Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung F8500

bavorak (1494)|12.4.2013 09:09
Ono, ak je obraz OK, tak ja aj tu spotrebu rad zaplatim .... ale ja mam este nejakych par rokov do dochodku :-)
joeh (1358)|12.4.2013 16:05
bavorak - máš tri plazmové TV, najde sa aspon jedna s čistou obrazovkou bez IR ? Ide o to, že som vystriedal za 10 rokov 3x plazmu + štvrtu krátkodobo, no každá bola vypaľovaním nejak poznačená. Teda to berem ako vlastnost technologie.
bavorak (1494)|13.4.2013 15:39
najde, ten pioneer a samsung nema ziadne znamky retencie. Zato ten LG ano a vznikne dost rychlo aj chvilu vydrzi, ale po vypnuti sa to opat zrovna a zacne od znova. Samozrejme zeny si toho ani nevsimnu ... :-)
Urcite, ze vlastnost technologie to je !!! Lenze ja pozeram stale nieco ine a negamesim, takze to vlastne nema sancu, mam nastavene zobrazenie dot by dot a teda sem tam cierne "ramy" okolo obrazu a tiez nic. Ten chudak LG ide furt iba dve tri stanice .... no zeny :-) tak dostava zahulit.
M_P (72)|17.4.2013 13:32
Tušíte někdo, co se děje s touhle TV, konkrétně s 51" modelem?
64" už je na českém webu Samsungu, na Heuréce ji má 29 obchodů, z toho většina skladem a 51" lautr nic? Jsem z toho volaaký zmetěný (a chci jí vidět :-)).

EDIT: Poláci to prodávají i jako LED televizi, takže tam odpadá i ta spotřeba, do toho jdu...
http://www.nokaut.pl/telewizory-led/tv-led-samsung-ps51f8500.html
Plutotype (717)|20.4.2013 10:07
Majiteľ NY obchodu s výlučne high-end HDTV Robert Zohn oznámil, že Samsung už pracuje na novom firmware, ktorý by mal fixnúť jemné fluktuácie svietivosti pri striedaní scén. Problém Samsung potvrdil a nový firmware bude vraj čoskoro.
http://www.avsforum.com/t/1463454/official-samsung-pnxxf8500-series-discussion-thread-no-street-price-talk/2910#post_23213612
Heartwork (2358)|20.4.2013 18:24
Je to tak..., otázkou bude, zda-li se tyto opravy fw dostanou také do evropských modelů?!
Nějaké diference mezi US modely a modely pro Evropu, ala absence Precision Black v EU LCD F8000, zatím ještě objeveny / hlášeny nebyly?

Robert se na avsforum nepohybuje, otázky k F8500 mu můžete klást např. sem:
http://www.hometheatershack.com/forums/hdtv-video-displays-processors/65448-samsung-2013-pnxxf8500-51-60-64-a-9.html
hexxisek (74)|20.4.2013 19:44
jak to vypadá s nějakým 50" modelem? zatím jsem na ní nikde nenarazil, bude v evropě něco měnšího než 64" ? cenově a obrazově by to mohlo být pěkné terno =)
jarino1978 (8045)|22.4.2013 21:37
žeby referencia r. 2013....
f8500-1.jpg f8500-2.jpg f8500-3.jpg f8500-4.jpg
Plutotype (717)|22.4.2013 22:28
Jarino odkial mas tieto výstupy? Nie sú to reporty ani z Calmanu a ani Chromapure. Lebo sú nejaké divné. :-)
Tu sú Calman reporty AVforums:
http://www.avforums.com/reviews/Samsung-F8500-%28PS64F8500%29-64-Inch-1080p-3D-Plasma-TV_511/Test_Results.html

Kontrast ok, ale zase platí, že peak white by nemala byť viac ako 120cd/m2 na nočné pozeranie. Cez deň F8500 vyhráva na plnej čiare = omnoho vyššia hodnota pre presvetlene miestnosti.
jarino1978 (8045)|23.4.2013 21:21
[QUOTE=Plutotype;454732]ale zase platí, že peak white by nemala byť viac ako 120cd/m2 na nočné pozeranie. .[/QUOTE]
:-) hodíš film mode. :-)
ale vážne, ten peak je väčší, ako pri ES8000, čo poteší samozrejme hlavne cez deň. Neviem síce, ako dokázali na PDP taký peak, ale budiš. Doma F8500 zatiaľ nemám na test, neviem to porovnať.
Heartwork (2358)|23.4.2013 23:01
[QUOTE=jarino1978;454823]Doma F8500 zatiaľ nemám...[/QUOTE]
A chystáš sa to zmeniť? :)
hexxisek (74)|24.4.2013 07:10
akorákt škoda, že až se ti ta telka takhle rozsvítí tak se ti hodiny rozjedou až se znich bude kouřit...ale dejme tomu, spíš mě furt zaráží, že nikde nemohu najít menší verzy, měl jsem za to že bude ještě 51"
Heartwork (2358)|24.4.2013 12:56
591W tuším naměřili u 64" F8500 ve 3D, 2D bylo kolem 320W - když to unese peněženka, o hodiny bych se nebál. :)

jj, 51" taky nikde nevidím - buď dorazí později nebo u nás dostupná nebude. Samsung má na webu 51" pouze v "Éčku", Fko jen 64".
Hmm (1739)|24.4.2013 18:43
[QUOTE=Heartwork;454856]Samsung má na webu 51" pouze v "Éčku", Fko jen 64".[/QUOTE]Někde jsem přečetl, že špičkové plazmy už hlavně ve velkých uhlopříčkách a pro náročné zákazníky. Tedy ty, kterým jde o obraz a ne pro "socky" co řeší elektroměr :-)
eevil (92)|24.4.2013 19:59
Tak 1 obchod už nabízí 51"Fko...Za krásných 58 290,-:)
M_P (72)|24.4.2013 22:01
Super zpráva a navíc to má (pravděpodobně) další pozitivum
Tu TV má obchod Extreme digital, viz [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Když se podívám na 64" modely, tak je tenhle obchod s přehledem nejdražší, viz [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Takže je velká možnost, že až tu TV bude mít víc obchodů, že bude za mnohem lepší peníz.
hexxisek (74)|25.4.2013 07:10
takže startovní cena kolem 50-55 tisíc, po vánocích tak za 30-35 ? to by šlo ne? :)) to by už stálo za vyzkoušení
Heartwork (2358)|28.4.2013 12:08
Pokud dobře koukám, píší že new fw eliminuje brightness pops & floating black - co nám tedy ještě zbývá?


Jak je tom tato plazma s IR? Přeci jen má vyšší jas, takže asi i větší náchylnost k IR nebo se pletu?
Něco jsem taky četl o bzučení a o "horizontal band" na středu panelu?!
Plutotype (717)|28.4.2013 15:25
Plazma je oproti LED živý organizmus. Odchýlky medzi panelmi sú nielen v obraze ale aj v chybách, ktoré môžu veľmi rýchlo zahanbiť supervising oddelenie každého výrobcu. Plazmu treba kupovať výlučne online, otestovať a keď nemá vážnejšie problémy, nechať si.

Keď bzučí alebo má problémy s uniformitou, vrátiť. Ohľadom IR je na tom Samsung podľa dlhodobých testov u high end modelov lepšie ako Panasonic. Ja plazmu chápem ako cinema TV. LED je family a gaming TV. Plazma nemôže byť univerzálna. Jej devíza je v prostredí, kde je kontrolované svetlo a kde nie sú statické objekty na obrazovke dlhšie než 10minut. Ďalej platí, že ak plazmu, tak nie low cost panel. Pred pár týždňami som bol u kamaráta a mal plazmu C550 od Samsungu (2010). Po troch rokoch používania low cost panelu ako family TV? Otrasný stav vo vypaľovaní = panel bol doslova poškodený a bolo to vidieť aj na diaľku.
hexxisek (74)|28.4.2013 17:25
Plutotype: proč online? když si koupíš tv v Datartu máš 10 dní na vrácení bez udání důvodů..včem je teda je ta výhoda online? moje zkušenost s plazmou v rodině - Panasonic GT20, denně klidně 6 hodin, o víkendech od rána do večera, záleží to také na tom zda je zima nebo léto apod. ale naběhá se dost, některé kanály beží skoro pokaždé hodně dlouho - Eurosport, pohádky atd. žadné přepolavonání a obrazce, prostě klasik, stav po 3 letech? při uplné tmě, asi z 20 cm, je na celo-černé obrazovce v rohu vidět světlejší znak po logách tv - hlavně eurosport, při vzdálenosti půl metru, už je třeba o tom vědět, při normální sledovací vzdálenosti ani tuk a pri filmech ani z blízka. Takže na vypalování nevěřím =) alepson ne u Panasonicu..
Plutotype (717)|28.4.2013 17:45
Online kvoli cene.
Ja na vypalovanie verim a je to problem u plazmovej technologie. GT20 bola neoplazma mid-to-high range ( defacto VT20 ) a presne ako popisujes som vnimal vypalovanie aj na VT30, ktoru som minuly rok predal a zamenil za HX850. Nebolo vidiet, ale bolo tam a ked som zabudol menu na polhodiny, za pár hodín zmizlo. Treba si naštudovať, čo hlásia užívatelia na fórach. Každý má totiž inú mieru tolerancie problému.

Ešte doplním moju teóriu, že plazma je vhodná na pozeranie filmov a nie na celodennú prevádzku. Má 3-4x vyššiu spotrebu ako LED.
eldorado09 (1441)|28.4.2013 18:33
Súhlas s Plutotype.
joeh (1358)|28.4.2013 18:58
- hexxisek - vypalovanie, škvrny, pruhy na plazme - odhalíš na svetlosivej ploche a nie na čiernej obrazovke. Fotky lcd su na každom kroku, ale fotky krásnej, čistej plazmy ??? Len slová od naježených fanušikov.
Minimálne tu na fore existuje 5 tvrdých plazmofandov, ale furt len slová....
hexxisek (74)|28.4.2013 19:32
Plutotype: nechme argumentaci se spotřebou mimo, zbytečný flame, je to jako argumentovat, že lcd přiměřené kvality má 3x vyšší pořizovací cenu jak plazma.
Joeh: asi ano, je možné, že při světlých plochách tam toho bude víc, ale to jsem nezkoumal, při běžném sledování není opravdu nic vidět, i při provozu jaký zažívá u rodičů. Samozřejmě, že to může být model od modelu jiné o tom asi žádná, mluvím pouze o tom co mají doma rodiče. Plasma vs lcd je OT, to nemá cenu ani rozebírát, ja to beru jednoduše všechno jako tv.
Ivo Mašek (10205)|29.4.2013 07:23
Jenomže plazma technologie byla vymyšlená jako náhrada CRT technologie. Plazma nebyla vymyšlená kvůli sledování filmů z přehrávače a tak podobně.
M_P (72)|29.4.2013 10:25
[QUOTE=Plutotype;455167]LED je family a gaming TV. Plazma nemôže byť univerzálna.[/QUOTE]

Tohle se mi zdá jako hodně odvážné tvrzení. Plazma má určitě různé neduhy, ale aby se s ní zacházelo jako se sněhovou královnou v létě, tak to si myslím, že ne.
strom.strom (71)|29.4.2013 11:01
M_P:
Bylo to od Plutotype pravděpodobně myšleno zejména tak, že pokud se s plazmou bude zacházet umírněně a dle určitých pravidel, bude panel degradovat pomalu. A to rozporovat nelze. :) Ostatně to je právě ten faktor, který trochu viklá mým rozhodnutím pořídit plazmu, protože dětem a manželce asi nevysvětlím, jak se k plazmě chovat. Jak je znám, budou dělat přesný opak. :) S tím, že plazma nemusí být zrovna "family TV" souhlasím, je jen nutno brát v úvahu, o jakou family jde :D
Myslet si, že plazmu lze využít třeba jen na sobotní večerní film, je extrém, to tu ale nikdo nenapsal. Navíc tu míru opatrnosti zacházení je vhodné skloubit s přepokládanou požadovanou morální životností, která je dnes i u plazmy při rozumném zacházení pro většinu kupujících kratší než doba nepřijatelného fyzického opotřebení.
M_P (72)|29.4.2013 11:12
Tak je jasný, že se k té plazmě budeš chovat (pokud jsi rozumný) podle doporučení v návodu. Ale to musíš i k LCD, nebo CRT. Ano, plazma je určitě náchylnější na vypalování, to bez debat, nicméně kupovat si na denní koukání další TV a vypínat dětem večerníček, protože má o dvě minuty déle, než normálně, asi nikdo nebude (záměrně přeháním). Stejně tak nerozumím důvodu "dětem a manželce asi nevysvětlím, jak se k plazmě chovat". Tedy chápu, že malé dítě třeba špatně chápe, že tou lopatkou se do televize nebouchá a brumík s marmeládou z ní jde seškrábat fakt blbě. Nicméně jaké speciální zacházení? (ptám se zcela seriózně). Představuju si to tak, že po rozbalení nastavíš doporučované funkce (posunování loga třeba), provedeš zahoření a jednou za čas (v noci, až budeš mít klid) provedeš přes menu nějaké čištění obrazovky. Ale co jinak? Jako že to nesmí běžet ve dne, nebo 8 hodin v kuse, nebo...? (A spotřebu prosím neřešmě).
Pavell007 (790)|29.4.2013 11:29
No já když si koupil plazmu, tak první půlrok jsem byl vzorný uživatel-pravidelně jsem to čistil, dbal na zásady správného chování a skutečně bych asi mohl kdykoliv komukoliv předvést na bílé ploše, že tam nic není. Pak jsem se na to postupem času samozřejmě vysral, už ženu neprudím, aby neusínala u puštěné čt24, sám často usínám u Eurosportu, nečistil jsem to asi tak tři měsíce a zjistil jsem, že i když teď jsou na bílé ploše někdy viditelné stíny log, tak vzhledem k tomu, že při běžném koukání na pořady to prostě není vidět, tak mi to je u řiti. Zahlédnu to výjimečně někdy po intenzívním eurosportím víkendu, a to nejčastěji v reklamním bloku, když tam jsou ty různé grafiky ze světlých ploch, v normálním filmu v podstatě ne. Když si můžu srovnat nedokonalost ledky co jsem měl a míru toho, jak moc se ta nedokonalost promítala do kvality zobrazení, tak ty mizerný pozorovací úhly a clouding mne sraly v podstatě každý den a viděl jsem to každý večer a to neustále. Oproti tomu, že dvakrát týdně zahlédnu na dvě vteřiny vpravo nahoře stín loga, tak to se opravdu nedá srovnat, celkové vyznění obrazu to neruší, narozdíl právě od "vlastností" lcd.
Takže ano, vadí mi, že to má IR, ale spíš tak trochu neuroticky ve smyslu "že to tam vůbec je", ale neruší to podání obrazu jako takového.
Heartwork (2358)|29.4.2013 22:45
Samsung PS64F8500 review 10/10

[ATTACH=CONFIG]23114[/ATTACH]

http://www.trustedreviews.com/samsung-ps64f8500_TV_review
test-samsung-64f8500.jpg
Plutotype (717)|29.4.2013 23:09
diky za info, potesilo ma toto tvrdenie:
"... the motion processing on show with this flagship plasma set is far more clean and watchable than any previous Samsung engine."
Heartwork (2358)|29.4.2013 23:44
jj, ona ta F8500 nebude nakonec vůbec zlá televize. 8-)

Najde se pár věcí, kde může ztrácet na Panasonic 2013, ale zase bude pár věcí, kde na tom bude lépe - myslím, že by F8500 mohla vítězit v několika disciplínách: zpracování pohybu, IR, jas/bílá, blikání... najde se ještě nějaká výhoda F8500?

Vypadá to, že F8500 = vynikající kvalita obrazu za všech světelných podmínek, což je též poměrně důležitý parametr.

A pokud tedy new fw vyřeší i brightness pops & floating black, tak těch neduhů už moc nezbude, co?! Možná tedy to bzučení, to by mě zabilo.
Plutotype (717)|29.4.2013 23:47
Presne. Ja budem novú telku kupovať až na jeseň a mám len 2 favoritov: F8500 a ZT60. Obávam sa ale, že ZT60 nebude predajná online a cena nepôjde dole trhom. Sorry, akým trhom? haha
Heartwork (2358)|30.4.2013 00:05
Favority mám podobný, jen se tam snažím furt napasovat nějaké LCDčko - ještě jsem to nevzdal, protože mě některé plazma vlastnosti stále brzdí a nehodlám se příliš omezovat, respektive něco/někoho neustále hlídat.

Tady si to napsal moc hezky a trefně:
[QUOTE=Plutotype;455167]Ja plazmu chápem ako cinema TV. LED je family a gaming TV. Plazma nemôže byť univerzálna. Jej devíza je v prostredí, kde je kontrolované svetlo a kde nie sú statické objekty na obrazovke dlhšie než 10minut. [/QUOTE]

To, že nejspíš nebude ZT60 k mání online, je dost pravděpodobné a mrzuté - nákup bez testu na blind? Bez možnosti vratky si to už dneska ani nedovedu představit - nesplní představy a co potom?!

Jak já bych to měl rád už všechno z krku. :)
Plutotype (717)|30.4.2013 00:39
Plazma má cinematic motion. Keď si raz na to zvykneš, tak prechod na LED rozmazanosť Ti spraví kyslý výraz na tvári. Ak je LED LCD dobrá ( HX850/950 napríklad ), nemá žiadne artefakty, ale objekty sa rozmazávajú aj v pomalších pohyblivých scénach. To ako plazma rieši pohyb a snímky je niečo výnimočné, čo LED pri 24fps blu-ray nemôže ponúknuť. Plazma je podaním pohybu omnoho bližšie high-end projektorom, za ktoré platíš v IMAXe a pod.
O 2D sa bavíme samozrejme.
strom.strom (71)|30.4.2013 09:23
Souhlasím. Sice se tu pořád řeší clouding a černá, což jsou sice největší prasárny LCD, ale rozmazanost pohybu, případně částečná redukce rozmazanosti pohybu pouze za cenu více či méně artefaktů v obraze a případně "soap opera" efektu, když sleduju sport je třeba osolit dopočítávání obrázků na maximum, je přesně jedna z věcí, na kterou si u LCDéčka nemůžu moc dobře zvyknout. Při snaze o vychutnání filmů mě tato vlastnost LCD opravdu hodně ruší.
V Alze měli vystavené GT50 a WT50 vedle sebe a zvlášť při porovnání side by side obraz WT50 dost tahal za oči. Rozdíl je velmi zřetelný.
joeh (1358)|30.4.2013 09:50
Plutotype " Plazma má cinematic motion " a lcd nemá ? Panasonic má večne nejaký problém s motion, samsung to poriešil výborne.
V odkaze su originál ukážky 24p z Canon G15, pokial to tv prehrá čisto, plynulo a ostro, je to dobrá telka.
http://www.dpreview.com/reviews/canon-powershot-g15/9
tdlmarek (1566)|30.4.2013 11:57
Myslím, že Plutotype mluvil o trochu víc "low-level" přístupu, kde nejde černobíle říct přehraje/nepřehraje. Jde tu o samotný princip zobrazování obrazu - buňky plazmy po každém zážehu samovolně zhasínají, naopak pixely u LCD jsou podsvíceny konstantně a mění pouze barvu. To první má samozřejmě mnohem blíž k CRT a filmovým projektorům a napomáhá vytvářet onen filmový vjem pohybu (cinematic motion). LCD se tomuto také snaží přiblížit implementací různých technik pro zhasínání podsvícení, ale zkrátka to té technologii není vlastní.

S technikami pro vylepšování pohybu na úrovni dopočítávání snímků to nemá nic společného.
strom.strom (71)|30.4.2013 13:16
Ten sport už jsem tam psát nemusel, je to trochu mimo tu původní myšlenku, jelikož vylepšování pohybu je možno použít i na plasmě. Ale důvod, proč je toto deviza právě pro LCD, zůstává a tkví v narušeném vnímání pohybu při neustálém svitu obrazu až do jeho další změny a nezdařilé imitaci principu plasmy/CRT prostřednictvím skenování podsvícení, kdy se pak zajde ještě dál a přidávávají se meziobrázky. Nemluvě o nezanedbatelné době odezvy. No ale to je fuk, ať se tu z toho nestane nějaké dlouhé téma. Chtěl jsem jen říct, že zobrazení pohybu na LCD mi vadí hodně, asi stejně hodně jako prosvítající podsvícení, které se tu ale zmiňuje primárně.
Pavell007 (790)|30.4.2013 13:56
Na plazmě je super koukat například na golf-na lcd jsem viděl, že pokud kamera stojí, tak je vidět jemná struktura trávy, ale pokud kamera začne švenkovat, tak z jemné drobnokresby trávy je rázem neurčitá zelená plocha bez detailů-na plazmě zůstává ta tráva vykreslená i když kamera jede. Kromě toho (ale to je jen moje subjektivní libůstka) mi na lcd strašně vadilo, že pokud byl ten obraz opravdu hodně statický, tak ty části obrazu, kde se nic nedělo, tak jakoby zamrzly, měl jsem chvílema pocit, že koukám na fotku a ne na ubíhající film, ten větší obrazový neklid plazmy, kdy mám stále pocit, že se něco odvíjí, mi paradoxně vyhovuje víc než ta ultrastabilita lcd....
joeh (1358)|30.4.2013 15:32
Pavell007 - takto zovšeobecnovať sa skutočne nedá / tráva na golfe /, to je otázka konkrétneho typu tv. Pokial je tá tráva pri švenku akotak ostrá /v rámci tv prekladu 50i/, tak ti ju ostro zobrazí i kvalitná LCD.
Hlavne neporovnávaj PC monitor s plazmou, to je iná otázka. Aký konkrétny typ lcd v 50" si porovnával so svojim Panasonicom 50ST50 ?
Pavell007 (790)|30.4.2013 19:30
Vlastnil jsem Samsung C750 a Samsung D7000-na obou (a v podstatě na jakémkoliv lcd, co jsem kdy kde mohl vidět), to takhle dělalo-dělá-to samý fotbal-tráva, listí atd, zkrátka jakákoliv jemná struktura v pozadí (pokud se přestaneš soustředit na hlavní plán a začneš si všímat právě toho pozadí)s pohybem kamery ztratí ostrost, já si to klidně zevšeobecním-mluvím teda o nějaké normální vyšší střední třídě.
Švenk=pohyb kamery a právě při švenku to je mazanice, nie akotak ostré. :-E Ostré to je jen když se kamera nehýbe.
joeh (1358)|30.4.2013 20:15
Ak je švenk rýchly /nad možnosti 50i a času závierky kamery/, potom je to mazanica v samotnom zdrojovom videu. Kedysi bola odozva lcd v ms rádovo vyššia ako u plazmy. Dnes je to plus-minus v jednotkách ms. Používam fullHD kameru a uisťujem ťa, pokiaľ švenk komunikuje s časom minimálne 1/50s pri 50i, tak je to na lcd ostré.
Pavell007 (790)|30.4.2013 20:52
Hele, já s tebou nediskutuju, jestli to je nebo není ostré, já ti pouze sděluji, co jsem viděl na vlastní oči. Prostě s pohybem (i pomalým) kamery se snižuje ostrost jemných textur, to je věc, kterou jsem pozoroval od prvního okamihu, kdy jsem vyměnil crt za lcd a stejně dlouho mne to sralo. :-E
Samozřejmě tvé televize se to netýká, to jsem nechtěl ani v nejmenším naznačit. :-E
joeh (1358)|30.4.2013 21:03
Hlavne, že plazma je ostrá pri pohybe kamery, kdežto lcd mazanica - to je predsa pointa tvojho nesprávneho tvrdenia. Nikomu nemusíš vysvetlovat vplyv pohybu kamery na ostrosť, to tu všetci poznaju.
P.S. Ktorej mojej televize se to netýká - Samsung plazma alebo Samsung lcd ...
Pavell007 (790)|30.4.2013 21:32
to není pointa mého nesprávného tvrzení, to je výsledek mého pozorování-prostě na mé plazmě se ty drobné struktury při pohybu kamery mažou daleko méně než na mých lcd, éto vsjo.
joeh (1358)|30.4.2013 21:58
Na forach i recenziách sa všeobecne vyzdvihuje podstatne vyššia svietivosť modelu F8500 proti konkurencii, čo je určite skvelé, ale ako to zvládli s vypaľovaním. Panasonic je opatrnejší. Celkom bude zaujímavé
sledovať pripomienky vlastníkov F8500 po pár tisícoch hodín.
Hmm (1739)|1.5.2013 17:41
[QUOTE=joeh;455408]Hlavne, že plazma je ostrá pri pohybe kamery, kdežto lcd mazanica - to je predsa pointa tvojho nesprávneho tvrdenia. Nikomu nemusíš vysvetlovat vplyv pohybu kamery na ostrosť, to tu všetci poznaju.
P.S. Ktorej mojej televize se to netýká - Samsung plazma alebo Samsung lcd ...[/QUOTE]Tak já vidím na LCD to samý (taky D7000) a na rozdíl od panaplazmy, kde jsem si to toho ani nevšiml, mě to taky docela sejří, ale zas tak moc na TV vysílání s tímto kritickým prostředím nekoukám. To nic nemění na tom, že i u mě je to na LCD při srovnání jednoznačně a neoddiskutovatelně horší.
eldorado09 (1441)|1.5.2013 17:50