Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Finalni vyber plazmy

BK (20)|22.3.2013 15:28
Moja fullHD plazma ma standardne nastaveny overscan pre HDMI video format. Ale v nom ma moznost zapnut specialny mod "dot by dot" co je vlastne pixel na pixel.
HDMI PC format ide len vo formate pixel na pixel pri fullHD signale a nic ine sa tam nastavovat neda. Tento mod obchadza vsetky "kurvitka" obrazu a samozrejme ma aj najlepsiu kvalitu.
Je pravda ze tato plazma je uz relativne historicke zariadenie nakolko ma 4 roky ale zdaleka nie vsetky fullHD plazmy v tom obdobi umoznovali pixel na pixel.
Preto je napr. aj v nastaveni pc grafickej karty moznost obraz-prac.plochu pre HDMI vystup zmensit. A to preto aby sa cela pracovna plocha v skutocnosti vmestila na displej plazmy, LCD-ecka na ktorych sa overscan neda vypnut.

Pre toto sa pre istotu pytam ako lolo lebo uvazujem nad kupou teraz uz relativne lacnej plazmy TX-P65ST50e.
Ide mi cisto len o velku uhlopriecku a nie vybavu, nakolko v dnesnej dobe je u mna plazma uz iba ako zobrazovac a ziadnu jej inu funkciu nevyuzivam.
Vsetky signaly idu do nej len cez HDMI.
KamilZ (10277)|22.3.2013 18:02
[QUOTE=BK;449962]A overscan sa na ST50, ST60 vypina cez ake menu[/QUOTE]Vždyt jsem Ti to přímo psal????
BK (20)|23.3.2013 05:57
Uz mi je to uplne jasne, preveril som to aj cez manual. Vdaka, istota je istota :-).
r.mrazik_ce4you (1)|24.3.2013 13:36
Prosil bych o radu.

Rozhoduju se mezi LG 50PA6500 nebo LG 50PM680S.

Budu na ni sledovat hlavne sport,prevazne filmy/serialy z HDD a pak pripojim Xbox/PS3.
680S je smart,ale nemyslim,ze to nejak hodne vyuziju,stejne jako 3D...ale u 6500 mam strach z nepodpory DTS.
Je mezi nimi kvalitativni rozdil co se obrazu tyce?
Pripadne rozdil co se tyce podpory formatu a pousteni filmu/serialu z HDD?

Jakou byste doporucili? Nebo snad uplne jinou? :)

Mockrat diky za pomoc
romankrasty (58)|24.3.2013 19:27
r.mrazik: LG50PA6500 me osobne blikala tak ze pozor na ni. Nemá tak peknej obrazek jako panasonic. Neslo na ni prehrat par MKV souboru 7GB a vejs. Sekalo se to.
romankrasty (58)|24.3.2013 19:47
BK: No naučen jsem na Projektor LCD a popravdě se mi po něm čím dál tím víc stýská. Sice je krásný, jak má Panasonic pěkný obrázek ale někdy až moc. V některých záběrech to vypadá jak natočené National Geographic HD. Třeba v nových Bídnících. Fakt nám ( i přítelkyni ) to začíná vadit a připadá nepřirozené. To filmové kouzlo se nějak vytrácí. Nevím nu. Kdybych měl možnosti vrátit se k projekci neváhal bych a nechal si starou plazmu. :) pro predstavu pridavam obr. predesle me sestavy. Tv je 50" platno 3m.

Poznatky k Panasonicu. Ustálená spotřeba bez ECO režimu je po týdnu provozu 230W+-. Netopí, v porovnání se starou LG. U LG topila celá plocha u Panasonicu jen okraje, střed chladnej. Není to ani nic zásadního ( velká teplota se nekoná). Obrázek je skvělej ale mám problém s odrazem. Tak že přes den je to horší. Nebo zatáhnout žaluzie. ECO režim bych nedoporučoval. S ECO to nemá nic společného :). Podle měřáku sice ve večerních hodinách bere míň ( na úkor světelnosti obrazu) ale paradoxně díky čidlu zas přes den svítí víc. Ideální pozorovací vzdálenost zhruba něco přes 4m. Koukám na ní ze 3,5m a mám občas problém obsáhnout celý obraz. Z 5m je to fakt super. Černá je černá i s detaily:). Bohužel píská zdroj. Sice ve filmu to není vůbec slyšet ale když nejde zvuk slyším to. Blikání nepozoruji. Wiera serepetičky z prvního nadšení přišlo rychlé zchladnutí. Bez klávesnice to nemá smysl. Zvuk je pro mě nepoužitelný i když jsem se ho snažil nastavovat sebe víc. Tak že, jedu přes domácí kino. 3D měl jsme půjčeny brejličky a opravdu mě osobně to dělá problém a motá se hlava. 3D bylo ostré a moc pěkné. Zdroj signálu mám z UPC satelitu. HD programy fakt super i SD jdou.
Platno.jpg
BK (20)|25.3.2013 01:21
Ten odraz denneho svetla od obrazu plazmy je az taky moc znatelny ako pises ? Cez den zle pozeratelne ?
Na fore spominaju ze tohtorocna nova 60 rada je na tom lepsie kvoli novo pouzitemu vonkajsiemu filtru.
A mne pioneer tiez piska, ale ide to hlavne spredu zo stredu obrazovky.
Niekde som cital ze ten piskot nerobi len zdroj ale ze aj samotne vybijanie pixelov ako velkeho mnozstva malych neonovych trubic.
Tazko povedat ci je na tom nieco pravdy, mozno je to len obchodny tah na zakrytie ineho nedostatku.

A kolko si dal za tie VISATONY ? To bol kedysi moj velky sen. Teraz mi staci aj JAMO za 300€ pár :-).
Inak na tej fotke ich mas zle umiestnene, "Lavy" ma byt napravo a "Pravy" nalavo. Ci bol to zamer ?
romankrasty (58)|11.4.2013 07:15
BK to jsem laboroval. Ty VISATONY jsou CONCORDE MK3 ale v jiny bedne. Me to takhle znelo lepe.
To světlo je znát nu. Holt zatahuju zaluzie. :)
Někdo se tu ptal na dosah brejlicek pro 3D. Mě fungujou i na 5m.
martina4 (62)|25.5.2013 14:04
Ahoj, tak konecne jsem dosetril penize na novou tv. Dnes objednavam Pan.65 ST 50. Maji poslednich 5 kusu na ALZE, je to OK Obchod? Diky Martin
CHUFEV (57)|28.5.2013 00:11
Tiez som ju kupoval cez Alzu a nemusis mat absolutne ziadne obavy.Vsetko prebehlo bez akychkolvek problemov.
martina4 (62)|31.5.2013 22:46
Ahoj,tak uz mi prisla z Alzy, jak jsem videl tu krabici tak jsem se zhrozil jak je velka. Jak jsem ji vytahnul a dal na misto tak jsem usoudil,ze neni vubec velka a klidne bych snesl i vetsi a to same rekla i pritelkyne a to uz je co rict)). No a ted resim co dal,vse jsem pripojil i internetovy kabel. Hned mi najela aktualizace, je to v poradku? Jak se ted mam k tv chovat? Jak nastavit obraz? Je tam toho dost. Diky Martin
Pavell007 (790)|1.6.2013 11:50
jas nech na nule, barvy tak 26-30 dle vkusu, teplota normální, kontrast při normalu 43 při kino 47, ostrost při normalu 4 při kino 6, gammu dej na 2,4, vypni eko módy-bacha je to tam někde dvakrát, IFC na min, vypni ty různý živý barvy a jiný blbosti. Ale nastavuj to až budeš mít tlumený světlo v místnosti nebo večer při lampičce, ne v poledne, když ti do toho bude prát sluníčko. Já osobně používám přes den normal a v noci na biják kino-ale ne to poslední v tom menu, to už je na mě moc zabarvený.
martina4 (62)|2.6.2013 00:56
Co je prosim IFC? Diky
vivid.sk (11472)|2.6.2013 01:14
Inteligent frame creation
Pavell007 (790)|2.6.2013 09:48
IFC je něco, co když budeš mít na max, tak bude všechno vypadat jako natočený na levnou videokameru. :)
martina4 (62)|2.6.2013 18:03
Nebo to mam vypnout?

Jak mam prosim nastavit redukci sumu?
hexxisek (74)|2.6.2013 18:23
Na tu gammu opatrně, doma na 50" ST50 jsem to ve tmě porovnával...a ta gamma 2.2 je ideální, při 2.4 už se v některých tmavých scénách ztratí pár detailů...
martina4 (62)|2.6.2013 19:12
Ta gama 2.4 se mi taky zda trochu tmava. Musim pockat na tmu
Pavell007 (790)|2.6.2013 20:41
ifc pomáhá pohybu, když to vypneš můžou ti teba cukat titulky, co jedu zprava doleva apod. Když to dáš na min, tak to nemá ten soap efekt, ale pohyb je lepší.
Gammu si zkus, mně ta 2.2 přišla trochu už placatá-vyblitá, s tou 2.4 a tím kontrastem, co jsem napsal, to pro mé oko má větší hloubku. Ale taky záleží na signálu, ono co pořad, to jinej obraz...
martina4 (62)|2.6.2013 20:54
Ted to testuji gamu na Nove HD, mam satelit Sky link. Mi prijde nejlepsi 2.0. Co to vlastne je ta Gama? Jak mam prosim nastavit redukci sumu?
Pavell007 (790)|3.6.2013 08:02
redukci šumu, pokud máš normální signál, tak vypni, nebo si to vyzkoušej, jestli uvidíš rozdíl....
martina4 (62)|3.6.2013 23:01
Co tim myslis NORMALNI SIGNAL? a jak mas nastaveni vyvazeni bile?
Pavell007 (790)|4.6.2013 08:05
normální=kvalitní, ne nějaký zašuměný přepis z vhs třeba. Na bílou jsem nešahal, bez sondy si to akorát rozesereš, ony se ty složky ovlivňují navzájem. Prostě teplota normal a nechat být, ono to je už z výroby (na ak relativně levnou tv) slušně nastavený.