi obraz. Telka stoji na podstavci 80cm nad zemi. Vzdalenost 2.5m. Cekal bych to u lcdcka a ne u plazmy. Moje LGna takovej problem nema.[/QUOTE]
Tohle způsobuje antireflexní filtr. A z nějakého důvodu je rozdíl mezi horizotální a vertiální změnou úhlu - inženýři asi předpokládali, že shora na TV nikdo nekouká. A s tím souvisí i ten paradox, že nižší/levnější modely, které filtr nemají (takže mají povrch obrazovky náchylnější k odleskům), tohle chování nevykazují.
Hmm (1739)|1.3.2013 16:44
[QUOTE=romankrasty;447288]Nevzal jsem ji. Problem prvni neni to kamenej obchod ale internetovej obchod v Karvine a problem druhej faktura je na jeho jmeno (firmu).[/QUOTE]Promiň, ale tohle že je problém? Fyzická osoba by musela umřít, zatímco firmě (ve smyslu právnické osoby) stačí zatáhnout, přestat fakticky podnikat a jsi v kélu. Samozřejmě pokud srovnáváš známou zavedenou firmu s neznámou fyzickou osobou, tak se dá do jisté míra obava chápat, ale pokud srovnáváš jakoukoli firmu (typicky s.r.o. na kterém si nic nevezmeš) s fyzickou osobou, je to přesně naopak. Jiná věc je, pokud naznačuješ, že ta TV nebyla určena pro český trh a oficiální značkový Panaservis by ji nevzal do záruční opravy. Jinak nechápu, kde vidíš problém. Ale ano, z hlediska vrácení TV kvůli "vlasnosti", tedy nereklamovatelné vadě, to je lepší prodejce Datart (ale ne už prodejce XY s.r.o.) než nějaký pán. Pokud se tedy bavíme o prodeji v obchodě (ale píšeš, že firma), byť přes aukční portál, a ne o oboustranně občanském prodeji.
romankrasty (58)|1.3.2013 17:45
Jedna se mi o to ze prave nic nevim. Stalo se mi prave ze prijedne reklamaci mi Epson proste rekl ze projektor nepochazi z prodeje v CR a nemohu v ramci servisu EPSON servisovat. I kdyz jsem mel fakturu od CZ firmy. Nevim odkud TV pochazi ani jakej by nyl problem s reklamaci. Pro me to neni malo penez. Rozdil par tisic, uz pro me nema smysl. 6000,- pri 40000,- stim ze mam dovoz zdarma a moznost prodlouzeni zaruky a vraceni ve 14deni lhute je pro me dulezitejsi. Hlavne premyslet nad tim jestli se neco nestane a prijde mi dobrej kus.
Tot muj nazor. Jina by byla, kdyby ten rozdil byl vetsi.
Hmm (1739)|1.3.2013 18:00
¨Pak je to ale o (možném) šeďáku, a ne o tom, že je to pán s firmou. A jak sám píšeš, i firma (pokud zde tedy myslíme typicky právnickou osobu) může prodávat záručně neservisovatelné zboží v ČR. Pak je ale lepší fyzická osoba, než méně známá právnická (ty velké a známé prostě zboží neurčené pro CZ trh neprodávají). A bonus 6 litrů není vůbec malý, ale riziko si každý musí posoudit sám. Předně je dost pravděpodobné, že se TV v záruční době neposere. Pokud ano, patrně půjde o menší opravu, na kterou bude cenový bonus bohatě stačit. Pokud snad půjde o velkou vadu (na panelu), pořád zde máš tu podnikající fyzickou osobu. Ostatně to, zda jde o šedý dovoz by ses měl od slušného prodejce dozvědět dopředu, že reklamovat lze jen u něj. I když se tady psalo dříve, že právě Panasonic by měl mít celoevropskou záruku. No riziko si musí každý vyhodnotit sám. Uznávám, že na vratku kvůli třeba bandingu by takový prodejce nemusel reflektovat, i když tím bude porušovat zákon. A suď se i když vyhraješ, že ....
Heartwork (2358)|1.3.2013 18:20
Na trhu je tolik šmejdů, že sleva v řádu pár tisíc Kč nemůže zdaleka vyvážit rizika spojená s nemožností vrátit TV v 14ti denní zákonné lhůtě, nehledě na další rizika.


Dokud budou výrobci vydávat vady za vlastnosti, považuji za nutnost, nákup TV přes internet. Je to loterie jako každá jiná a možnost prohry je obrovská, bohužel.
Hmm (1739)|1.3.2013 18:28
Heartworku, jenže ty s tou nemožností vrátit pracuješ jako s hotovou věcí, přičemž takhle by se mohl teoreticky zachovat kterýkoli menší prodejce kromě ověřených největších (a nejdražších). Navíc ty si TV už nikdy nekoupíš :-)
Heartwork (2358)|1.3.2013 19:04
[QUOTE=Hmm;447359]Navíc ty si TV už nikdy nekoupíš :-)[/QUOTE]

Jsi milý, ale musím věřit, že nemáš pravdu. :-)-

Princip je někdy k hovn., ale právě kvůli tomu hovn. nechci svoje prachy vyhodit za nějakou kamufláž, respektive parodii na TV. :BB:
romankrasty (58)|1.3.2013 19:51
No jenze paradoxne nejvetsi a nejdrazsi maj na tuhle TV od Panasonicu nejvetsi slevy. Nehlede na to, ze ted je i akce na dopravu zdarma a zaruka 5let v cene. Coz uz je zajimave. Moznost vratit, kdyz bude neco spatne take neni k zahozeni. Velikani to holt neresej tak jako male firmy. Jinak jsou to opravdu nekdy parodie na TV. Kdybych se nestehoval do maleho bytu tv bych neresil. 3m uhlopricka je proste super vec. Kdyz Vam pristava ve 3D stihacka z tak velkeho platna je to skvelej pocit a ozelite i ty spatne barvy a tmavy obraz :).
Heartwork (2358)|1.3.2013 20:01
[QUOTE=romankrasty;447373]Moznost vratit, kdyz bude neco spatne take neni k zahozeni. [/QUOTE]
Troufám si tvrdit, že v dnešní šmejdodobě, snad to nejdůležitější.

[QUOTE=romankrasty;447373]3m uhlopricka je proste super vec. Kdyz Vam pristava ve 3D stihacka z tak velkeho platna je to skvelej pocit a ozelite i ty spatne barvy a tmavy obraz :).[/QUOTE]
Chápu..., vždycky je to něco za něco. B-)
martina4 (62)|1.3.2013 23:57
[QUOTE=romankrasty;447288] Jen nevim jak to popsat ale na Panasonica jsem musel koukat primo jak mile jsem stal tak mel tmavsi obraz. Telka stoji na podstavci 80cm nad zemi. Vzdalenost 2.5m. Cekal bych to u lcdcka a ne u plazmy. [/QUOTE]
To jsem si dneska taky vsimnul jak jsem byl v Datardu,meli ji skoro na zemi a jak jsem stal tak obraz sedy. Dnes jsem vzal i pritelkyni a ta se zamilovala do Samsung UE55ES8000,super vzhled i obraz. Tak me nahlodala. Myslite,ze by byla fakt mala na 5 metru? Mela fakt lepsi obraz nez ten Panasonic.
Ladys (1829)|2.3.2013 08:54
V podstate to same co ES8000 nabizi ES7000.Akorat ma paar smart volovin navic.Jinak urcite je to dobry model a patri k tomu lepsimu.

Ta 55" je ideal tak na 3-4m max, na tech 5m uz bych sel min do 60-65".Schvalne se mrkni na toho Sama v 65", abys vedel kolik mas jeste nasetrit :D
Heartwork (2358)|2.3.2013 12:15
[QUOTE=martina4;447402] Dnes jsem vzal i pritelkyni a ta se zamilovala do Samsung UE55ES8000,super vzhled i obraz. [/QUOTE]

U těchto Samsungů s Edge LED atrapou (rozuměj podsvícením) si dej pozor hlavně na clouding:
http://www.avforums.com/forums/17755000-post1.html
http://www.avforums.com/forums/16927911-post39.html

Abys pak nemusel po večerech sledovat místo krásného obrazu okluzní frontu. :)

[ATTACH=CONFIG]21982[/ATTACH]

Minimalizovat se to pak dá pouze za cenu ztráty detailů, což není zrovna správná cesta.
fronta.jpg
Ladys (1829)|2.3.2013 13:16
Jestli se budou lidi nadalet "strasit" cloudingem", tak si nikdo nikdy uz LCD nekoupi a nebo se akorat budou mezi nama tocit vracene TV.

Samozrejme pokud dany clouding je extrem, tak okamzite vratit, ale vetsinou se jedna o clouding v "norme".Hodne se toho da nastavit i bez ztraty detailu.
Karel72 (428)|2.3.2013 13:28
Pokud lidi budou brát clouding jako něco normálního tak výrobci budou na trh valit pořád šmejdy
Heartwork (2358)|2.3.2013 13:29
[QUOTE=Ladys;447435]Jestli se budou lidi nadalet "strasit" cloudingem", tak si nikdo nikdy uz LCD nekoupi[/QUOTE]
Kéž by to byla pravda. :)

Donutilo by to výrobce k rychlejšímu a stále oddalovanému přechodu na OLED nebo alespoň k zamyšlení, co tím podsvícením udělat, aby se na to dalo dívat i večer aneb více modelů s Full LED Local Dimming pro Heartworka. 8-)

[QUOTE=Karel72;447436]Pokud lidi budou brát clouding jako něco normálního tak výrobci budou na trh valit pořád šmejdy[/QUOTE]
Do kamene vytesat! :BB:
martina4 (62)|2.3.2013 14:24
Tak jsem vyfotil vzdalenost od sedacky k Tv,ted tam mam 42 palcu (107). Nebude tam 65 palcovy Pan.monstrum?

Fotku jsem nahral a neni tu,jak se to dela?
Ladys (1829)|2.3.2013 15:24
Silacke reci o neakceptovani cloudingu a vyvijeni pomyslneho tlaku na vyrobce si muzem psat akorat tady na foru, realita je proste jina.

Jednu vratis, vemes druhou, treti, ale tezko zustanes bez TV.

Kdyby Heartwork doma zadnou nemel nebo mu klekla, tak jiste udela kompromis vsak ? :D
bavorak (1494)|2.3.2013 15:37
[QUOTE=Ladys;447435]Samozrejme pokud dany clouding je extrem, tak okamzite vratit, ale vetsinou se jedna o clouding v "norme".[/QUOTE]

Vies co je sranda, ze stare LCD s CCFL clouding nemali :-) .... ale VYVOJ nezastavis. Vsimni si ze nepisem smer vyvoja :-)
Ladys (1829)|2.3.2013 16:30
Nevim jak moc jsi zkousel stare dobre CCFL LCD nastavovat, ale pri maximalnim podsviceni byl clouding tez videt a opet se to dalo eliminovat nastavenim podsviceni.Nebylo to samozrejme v takove mire jako to vyrobci predvadi dnes u Edge LED LCD, ale proste tahle technologie jina nebude.
Heartwork (2358)|2.3.2013 17:15
[QUOTE=Ladys;447448]Silacke reci o neakceptovani cloudingu a vyvijeni pomyslneho tlaku na vyrobce si muzem psat akorat tady na foru [/QUOTE]

Pokud má nastat nějaká změna - musí se začít odspodu neboli dokud budou lidi ty šmejdy kupovat, tak se budou nadále prodávat - to je logické.
Lidi jsou bohužel nepoučitelní, to už ovšem moc logické není. :)

[QUOTE=Ladys;447448]Kdyby Heartwork doma zadnou nemel nebo mu klekla, tak jiste udela kompromis vsak ? :D[/QUOTE]
Dělám chtě nechtě kompromisy celý život a jsem je ochoten udělat i při nákupu TV, ale nebudu vědomě akceptovat obrazové vady u zařízení, které je primárně určeno jako zobrazovadlo. :-!!!
Karel72 (428)|2.3.2013 18:55
Koupit šmejd a pak u něho trpět každý večer může jenom masochista :-) Proto držím pěsti Heartworkovi at vydrží ve svém boji a najde tu svou kvalitní tv a neustupuje ve svých nárocích.
romankrasty (58)|2.3.2013 20:06
Tak u me vyhral Panasonic VIERA TX-P65ST50E. Jeste jsem s ni stravil asi tak 2h testama a nakonec si ji objednal :).
Neni idealni par veci mi vadi ale chtel jsem co nejvetsi uhlopricku do 40tisic. Na blikani jsem nakonec haklivej. Opravdu tim perifernim videnim je to u par plazem markantni. Nastetsi u panasonicu jsem to neschledal. Filmecky na tom jsou fakt pekny. Poustel jsem tam 4K ( samo ze se zobrazi jen 1920 x 1080)a jen jsem cucel :).
Jeste upozornim na jednu vec opravdu docela papa.
Ledka mi nesmi do baraku :). Jestli nekomu prijde normalni, ze po pulroku je kazdej roh podsvicenej jinak a ze jas se nejak straci tak at si to koupi. Zatim jsem videl 6 ledek u znamejch a kazda ma stejnej problem. Je fakt ze to jsou z vetsi casti LGcka ale neprijde mi to normalni. U me stare plazmycky mam bohuzel vypalovani obrazu ale opravdu staci obcas tam pustit a chvilku nechat bilou plochu a vse zmizi. Nechci aby to vypadalo, ze jsem proti LEDkam. Me se ten jejich umelej obrazek libi a pasivni 3D je moc pekna vec ale nehodlam se smirit s tim nerovnomernym podsvicenim. Nedokazu si predstavit jak to musi vypadat na te LEDce od LG 65".
Jeste jedna vec. Jestli ma nekdo vetsi byt a prostor at si poridi projektor. Opravdu to nema chybu. K tomu poridi malou LEDku za levnej peniz at to nezere elektriku a nestoji majlant :).
Hmm (1739)|2.3.2013 20:16
[QUOTE=romankrasty;447478]Tak u me vyhral Panasonic VIERA TX-P65ST50E. [/QUOTE]Skvělá volba, přeju co nejvyšší spokojenost.
martina4 (62)|2.3.2013 23:14
Tak dnes jsem zase byl uz v poslednim obchode co mam v okruhu 30 kilometru. Byly tam zase vedle sebe Samsung PS51E 6500 s Panasonic TX-P50 ST 50E a bohuzel se mi zdalo,ze samsung ma lepsi obraz,takovy barevnejsi. Ten panasonic byl takovy zasedly a bila nebyla bila. Chtel jsem po prodavacce at mi pujci ovladac abych to poladil podle sebe. Rekla mi,ze to pry nejde. Tak ted ma strach si ji koupit at mi to doma nehraje stejne hnusne.
martina4 (62)|2.3.2013 23:22
Jo a jeste tam byl Pan. rada VT a to byl bomba obraz,ale ta cena
sibelius (329)|2.3.2013 23:24
bez možnosti nastavení si obrazu pro svoje oči je těžké dělat nějaké závěry. Já když jsem vybíral TV byl jsem v Datartu (nechci dělat reklamu:)) a tam mi ovladač půjčili... Nicméně v každém případě objednej TV přes net, vrátit ji můžeš bez udání důvodu...
martina4 (62)|2.3.2013 23:27
Prave ze pres net radeji ne? Jak ji potom vratim? Neni lepsi Datard nebo OKAY? Jeste mi ta prodavacka rekla,ze na tom Samsungu je vse naplno
sibelius (329)|2.3.2013 23:40
"tom Samsungu je vse naplno" na to napíši jen ufff...
v Okay bych si nekoupil ani baterky (no možná ty ano). Vrátíš ji úplně normálně, jen při objednání přes internet máš nárok na vrácení do 14ti dnů. Koupíš-li v kamenném obchodě tento nárok ztrácíš, ale nějak jsem myslel, že ty to věci jsou už běžně známé...
martina4 (62)|3.3.2013 00:10
Nesplní-li výrobek vaše očekávání, zavazujeme se k tomu, že ho přijmeme zpět. Zcela nadstandardně nad rámec zákona vám umožňujeme vrácení zboží zakoupeného v kamenné prodejně DATART do 10 dnů od nákupu. Podmínkou je předložení nákupního dokladu DATART (účtenky) a nepoužitého, nepoškozeného výrobku v kompletním obalu včetně veškerého příslušenství.
fik78 (58)|3.3.2013 07:18
Si trochu v datartu odporují. Nesplní li výrobek očekávání, ale vezmeme zpět jen nepoužitý. :) Trochu protimluv.
romankrasty (58)|3.3.2013 08:00
To je na uhlu pohledu. Jak se na to podivas. Delam v obchode s elektronikou, bohuzel trochu jineho zamereni. Mame az mesicni lhutu na vraceni zbozi. Problem je v tom, kdyz zakaznik priveze rozervanou bednu, umastenou, rozsekanej obalovej matros a poskrabanej vyrobek. Nekdy az zasnu co si lidi dovolej vratit a divej se, ze to nechceme vzit zpet nebo nevratime celou castku z dane ceny. Problem je v tom, jak tu danou vec dal prodat. Vetsinou jedine se slevou. Proc by prodejce mel tratit. Osobne jsem nikdy nemel problem vyrobek vratit. Vzdy jsem ho opatrne rozbalil, nechal na nem folie, baterky nevybaloval (vetsinou se nejaky valej doma nebo z jineho ovlaface), krabici obalil folii aby se neuspinila. Pak jsem teprve vyrobek testoval. Myslim si, ze je to minimum co clovek muze udelat aby to mohl vratit zpet. Pak to prijde otestuje se to zabali a da dalsimu.
Heartwork (2358)|3.3.2013 10:35
[QUOTE=romankrasty;447506]Osobne jsem nikdy nemel problem vyrobek vratit. Vzdy jsem ho opatrne rozbalil...[/QUOTE]
Přesně tak k tomu přistupuji i já... nikdy žádný problém s vratkou. :)
romankrasty (58)|3.3.2013 10:52
[QUOTE=martina4;447496]Tak dnes jsem zase byl uz v poslednim obchode co mam v okruhu 30 kilometru. Byly tam zase vedle sebe Samsung PS51E 6500 s Panasonic TX-P50 ST 50E a bohuzel se mi zdalo,ze samsung ma lepsi obraz,takovy barevnejsi. Ten panasonic byl takovy zasedly a bila nebyla bila. Chtel jsem po prodavacce at mi pujci ovladac abych to poladil podle sebe. Rekla mi,ze to pry nejde. Tak ted ma strach si ji koupit at mi to doma nehraje stejne hnusne.[/QUOTE]


Me neda na tohle nereagovat. Mam pribuzny z nemecka, kteri si koupili nejnovejsi 65" Sonku za tech silenejch 5500 EURo. Ta sonka ma uzasnej obraz a hromadu nastaveni. Zavidim nemcum SD a hromad HD programu na te TV to byla krasa sledovat. Poprve jsem videl poradnej efekt z 2D-3D. Proc to vlastne pisu :). Me se nejak nezdaly barvy a jas. Rikal jsem si safra nezari to moc doma tohohle na sve plazme nedocilim i kdybych delal nevim co .... Pujcil jsme si ovladac a koukal na nastaveni. No a pak mi to doslo. Vse prepaleny nastaveny na skoro max atd. Povidam hele takhle by to nemelo bejt to s realitou nemammoc spolecneho. Oni na me. Za prve se nam to takhle libi a za druhe jsme si to nechali nastavit z obchodu. Takhle to ma bejt. Nedalo mi to a zhruba jsme nastavil obraz podle sebe. Porad musim tvrdit ze to je obrazove uplne jina liga. Nevonelo jim to, ze pred tim to bylo lepsi a at to koukam vratit na zpet.
Tim chci jen rict, ze kazdemu se libi neco jineho ale kdyz uz bych srovnaval dve stejny TV tak bych byl velmi rad aby nastaveni bylo uplne stejne a bylo vypnuto setreni energie. Osobne na TV SD,HD zapinam setreni energie. Stejne mi doma Telka jede jako neco v pozadi. No a pri filmu na kterej se s chuti budu divat si dam vlastni nastaveni. Kdyz me nechtej TV si odzkouset otocim se a utikam sec muzu. Preci jen to nejsou v mem pohledu male penize abych je jen tak vyhazoval oknem a kazdej rok si kupoval novou TV a zas na druhou stranu priplacet si za neco co nevyuziju a jen ze to mam je pro me nesmysl.
vivid.sk (11472)|3.3.2013 11:22
[QUOTE=romankrasty;447518]Vse prepaleny nastaveny na skoro max atd. Povidam hele takhle by to nemelo bejt to s realitou nemammoc spolecneho[/QUOTE]
Skoda sviniam perly hadzat. To je typicky priklad snoba. Takyto vysledok totiz spravi akykolvek lacny panel v danej uhlopriecke (aj ked v danej uhlopriecke ziadny nieje obzvlast lacny), a nie je na to potrebna vlajkova lod. Prave dovod kupy vlajkovej lode je aka taka zaruka vernosti farieb a kvalita panala (s moznostou kalibracie).
[QUOTE=romankrasty;447518] kazdemu se libi neco jineho[/QUOTE]
Zial, ludia su ovce. Keby si im na zaciatku nastavil panel verne, nechal ich tak mesiac sledovat a nasledne presaturoval farby, zrejme by im "nove nastavenie" tiez nesedelo.
Ale viem to pochopit, videl som vela CRT (za starych casov), kde boli farby na mile vzdialene od reality. A ludia sa na to tak kludne divali.
Martas 00 (114)|3.3.2013 12:21
[QUOTE=romankrasty;447478]Jeste upozornim na jednu vec opravdu docela papa. [/QUOTE] to by me zajimalo jak je na tom se spotrebou.diky?
Hmm (1739)|3.3.2013 13:12
[QUOTE=martina4;447496]Tak dnes jsem zase byl uz v poslednim obchode co mam v okruhu 30 kilometru. Byly tam zase vedle sebe Samsung PS51E 6500 s Panasonic TX-P50 ST 50E a bohuzel se mi zdalo,ze samsung ma lepsi obraz,takovy barevnejsi. Ten panasonic byl takovy zasedly a bila nebyla bila. Chtel jsem po prodavacce at mi pujci ovladac abych to poladil podle sebe. Rekla mi,ze to pry nejde. Tak ted ma strach si ji koupit at mi to doma nehraje stejne hnusne.[/QUOTE]Uniká mi, zda jsi tedy už toho Panáka viděl, když ses předtím skoro rozhodl. Na nějakou prodavačku moc nedej, ale pokud měla pravdu, rozdíl v obraze byl způsobený právě vytažením Samsungu na max. Mdlý obraz, který nejde nastavit lépe musíš konstatovat až doma, nikoli v prodejně. Navíc pokud se dobře pamatuji z testů, VT50 a ST50 by se neměly obrazově až tak lišit, pak by byl rozdíl dán asi jen nastavením. Vždy můžeš zkusit použít nastavení hodnot z nějakého testu po kalibraci přístroje, popř. někoho znalého zde z vlákna o příslušném typu TV. Ale ani Samsungem 6500 chybu neuděláš, stačí se podívat na testy. Vrácení při nákupu přes internet určitě není problém u velkých známých prodejců, samozřejmě nějaké starosti to jsou. Podle mě formulace nepoužité nemůže znamenat nevyzkoušené (tedy nevybalené), jak by jinak člověk zjistil, že výrobek nesplňuje jeho představy, koukáním na nepoškozený karton? To si ostatně můžeš ujasnit v prodejně, popř. to vzít od Dataru přes net. A neplatí ta vratka i při nákupu v prodejně, pokud ti zboží nepředvedou? Každopádně obrazu bych se ani u jednoho typu nebál, spíš je to o tom nechytit kus s výrobní vadou, o které výrobce prohlašuje, že je to vlastnost, což se týká všech výrobců obou technologií. No a na to je lék ta vratka výrobku.

---------- Doplněno v 13:12 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:07 ----------

[QUOTE=Martas 00;447525]to by me zajimalo jak je na tom se spotrebou.diky?[/QUOTE]Staré plazmy (pár let zpátky) žraly docela dost, dneska je to o hodně lepší, známej s 60´kou LG naměřil 135W, což je v pohodě. Aspoň teda u většiny lidí. A komu to vadí, ten dá zase za kvalitativně srovnatelné LCD většinou o pěkných pár tisíc více.
romankrasty (58)|3.3.2013 14:30
[QUOTE=Martas 00;447525]to by me zajimalo jak je na tom se spotrebou.diky?[/QUOTE]
Prvni otazka jak ji budes pouzivat a hlavne k cemu. Moje stara plazmicka zere v mem nastaveni v nekterych scenach 380w. To same v max ECOrezimu 180W.
Dnes jsem spotrebu zrovna resil s kamaradem. Rikal mi, ze jim po vymene (stare CRTcko 82cm a domaci kino od JVC skladacka ze 3 komponentu) vratili 2000,- na zalohach. Podotykam, ze ma 42" LGnku a pouzivaji v nejnizsim ECO rezimu. Ze je to strasne znat a ze podle stitku vzadu jim to zere 85-112W nebo nejak tak. Co jsem mu na to mohl rict.
Jestli chces resit spotrebu kup LEDKu a nepremyslej nad plazmou.
Nejlepsi bylo: Hele tobe nevadi to nerovnomerny podsviceni a strata jasu. Odpoved to vidis jen ve svetlich scenach a jen kdyz zapnes menu. Toho si vubec nevsimnes. Omlouvam se ale ja si toho vsimnul hned.
Jinak k te spotrebe spicka 480W bílá plocha sních minimum 148W tmavá scena v hororu. Podle merice. Vse bez vypnuteho ECO rezimu. Proste je to krava TV. Nemuzu cekat od ni ze nebude papat. Jinak tech 255W co pisou v manualu bych bral jako realnou spotrebu.
martina4 (62)|3.3.2013 14:48
Spotrebu asi moc neresim,kdyz mame topeni na elektriku 12 000 Wat(( ta plazma se uz v tom ztrati. Mame nizky tarif 20 hodin. Televizi mam na bezne koukani,sport MS v hokeji,fotblal,filmy, zpravy. Ne blu ray.
bavorak (1494)|3.3.2013 15:10
[QUOTE=romankrasty;447478]Opravdu tim perifernim videnim je to u par plazem markantni. Nastetsi u panasonicu jsem to neschledal.[/QUOTE]

tak panasonic objektivne blika z velkym odstupom zo vsetkych plaziem najviac .....
romankrasty (58)|3.3.2013 15:15
Me jen zarazi ta spotreba. Vem te si ze za 1MWH zaplatite sevsim vsudy podle tabulek a jisticu asi zhruba 5000,- v d2. Predpokladana rocni spotreba tehle plazmy je 372kW. Na základě měřící metody IEC 62087 Ed.2 / ***** Energetická spotřeba XYZ kWh za rok, založena na spotřebě energie při 4 hodinovém provozu po 365 dní. Nevim mozna pocitam spatne ale ta plazma me vychazi na nejakych 155,- mesicne. U me bych to zaokrouhlil na 380,-/10h dene :) Pro me to neni moc v porovnani s tim, ze nemusim do kina a holt si nebudu dopravat tolik zbitecnosti jako ted... Je to na kazdem z nas. Hlavne je to 65" obrazovka.

Typicka spotreba LEDky 65" LG 65LM620S je 209W no a toho panasonicu 255W. Co na to vic rici.

Koukam jen tak ze srandy na 55LM760S spotreba pri tovarnim nastaveni je 84W coz je 51 kc/ mesicne. Safra copak to znamena tovarni nastaveni. Safra o 10" vetsi TV 65" LG 65LM620S a uz je tam vic jak dvojnasobna spotreba :) . Koukam predpokladana uspora je 1248,-/1rok 55" ledka versus 65" plazma :))). Ach ju.
romankrasty (58)|3.3.2013 15:54
Jeste jedna vec. Ja nejsem zastancem plazmy ma dost svejch neduhu. Radeji bych si koupil opravdu kvalitni LEDKu. Treba tu nadheru 65"od SONY. Jen proste jsem omezenej financema. Nemam na ni. Samsung 65" Samsung UE65ES8000 ma nadhernej obrazek ale stoji ve stejne uhlopricce 89tisic 140 W , 55" Samsung UE55ES8000 53000,- mensi obraz 110 W. Proste je to o cene a nez se mi vrati rozdil ve spotrebe bude to trvat nekolik let a to uz snad bude kvalitni, cenove dostupnej OLED a 4K:).
tesla15 (505)|4.3.2013 21:41
Ach ta spotřeba. Vyhovující pro LED ? Ono je to i o způsobu žití. Mám 2 x Plasmu z důvodu kvality obrazu. A nyní konkrétně. Vytápím dům elektřinou. Místnosti samočinně regulovatelné. Po zapnutí Plasmy automaticky radiátory sníží tepelný výkon, Plazma na protilehlejší stěně nějaké to teplo vydá. Závěrem, v bytě je teplo rovnoměrnější. To platí cca po 3/4 roku, ba co víc - začínající jaro a podzim nemusím přitápět jako dříve přenosným radiátorem. Škoda, nelze využít v koupelně. V létě se až tolik nedívám. Na autě rozumnou jízdou ušetřím daleko více.:-)
martina4 (62)|4.3.2013 21:48
Jak to tady ctu tak asi nekoupim zadnou TV nikdy. Plazmy blikaji,zerou, lcd ma taky mouchy a na Samsunga 8000 radu nemam momentalne penize. Jsem z toho na mrtvici. Co dal?
tdlmarek (1566)|4.3.2013 21:53
Akceptovat fakt, že žádná TV není dokonalá (ani ten Samsung 8000), přestat TV hodnotit podle podání obrazu v obchodě, racionálně zvážit známá negativa a ujasnit si, která z nich se tě opravdu týkají (viz zmíněné blikání, které je hodně individuální, a také je třeba rozlišovat "blikání dokážu vidět" a "blikání mi vadí") a podle toho se rozhodnout. A nebo čekat na OLED, případně letošní nové modely.