Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat Digit SIR

Dagy2 (3153)|8.4.2013 21:25
objavil sa na trhu tento nový prístroj.
Pre prípadných zaujemcov - toto nie je TechniSat tak ako ho poznáme a diskutujeme vo vlákne o SIR-ovi. Zase sa objavil pod značkou TechniSatu nejaký paškvil.
Možno niekomu bude vyhovovať, ale je to rovnaký prípad ako u prístroja Technibox SIR - mnoho majiteľov tohto "TechniSatu" sa neustále divilo o čom to píšeme keď sme sa bavili o menu, ladení, EPG, pripojení na sieť a pod.
Je to proste iný prístroj.
golfLC (1941)|9.4.2013 08:44
Dagy, cez week som ho bol pozrieť v Datarte v B.Bytrici, no otras. Chcel som si pozrieť aké má menu a ovládanie, ale radšej som sa ani nepriznal, že mám nejaký záujem o tento STB. Dielenské spracovanie niečo strašné, ešte ani zadné otvory na konektrory nelícovali s konektormi... Bol som len zvedavý, nakoľko má podobný vzhľad menu, ako ISIO..... Toto ani Čína nemohla vyrobiť :-D
Hornet F-18 (1328)|9.4.2013 10:05
Kto je v TechniSate zodpovedny za takuto "obchodnu" politiku? Je to vobec mozne? Aj u nich to funguje tak.ako u nas, ze ked mi niekto naplni vrecka peniazmi, tak podpisem a schvalim vsetko?
Nechapem, nechapem, nechapem..... :-(
Ved to ako keby pod znackou Mercedes, predavali stary Trabant, alebo 100ku Skodu....
Takto si kazit meno.
golfLC (1941)|9.4.2013 10:32
video o ňom tu.....


Ďalšie info tu https://www.technisat.com/cs_CZ/DIGIT-SIR/352-1637-8768/

v balení nie je ani HDMI kábel, na čo sme si už zvykli, že je to štandard...\\/

precízne dielenské spracovanie....
[ATTACH=CONFIG]22813[/ATTACH]
Bez názvu.jpg
service center (168)|9.4.2013 20:44
Hmm opet se hodnoti neco co nikdo nemel v rukou ... to co se prodava neni schvaleno Skylinkem, ten FW je naprosty paskvil. Nicmene se nam podarilo odladit velmi dobry software, ktery v minulych dnes oficialne podepsalo Irdeto. Jakmile bude OTA tak bude teprve prijimac oficialne distribuovan. FW je lepsi nez na TechniStaru, vypinatelny FastScan, pri vypnuti razeni od predvolby 1 atd. Prijimac je cilene urcen pro mene narocnejsi zakazniky, zadny CI slot, TechniFamily atd ...
golfLC (1941)|9.4.2013 22:08
Píšem len to, co vidí a mám v rukách :-)

Pozeral som to v B.Bystrici....
A Servis... Sorry, ale pamatáš, ako si vychvaloval FastScan na Technistare SIRe? A kde skončil tento prijímač? Stačilo tam dorobiť košer fw, keď už nemá tiež certifikáciu Skylink Irdeto a išiel by na odbyt ako maslové rožky a nie takúto krabičku s červeným osvietením miestnosti čislicami displaya....... Ale jasneeeeee, jedno železo sme už predali, je na prd v základnej vlastosti SFI, ktoré je nepoužitelné + problémy u nektorých s čiernou obrazovkou.... tak začneme vyrábať nové.... Hruuuuuza!!! Veď si pozri, ze Technistar SIR z cca 136€ predajnej ceny v obchode spadol na bazároch na 80€!!! Nehovoriac o tom, že podpora na tento prijímač nemohla byť žiadna od začiatku. Ak sa staviaš ešte k tej podpore za SFI, ako si mohol pustiť takýto fw von? To boli čo za testy???? Sorry, ale bol som jeden z prvých jeho vlastníkov a minimálne 20tim som ho montoval a vysvetluj im, že to mǒzno ešte niekedy bude fungovať ako má? Vačšina majiteľov si ho regla cez net za 3ročnú záruku, takže technisat má plnú databázu majiteľov a na maily ani nereagoval.... Smutne
Inak zaujímavé, že nový SIR certifikáciu skylinku ešte nemá a už je v predaji aj s puncom Skylink ready??? Tak to potom ešte smutnejšie....

Zlaté časy technisatu.... Ach jo....




Odoslané z iPad pomocou Tapatalk HD
ImageUploadedByTapatalk HD1365537147.966044.jpg
Dagy2 (3153)|9.4.2013 23:41
[QUOTE=service center;452916]Hmm opet se hodnoti neco co nikdo nemel v rukou ... ...[/QUOTE]

jak nikdo neměl v rukou? jasne píše že ho držal a skúšal v obchode. Tak sa zdá že sa to vymklo oficiálnemu distribútorovi ešte skôr než to došlo oficiálne do predaja.


[QUOTE=service center;452916]
Nicmene se nam podarilo odladit velmi dobry software, ktery v minulych dnes oficialne podepsalo Irdeto.... FW je lepsi nez na TechniStaru, vypinatelny FastScan, pri vypnuti razeni od predvolby 1 atd. Prijimac je cilene urcen pro mene narocnejsi zakazniky[/QUOTE]

Tak toto fakt nemá chybu. Pokud je odladěn stejně dobře jako Technicrypt Irdeto tak potěš pánbůh... tu nie je snáď jediný užívateě ISIA ktorý by tieto zbabrané moduly normálne mohol použiť.
A presne ako píše Golf - toľko chvály na FastScan a zrazu je výhoda že sa dá vypnúť.
Človek nemá naozaj slov.
service center (168)|10.4.2013 19:31
Bohuzel tovarna ma politiku chrlit na trh nove veci a pokud mozno co nejlevnejsi. To co se neodladi na zacatku tak uz nikdy nebude, to je proste tvrda realita. V pripade noveho Digitu se to myslim podarilo. Plne odpovida nejnovejsi specifikaci Skylinku. FastScan je vyborna vec, nicmene by melo byt na uzivateli zda ji chce pouzivat.

Jinak Technisat planuje dalsi modul ... nesouhlasim s tim ze Technicrypt je spatny modul, proste CI+(!) modul je vzdy trochu problem. Se starymi FW v prijimacich bezi tyto moduly slusne. Konec koncu staci si precist narky samotnych nemcu s jejich moduly, problem je v tom ze do FW se pridavaji kraviny pro nejake ipady a buhvi co a vysledek je pak, ze je vsechno spatne. Satelitni prijimac by mel primarne slouzit pro prijem satelitnich programu, ne z toho udelat jeste kavovar.
ucetni (312)|10.4.2013 19:43
stratený syn sa našiel. kde je nový firmware na technisat sir? ubehol viac ako rok a stale nič. hanba. a obhajovať nejake paškvili, to je husté. prečo nereguješ vo vlákne o sir-e? soudruzi z NDR sa na to vyprdli?:((
Hornet F-18 (1328)|10.4.2013 23:18
[QUOTE=service center;453067]
Jinak Technisat planuje dalsi modul ... nesouhlasim s tim ze Technicrypt je spatny modul, proste CI+(!) modul je vzdy trochu problem. Se starymi FW v prijimacich bezi tyto moduly slusne. Konec koncu staci si precist narky samotnych nemcu s jejich moduly, problem je v tom ze do FW se pridavaji kraviny pro nejake ipady a buhvi co a vysledek je pak, ze je vsechno spatne. Satelitni prijimac by mel primarne slouzit pro prijem satelitnich programu, ne z toho udelat jeste kavovar.[/QUOTE]

Ten modul je dobry, asi pokial je len jeden- dost uzivatelov ho ma v roznych prijimacoch a chvalia si ho. Bohuzial v Isiu musia byt dva a tam je uz problem. Pises, ze zo starymi fw ide dobre, ale problem je v tom, ze s novymi fw sa opravi napr. aj nahravanie, stabilita, praca s hdd, co su teda dost zavazne funkcie a uzivatel chce mat prijimac s lepsimi funkciami, tak zvoli novsi fw. Lenze zase sa zhorsi praca modulov...takze v konecnom dosledku tie moduly nie su az take dobre...

Ten novy modul bude priblizne kedy?
service center (168)|11.4.2013 12:23
Hmm nevim o tom, ze by stabilita byla u starsich FW spatna a nahravani je ok, ano ruzne nadstandardni funkce tam nejsou ...

Prototyp modulu mam jiz na stole ...
Hornet F-18 (1328)|12.4.2013 11:54
Service center,
posledne 3-4fw su v tomto smere celkom ok, az na to ze s modulmi Tech.Ird. je problem pri dvojitom nahravani ( a problem zo startom a zohrievanim), vzdy je v poradi druha nahravka neupravitelna, co vidim ja, ako dost zavazny problem u "luxusneho" dvojtunera s original prislusenstvom - modulmi nesucimi atest Skylinku.
Stabilita u este starsich verzii, kde neboli zavedene "nadstandartne funkcie" nebola zrovna kóšer, pri pohybe medzi nahravkami sa prijimac samovolne restartoval, a ked nahraval, nahravka bola nenavratne prec, rovnako mrzol aj pri prepinani, zblbli ho internetove radia zo standardnej stranky Isia atd, atd...
Sudruhovia nemusia pridavat nejake "super funkcie" (aj ked niektore potesia), staci nech zabezpecia hladky a spolahlivy chod pristroja, tak ako to vsetci od TehniSatu ocakavaju :-)
Dagy2 (3153)|12.4.2013 12:43
[QUOTE=Hornet F-18;453327]Sudruhovia nemusia pridavat nejake "super funkcie" (aj ked niektore potesia), staci nech zabezpecia hladky a spolahlivy chod pristroja, tak ako to vsetci od TehniSatu ocakavaju :-)[/QUOTE]

A s týmto len treba súhlasiť. silnou stránkou vždy bol výborný obraz, odladený soft, stabilný chod bez mrznutia, spoľahlivosť nahrávok a spoľahlivosť "nezblbnutia" nahrávky keď sa pri nej prepínali programy, PIP, EPG a pod.
Toto deda HDS2X 5 rokov plní na 101%. Keď budem chcieť prkotiny kúpim si Arivu.
roman_hk (151)|29.4.2013 17:56
[QUOTE=service center;453067]To co se neodladi na zacatku tak uz nikdy nebude, to je proste tvrda realita.[/QUOTE]To je naprosto úžasné...

Jinými slovy: Pokud se objeví nějaká chyba ve firmwaru v době, když už je produkt v prodeji, tak ta chyba již nebude nikdy opravena.

To zcela jasně vysvětluje důvod, proč na SIRa nevyšel a nikdy už nevyjde nový firmware. :-k

Domnívám se, že tohle sdělení je zcela jasným impulsem k tomu, aby se zákazníci obloukem vyhýbali výrobkům Technisatu, jelikož takovouto firemní (ne)podporu opravdu nikdo jiný asi nemá. :((
service center (168)|30.4.2013 12:38
Samozrejme dany vyklad je uplny nesmysl. Je to videt z vyvoje PremiumLine rady ISIO nebo i takovy Technistar S1 ma stale nove fw. U Digit SIR neni treba nic upravovat protoze vse jede tak ja ma, plne v souladu s nejnovejsi specifikaci Skylinku. Co se taky Technistaru SIR je situace slozitejsi, nicmene opet vsechny zakladni funkcionality jsou v poradku, jinak by Skylink nemohl udelit prislusny certifikat. Jakekoliv injektivy na nekoho kdo ten software nemuze sam prepsat, jsou naprosto zbytecne.
KamilZ (10277)|30.4.2013 13:15
Od kdy má certifikace Skylinku něco společného s celkovou funkčností a použitelností přijímače? Certifikaci získá každý šrot (např. Technistar SIR), co splňuje požadavky Skylinku, bez ohledu na vlastní kvalitu přístroje a jeho funkce.
roman_hk (151)|2.5.2013 10:21
[QUOTE=service center;455377]Samozrejme dany vyklad je uplny nesmysl.[/QUOTE]Nebál bych se tvrdit, že v případě SIRa platí na 100%. :-)-
[QUOTE=service center;455377]Co se taky Technistaru SIR je situace slozitejsi, nicmene opet vsechny zakladni funkcionality jsou v poradku, jinak by Skylink nemohl udelit prislusny certifikat.[/QUOTE]A to neexistuje nějaká "páka", jak soudruhy z NDR dotlačit k tomu, aby kopance v původním firmwaru konečně opravili? Vždyť na to měli už 15 měsíců.... Notabene největší kopanec se týká FastScanu a následném domršení EPG.
To je takový problém jim dát ultimatum, že do doby, než opraví firmware, nebudete SIRa od nich dovážet do ČR a SK?
service center (168)|2.5.2013 10:53
[QUOTE=roman_hk;455599]Nebál bych se tvrdit, že v případě SIRa platí na 100%. :-)-
A to neexistuje nějaká "páka", jak soudruhy z NDR dotlačit k tomu, aby kopance v původním firmwaru konečně opravili? Vždyť na to měli už 15 měsíců.... Notabene největší kopanec se týká FastScanu a následném domršení EPG.
To je takový problém jim dát ultimatum, že do doby, než opraví firmware, nebudete SIRa od nich dovážet do ČR a SK?[/QUOTE]

Ultimatum by mohl dat vyhradni dovozce, ten vsak neexistuje. To by musel rici Datart, Elektroword atd atd a tem je to fuk co prodavaji a v SK je uplne jina situace. Bohuzel z pohledu bezneho smrtelnika se zda byt vsechno jednoduche, bohuzel to tak neni, jinak by to uz bylo davno hotove. Jestli si nekdo mysli, ze mne osobne to nestve, tak se myli. Ale snad se to vse v dobre obrati.
tahlovej (304)|2.5.2013 11:00
[QUOTE=service center;455604]Ultimatum by mohl dat vyhradni dovozce, ten vsak neexistuje. To by musel rici Datart, Elektroword atd atd a tem je to fuk co prodavaji a v SK je uplne jina situace. Bohuzel z pohledu bezneho smrtelnika se zda byt vsechno jednoduche, bohuzel to tak neni, jinak by to uz bylo davno hotove. Jestli si nekdo mysli, ze mne osobne to nestve, tak se myli. Ale snad se to vse v dobre obrati.[/QUOTE]tak se koukni do přílohy,kdo "dělá machry a hajzly mají na chodbě".
Dagy2 (3153)|2.5.2013 14:39
táhlovej, ale teraz si trafil po prste a nie kliniec.
v tej prílohe je doslovne "Technisat udeľuje fy Omko, a.s. titul lojalny partner".

vôbec nič to nehovorí o tom, že by malo omko nejaké výsadné postavenie na trhu, exkluzívny dovoz, výhradné postavenie a už vôbec nič o tom, že by mohli akokoľvek kecať do FW alebo čohokoľvek iného.
ale činnosť firiem v čr okolo technisatu (ale nielen technisatu, marsys by ma tiež zaujímal) je mi tak trochu záhadou - normálne to býva tak, že je nejaký dovozca a sieť distribútorov. Dovozca potom rieši podobné problémy, implementáciu odlišnsotí trhu a pod. a vystupuje voči lokálnym úradom, rieši reklamácie atd
V sat branži to z vonkajšieho pohľadu vyzerá tak, že každý predajca sa snaží utrhnúť si niečo z koláča, reťazce a internetové obchody do toho vnášajú ešte ďalší bordel. ale hlavne to svedčí o tom, že výrobca tu nemá žiadneho seriozneho partnera, ktorý by mal u neho akékoľvek slovo a s ktorým by seriozne spolupracoval.
tahlovej (304)|2.5.2013 18:37
No ale vždyť já taky nenapsal,že OMKO je autorizovaný dovozce SIRa.Já jen tvrdím,že si na to hrají.Vzhledem k jejich postoji v této situaci ať se buď postarají o nápravu(protože podle nich na to mají-už nejméně dvakrát nový soft sliboval drsnáček a to je podle všeho někdo z OMKA) a nebo ať se k tomu řešení postaví jako chlap.Navíc taky ty informace od drsňáčka - testuje se nový soft a brzy bude k dispozici - k serioznosti taky moc nepřispěly.
Dagy2 (3153)|2.5.2013 20:25
[QUOTE=tahlovej;455671]No ale vždyť já taky nenapsal,že OMKO je autorizovaný dovozce SIRa.Já jen tvrdím,že si na to hrají....[/QUOTE]

toto je najvýstižnejšia charakteristika tejto firmy akú som kedy čítal.
A soudruzi z NDR sa k tomu presne tak aj chovajú.
service center (168)|2.5.2013 21:49
V pojmech Technisatu ve dnesni dobe existuje pouze Autorizovany distributor a tech je v CR nekolik, takto to samotna fabrika chce, ze je to chyba je jina vec a dusledkem je i tento problem. Drive to tak nebyvalo ... jinak ten druhy clovek byl primo ze Skylinku ...
tahlovej (304)|2.5.2013 22:17
Jestliže je OMKO autorizovaným distributorem a přesto nedokáže za 15 měsíců zajistit odstranění jediné chyby v softwaru-totiž chybějící možnost VYPNOUT FASTSCAN - tak mi smysluplnost takové autorizace uniká.Zvlášť když nástupce SIRa tuto vlastnost již má v prvním softu hned po uvedení na trh - takže je vidět,že v Dráždanech o tomto problému věděli, když nástupce tvořili.

Jinak DATART,ELEKTROWORLD a jiné podobné firmy považuji pouze za podavače,takže odsud řešení určitě čekat nelze.
service center (168)|3.5.2013 13:44
To je pekne ze ty je povazujes za podavace, jenze tovarna nikoliv. Maji naprosto stejne postaveni, tedy i oni maji stejne moznosti!! Nastupce SIRa je z podstatne casti po softwarove strance moje dite a myslim ze se nemusim za to stydet, samozrejme vse bylo limitovano financemi, i to vypnuti FST jsem tam navrhnul ja. Rad bych to same i u puvodniho SIRa, ale nemam zadnou paku jak toho dosahnout. Ono je to slozite, jakakoliv zmena (treba jen jednoho pismenka) musi projit schvalovacim rizenim u firmy Irdeto B.V. a pote u Skylinku a to vse stoji vyrobce penize. Jedinou paku muze mit jen Skylink ...
tahlovej (304)|3.5.2013 14:56
Určitě do toho nevidím tak jako Ty ,ale nebylo by vhodné ten ABSURDISTÁN ohledně SIRa rozmotat pomocí nejaké rozumné dohody lidí ze zainteresovaných firem,ať už má ta firma jakýkoli statut.Samozřejmě chápu,že je zřejmě velmi obtížné dát takové lidi dohromady a požadovat po nějakou smysluplnou spolupráci.Podle mne je to jediné řešení,jak přimět soudruhy z NDR k tomu,co se od nich už 15 měsíců očekává a co bývá u některých firem naprostou samozřejmostí.

Jinak mne moc nepotěšila tvoje poznámka o "jediné páce SKYLINKu" - protože to znamená jediné.Skylink z prodeje SIRa nic nemá a taky proto se nijak angažovat nebude!
roman_hk (151)|4.5.2013 09:30
[QUOTE=service center;455791]Rad bych to same i u puvodniho SIRa, ale nemam zadnou paku jak toho dosahnout.[/QUOTE]Ptal jsem se v Datartu na teoretickou možnost odstoupení smlouvy z důvodů 3 stejných závad při 3 reklamacích SIRa (nefunkční EPG po FastScanu a "SD tma") a bylo mně v Datartu řečeno, že uznání/neuznání oprávněnosti reklamace (a tím pádem i odstoupení od kupní smlouvy a vrácení peněz) by záleželo na stanovisku servisního střediska (bylo mi prodavačem řečeno, že jde o servis firmy Om*o). Z toho usuzuji, že Om*o má přeci jenom lepší páky na Helmuty, než ostatní distributoři.
To ani argumenty servisního střediska a případná možnost vrácení zboží (peněz) nedokážou Helmuty přimět k tomu, aby konečně hejbli svojí zádelí?
puschpull (921)|4.5.2013 09:43
"SD tma" - o co jde ? Mě tedy EPG vůbec nezajímá, přes satelitní přijímač se koukám na TV, když si něco občas vyberu a vše funguje jak potřebuji. Přijímač je svižný (vyjma toho vypínání, ale to mi vůbec nevadí) a má výborný obraz....
tahlovej (304)|4.5.2013 10:08
Nic ve zlém,ale kdybys ještě nastudoval,jak ho vypínat rychleji a soudruzi z NDR by udělali nový soft s vypínatelným fastscanem,tak by to skutečně byl špičkový přijímač - jak je autorizovanými jánevímco firmami na trhu prezentován.A z čeho si ty programy vybíráš,když Ti fastscan vždycky po přidání nových programů smaže nastavení programového deníku?Jestliže čekáš na načtení obsahu EPG vždycky po přepnutí na program,tak si zkus alespoň NACHVILKU nastavit EPG příznak u všech českých programů v prog.deníku a stahování EPG na nějakou rozumnou dobu - budeš tam mít EPG "fcukuletu".
puschpull (921)|4.5.2013 10:22
:-)
já nikdy k EPG nijak netíhnul
na netu nebo časopise se kouknu na co chci podívat a pak když na to mám čas a chuť, tak TV zapnu
sat. přijímač je pro mě jen "krabička" která umí z paraboly převést obrázek přes hdmi do tv (na vše ostatní mám MMC). Jsem skromný člověk a upřímně, koukání na TV vysílání mě moc nebere.

jo to "vypínání rychleji" jsem pročítal v threadu o Technistar SIR (ještě před nákupem přijímače), ale nějak mě to nezaujalo, proč bych to měl takto dělat. Když vypnu přijímač tak je mi fuk, že sem ještě 4 minut "točí kolečko" na displeji
roman_hk (151)|4.5.2013 10:52
[QUOTE=puschpull;455881]"SD tma" - o co jde ?[/QUOTE]Někdy (cca 1x týdně) při přepnutí z HD programu na SD program se stane, že funguje na všech SD programech pouze zvuk a k tomu máš pouze černou obrazovku, ale HD programy jedou normálně - pomůže pouze kompl. restart (vyp/zap nepomůže) nebo "vytažení ze zdi".
U někoho zabrala volba nastavit HDCP na ZAP, u někoho nastavit rozlišení na 1080i nebo AUTO.
puschpull (921)|4.5.2013 11:07
aha, díky
hm, mám přijímač asi 6 týdnů, zatím se mi to nestalo ....
Dagy2 (3153)|4.5.2013 12:53
[QUOTE=roman_hk;455879]Ptal jsem se v Datartu na teoretickou možnost odstoupení smlouvy z důvodů 3 stejných závad při 3 reklamacích SIRa (nefunkční EPG po FastScanu a "SD tma") a bylo mně v Datartu řečeno, že uznání/neuznání oprávněnosti reklamace (a tím pádem i odstoupení od kupní smlouvy a vrácení peněz) by záleželo na stanovisku servisního střediska (bylo mi prodavačem řečeno, že jde o servis firmy Om*o). Z toho usuzuji, že Om*o má přeci jenom lepší páky na Helmuty, než ostatní distributoři.
To ani argumenty servisního střediska a případná možnost vrácení zboží (peněz) nedokážou Helmuty přimět k tomu, aby konečně hejbli svojí zádelí?[/QUOTE]

Tak roman, na toto pozor!
Datart ti to popísal úplne presne a funguje to takto - prijímač zanesieš do datartu, spíšu reklamáciu a pošlú do "odborného" servisu. Ten prijímač odskúša a pošle vyjadrenie. Datart bude len poštová schránka. Predpokladám, že SD-tma nenastane v servise nikdy. Ani keby nastala tak to nikto neprizná. Na EPG po fastscane bude záver taký, pokiaľ to vôbec niekto prizná (vyjadrenie bude znieť podobne ako u SD-tmy "přístroj byl zapnut po dobu 48 hodin a závada se neprojevila") že to je vlastnosť prístroja a je potrebné EPG si nastaviť podľa želania v menu.
Toto môžeš urobiť 99x, reklamáciu ti nikto neuzná. Tak tu predsa už odpovedal service centre "hardware jede, co chceš reklamovat?" a v inom vlákne kam to Kamil prekopíroval je téma o nepodarených firmware, ktoré sú chránené priamo organizáciou, ktorá má chrániť nás - spotrebiteľov.

S datartom som si toto absolvoval u Pana DMR-55EH, tuner na niektorých frekvenciach kmital (obraz mizol v 3-sekundových intervaloch), prístroj nemal funkcie ktoré boli popisované v návode - ten som si špeciálne v predajni požičal a prečítal, pretože mi na nich záležalo.
Odborný servis konštatoval že závada tuneru sa neprejavila a k funkciám napísal nieč v tom zmysle, že v niektorých kraijnách to nemusí fungovať. Ja som to považoval za priznanie že prístroj nefunguje tak ako píše návod, Datart naopak že nemusí. Takže sme sa začali sporiť o to, čo vlastne servis vyjadrením myslel. Dal som reklamáciu na reklamáciu.
Nakoniec to skončilo telefonátom od niekoho kto sa predstavil "ja som z Pana a mám to tu na slovensku všetko pod palcom: Čo chcete, kúpili ste si najlepší prístroj a keď vám to nestačí vráťte ho a kúpte si nejaký drek". Tak som poďakoval a spýtal sa kam to môžem vrátiť a bolo našťastie vybavené.

Takže
1/ žiadne vrátenie peňazí = nemci sa o tvojej reklamácii vôbec nedozvedia
2/ oxxo asi teda má určité možnosti oproti datartu ale kam by vlastne spadla reklamácia ak by ju uznali netuším. Možno že datart nakupuje v oxxo a tak by si urobili problém sami sebe. Možno existuje prémia za nevybavené reklamácie, dnes je všetko možné...
3/ nebuď smutný - vypni ten posr... fastscan, nastav ako je to tu popísané a teš sa zo slušného obrazu.
vyskúšal som iný prístroj za 3x toľko peňazí ako SIR a tam zase bolo HDMI-hlucho a to pri 10% prepnutí, obraz nafigu a hromada iných vecí....
service center (168)|4.5.2013 16:17
[QUOTE=Dagy2;455898]
1/ žiadne vrátenie peňazí = nemci sa o tvojej reklamácii vôbec nedozvedia
2/ oxxo asi teda má určité možnosti oproti datartu ale kam by vlastne spadla reklamácia ak by ju uznali netuším. Možno že datart nakupuje v oxxo a tak by si urobili problém sami sebe. Možno existuje prémia za nevybavené reklamácie, dnes je všetko možné...[/QUOTE]

Ach ach zase fabulace a pohadky ... ad1/ technisat si potrpi na velmi prisnou evidenci uplne vseho, ale kdo vraci penize, no prodejce, tedy v tomto pripade datart, nicmene je veci prodejce jak sveho(!) zakaznika vyresi, servis dava svoje stanovisko v zastoupeni vyrobce, pokud chce resit prodejce sveho zakaznika nadstandardne, nikdo mu v tom nebrani

ad2/ sakra pes, tak pokud by byla ta premie tak uz bych byl milionar, doporucuji zanechat tech nepodlozenych spekulaci

Pozorne si prectete prispevek uzivatele puschpull, techto zakazniku je tak cca 90%.
tahlovej (304)|4.5.2013 19:12
[QUOTE=service center;455920]
Pozorne si prectete prispevek uzivatele puschpull, techto zakazniku je tak cca 90%.[/QUOTE]No a nejsmutnější na tom je,že "takových podejců" je už možná víc než 90% - včetně těch rádoby autorizovaných.
KamilZ (10277)|4.5.2013 19:39
[QUOTE=service center;455920]Ach ach zase fabulace a pohadky ... ad1/ technisat si potrpi na velmi prisnou evidenci uplne vseho, ale kdo vraci penize, no prodejce...[/QUOTE]
[QUOTE=service center;455791] Nastupce SIRa je z podstatne casti po softwarove strance moje dite a myslim ze se nemusim za to stydet, [/QUOTE]
Dovolím si malý flashback z tématu o SIRu, více komentáře asi není třeba (a jen podotýkám, že Skylink ready certifikované přístroje fastscan běžně vypínatelný mají):
[QUOTE=service center;409414]Hmm no tak koukam, je tady rada nesmyslu nebo spatnych vykladu. Ne, software se nebude delat podle toho jak chce jedna nebo dve osoby na internetu. Zrejme bude jen pres OTA, zalezi to na povoleni z nemecke strany. ..... navic je to ciste formalni zalezitost, dulezite je ze vse funguje tak jak ma.[/QUOTE]
[QUOTE=service center;409149]Funkce FastScan se vypnou neda. Je to pozadavek certifikace pristroje Skylinkem. Navic by to ani nedavalo smysl, tento pristroj je urcen zejmena pro prijem Skylinku a ma uzivatelum usnadnit jeho prijem.....Bohuzel je problem s aktualizaci programu Astry 1, ale i to by melo byt vyreseno, osobne jsem se na tom podilel.[/QUOTE]
[QUOTE=service center;410087]Ach ach, na ten FastScan jsem ja osobne velmi pisny, vetsina zakazniku to prave kvuli tomu kupuje!!! Az bude opravena tabulka i pro A1 tak "moje dite" bude hotove, delal jsem na te tabulce dost dlouho, verim ze vysledek me prace vetsina zakazniku oceni.[/QUOTE]
[QUOTE=service center;406022]No skoro si se trefil, ja mam tzv. development device uz od listopadu minuleho roku, od te doby jsme s Drazdanama a Skylinkem to davali dohromady, ale masinka se povedla, FastScan jako vino atd ... nyni nejpovedejsi Skylink Ready pristroj na trhu.[/QUOTE]
[QUOTE=service center;409703]Ver mi, ze neco zakazat nebo zablokovat jim pujde urcite bez problemu, staci jeden e-mail do Drazdan. Pak by ti chodili ty dekovacky. Nevim proc te to zajima kde je chyba, nestaci ze to to jde ?? Je jedna zasada, ze do urcitych veci se nema vrtat. ... pricina muze byt bud v chybne implementaci protokolu CI+ v pristrojich Technisat nebo ve firmwaru samotneho modulu CI+. Ja myslim, ze je to prvni pripad[/QUOTE]
[QUOTE=service center;455791] Rad bych to same i u puvodniho SIRa, ale nemam zadnou paku jak toho dosahnout. Ono je to slozite, jakakoliv zmena (treba jen jednoho pismenka) musi projit schvalovacim rizenim u firmy Irdeto B.V. a pote u Skylinku a to vse stoji vyrobce penize. Jedinou paku muze mit jen Skylink ...[/QUOTE]
tahlovej (304)|4.5.2013 19:59
Hezké - jenomže "service center" jaksi ne a ne pochopit,že kvůli fastscanu nyní většina zákazníků už SIRa NEkupuje a volí raději jinou značku(samozřejmě že dalším atribitem nákupu je i cena).A samozřejmě i díky tomu,že ještě existují jiné,raději nejmenované firmy,které v případě nutnosti mají do měsíce,max. do dvou měsíců zajištěn nový software,v němž softwarové chyby jimi dovážených receiverů vyřeší.
Dagy2 (3153)|4.5.2013 20:37
Presne ako to Kamil zoradil - v pondelok je to najlepší prístroj, v utorok sa fastscan nedá vypnúť lebo to tak chce skylink, v stredu sa s tým nedá hýbať, lebo to nemci tak chceli, vo štvrtok by stačil telefonát do drážďan, v piatok to v mojom DIGIT dieťati mám urobené a keby to tak išlo aj u pôvodného SIRa, v sobotu posielam "utajené" návody zákazníkom ako vypnúť "moje dítě" čo "chodí jak víno" a v nedeľu si všetci okolo vymýšľajú. A tak to ide týždeň čo týždeň dokola, len ten soft nikto neopraví.

Neviem teda Mr.Servicecentre kde je chyba - fastscan zjavne podľa majiteľov nefunguje v spojení s EPG správne. Čo teda bráni tomu aby buď chyba bola opravená alebo sa to dalo vypnúť?
Potvrdzuješ, že v prípade reklamácie napr. u Datartu vy ako servis ktorý zastupuje výrobcu dáte vyjadrenie že FW má bug? Ak bude stovka reklamácií všetky potvrdíte a Datart bude vracať peniaze?
Datart sám s tým problém nemá, pretože to vráti tomu od koho to kúpil - neviem kde to kupuje Datart ale tá firma pravdepodobne by to neprežila.
golfLC (1941)|4.5.2013 22:32
Dagy, žeby to bolo od Omka? :-) To by veľa vysvetlovalo :-)

Krásne zoradenie od Kamila a ešte krajšie rozpísanie od Dagyho :-)
service center (168)|4.5.2013 23:02
Nevim co tim chtel Kamil rici, vytrhavani veci z kontextu by nemelo byt ulohou Moderatora. Spise si myslim, ze by mel hlidat ze se v danem vlakne diskutuje uplne o necem jinem. Je potreba si uvedomit, ze se veci meni a vyviji a to vcetne nazoru nikoliv vsak behem tydne jak pise Dagy2. Takze tento flashback je zavadejici, protoze tam nejsou datumy. TechniStar SIR byl prvni pristroj kde se FastScan implementoval, od te doby se mnohe zmenilo vcetne certifikacnich podminek Skylinku. K dane veci se jiz nebudu vyjadrovat, protoze jsou zde fakta zamerne prekrucovana.
golfLC (1941)|4.5.2013 23:35
Keď sa už k tomu nebudeš vyjadrovať, ok, v pohode.... Len by som ešte rád vedel, či skylink dal do podmienky na FastScan aj zmrvenie základnej a najlepšej vlastnosti Technisatu po jeho vykonaní. Lebo ak nie, tak fw je na pipkynu baču zmrvený technisatom, prípadne ľuďmi, ktorí sa podieľali na testoch.... Pochop načase, že niekto pošpinil túto značku takou banálnou funkciou, ako je FastScan a malo by byť v jeho záujme o nápravu a nie podávanie horúceho zemiaku už 15 mesiacov jeden druhému. Aj keď chápem, že ten zemiak už dávno vychladol...a je tu new SIR
KamilZ (10277)|5.5.2013 06:34
sc: Nic jsem z kontextu nevytrhával, jen jsem citoval, co jsi napsal jako reakci uživatelů SIRu na jeho problematickou funkčnost, protože to už delší dobu sleduji. Navíc je to citováno včetně odkazů, kde si může přečíst každý plné znění.

PS: Jako moderátor předpokládám jistě mohu také diskutovat?
tahlovej (304)|5.5.2013 09:39
[QUOTE=service center;455960]Je potreba si uvedomit, ze se veci meni a vyviji a to vcetne nazoru nikoliv vsak behem tydne jak pise Dagy2. Takze tento flashback je zavadejici, protoze tam nejsou datumy. TechniStar SIR byl prvni pristroj kde se FastScan implementoval, od te doby se mnohe zmenilo vcetne certifikacnich podminek Skylinku. K dane veci se jiz nebudu vyjadrovat, protoze jsou zde fakta zamerne prekrucovana.[/QUOTE]Jak tak koukám,to "fešákovsko-plzákovské" Zatloukat,zatloukat,zatloukat stále používané subjekty,odpovědnými za stav SIRa,sis za vzor vzal i Ty.Kromě dalšího sis neuvědomil ještě to,že je tu nasra... zákazník,který zaplatil za "mercedes s vadnou převodovkou,takže jezdí stále jen na jedničku".A ještě na závěr jednu citaci od Tebe,která naprosto jasně ukazuje,kdo jsou ty objekty,odpovědné za stav SIRa.No a protože jsi jedním z nich(takže OxxO),máš určitě možnost a přímo povinnost vrátit SIRu pověst mercedesu a z nasr... zákazníků udělat spokojené.
14.dubna 2012 ve 20.20 diskusní příspěvek č.29 jsi napsal toto -
"No skoro si se trefil, ja mam tzv. development device uz od listopadu minuleho roku, od te doby jsme s Drazdanama a Skylinkem to davali dohromady, ale masinka se povedla, FastScan jako vino atd ... nyni nejpovedejsi Skylink Ready pristroj na trhu."
Zvolil jsem tuto formu přílohy,aby bylo vidět,že fakta nepřekrucuji.Ještě Tě chci ubezpečit,že držím palce,protože máme stejný cíl(alespoň v to doufám).
Dagy2 (3153)|5.5.2013 11:53
service centre - možno vytrhávané zo súvislosti. Ale stačilo by vždy narovinu povedať v akom stave je soft u SIR-a prípadne ďalších prijímačov Technisat, ako sa skutočne riešia problémy - ak si teda vstúpil na toto fórum. Tým by si tu len získal - ty ako osoba, vy ako firma a v neposlednom rade aj výrobca ktorého tu zastupuješ.

Pokiaľ si na to neprišiel, tak by som chcel zdôrazniť, že:
- Technisat si nekupujú ľudia ktorí za 20 EUR chcú ešte EMU, šering karty pre celý panelák a pod.
- TechniSat kupujú ľudia, ktorí si dobrovoľne priplatia za kvalitný obraz a funkcie ktoré sú u Techisatu naviac oproti iným prístrojom a až do - povedzme - roku 2011 fungovali 100% (EPG, ISIPRO, spoľahlivosť dekodovania, podpora pri nastavení antény a výborné ladenie, výborná záloha a obnovenie zo zálohy - nba tomto máte 100% zásluhu že sa táto vynikajúca informácia dostala medzi užívateľov).
- Záujemcom o TechniSat nemusíš biť do hlavy bláboly o najrýchlejších procesoroch, RAM prístroja a pod. My poznáme funkčnosť prístroja, vážime si jej, len vyžadujeme aby po každom zapnutí sa prístroj správal tak ako má - tzn. nie je potrebné prenastavovať EPG po nočnom extempore fastscanu, nie je potrebné vypínať hlášky modulov aby prístroj naštartoval, korektne pracoval záznam atd, atd - všetko čo do nedávna fungovalo.
- si môžeš všimnúť, že užívatelia ISIO si dokonca priplatia za dva moduly + dve karty aby mohli využiť vlastnosti tohto prístroja - mohli si kúpiť nejaký HDbox a mať kartu v zdieľanej čítačke. Robia to preto, lebo asi značka TechniSat a donedávna snáď aj vaša firma niečo na tomto trhu znamenali - spoľahlivosť, funkčnosť, 3 roky záruka

Podľa tvojich príspevkov si zrejme ty osobne prispel k dvom súčasným najťažším slabinám TechniSatu - toto nie je osočovanie ale citácia tvojich príspevkov a neteším sa z toho:
- EPG u SIR-a o ktorom si tvrdil že ho máš na stole a chodí ako víno. Dnes posielate zákazníkom "utajený" dokument ktorý sa nedá stiahnuť z vašej stránky ale posielate ho len emailom ako túto funkciu obabrať. Ak je to navyše skutočne kopia niečoho čo tu vzniklo na fóre tým horšie.
- funkcia dvoch Technicrypt modulov u ISIO, ktoré si tiež "testoval" na stole a fungovali ako víno. Po týždni funkcie u väčšiny užívateľov bolo jasné že to nefunguje vôbec - čierne nahrávky, reštarty prijímača a pod., navyše vypaľujú dieru do vloženej karty.

Takže čo, buďme teda všetci seriozni, pretože asi nikomu tu nejde o to, zadupať pod zem ani teba, ani tvoju firmu ani výrobcu ale odstrániť problémy o ktorých všetci vieme.
toto forum na tom pracuje už niekoľko mesiacov. Všimni si tu dve vlákna, ktoré množstvo účastníkov tohto fóra doplňuje bez toho že by čokoľvek z toho mali okrem dobrého pocitu, že možno niekomu pomohli. Nájdeš tam firmwary na prijímače, ktoré už inde nie sú, nájdeš tam hromadu dobrých rád, nájdeš tam kompletný návod v češtine ktorého sa od predávajúcich firiem asi ťažko dočkáme (česť výnimke, jeden si spomínal že ste snáď preložili a jeden z SK i-obchodov ho zjednodušený ponúka na svojej stránke).

A teraz serioznosť, ktorú by som ja očakával od teba:
- povedzme si aká je šanca na nový FW pre SIR-a na rovinu. Chápem, že ak by mala prebehnúť certifikácia u SL na ktorú sa odvolávaš, stojí asi hromadu prachov. ak sa výrobca rozhodol že je lepšie mať certifikovaný prijímač s bugom je to jej rozhodnutie. Povedzme si to teda otvorene "nový FW nebude", OK a zároveň tu pridajme link na vypnutie tejto úžasnej funkcie a je to. Inak by podľa mňa aj právne mohol obstáť certifikát ak by bol nový FW "beta verzie" na stiahnutie.
- povedzme si ktorá kombinácia modulov/kariet/FW je plne funkčná u ISIO - a je to. Ak nie je, popíšme bugy ktoré sa vyskytujú a tiež sa to dá akceptovať. Nie každý potrebuje watchme, app, streaming a pod.
- povedzme si, či je riešenie na SD-tmu u SIR-a (možno to robí len určitá značka TV, špecifické nastavenie pre určitú značku TV) a je to

za seba - aj keď ťažko už budem niekedy zákazníkom vašej firmy, ale nikdy nič nie je stratené - nemám problém čokoľvek odskúšať, dať akýkoľvek report s požadovanými údajmi a pod. ak to povedie k cieľu. Prajem všetkým dobrú chuť a ostrý obraz.
roman_hk (151)|6.5.2013 15:30
[QUOTE=service center;455960]TechniStar SIR byl prvni pristroj kde se FastScan implementoval, od te doby se mnohe zmenilo vcetne certifikacnich podminek Skylinku. K dane veci se jiz nebudu vyjadrovat, protoze jsou zde fakta zamerne prekrucovana.[/QUOTE]a) Nevím, co je záměrně překrucováno na faktu, že EPG v souvislosti s FastScanem dělá u SIRa neplechu (což Om*o přiznává i v dokumentu, který posílá na vyžádání emailem).
b) Nevím, co je záměrně překrucováno na faktu, že Helmuti ani po 15 měsících nevydali opravný firmware na SIRa.

Pokud někdo spolupracuje s výrobcem (FastScan = "moje dítě"), tak by logicky měl mít páku na opravu firmwaru, zejména tehdy, když "jeho dítko" nepracuje korektně, nemyslíš?

[QUOTE=service center;455920]Pozorne si prectete prispevek uzivatele puschpull, techto zakazniku je tak cca 90%. [/QUOTE]Nechci nic navíc, pouze chci, aby SIR uměl to, co by podle manuálu měl umět na 100%. Že to někdo nevyužije je jinou věcí, ale to není důvod, aby výrobce "hodil bobek" na tohle zboží, které funguje na 90%. Chci 100% funkční kousek - nic víc.
puschpull (921)|6.5.2013 16:55
Souhlasím, pokud něco přístroj neumí, nebo to umí špatně, měl by výrobce tento problém aktualizací FW řešit!!
Pro mě je opravdu Technistar SIR "krabička" která přes HDMI "dělá" do TV obraz. :-)
S přijímačem nemám problém, ale pokud by zde zmiňované problémy výrobce vyřešil novám FW, velmi bych toto uvítal.
golfLC (1941)|7.8.2013 21:06
No tak trošku oživím túto tému:-I

Dnes sa mi dostal do ruky, ako tu už niekto písal, podarený STB od Technisatu. Technisat to naozaj je (funkčné aj diaľkové z STR-1ky), ale asi robený niekde v Honolulu, lebo toto by Nemec na trh isto nepustil!!! Aspoň na Nemecký istotne NIE!!!!
Hneď po zapnutí prijímača a prvom ladení som si doslova a to píšem DOSLOVA musel dať jeden Brufen a šumivé magnézium. Soudruzi prečo a začo?!?!?!?!
Menu zosekané ale do úplného základu, ale čert to vem, je to len pre určitú skupinu ľudí, ale je tu veľké ALE.

1., fastscan vypínateľný, OK

2., pri naladení zoznamu programov cez fastscan nie je možné editovať poradie programov!!!

3., pri vypnutom fastscane v menu, prescanovaní daných TP nie je možné zoradiť zoznam podľa seba, nakoľko pozícia 1 až 4000 je vyhradená pre Skylink fastscan!!!

4., všetky mnou naladené programy mám až od 4000, no toto niekomu namontovať a povedať mu, že eurosport DE z 19,2 má až na kanály 4058, tak ma zabije

5., nemá HDMI CEC inštrukcie

6., nepozná rozdiel vo formáte 4:3 a 16:9, ksichty sú porozťahované, prepínať v menu pri každej zmene formátu poskytovateľom je v dnešnej dobe ozaj blbosť

7., obrazovo nemá ani na HD8-Sku

8., tlačítka na diaľkovom nelogicky, info v ľavo, exit/back v pravo

9., tie červené čísla svietia ako krava

10., nemá externý zdroj, čo už dnes majú hádam všetky posledné technisaty, badateľné zníženie teploty prijímača, s tým spojená poruchovosť....

11., pri ladní družice ako sme zvyknutí na zoznam všetkých naskenovaných staníc, z ktorého si vyberáme programy, ktoré chceme mať vo vlastnom zozname, na to zabudnite. Celkový zoznam je len pri skenovaní, domrvený s rádiami, bez možnosti vybrať FTA kódované, alebo vsjo, kde si hneď po skene musíte po JEDNOM ručne zafajkať žltým tlačítkom, ktoré programy chcete. Ale z tohto zoznamu neviete, ktorá stanica je rádio, ktorá TV, ktorá free, ktorá kódovaná, takže značíte naslepo, ale čo je najhoršie, do tohto celkového zoznamu sa dostanete len pri opätovnom ladení-skenovaní!!!



Ďalej som sa nedostal,nedalo sa:-G
EPG a la technisat sa mi tiež nezdá v tomto prijímači košer. Servis center niekde v príspevkoch písal, že až keď bude new fw na OTA, pôjde prijímač von... už ho na stránkach majú, ale nezdá sa mi, že tento, čo je v ňom je ten správne prelúskaný a na OTA nie je nič:OO

Tak soudruzi, toto si nechajte!!!! Radšej si priplatím 100€ a mám TechniSat TechniStar S3 ISIO !!!!!B-)
golfLC (1941)|7.8.2013 21:11
Ešte jedna poznámka, aj dokritizovaný Technisat Technistar SIR je porsche, oproti tomuto trabantu:-D
ucetni (312)|8.8.2013 16:19
ale nás krmia odpadom tí hlúpi skopčáci. je to ako v stredoveku. panstvo pečené prasa a žobrota obhrýza kosti pod stolom. chce sa mi blejt:-k . od technisatu ani šrobik.
Ivo Mašek (10205)|8.8.2013 17:27
Jenomže např. TechniSat pro kabelovku (set-top-box) je bezkonkurenční a naprosto vynikající. Je to zajímavé.