Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký AVR vybrat? Podelte se o zkusenosti

vsp (704)|22.3.2013 16:07
Chtel jsem Pioneer VSX-922, proc? No protoze novinarska paka tomu dala hlas.

Ale: s ohledem na to, ze Bluetooth stick do toho stoji 2000,-!!! Tak si to nekoupim...

Lidicky, existuje uz rozumny AVR stroj v podobne cene (12000,-) s LAN a Bluetooth standardnimi rozhranimi, pro AirPlay a A2DP?

Jestli ne tak jeste pockam. Wifi nutny neni, ale vyse uvedena rozhrani ano, a nejaka rozumna podpora update firmwaru... Coz bez Lan take moc nehrozi.

Avr jsem mel chvil ne jsem jej vratil a ted nemam nic, podpora A2DP me nadchla v car hf sade, hraje to uspokojive takze pro hry na tabletu jako je http://m.youtube.com/watch?v=gbLvJyicjIY

Dalsi variantou je neco integrovaneho maleho i s reprakama (DD a DTS), ale opet vyzaduju LAN pro airplay, inet radia a BT integrovany...

Dky za nazory.


Sent using Tapatalk
vivid.sk (11472)|22.3.2013 20:08
A načo ti je BT? Na prehravanie doma v lokalnej sieti mas wifi. AVR mas tiez v lokalnej sieti (LAN), takze nepotrebujes ziadny wifi dongle, ani BT dongle.
vsp (704)|23.3.2013 01:28
Ze by treba prehrani z telefonuu ktery neumi airplay? Taky tu de o princip, bt chip stoji 1-3 dolary a uctovat si za dongle 2000,- je huste...

O wifi dongle jsem nic nepsal, je jasne ze LAN ji nahradi... To BT A2DP mam vyzkousene v aute.

Mate jine tipy na AVR, anebo nadupane combo i s repro 7.1 a lepsi? Zkratka BT bych tam chtel, nooo...

Mimochodem, da se do AVR hrnout i video pres airplay? Asi ne ze... Do dreamboxu to jde.
vivid.sk (11472)|23.3.2013 13:02
[QUOTE=vsp;450092]Ze by treba prehrani z telefonuu ktery neumi airplay?[/QUOTE]
Ano, prave v tomto pripade pouzijes prave wifi, ktore mas na kazdom smartfone.

Onkya podporuju airplay, ale vzhladom k tomu, ze nie som kamarat s jablkom, netrapi ma to. Konektivita v ramci LAN poskytuje podstatne lepsie moznosti ako nejake proprietarne riesenie postavene na jednej platforme (a audio mas v povodnej kvalite, bez dalsej kompresie).


Ak si vsak nedas vyhovorit BT, pozri na tlacovu spravu, kde budu mat tohtorocne onkya BT/Wifi:
http://www.eu.onkyo.com/en/articles/onboard-wi-fi-and-bluetooth-technology-debut-in-onkyo-s-2013-entry-level-a-v-network-receivers-92357.html
vsp (704)|23.3.2013 17:07
A jak to po wifi/lan dotlacim z obecneho zarizeni z obecne aplikace do repraku prosim?
Ja znam jen airplay po siti a a2dp po bluetooth, ona existuje i jina technologie - industry standard?
---
Takze cekat na eisa aw 13-14 do tohoto leta nebo kdy to presne zverejnuji? Diky za link, budu to sledovat.
Nejaky kompakt 7.1 by me take zaujal, onkyo to kdysi delalo. Stalo to jen 20000 i s repraky i s certifikaci thx ale pak to stahli, asi jim to kanibalizovalo drazsi rady :-))

Ps: 3 roky zpet LAN byl u AVR za 80.000 Kc a vyssich... Na to jsem si rekl ze jeste pockam, az to bude u zakladnich modelu. Coz je patrne nyni. I kdyz tedy 2013 onlyo umi bt az v modelu 626 (nizsi jen s adapterem) a to bude neco okolo 16000,- a to wifi, to je k nicemu, hlavne aby to melo Lan.

Podle http://reviews.cnet.com/home-theater-systems/onkyo-ht-s5600/4505-6740_7-35636575.html : The big missing feature on these receivers is arguably AirPlay, which is available on the majority of competing models from Pioneer, Denon, and Yamaha.
Ughh... Apple TV fakt nechci dokupovat a tak musim tedy vyse zminene 3 znacky? :-(
vivid.sk (11472)|23.3.2013 20:18
[QUOTE=vsp;450166]A jak to po wifi/lan dotlacim z obecneho zarizeni z obecne aplikace do repraku prosim?[/QUOTE]

neviem co su konkretne obecne zarizeni, v kazdom pripade mam na prehravanie muziky zo smartfonu hned niekolko sposobov.

1) DLNA (ktore pre dane vyuzitie funguje, ci uz to budem ovladat zo strany AVR, alebo zo strany telefonu).
2) Samba. Spravim si share daneho foldra v mobile a cez AVR si uz mozem listovat v adresaroch. AVR musi podporovat SMB.
3) Priamo aplikacia od ONKYA umoznuje jednoducho spustit muziku z fonu (zrejme pojde tiez o DLNA, neskumal som podrobnosti, no ide to bez akychkolvek problemov par klikmi).

To su 3 moznosti, ktore zarucene funguju - mozno existuju aj dalsie, no nejako som po tom zvlast nepatral. Muziku si z telefonu rozhodne nepustam :)
vsp (704)|23.3.2013 20:27
2) to asi jen u deraveho androse, u iOS a u Symbianu to neumim a hack os nechci

Mi jde treba i o hry, videa (youtube, ivysilani) vystup audia z tabletu... A vsemozne dalsi aplikace treba na voip apod.

Sent using Tapatalk
vivid.sk (11472)|23.3.2013 20:28
stale mas 1) + 3).

Tretia zrejme pre symbian nebude, ale to je mrtvy system, takze to nieje zaujimave. Pre iOS mas naviac pre onkyo alternativnu applikaciu, ktora je podstatne lepsia ako original od vyrobcu.
vsp (704)|23.3.2013 20:31
Doplnil jsem post... Myslim ze aplikace Onkya mi v tomhle nepomuze (anebo nejaky napad?) a Airplay je de facto standard a a2dp taky a DLNA je tezkej nekompatibilni vopruz, kde ma kazdy vyrobce sva extensions... Viz problemy s titulky ve videu ...


Zkus to youtube video v prvnim postu :) to pres DLNA bude hrat leda kdyz si ho stahnu z youtubu do tabletu a pak kdyz budu prehravat z youtube anebo kdyz si tu hru zahraju na tabletu, tak bude ticho :-). Kabel k tabletu fakt nee..
vivid.sk (11472)|23.3.2013 20:49
Takze to je uz ina otazka. Cize predpokladam, ze potrebujes presmerovat audio vystup akejkolvek aplikacie do AVR. V tom pripade zrejme len AVR s AirPlay (aj keby nejaka aplikacia pre ine platormy existovala, AVR to musi podporovat). A zaroven si limitovany na jedinu platformu (ak mas len iPhone, tak je to jedno).

Alebo zoberies 3.5mm jack->2xRCA kabel a prepojis :) s AVR. Ale to si predpokladam nechcel pocut.
vsp (704)|24.3.2013 13:34
Viz vyse - k avr jsem se rozhodl kdyz jsem vyzkousel v aute, jak a2dp funguje, tak si rikam ze takova vec na repro by se sikla :-)
jak rikam bral bych i kompakt ale tady jsou zase home hifi pozadu oproti autu a hf z roku 2009 (bt multipoint s a2dp). Nevim zda je jeste jiny nejaky standard v bezdratovem prenosu zvuku, zjevne nikoliv. Co pouziva Android?

Kabel jack3,5 pochopitelne v roce 2013 moc nee a zaujala me moznost mit i video multi pip sestaveny v avr (obraz z pc vs. Obraz z jineho hdmi zdroje - ted samozrejme nemyslim na streaming z tabletu), protoze tohle dnesni tv zhusta neumi, z externich zdroju napr. Samsung tv neumi (nevim jak 2013 modely) sestavit pip, jeden obraz musi byt vzdy z televizniho tuneru :-/

Problem streamingu obrazu - obavam se ze to ale zadny avr pres airplay, tzv. Mirroring neumi. Neoficialni pluginy treba pro E2 umi video streaming (ale ne mirroring), takze na hrani s tabletem na velke obrazovce bych asi stejne musel koupit Apple TV (je otazka zda bude 4 generace). Prehravat videa, tak to aplikace treba MediaShare umi poslat do TV pres DLNA...

Popravde radsi bych koupil nejaky kompakt hifi 5.1 i s repro (nemam ani tv ani audio - nic), kdyby vsak umel to a2dp.

Ted se ukazalo, jak se tim zabyvam, ze mozna apple tv3 ma v sobe schovany bluetooth (ono je to imho velmi pekny kus hw, i s integrovanym 230v zdrojem a cely je mensi jak 10x10cm) a ze snad planuji povolit a2dp profil v dalsim updatu? Pak by mi asi stacilo temer cokoliv s hdmi nebo spdif vstupem :-)
http://techcrunch.com/2012/12/10/apple-tv-likely-to-get-bluetooth-support-in-next-update-gaming-and-siri-could-follow/

Co si o tom myslite? Na to ze ma 8gb flash a stoji 2,8kkc na to co umi myslim pomerne slusny kousek hw s oledem na to, ze jen za bluetooth zaplatim u pionyra 2000 navic...

Nejake napady?


Sent using Tapatalk
vivid.sk (11472)|24.3.2013 14:40
[QUOTE=vsp;450271] Co pouziva Android?[/QUOTE]
Popravde, neviem o nicom, co by bolo plnohodnotnou alternativou pre AirPlay. DLNA klientov/serverov je na markete plno, vratane tych, co vedia streamovat youtube a plno dalsich popularnych sluzieb, no nieje to to, co pozadujes. Toto vidim ako vyhodu pre iOS, kedze je to funkcia priamo zabudovana v OS. A vidim, ze to uz zaujimalo nejakych ludi.

V mnohych pripadoch to vsak nema opodstatnenie (Youtube, iVysilani, ci vela dalsich si pustim priamo na HTPC a mam to hned na obrazovke a v repro, nemusim sa za kazdu cenu natahovat s mobilom). Zmysel to ma, v pripade tabletu - ako pises. Pre hry, pripadne iny obdobny obsah je lepsie pocuvat audio cez repro, ako cez zasraty speaker.
vsp (704)|26.3.2013 11:16
Youtube v TV Samsung je katastrofa a iVysilani tam pro jistotu, ac slibovane od kvetna 2010, preventivne nefunguje dodnes...
Takze rozumim ze muze byt prijemnejsi streamovat jen video z tabletu, bohuzel asi 1080 obsah i pres originalni Apple TV3 udajne dle zprav z netu laguje, tezko rici zda to ti lide honi vzduchem neo proc. Cpu obou zarizeni by to mel zvladnout.

Dobry je youtube mobile web, pres ktery tablet "prehodi" video do televize a nic se zbytecne nestreamuje.
Bohuzel aplikace od google pro iOS je pekny sh*t (ve srovnani s drivejsi Apple aplikaci v iOS5), to takhle tragicky funguje youtube i v Androidu?
x-ray (48)|26.3.2013 12:54
Tohle má LAN Air Play a USB pro iPod/iPhone/iPad...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
vivid.sk (11472)|26.3.2013 13:11
[QUOTE=vsp;450517] to takhle tragicky funguje youtube i v Androidu? [/QUOTE]
Ja tieto veci neriesim obzvlast zlozito (aj ked to urcite ide :D). Zapnem v HTPC XBMC a cez smartfon mu podhodim video ake chcem (z youtube, alebo z disku) a XBMC si to stiahne priamo z webu, netaha to telefon a neposuva dalej (to sa mi zda imho hodne neprakticke). Iste, je potrebne mat zapnute HTPC (a hlavne ho mat), ale aspon nemusim riesit kopu nezmyslov (ako transfer zvuku), ked v PC sa jednoducho da pustit z webu cokolvek a mam obraz aj zvuk tam, kde potrebujem.
Naviac, pokial som priamo v obyvacke, naozaj lepsie posluzi myska, alebo DO ako sa natahovat s niecim cez telefon.

Iste, telefon dobre posluzi v pripade extremnej lenivosti (kludne si pustim film/muziku priamo z postele bez toho, aby som musel pohnut zadkom), ale su to skor take ceresnicky na torte, ako veci, ktore su najdolezitejsie pre vyber AVR.
vsp (704)|26.3.2013 15:13
Ja hodnotil ciste UI aplikace Youtube, kdyz ji napsal pred lety Apple a kdyz ji zprasil v 2012 Google. Viz prectete si feedbacky v AppStore: https://itunes.apple.com/cz/app/youtube/id544007664?mt=8&uo=4 (vhodne otevrit i ios jinak asi uvidite pres web jen poslednich 5 feedbacku)

To co komentujes ty je o necem jinem, spis o tom ze asi neznas parovani mobilu (tabletu) a televize. Tam se posunuje opravdu skoro jen url, takze co muze byt efektivnejsi? Je to v podstate jen dalkovy ovladac pres net, vyzkousej :-)

Htpc jsem mel davno a dal pryc a je to velke, nenazrane a potrebuje to udrzbu, a tehdy to jeste potrebovalo mys a o podpore dotykove plochy tabletu nebylo ani slechu. Dnes chci veci PLACATE, jedine AVR a repro se mi vymyka z konceptu :-) jeste rok dva a tv bude umet zobrazit web jeste lepe jak internet explorer myslim:-) jinak ovladani tv tabletem s vyuzitim klavesnice tabletu jde dobre pozorovat treba u samsung tv...

Sent using Tapatalk
vsp (704)|26.3.2013 15:20
[QUOTE=x-ray;450533]Tohle má LAN Air Play a USB pro iPod/iPhone/iPad...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

To je retezcovy model. Takze uz chybi jedine ten A2DP bluetooth, abys tam mohl pustit libovolne audio z libovolneho telefonu. Jinak ja nechapu proc u nekterych set top boxu se pise: podporuje airplay pro iphone a android. Takze android neumi airplay nez nejakym hackem asi? Originalni airplay audio stream je sifrovany a android os by se asi nedoplatil za licence applu, ale nejaka neoficialni uprava jako na tech settopboxech snad pro androse existuje, nebo ne?

Ja pockam s cim letos vylezou ty vyrobci, ta cena za yamahu neni asi spatna, presto bez a2dp nekoupim, a platit za Bluetooth (A2DP) compatibility with optional Yamaha Bluetooth® Wireless Audio Receiver YBA-10 nehodlam... Navic toto prislusenstvi uz se nevyrabi, kez by dali bt onboard.