Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung F8500

Plutotype (717)|1.5.2013 21:41
HDTVtest, nejake postrehy na diskusiu:

Pozitiva:
Spotreba: Calibrated [Movie] mode (2D) = 248 watts
Doporučujú mať Black Optimizer ON, pri ktorom čierna je na 0.006cd/m2 = VT60 má 0.003cd/m2, takže už nemôže Panasonic machrovať príliš
Svetelný výstup rekordný pre plazmu
Euro model už neaplikuje tento rok žiaden noise reduction ( potlačenie zašumenia )

Negatíva:
Vypalovanie obrazu vraj trošku vyssia ako u Panasonicov ( vyssia svietivost ma svoju dan asi ) - preberali sme to na inom mieste
Fluktuacie bielej ( bude na 100% fixnute novym firmware, viz moj prispevok )
Obcasny vypadok renderingu snimok keď sa pauzne a resumuje scéna ( snáď bude fixovateľné cez FW, nie je problém keď film beží, ale iba keď si ho pauznete/pustíte - tak som to pochopil )

Ak fixnu fluktuacie bielej, badge pre F8500 zmeni hdtvtest z "highly recommended" na "reference".
strom.strom (71)|2.5.2013 07:55
Zde je další recenze F8500:
http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/samsung-pn60f8500/4505-6482_7-35566923.html?autoplay=true

Kvalita plazmy jakožto spotřebního zboží, pro značnou část spotřebitelů (a donedávna i pro mne) téměř mrtvé technologie, v roce 2013 zase o kus poskočila nahoru a to i v mid range, kdežto u masového LCD se to asi nějak zvlášť říct nedá. :-(

Jinak když už jsem tu někde viděl ukázky "colour saturation tracking" ZT60 a F8500 vložené k porovnání, bylo by dobré připomenout, že se jedná o graf CIE v souřadnicích x, y (nikoliv u,v), kde graficky vyjádřený rozdíl v barvě v zelené oblasti znamená relativně menší vnímané barevné odchylky než v červené/fialové oblasti. Právě graficky jakoby výrazněji uskočená zelená u ZT60 nečiní prakticky žádný problém.

Ještě k tomu, co tu proběhlo:

joeh:
Jo, objeví se tu lidi, kteří sem napíšou, že při hokeji nevidí puk a myslí si, že je to způsobeno jen jejich televizí. Ale to jsou asi většinou lidi, kteří "před týdnem" přešli z 70 cm CRT, kde ten puk při sledování ze 4 metů taky neviděli, na LCD s o 30-40 cm větší úhlopříčkou 16:9 obrazu, kde nezávisle na technologii zobrazení neostrosti způsobené čímkoliv (i tím dlouhým expozičním časem kamery) víc vyniknou a víc bijí do očí. A píšou to sem, protože se diví, jelikož nová větší (LEDková - to teď pominu) TV by přece měla všechno zobrazovat líp než malá stará televize...

Já jsem na začátku té tvé diskuze s Pavlem007 psal, že jsem viděl vedle sebe GT50 a WT50, která je 200 Hz a její panel je jedním z nejsvižnějších v LCD TV v roce 2012. Na obou TV běžela animace, kde o žádnou rychlost závěrky kamery nešlo. Pohyby scény nebyly nějak významně rychlé, přesto obraz WT50 v přímém porovnání s GT50 "tahal za oči" a byl proti plazmě zřetelně mázlej. Nenech se mást tím, když se v recenzi LCD dočteš, že rozlišení pohybové scény při zapnutých vylepšovátkách pohybu je plných 1080 řádků. Se zobrazením dokonale ostrého, a už vůbec přijatelně (přirozeně) zobrazeného, pohybu nemá ten údaj až tolik společného...

To je prostě realita a já pořád nechápu to tvoje tvrdošíjné přesvědčení o správnosti tvého názoru, kdy ti tu už po x-té na fóru někdo trpělivě vysvětluje holý fakt a ty přesto dokážeš překroutit na své pohádky prakticky cokoliv. Vyšší mzdu si tu tím neobhájíš, "skvělé" jméno na anonymním diskuzním fóru taky nemá žádnou hodnotu, tak se na to příště vykašli.
M_P (72)|2.5.2013 09:00
[QUOTE=Plutotype;455554]HDTVtest, nejake postrehy na diskusiu:[/QUOTE]

Dovolím si doplnit možná témata:

Pozitiva: "orgasmus" ze zpracování SD signálu

Negativa: U 51" modelu možnost horší černé, než u 64" modelu (jestli jsem to správně pochopil :-) )

Ještě k tomu vypalování, píšou o (překvapivé) odolnosti loňských modelů a oproti těm loňským o něco menší (little bit) odolnosti letošních. Pravděpodobně "cena za bílou".
Heartwork (2358)|2.5.2013 12:24
[QUOTE=Plutotype;455554]
Pozitiva:
Spotreba: Calibrated [Movie] mode (2D) = 248 watts
[/QUOTE]

Bude těch 248 wattů v kalibrovaném 2D běžně dosažitelná (reálná) hodnota? Nebude to příliš "uškrcené" neboli vhodné tak max. na sledování za úplné tmy? Neměřili ty hodnoty při nějakém "černém umíráčku"? Bude podobná spotřeba dosažitelná i ve dne - při sledování lyžování, hokeje, fotbalu...?
Abychom ten opěvovaný vysoký a bezkonkurenční jas nezaplatili těmi 650 watty, že?!

Protože ostatní naměřené hodnoty jsou pro mě již celkem děsivé:

[TABLE="width: 100%"]
[TR="class: odd, bgcolor: #E0E0E8"]
[TD="width: 230"]Default [Normal] mode (2D)[/TD]
[TD="width: 300, align: left"]565 watts[/TD]
[/TR]
[TR="class: even, bgcolor: #FFFFFF"]
[TD]Calibrated [Movie] mode (2D)[/TD]
[TD="align: left"]248 watts[/TD]
[/TR]
[TR="class: odd, bgcolor: #E0E0E8"]
[TD]Default [Normal] mode (3D)[/TD]
[TD="align: left"]649 watts[/TD]
[/TR]
[TR="class: even, bgcolor: #FFFFFF"]
[TD]Calibrated [Movie] mode (3D)[/TD]
[TD="align: left"]494 watts[/TD]
[/TR]
[TR="class: odd, bgcolor: #E0E0E8"]
[TD]Standby[/TD]
[TD="align: left"]1 watt[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Protože já tedy nejsem ochoten akceptovat topení s 500-700 watty ani oplátkou za hezčí obraz. Přeci jen potřebuji poněkud univerzálnější televizi - ne pouhou noční promítačku filmů.

To zmiňované IR mi taky klidu nepřidalo - pokud je to horší, než-li u loňských modelů, tak nevím, nevím..., když jsem si hrál v Datartu s E6500, tak na ni bylo vysmahnuté logo Eurosportu. Nerad bych někoho hlídal či se omezoval v obsahu dle toho, jak moc má TV stanice průhledné či agresivní logo nebo se bál sledovat film s "pruhama".

Nikdo již taky moc nezmiňuje špatný vertikální úhel, který je zachycen na fotkách z prvního příspěvku:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/34732-samsung-f8500#post450468

Snad to tedy nebude nakonec problém - já jen aby pak člověk nemusel mít TV neustále ve výšce očí a pokud by si lehnul na kavalec, tak by mu půlka obrazu zčernala. :)
hexxisek (74)|2.5.2013 12:43
třeba avforums u měření spotřeby píše "The following measurements were taken with a full screen 50% white pattern:" ...těžko ale říct jak je to stím 3D atd...takže, pokud budeš koukat na hokej, lyžování apod, můžou být čísla daleko větší
Heartwork (2358)|2.5.2013 13:27
[QUOTE=hexxisek;455612]...můžou být čísla daleko větší[/QUOTE]
I když tady není příliš populární řešit spotřebu, tak ano..., já se toho "topení" obávám.
hexxisek (74)|2.5.2013 13:53
Heartwork: tak určitě to pro někoho může být nepříjemné, nějakých 500-700 je fakt dost i při té úhlopříčce, u mě osobně by to nastalo málo kdy, jsem spíše filmový fanda, a jelikož je určitá část obrazovky stejně většinou letterbox, tak ta spotřeba by nebyla drastická...ale pro divokého fanouška hokeje to může byt dělo....za sebe si ale myslím, že ale takováhle věc by neměla nějak zásadně ovlivnovat výber televize =) perfektní obraz je dnes k nezaplacení...
Heartwork (2358)|2.5.2013 13:56
[QUOTE=hexxisek;455626] perfektní obraz je dnes k nezaplacení...[/QUOTE]
Chápu a souhlasím, leč musím přihlédnout ke všem aspektům. 8-)
joeh (1358)|2.5.2013 15:05
strom.strom - " Já jsem na začátku té tvé diskuze s Pavlem007 psal, že jsem viděl vedle sebe GT50 a WT50, která je 200 Hz ....
Vyšší mzdu si tu tím neobhájíš, "skvělé" jméno na anonymním diskuzním fóru taky nemá žádnou hodnotu, tak se na to příště vykašli...." koniec citácie.


moja odpoved - na základe pár minut pozorovania dvoch tv by si nemal robiť žiadne závery, to si ani netušil, ako su nastavené ....
- vyšší mzdu si nemám ako obhajovať, som zamestnávateľ, nie zamestnanec....
- jméno na fóru má hodnotu, keby nemalo tak sa tu nesnažíš o ty pohádky...
Plutotype (717)|2.5.2013 20:02
50% white pattern je spravna metoda testovania spotreby, vyjadruje priemernu hodnotu svietivosti. V tmavších scénach môže spotreba nižšia, v scénach, kde dominuje podiel bielej vyššia.
Ohladom IR je to problem technologie a s tym nic nenarobime.
joeh (1358)|2.5.2013 20:22
- spotrebu by mali testovať s reálnym signálom, kedy je vyťažený procesor, grafika i panel. V športe, spravodajstve pri dennom sledovaní bude spotreba inklinovať k 500W.
Heartwork (2358)|2.5.2013 21:31
500 wattů? ty woe, to je 4× tolik, co si vezme stejně velký LCDčko. 9-)
Začínám rozumět slovu plazmožrout.


Teď koukám na spotřebu ZT60 - v US mají asi nějakou benevolentnější metodiku, či co?!

On mode Average Power Consumption: 169 W
http://shop.panasonic.com/shop/model/TC-P60ZT60?t=specs

Průměrná spotřeba v zapnutém stavu: 286 W
http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/Výrobky+pro+spotřebitele/Ploché+televizory+Viera/Smart+Viera/TX-P60ZT60/specifications/12279245/index.html?trackInfo=true
Heartwork (2358)|3.5.2013 08:49
Review Samsung PS51F8500:

[ATTACH=CONFIG]23164[/ATTACH]

http://www.whathifi.com/review/samsung-ps51f8500
samsung-51f8500-review.jpg
hexxisek (74)|3.5.2013 08:54
:) uz by konecne nekde mohlo byt nějaké srovnání VT60 x F8500...
M_P (72)|3.5.2013 09:01
Heartwork: Chápu to správně, že když ti tady někdo napíše, že ti testeři vlastně spotřebu u TV měří úplně blbě (bacha, celosvětové spiknutí) a že ta spotřeba bude (jako fakticky fakt, čestný pionýrský, vod voka úplně přesně) inklinovat k 500W, že tomu věříš?
Heartwork (2358)|3.5.2013 09:10
Nevěřím, že při běžném denním sledování televize (lyžování, hokej, fotbal, příroda, pohádky...) bude brát 64F8500 "pouhých" 248 wattů - tuto hodnotu vidím spíše jako vysněný ideál dosažitelný při nočním sledování filmu na kalibrované televizi s uškrceným jasem.
M_P (72)|3.5.2013 09:45
Slibuju, že už příště nebudu reagovat, nicméně naposledy:
Ta spotřeba je udávána jako průměrná, tedy nikoliv jako spotřeba při sledování hokeje.
Nikde jsem nenašel, že by ty testy prováděli v temné komoře (s uškrceným jasem), osobně bych očekával výsledky měření za běžných podmínek.
Je to měřeno metodou "50% white pattern", ideální asi zadat výraz do Google (něco jako "test TV 50% white pattern") a hledat obrázky.
Nikdo nerozporuje, že při sledování hokeje, nebo lyžování bude spotřeba vyšší.
Stejně tak (asi) nikdo nebude rozporovat, že při sledování Vetřelce bude spotřeba nižší.
Při běžném dením sledování pohádek, seriálů a zpráv očekávám hodnotu, pohybující se plus mínus okolo naměřené průměrné hodnoty spotřeby.
Heartwork (2358)|3.5.2013 09:54
[QUOTE=M_P;455778]Slibuju, že už příště nebudu reagovat...[/QUOTE]
Nic neslibuj - toto je diskuzní fórum a každý názor, k věci, je vítán. 8-)
Hmm (1739)|3.5.2013 16:38
[QUOTE=Heartwork;455776]Nevěřím, že při běžném denním sledování televize (lyžování, hokej, fotbal, příroda, pohádky...) bude brát 64F8500 "pouhých" 248 wattů - tuto hodnotu vidím spíše jako vysněný ideál dosažitelný při nočním sledování filmu na kalibrované televizi s uškrceným jasem.[/QUOTE]Nebyls to ty, co tvrdil něco v tom smyslu, že při kvalitním obrazu není spotřeba důležitá, resp. rozhodující? Tak kvalitní obraz je potvrzen, tak proč ty tanečky kolem spotřeby? 500W by ale bylo sakra hodně, to nebude průměrných ani náhodou, a nějakých 250-350W by se dalo unést, ale na nějakou kulisu 12 hodin denně samozřejmě nedoporučuji. Ale jak vidno obrazově špičková plazma násobek nějakého vcelku slušného LCD dá. Takže volba stojí kvalitní obraz nebo spotřeba? :-)
Plutotype (717)|3.5.2013 18:15
[QUOTE=Heartwork;455776]...na kalibrované televizi s uškrceným jasem.[/QUOTE]

Tie dve slová si protirečia. Všetko, čo nie je nakalibrované na 120cd/m2 svietivosti ale na vyššiu hodnotu začína prepalovať biele detaily, môže spôsobovať únavu očí a diskoloráciu bielej. Môže mať aj efekt na gamma krivku. Videl som kalibrácie, čo boli spravené na 130-135cd/m2. Typický prípad je 3D obsah na TV - ten sa kalibruje cez bryle tam sa svietivost takto peckuje ( tam 550W môže byť v klude reálna spotreba ). Preto doporučujem mať telku nakalibrovanú aj na 2D a 3D ( ak telka umožňuje ukladať aspoň 2 custom režimy, typicky GT60,VT60 ).
Erik Masters (121)|6.5.2013 14:16
Tento Samsung mi velmi vrta v hlave,sice trocha sklamal ale aj tak super.
S 55"ST50 som uz po vyse polroku,zvlast co sa tyka velkosti velmi nespokojny. 65" maju zas ale slabsi jas a uz na 55" v kino modoch to nieje ziadna slava.

Cize tento Samsung v 64" je super kompromis,hlavne ked na spotrebu kaslem.
Heartwork (2358)|6.5.2013 15:17
[QUOTE=Erik Masters;456097]sice trocha sklamal...[/QUOTE]
Z čeho pramení tvé zklamání?
Erik Masters (121)|6.5.2013 16:24
[QUOTE=Heartwork;456101]Z čeho pramení tvé zklamání?[/QUOTE]

Tak podla tych drbov na CES to vypadalo na zazrak.
Cize cierna aka tu este nebola,super jas a vsetko stabilne.

V to dufat bolo asi trochu naivne,rovnako ako to ze ST50 bude cierna ako uhol v uplnej tme.

Ale tak nakoniec F8500 nevyzera byt daleko od toho zazraku,navyse sa mi paci aj dizajn a vsade chvalene aj za 3D,co je na takej ST50 len tmava blitka.
Heartwork (2358)|7.5.2013 23:12
Pozitivní zpráva od Roberta z valueelectronics:

"Okay boys, download ver. 1103, which has just become available and your fluctuating brightness with be nothing but history Enjoy! Robert"

http://www.samsung.com/us/support/owners/product/PN64F8500AFXZA
Datum vydání: 07.05.2013

Snad se to přenese i do Evropy - u nás v tuto chvíli visí poslední fw z 11.04.2013:
http://www.samsung.com/cz/support/model/PS64F8500SLXXH-downloads
Plutotype (717)|8.5.2013 09:27
Samsung ma potešil, že problém tak rýchlo identifikoval a vyriešil. Užívatelia síce stále hlásia problém v 3D režime, ale 2D režim bol vraj definitívne vyriešený.
M_P (72)|10.5.2013 09:30
Tak jsem se jal pátrat po příčinách nedostupnosti 51" modelu na našem trhu.
Ze Samsungu mne odkázali na své oficiální prodejce.
Z obou oficiálních prodejců mi na email neodpověděl ani jeden.
Zkusil jsem další "kanály" a z jednoho velkého eshopu mi přišla odpověď, že tento model se do České republiky JIŽ dodávat nebude.

Poprosím, jestliže tedy máte někdo tu možnost, o nezávislé ověření téhle (naprosto nepochopitelné) informace. Díky.
Hmm (1739)|10.5.2013 10:13
Je to sice divný, že by se v ČR neměla prodávat, ale to je takový problém koupit ho z českých stránek těch Maďarů z eDigitalu? Bral jsem od nich LCD o pětku levnější než v ČR, platba na dobírku, doprava levná, doveze český dopravce. Ale levnější jsou jen v něčem a výhodnost F8500 by tedy bylo třeba srovnávat s ostatní Evropou.
M_P (72)|10.5.2013 10:27
Problém to jistě není, navíc já televizi hodlám kupovat až v létě.
Když jsem po tom původně začal pátrat, šlo mi spíš o informaci, jestli nejsou s tímhle modelem nějaké problémy (výroba, obrazovka, kvalita....). To co jsem se nakonec dozvěděl mne zarazilo (hodně).
Navíc se přiznám, že bych nerad absolvoval případnou reklamaci s prodejcem v zahraničí. Jsem zvyklý kupovat ve firmách, které mají i kamenné obchody a jednak je tím podpořit a druhak právě při případných reklamacích jednat napřímo.
Heartwork (2358)|10.5.2013 10:55
Tak to jsme zase široko daleko jediní, kteří mají vyjednanou výjimku. :)

Nákup TV v zahraničí taky nepreferuji, ale pokud máš blízko k nějakým sousedům, tak ti asi nic jiného nezbude, tam problém není:
http://www.samsung.com/de/consumer/tv-audio-video/television/plasma-tv/PS51F8590SLXZG
http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/plasma-tv/PS51F8500SLXXH
http://www.samsung.com/at/consumer/tv-audio-video/television/plasma-tv/PS51F8590SLXZG
Hmm (1739)|10.5.2013 11:08
M_P: Takže problém to vlastně je, když čtu ty obavy. Tak samozřejmě, když je to za obdobnou cenu v ČR, není o čem. Zda jít do nákupu zboží v zhraničí pokud ho mají jen tam, popř, výrazně levněji, to si musí zvážit každý sám. Vetší maďarský eDigital se zaměřeným prodejem i do Česka a zajištěnou levnou dopravou mi nepřipadá nebezpečnější než nějaký malý málo známý byť levnější český prodejce. A jakéže problémy tě hodně zarazily? Tmavnutí obrazu při spodním pozorovacím úhlu, fluktuace bílé prý odstraněná firmwarem nebo ... ??
Hmm (1739)|10.5.2013 11:38
[QUOTE=Heartwork;456481]Nákup TV v zahraničí taky nepreferuji, ale pokud máš blízko k nějakým sousedům, tak ti asi nic jiného nezbude, tam problém není:
http://www.samsung.com/de/consumer/tv-audio-video/television/plasma-tv/PS51F8590SLXZG
http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/plasma-tv/PS51F8500SLXXH[/QUOTE]Hodně mě překvapuje až tak velký rozdíl v polských a německých cenách cca 45t (do 7500 zlotých) x cca 67t (2600 Euro). Ty dva polské kšefty co to už nabízí ale do ČR nezasílají. Samsung teda nemá nějakou tu evropskou záruku, aby se dalo záručně servisovat i v českém servisu?
M_P (72)|10.5.2013 11:46
Technicky nákup v zahraničí problém není, rozumově a pocitově s tím problém mám. Nicméně chápu, že je to výhradně můj problém a budu se s ním muset nějak popasovat :-)
Já prakticky denně (jako partner zahraničních výrobců) řeším reklamace zdejších zákazníků do zahraničí. Oni nakoupili u nás a jsme tedy jejich partner pro vyřizování reklamace. A prostě se mi nechce podstupovat tuhle proceduru s někým mimo svůj rozumný dosah. A obvzláště se to týká čtrnáctidenní zákonné lhůty pro vrácení zboží. Jsem prostě zvyklý (konkrétně tuhle lhůtu) řešit s prodejcem vždy přímo a ne po emailu/telefonu (sám to nemám rád z té druhé strany). Takže zboží tam odvezu a vyberu si stejné/jiné/peníze a zase odjedu domů.
A ohledně těch problémů, já se asi špatně vyjádřil. Předpokládal jsem, že když tady není 51" model dostupný a 64" ano, že ten 51" bude mít nějaké problémy. Proto jsem (pro sebe s předstihem) začal zkoumat situaci. A čekal jsem právě nějaké problémy v podobě výroby, výtěžnosti, softwaru.... co jsem opravdu nečekal byla informace, že 51" model k nám prostě nebudou (již) dovážet.

EDIT: To s tou "mezinárodní" zárukou Samsungu mne taky napadlo, ale nevím. Nicméně pořád zůstává ta 14 denní lhůta pro vrácení zboží bez udání důvodu a tu si musíš řešit s prodejcem.
Heartwork (2358)|10.5.2013 12:35
Uznávám, že rozdíl mezi 7499 zł a 2599 € je cca. 20t. Kč a to je na jedné 51" televizi poměrně hodně. :)
Že by byl nakonec mezi modelem PS51(64)F8500 (PL, CZ) a PS51(64)F8590 (DE, AT) nějaký hw rozdíl?! Možná pouhá hra s čísly?! 9-)
Heartwork (2358)|10.5.2013 12:44
[QUOTE=M_P;456488]Nicméně pořád zůstává ta 14 denní lhůta pro vrácení zboží bez udání důvodu a tu si musíš řešit s prodejcem.[/QUOTE]
A to je ten pravý důvod, proč se nákupu TV za hranicemi bráním. V době kdy chytneš "bezvadný" kus na potřetí, čtvrté, páté... je nákup z venku celkem riziko - někomu to ovšem může vyjít na poprvé, já bych to štěstí neměl. :)

Smutnější situace je, když se ta TV v ČR prostě koupit nedá, to už jsem zažil a je to celkem na houby pocit, když ji u všech sousedů vidíš k mání a u nás beznaděj.
M_P (72)|10.5.2013 12:50
[QUOTE=Heartwork;456501]Smutnější situace je, když se ta TV v ČR prostě koupit nedá, to už jsem zažil a je to celkem na houby pocit, když ji u všech sousedů vidíš k mání a u nás beznaděj.[/QUOTE]

Proto doufám, že tu informaci o nedostupnosti 51" modelu někdo nezávisle potvrdí/vyvrátí. Ať je tedy jistota, na čem vlastně jsme.
Hmm (1739)|10.5.2013 13:30
[QUOTE=Heartwork;456501]V době kdy chytneš "bezvadný" kus na potřetí, čtvrté, páté... je nákup z venku celkem riziko - někomu to ovšem může vyjít na poprvé, já bych to štěstí neměl. :)[/QUOTE]Tady ale nebudeš hrát oblačnou loterii, takže riziko bych viděl o hoodně nižší. Navíc pokud někde uvidíš tu 64´, tak můžeš mít představu, co očekávat u 51´s tím, že na menší by měly být i neduhy o něco méně vidět. Pokud si chceš něco odůvodnit, tak si důvody jakkoli zástupné a nezásadní vždycky najdeš. Ale tady by to chtělo počkat na zkušenosti povícero prvních uživatelů, aby bylo jasné jakými a jak četnými výrobnimi vadami TV trpí, popř. zda má i těžko akceptovatelné "vady" konstrukční (viz ten spodní úhel a TV určená např. na skříň pro koukání z betle).
hexxisek (74)|10.5.2013 13:38
zrovna u plazem od Samsungu je uplně normální že 51" a 64" jsou docela rozdílné co se týče obrazu
festr (163)|13.5.2013 17:51
Ahoj,

snazim se nekde vypatrat informaci o tom, zda se u nas bude prodavat novinka PS51F8500, ale proste to nikde nevidim. Kdybyste nekdo meli nejake informace, sem s nimi :) Na polskych eshopech je jiz bezne k dostani, u nas zatim snad jeden a to vypada, ze je dovezene buhvi odkud.

edit: volal jsem do Samsungu a tam nic nevedi (zrejme neproskoleni jeste), takze jsem na jejich tip napsal na [email]info@samsung.cz[/email] - nicmene od rana cekam odpoved.

edit2: muzete mi prosim doporucit alternativu k tehle televizi? (45-55") Co chci aby umela urcite - 2xDVB tunery + plazma.
M_P (72)|13.5.2013 18:43
Přečti si předešlou stránku.
Jinak jsem zvědav, co ti napíšou, ale třebas čím víc nác bude "prudit", tím bude větší šance, že sem 51" začnou dovážet. Ale iluze si moc nedělám...
festr (163)|14.5.2013 13:12
Tak koncem kvetna zde bude dostupna Panasonic VT60, takze volba bude jasna asi. Rad bych videl obe televize na zivo ale.
festr (163)|15.5.2013 16:32
Ze Samsung info@ odpoved - Omlouváme se Vám, v tuto chvíli ještě informace o dostupnosti televizoru Samsung - model PS51F8500, k dispozici nemáme. Jakmile nám budou poskytnuty, zpřístupníme je na našich webových stránkách (http://www.samsung.com/cz).
baddik (19)|18.5.2013 20:38
Pánové,kde by se dal v Praze vidět naživo Samsung 64F8500?Díky.Pavel
pkrtek (2)|20.5.2013 14:00
Obvolal jsem celou Prahu /vč. Chodova/ a informace je stejná. Nenaskladní ji nikde, není kupní síla, objednejte si ji a my Vám ji dodáme.
P.S.: Stojí jako cca 4 mobily GALAXY S4, ale pro obchodníky je drahá.
festr (163)|20.5.2013 14:05
no uprimne, ja se jim nedivim, ale na druhou stranu - alespon nekde by ji mohli mit vystavenou ne?
Pavell007 (790)|20.5.2013 18:00
to je trošku honění si vlastního vocasu, vlastně za vlastním vocasem-nemají ji vystavenou, protože se bojí, že to nikdo nekoupí a nikdo to nekupuje, protože to nelze nikde vidět....
Jarda.Bar (1238)|20.5.2013 19:09
Věřím, že většina se na tu TV zajde podívat, ale koupí si jí pak jinde po netu. I tak se dá vysvětlit chování kamenných prodejen.
Hmm (1739)|20.5.2013 19:31
A to Samsung nemá v Práglu showroom? Nebo není ani tam?
Heartwork (2358)|20.5.2013 20:42
Top neboli dražších modelů se "kamenní prodejci" bojí z ekonomických důvodů - Samsung ceny nehlídá či nedrží tak úzkostlivě jako např. Sony a hlavně ty TV v řádu několika měsíců výrazně zlevňuje.

Chtěl by někdo z Vás mít na skladě takové zboží? Abyste během první slevy přišli o celou marži a prodávali Top TV za nákupku? Obchodovat s takovým zbožím si může dovolit pár Top obchodníků a ostatní drží na prodejnách raději šunty + zlatou střední cestu, prostě to, co se trošku točí = žádná věda.

---------- Doplněno v 20:42 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:40 ----------

[QUOTE=Hmm;457630]A to Samsung nemá v Práglu showroom? Nebo není ani tam?[/QUOTE]

Je pravda, že na těch showroomech by F8500 snad být mohla.
M_P (72)|20.5.2013 22:51
Na showroomech v Praze jsou výhradně LCD, nicméně nutno uznat, že i v těch nejvyšších řadách a povětšinou už letošní modely. Jedinou plazmu jsem zatím viděl u Samsungu na Floře (v tom nákupním centru, teď si nevzpomenu, jak se jmenuje). Plazma je loňský top model, je tam na takovém zvláštním místě a prý se jí nemůžou zbavit (prodat). Ale jsou ochotní a na požádání zapojí anténu a pustí běžné vysílání.
Viliamko (56)|20.5.2013 23:25
To myslite važne,že v celej Prahe nemate Sama F8500?!My v Prievidzi (cca 50 000 obyv.) mame v Euronicse všetky rady novych Samov plazmy a led-ky.Od 50" do 65"...a najdu sa aj Panaky :) Asi sa tam budem musiet predsa len vydat s kamerkou a natočit nejake real videjka...