Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vadný ovladač nebo zařízení ?

dave_no (100)|15.3.2013 20:28
Zdravím, snažím se vyřešit zapeklitý problém. U TV mám audio systém Panasonic SC-HT870E. Je to věc stará 10+ let. Vše funguje, jen ovladač pracoval čím dál hůř. Ve chvíli, kdy vypověděl službu úplně, jsem zakoupil nový, originál. Vtip je v tom, že nefunguje ani ten nový. Manuál, pokud k tomu vůbec nějaký bbyl, zůstal v práci a samozřejmě jsem ho ještě nečetl... Teď je otázka, je to ovladačem nebo zařízením ? Napadá mě, jestli nemusím zmáčknout nějakou kombinaci, čimž ovladač spojím se zařízením.
vivid.sk (11472)|15.3.2013 21:28
odskusaj funkcnost DO (pomoze ti fotoaparat telefonu).
KamilZ (10277)|15.3.2013 21:30
http://www.fajnelektro.eu/2010/07/dalkovy-ovladac-jak-snadno-vyzkouset.html

Podle návodu k SC-HT870 by žádné párování nemělo být třeba, není uvedeno ani v popisu závad při nefungování DO. Zkus to ještě z cca 0.5m.
dave_no (100)|15.3.2013 21:40
Tak přes mobil je vidět blikání jak u novýho, tak u starýho. Nefunguje ani s novými baterkami nebo z půl metra:-(
dave_no (100)|16.3.2013 15:09
Máte nějaký nápad? Nebo není jiná možnost, než servis a diagnostika problému.
bastlir (3245)|16.3.2013 20:25
[QUOTE=dave_no;449289]Máte nějaký nápad? Nebo není jiná možnost, než servis a diagnostika problému.[/QUOTE]

Pokud DO funguje (viz výše), pak bych to viděl na nějakou překážku před přijímací diodou ovládaného zařízení.
Ale i obvod přijímače je vlastně elektronika a postupné odcházení dálkového ovládání jako takového (pominu-li baterie), může být i příznakem poruchy modulu (např. kondenzátorů).
golfLC (1941)|16.3.2013 20:54
Ešte v dávnych časoch som mal satelitný prijímač Amstrad a podobný problém. Po prečistení predného sklíčka z vnútra na satelitnom prijímači na vstup IR signálu všetko znovu šlapalo ako má... Ale môže to byť aj niečo elektronického v samotnom prijímači, ako píše Bastlir 8-)


Na 10 ročnomm zariadení to za pokus stojí, tam už záruka padla skoro v minulom storočí :-)-
dave_no (100)|17.3.2013 17:35
No, takže, asi je to vyřešeno. Rozdělal jsem bednu a podíval se na displej. Viditelně tam byla nějaká součástka odpálená, protože na displeji zezadu bylo začouzený kolečko. Kousek od toho je předpokládám nějakej ten příjmač. Po namontování zpět už displej nejel vůbec... Ale podařilo se mi ovládat novým ovladačem, i když stejně jako s tím starým, že skoro nefunguje.
dave_no (100)|26.6.2013 15:58
Poradíte nějaký servis na Panasonic v Brně ? Vím o servisu na Křence.

Napadá mě ještě možnost DVD přehrávač nahradit jiným. Je ale vůbec reálný najít zařízení, který bude spolupracovat se subwooferem ?
Pavel_tempx2 (829)|1.7.2013 11:12
ještě bych zkusil HV servis na Hybešově 11