Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak propojit PC bezdrátově s TV ?

JaroslavHraba (54)|19.3.2013 06:01
Dobrý den, potřeboval bych propojit PC ( Windows XP - má volné USB ) bezdrátově k TV Samsung UE 32D 5500 ( má HDMI ). TV od PC je v druhé místnosti za rohem, přímá vzdálenost přes cihlovou zeď je asi 10m.

Slyšel jsem o adaptéru PUSH2 TV HD snad model Netgear PTVU 1000 nebo PTV 2000. Model PTV 2000 prý spolupracuje pouze s počítači vybavenými funkcí INTEL WIDI, což nevím zda můj počítač umí.

Co mi doporučujete, abych mohl prohlížet z PC fotky na TV nebo videa z internetu na TV. Super rozlišení na TV nepotřebuji, jsem běžný uživatel. Děkuji za případnou radu.
golfLC (1941)|19.3.2013 08:33
Niečo takéto by Ti isto poriešilo tvoju kombináciu

[ATTACH=CONFIG]22274[/ATTACH]

http://datex.ekatalog.biz/zbozi/bezdratovy-hdmi-vysilac-a-prijimac-do-30m-5ghz/detail.aspx?p=z:280282 len tá cena.... Neviem, koľko chceš do toho investovať, ale lacná nebude žiadna air kombinácia
khcon06_s.jpg
KamilZ (10277)|19.3.2013 08:42
Definice "Windows XP - má volné USB" má stejnou hodnotu jako říct, že máš auto na naftu při nákupu tažného zařízení. To, jestli máš WiDi nebo ne musíš vědět sám, zkontroluj si požadavky: http://www.intel.com/support/wireless/wtech/iwd/sb/CS-031059.htm . Minimálně Tvůj OS ale podporován není.

Protože nepíšeš nic bližšího, tak moc konkrétní radu nečekej, obecně:
- pokud máš HDMI/DVI/DP tak natáhni kabel, 10m není problém
- pokud máš výše uvedené a nechceš kabel, tak musíš připlatit (viz předchozí příspěvek) nebo třeba ASUS WAVI: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
- pokud upgraduješ OS a máš kompatibilní HW tak WiDi s adaptérem (např. onen PTV 2000, BELKIN ScreenCast WiDi 2.0, ...)
- pokud nemáš nic z uvedeného, tak něco na způsob Netgear PTVU 1000 (vyžaduje pouze USB), ale na to už potřebuješ silnější počítač. Ale u těchto zařízení si prověř, že to zvládne film. Něco jiného je v popisu 1080p a něco jiného je 1080p při 25 fps .... Dále počítej s tím, že z principu bezdrátu mohou být výpadky.
JaroslavHraba (54)|19.3.2013 16:11
Dobrý den. Zjistil jsem, že můj TV Samsung UE 32D 5500 podporuje LAN.
Samsung LinkStick Wireless LAN Adapter - Wireless 300N USB Adapter 300 Mbps Wireless 802.11n. Technologie propojení: bezdrátový, Rozhraní hostujícího počítače: USB. Rychlost datového přenosu (maximální): 54 Mbit/s. Frekvenční pásmo: 2.4 - 5 GHz. Podpora bezpečnostních algoritmů: 64/128-bit WEP, WPA/WPA2 . Šifrování/zabezpečení 64/128-bit WEP, WPA/WPA2.
Bezdrátová technologie IEEE 802.11a/b/g/n . A měl bych dotaz : když tento adaptér zasunu do televize - USB, nastavím potom k tomu televizi, tak budu muset ještě co udělat v PC, abych mohl si přehrát třeba video z PC na TV?Děkuji za radu a pomoc.

---------- Doplněno v 16:11 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 16:09 ----------

........ technicky je problém natáhnout kabe z PC do TV. Raději bych bezdrátový přenos.
KamilZ (10277)|19.3.2013 16:28
Vůbec nic, takhle to nefunguje. Pokud chceš mít v TV obraz z PC, tak návod od mě máš. Pokud chceš přehrávat pouze a jen filmy, tak si nainstaluj DLNA server (Samsung AllShare, Serviio, ...) a filmy do TV streamuj, nebo raději kup MMC. A přečti si tohle: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-nez-se-zeptate-hdmi-3d-zvuk-lan-dlna-hbbtv-dalkove-ovladace#post434517
JaroslavHraba (54)|22.3.2013 06:29
Děkuji, už mi vše funguje. Hezký den.
JaroslavHraba (54)|23.3.2013 15:17
Dobrý den. Jak mohu vidět moje vlastní přehrávané video nabo běžící jiné video na PC přes Wifi na TV Samsung? Mám router TP-LINK WR841ND a v TV Samsung mám přes UBS příslušný adaptér.
Síť je nastavena a funguje. Děkuji za rady.
KamilZ (10277)|23.3.2013 17:18
Proč zakládáš nové vlákno? Už jsem Ti jednou na to samé odpovídal zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/34672-jak-propojit-pc-bezdratove-s-tv#post449595
JaroslavHraba (54)|23.3.2013 18:12
Děkuji za program AlShare. Sděluji Vám, že se PC nemusí propojit kabelem HDMI s TV. Nasdílené soubory ( videa, fota ) jsem si na TV pustil v pohodě. Jako na PC. Dokonce ani videa nemusela běžet na PC. Fotky jsem si mohl pustit v prezentaci na TV. Takže vše super - přenos videa, fota přes Wifi.
Mám televizi Samsung UE 32D 5500. Píší Vám to spíše pro informaci, to kdyby se zase někdo na toto ptal.

A měl bych jiný dotaz : když jsem nastavoval routr, tak jsem použil adresu 192.168.1.2 a síťová adresa se mi načetla.

Chtěl jsem se nyní několikrát během hodiny opět přihlásit k této síťové adrese, ale již se mi to nepodařilo - chtěl jsem nastavit jiné šifrování. Ale stále mi to ukazuje : Spojení přerušeno

Spojení se serverem bylo v průběhu načítání stránky ukončeno.

Server je dočasně nedostupný. Zkuste to prosím znovu za chvíli. Pokud se vám nezobrazují ani ostatní stránky, zkontrolujte síťové připojení svého počítače. Pokud je váš počítač chráněn firewallem nebo proxy serverem, zkontrolujte, zda má Firefox přístup na Internet.

Jinak mi internet + Wifi funguje, tak bych prosil, čím to může být. Děkuji.
KamilZ (10277)|23.3.2013 18:23
To je snad jasné, že když jedeš přes DLNA, tak nepotřebuješ propojit TV HDMI kabelem, to je samo sebou. Nicméně dříve či později narazíš na omezení (ať už WiFi nebo samožného DLNA). Ty jsi se ale ptal, jak dostat do TV video běžící na PC, což je něco jiného.

Co se týká routeru, tak Ti těžko radit, protože se z Tvého popisu nedá nic rozumného pochopit.... Kdyby jsi alespoň napsal, jaký máš router (typ, jakou máš IP adresu v PC, jestli jsi nějak drbal do nastavení IP adresy na LAN rozhraní v routeru nebo PC, jestli využívám v PC DHCP, ..........).
JaroslavHraba (54)|25.3.2013 21:14
Dobrý den. Nainstaloval jsem si tedy doporučovaný program serviio 1.2.1 ( nastavil jsem tam češtinu ) na přehrávání videa z Internetu. Dále mi již funguje Samsung AllShare, Wifi bez závad. Na TV již jsem si přes Wifi prohlížel

svoje domácí videa a fotky z PC. V knihovně na Konzole serviio jsem přidal zdroje online - video, ale neumím to dále nastavit tak, aby se mi to video z Internetu přehrálo na TV. Adresu tohoto videa jsem zkopíroval z Internetu. Prosím co bych měl

dělat dále. Děkuji.