Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nefungujíc nově registrovaný skylink + modul smit + LG 42lm620s

otisaq (3)|24.3.2013 12:32
Zdravím,

nedávno jsem si pořídil televizi LG 42lm620s a po čase sem zjistil, že v domě v bytech máme rozvedený satelitní signál z paraboly na střeše. Televize mi normálně naladila nekódované kanály.

Včera jsem si v CZC pořídil dekódovací modul Smit ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) a kartu skylink ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]).

Dal sem vyhledat znovu všechny kanály na satelitu, našlo mi to vše, ale kódované neběží.
Tak sem dal kartu zaregistroval, dal sem registrovat pro Slovensko (přitelkyně je ze Slovenska, pro případ, že by kdyžtak její rodiče použili kartu).

A stále nic, nic mi nenaběhlo. Už 2x sem přes web skylinku požádal o reautorizaci a pořad nic...

Firmware v TV i modulu jsou nejnovější.

Neví někdo co s tím ?

Diky moc
KamilZ (10277)|24.3.2013 13:03
Když dáváš požadavek na autorizaci, máš pak TV přepnutu 10-20 minut na něčem z TP 12525V (ČT1, ČT24,.....)?
otisaq (3)|24.3.2013 13:09
dal sem na CT1 prave...

mám dát treba CT24, i kdyz mi bezi normalne ?
KamilZ (10277)|24.3.2013 13:46
Ne, to je jedno. Hlásí se Ti modul v TV? Nemáš ho tam opačně? Nebo opačně kartu?
otisaq (3)|24.3.2013 14:07
Hlásí hlásí, načtu všechno info z modulu. Když ale dám, co je na kartě nahrané, tak napíše že žádná aplikace.
Při zapnutí kodovaného kanálu naběhne hláška "E106-9 prosim vlozte spravnou smartkartu"
KamilZ (10277)|24.3.2013 14:47
Zkus otočit tu kartu, přepnout na ČT1 a poslat refresh.... Pokud to nezabere, tak jedině vzít kartu s modulem a zkusit to někde v STB, abys vyloučil závadu.
vsp (704)|28.3.2013 22:26
Po vlozeni nove karty skylink tato do 3 minut zacne dekodovat a registraci provadej 20 den od vlozeni. Je pomerne nevhodny postup zaregistrovat kartu, kdyz mi tato karta ani neaktivuje, nefunguje :-)

Ps: Refresh neni nutne posilat na neaktivovanou kartu, ale spise na kartu delsi dobu (>10 dnu) nepouzivanou, pokud neco nedekoduje. Kdyz mu nenacte ani modul kartu-zapisy, tak ma bud vadny modul anebo cipem obracene, pripadne neni na ct1 na astre 23E ale treba na 1W.
Dagy2 (3153)|29.3.2013 09:33
vsp, skús si prečítať najprv podmienky ktoré platia pre karty Skylink. To, čo píšeš platilo "za krále Klacka", nové karty fungujú trochu inak. :)
síce kolega tu dal link na kartu Standard, ale to tu už mnohí tvrdili že majú Irdeto a potom sa ukázalo že majú Cryptoworks of firmy Irdeto a pod.
vsp (704)|29.3.2013 10:09
Co jsem napsal snad stale plati pro karty Skylink ICE 01 (delal jsem tento mesic) a Irdeto 01 potazmo pravdepodobne i Tmobile?

Jak tedy funguje novy zazrak M7 (technicky jde o Irdeto 01 s tim, ze si tam ve VOP zajistil M7 provozovatel parovani neboli Secure Silicon), necham se poucit, prosim.

Mezi nami, rozumny pouceny clovek si koupi ICE kartu, kazda jina je podle me ve vetsina pripadu slapnuti do hov.a.
Dagy2 (3153)|29.3.2013 14:09
PLný souhlas, ICE zatím jistota.
M7 podle popisu u SL nejede vubec. Musiš prvně registrovat, pak uhradit serpo a potom máš 2 měsíce promo (:
Flymaster (34)|29.3.2013 14:15
Ja som podobny problem riesil s kartou SL Standard HD M7 na SamsungTV, ale rozbehal som to s modulom uvedenym uplne hore. Spravny Transponder je vsak 12.070 GHz (Sport 1, MTV, Eurosport 2, Prima LOVE, NOVA, Prima COOL, Prima ZOOM, FILMBOX, FILMBOX PLUS, JimJam). Tu sa i podarilo kartu autorizovat, konkretne na ZOOMe.
Dagy2 (3153)|29.3.2013 16:54
kartu môžeš autorizovať na ktoromkoľvek TP Skylinku. Naladenie na CT1 alebo STV1 je pitomosť.
KamilZ (10277)|29.3.2013 18:09
Pitomost, pitomost, ... bude mu autorizace fungovat i např. na 11973V, což je pro "běžné smrtelníky" TP Skylinku, ale ve skutečnosti Media Broadcast? Není lepší je prostě nasměrovat na "jistotu", což dělá i Skylink (Karta musí být vložena správně v zapnutém přijímači naladěném nejlépe na program CT1)? http://www.skylink.cz/doc/cms_library/nabeh-karty-115.jpg
Flymaster (34)|30.3.2013 09:11
[QUOTE=Dagy2;451154]kartu môžeš autorizovať na ktoromkoľvek TP Skylinku. Naladenie na CT1 alebo STV1 je pitomosť.[/QUOTE]

Z vlastnej skusenosti ti poviem, ze nemozem... mal som najprv CT1, mal som aj STV 1, ci Markizu.. nic nepomohlo, karta sa neautorizovala... Az po prepnuti na Prima ZOOM, vypnuti a opatovnom zapnuti TV nabiehali jednotlive kroky autorizacie (bolo ich konkretne 5). Neviem, ako su na tom SKylink CZ karty, ale SK kartu som musel registrovat takto.
vsp (704)|30.3.2013 12:34
O jake autorizaci se bavis? Registrace karty? Refresh registrovane karty?

Ja psal o najeti nove karty...

S tim sh*t servisem skylinku: oni premavaji jen v pracovnich dnech, takze muze mi nekdo potvrdit, kdo to opravdu vyzkousel, zda funglovka M7 jede anebo nejede s global free?
vsp (704)|30.3.2013 12:37
[QUOTE=KamilZ;451158]Pitomost, pitomost, ... bude mu autorizace fungovat i např. na 11973V, což je pro "běžné smrtelníky" TP Skylinku, ale ve skutečnosti Media Broadcast? Není lepší je prostě nasměrovat na "jistotu", což dělá i Skylink (Karta musí být vložena správně v zapnutém přijímači naladěném nejlépe na program CT1)? http://www.skylink.cz/doc/cms_library/nabeh-karty-115.jpg[/QUOTE]

Kamile, samozrejme ze by emm mela fungovat na vsech kanalech stejne, tj. i na cizim TP. Tam jde spis o to, ze ct1 ma kazdy a ct1 bude stale ve skylinku, tak co tam jineho meli napsat.
Flymaster (34)|30.3.2013 17:00
Ano, aj ja som pisal o novej karte. Najprv som vlozil kartu do CAM, CAM do TV. Potom som urobil uhradu a cakal, co sa stane. Po zapnuti aj vypnuti TV som mal stale vsetko zakodovane. Tak som si poziadal o refresh registrovanej karty. Refresh prebehol v poriadku, nakolko sza mi zmenil region z CZE na SVK (podla toho, co som uviedol pri registracii na skylink strankach). Programy vsak stale nesli. Hladal som rozne info na webe, kde pisali, aby som si preladil na CT1, no ani po pol hodine sa nic neudialo. Tak som hladal dalej, az som nasiel radu, ze mam mat naladeny program (lubovolny) z transpondera 12.070 GHz. Urobil som, vypol a zapol TV a karta sa "autorizovala" alebo po vasom registrovala (zalezi, aky jazyk mas nastaveny v TV) pre prijem zaplatenych (resp. zakladneho balika) programov (plus teda bonus, co ponukaju - 2 mesiace vsetko zadarmo). Odvtedy vsetko fici ako ma.
Je to uz teraz zrozumietelne napisane?

Doplnim, ze som to robil 15.3.2013, tak si to este pamatam.
vsp (704)|30.3.2013 17:14
Novou kartou myslis co presne? M7 kartu? Proc se vyjadrujes neurcite nepresne? To te museli s pistoli vydirat, ze sis koupil tuhle? Gratulujeme :-)

Nejak se zacinam ztracet, registrovala, clovece registrace byl donedavna formalni akt a 2 mesice bezely od data registrace papirove anebo online na webu skylinku a ne od toho, co se deje s kartou. Na rozdil od global free proma.

Takze na mou otazku - dokaze nekdo odpovedet? No podle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] takze provadet registraci drive je pekna hloupost z blbosti, aneb u koho nakupujes, ze ti neporadi??? Takze uhradu ceho jsi provadel? Serpo? A registracniho? A proc to neudelas pres prodejce, ma na tom 35% marzi, takhle to zustane vse skylinku, ostatne proto ten ojeb udelal... Blbi lidi vidi nizsi cenu karty a kupuji, zr s doplatky zaplati vic za kartu, kterou jim privati casem k jejich prijimaci amebo znefunkcni, to jim nedojde... Proc se pripravit o 20 dni ale nechapu...

Jen doplnim, ze Aktivace = zasunuti do pristroje a spusteni ct1 napr. = dojdou emm zapisy do 3 minut.
Flymaster (34)|30.3.2013 17:24
Keby si cital cele forum, tak tam to je napisane.. tak este raz Skylink Standard M7 HD. A nikto ma nevydieral, kupil som ju cielene, aby som mohol prijimat presne tie programy, ktore chcem (Flexi 7). A tie veci, co si spominal, ze aktivacia do 3 minut, tak to mi neslo. Alebo sa mylim? Viem, co som videl a zazil, kym som to rozbehal. Ale este som nezazil, ze ked chce clovek pomoct, tak ho sprdnu.. teda zazil.. dnes :)
vsp (704)|30.3.2013 17:27
Klikni na ten link v postu vyse...

Btw na ice karte nejde ten tvuj balik nebo co??!!

Komu chces pomoct bludem, ze nejprve zaplati a pak kouka??!! Nebezpecna rada, pokud neni pravdiva :-))
Flymaster (34)|30.3.2013 17:39
ja som kupoval uplne novu kartu, ziadnu som predtym nemal. Viac sa i oplatilo kupit zvlast kartu + zaplatit registraciu karty + balik predplatit na rok. Ale mozem ti povedat, ze bez registracie a zaplatenia mi nic neslo.
Rumcajs_tr (50)|30.3.2013 19:20
Ahoj, nedá mi to, abych se nezapojil - nechápu, proč tu kolegovi Flymaster tvrdíte, že Skylink Standard M7 HD je nevýhodná? Já si ji pořídil taky. Pro příjem placených balíčků je to nejlevnější řešení - 499,- karta + 999,- registrace. Servisní poplatek je zahrnut v ceně placeného balíčku. Chodí naprosto bez problémů.
KamilZ (10277)|30.3.2013 19:56
Cena je jedna věc, ale technologie je věd druhá. ICE je ICE a rozběháš ji na všem, včetně UNI čteček v DVB-S STB, takže nepotřebuješ CI moduly, stačí Ti pro dvoutunerák jen jedna karta apod. To karty M7 jsou jiná káva, i vzhledem k tomu, co Skylink nedávno prohlásil: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] . Pokud máš kartu jen do TV, kde musíš mít stejně modul a TV případné nahrávky stejně šifruje, tak Tě to moc netrápí.
Dagy2 (3153)|30.3.2013 20:07
vsp, díky za uvedenie marže od Skylinku. Od teraz kupujem u predajcov sat techniky len s 15% zľavou! Nechcem fifty-fifty, nie som sviňa :)
Flymaster (34)|30.3.2013 20:33
[QUOTE=KamilZ;451310]Pokud máš kartu jen do TV, kde musíš mít stejně modul a TV případné nahrávky stejně šifruje, tak Tě to moc netrápí. [/QUOTE]
Presne toto je dovod kupy M7. Okrem nej som musel kupovat aj CAM do TV.

[QUOTE=Dagy2;451313]Od teraz kupujem u predajcov sat techniky len s 15% zľavou![/QUOTE]
A toto je druhy dovod, preco som si kupil tu kartu. Za menej, ako doporucena cena. Samozrejme, ze registracia karty a balicky su uz v rezii Skylinku, avsak pri Flexi 7 som zaplatil rocne predplatne. Skylink pouzivam len ako dodatkovy prijem signalu a kvoli HD programom.
vsp (704)|30.3.2013 21:59
Ty nerozumis, vzdyt pisu ze neni, na registraci m7 muze mit 35% rabat kdyz bude chtit.

A on na stare ale stale shnatelne ice standard karty snad neplati 2 mesice promo a neumis ji sehnat take za 1500,- ? No tak to ses Spotrebitel, co potrebuje obhajit svuj kauf anebo nekdo, kdo nerozumi psanemu textu? Je fakt ze uz svuj kauf nezmenis, zadam jedine, netva se ze jsi zvolil nejlepe, jak jsi mohl ;-)

az ti chcipne v tv cam modul, tak s nim kupujes novou kartu (v pripade sparovani) je ti to jasny? Anebo az budes chtit kartu vzit na chalupu treba, tak leda cely modul (pokud ovsembudes mit na chalupe stb s Ci slotem) a to se pronese, nemluve o sdileni z irdeta, natoz M7, to se ani nevi co bude, ale to te v tv ani v CAM trapit nemusi :-)

A co teprve az zase nekde neco nekdo zmeni, vysilatel na TP nebo firmware modulu? To uz tu bylo mnohokrat, jak prestala televize zobrazovat, nepamatujete?

A i tv se da odblokovat aby nahravala nekodovane.
Flymaster (34)|30.3.2013 23:18
Ja neviem, aky mas problem? Az sa nieco z toho, co si napisal, ako najcernejsie scenare udeje, tak je to len moj problem, nech ta to vobec netrapi. Chcel som pomoct zakladatelovi fora, tak neviem, preco sa do toho obuvas? Mam SL v TV a tym to konci. Chalupu nemam, nemam to co nosit. Az mi chcipne CA modul do dvoch rokov, upltanim si reklamaciu a bude... je certifikovany na SL, tak to budem riesit so SL, ak nahodou zacnu parovat. Ty mas svoju ICE kartu a bud si s nou spokojny, nepodsuvaj mi, ze je jedina najlepsie na svete. A zahanat kartu za 1500,- sa mi asi neoplati, bola by to pre mna dost draha karta (v €). Aby si vedel, ze si VIEM porovnat, co som kupil, tak... ICE karta najlacnejsia dostupna (t.j. ziadne cakanie, resp. ze "raz mozno" bude) na Slovensku stoji 79 €, Standard HD M7 stoji 71.10 € (karta + registracia + SP na 1 rok). Nepatrim medzi ludi, co otacaju kazdy halier v ruke a potom sa hraju na najmudrejsich na svete. Kupim si to, co chcem a na co mam. Hadam som to napisal dost zrozumitelne. Mozno mate v CR ine ceny, ale to je mi jedno, nakolko v CR nenakupujem ani neplatim dane.

A uz sa s tebou o tom nemam chut bavit, nevedie to nikam, ty mas svoju pravdu, ja mam svoju. Ja som svojpravny ,viem co robim a viem, ci je to pre mna dobre alebo nie.
vsp (704)|31.3.2013 00:37
Ja nemam zadny problem synu, mam v sufliku x demo karet sk....k bez serpo i full vip, a na tv pritom vubec nekoukam :-) Myslim ze kdo chce si udela zaver sam, neb tve vyvody jsou bohuzel v zasadnich vecech chybne (kdyz na jinem foru, jez jsem linknul dokazuji, ze zapisy global free dosly i na m7 na 20 dnu a ty to musis nejdriv platit, doufam ze nejsi doktor a nedostanu se ti pod kudlu :-)

pokud mas kartu i modul od jednoho obchodu a z jednoho nakupu, pak jsi do 2 let od uzavreni smlouvy jiste v suchu (a jak to bude dal nevi ani skylink) a s tou sumou jsi mne dostal :-) myslim ze jednotky eur tu porovnavat nebudem, navic slo o princip, aby mktg LEZ o tom, ze "nejlepsi je m7" se tu nesirila od laiku dal, kdo chce, pochopi, kamil #23 ti to pise jasne proc (ne ze by dnes nesla ird01 nebo m7 v uni, ale az nabehne silicon kdovi jak to bude a budete mnozi solit znovu). A vec, ze nejde Gfree stale nevim, protoze vip sh.. M7 nedostali (technicky jde o irdeto 01 ale smluvne je to ojeb, m77/7 si dava po pokute ctu majzla, jiny produkt jina smlouva)...

Ale abych nemaloval certa, lidem co budou trochu sypat (nejen serpo), ty karty privider podle me vetsinou vymeni "levne" nebo gratis, on zas neni tak spatny, jen zkratka nastal cas dojit ovce - serpo a silicon secure, v Polsku to jsou zjevne mene vovcane jak u nas [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Dagy2 (3153)|31.3.2013 09:07
[QUOTE=vsp;451353].....[/QUOTE]
tak to už je pomerne dosť silné kafe takto na nedeľu a ešte veľkonočnú...

Tak len dve poznámky
- mktg nemusí robiť vôbec nič. ICE karty sa vypredajú a je po ftákoch. Nebude treba nikoho presviedčať, proste to prejdú mlčaním.
- som zvedavý čo sa tu bude odporúčať až ICE skončí komplet
KamilZ (10277)|31.3.2013 09:44
otisaq: vzhledem k tomu, jak se to zde zvrhlo, vlákno zamykám. Pokud by jsi problém neměl vyřešen (dlouho jsi se neozval), tak napiš SZ a já ho opět odemknu.