Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomozte vybrat HD prijimac trocha inak ;-)

marcelmmx (8)|12.4.2013 09:27
Zdravim vsetkych pouzivatelov fora.
Chcel by som vsetkych touto cestou poprosit o pomoc pri vybere HD satelitneho prijimaca, rad by som to ale cele ponal trocha inak ako obvykle na forach. O co pojde?
V podstate by to malo ist stylom hlasovania, pricom na konci si kupim to, co dostane najvic hlasov + najvyssie hodnotenie. Na hlasovanie bude presne mesiac, cize do 12. 5. 2013. Vase prispevky prosim zadavajte vo formate: odporucany model a percentualna hodnota, ktora vyjadruje vasu spokojnost s danym modelom - 100% = absolutna spokojnost a dokonalost. Rad by som vsetkych poprosil, aby uvadzali len jeden model a ziadne dodatocne informacie a opisy (okrem percentualnej spokojnosti).

Tu je strucne opisane, co hladam:
HD prijimac, na ktorom pojde plateny Skylink a FTA nemecke programy z Astry.
Parabola je fixna bez motora, jeden LNB na 2 duzice 19,2 a 23.
Jeden tuner, moznost nahravania a timeshiftu.
Hlavna priorita je kvalita obrazu, an druhom mieste potom rychlost prepinania a stabilita.
Nahravanie a timeshift musi slapat 100% spolahlivo (bude k tomu pripojeny HDD aj LAN), ale nahravky nepotrebujem nikam exportovat ani inak spracovavat.
Nepotrebujem ziadne dalsie funkcie, na to mam mediaplayer.
Pouzivane to bude s 52" LCD Samsung , rozpocet je max. 300 €, co je cca. 8000 CZK.

Ak ste sa docitali az sem, dakujem. Na konci to cele zratam a pridam sem vysledok a info o mojom vybere.
Vopred dakujem za vase prispevky a cas.
Marcel
Pytkin (7947)|12.4.2013 10:29
jemne by som pridal a siel asi do tohoto http://satelity.ellano.sk/30700/X-Trend-ET-6500.html
Dagy2 (3153)|12.4.2013 12:49
a za mňa zase kľudne uber - pretože zdá sa chceš len dobrý obraz a nahrávanie a žiadne blbosti okolo:
TechniSat TechniStar S1 (preferovaný) alebo S2 (ak je zaťažko kúpiť S1 v rakusku) 135 EUR

je na neho 100% najlepšia podpora, pretože ju máš tu priamo, naučíme ťa všetko :) , manuály, tipy a triky.
Pytkin (7947)|12.4.2013 13:55
ja by som si nekupil primac bez linuxu .. ale to si kazdy musi v hlavne zrovnat sam ..
Hornet F-18 (1328)|12.4.2013 14:10
Ale marcelmmx, nespecifikuje linux-nelinux, chce dobry obraz, stabilitu a nahravnie--timeshift, len potom neviem naco mu bude pripojeny LAN, ked nechce nahravky nikam exportovat, ani inde upravovat.
Ten Xtrend je urcite dobra volba - obraz ok, ale nechce ziadne pridavne funkcie - ma mmc,...
Myslim, ze ked uz chce vyber robit pomocou hlasovania, mal by tie poziadavky definovat presnejsie.

Ja sa priklonim k Dagymu, ten technisat by mu stacil. Percentualne sa neviem vyjadrit, nemal som ho v rukach.

Este k podmienke rychleho prepinania kanalov, neviem ci by to mala byt jedna z hlavnych podmienok....
Pytkin (7947)|12.4.2013 14:41
Hornet : no ved ja tiez nepouzivam ziadne pridavne funkcie v podstate .. Staci mi ze to normalne vyzera , ze si mozem normalne pekne zoradit kanaly .. ze tam su picony .. atd .. to podla mna vyuzije aj moja babicka ..
bavorak (1494)|12.4.2013 15:28
chlapec vymysla pico.iny, ze hlasovanie .... tu budeme skakat, ako kdo piskne? Nech je rad, ze mu poradite. Ja by som uz tiez nelinux nechcel. I ked na vikendovom dome mam Arivu a aj ta zvlada unictacku aj zdie.anie ako klient z Dreamov.
marcelmmx (8)|12.4.2013 15:44
Chlapec nevymysla p...y, chlapec slusne poprosil o pomoc. Ked s tym mas problem, neodpovedaj. Chcel som to takto pre zjednodusenie. Je lahsie a rychlejsie napisat 3 slova ako litanie a vysvetlenia.
buco4959 (23)|12.4.2013 16:18
Humax 5100S naprostá spokojnosť s novým fw.:-)
Dagy2 (3153)|12.4.2013 19:22
po dnešnom prehlásení SkyLinku by som sa ešte raz, dobre a dlho zamyslel.
marcelmmx (8)|12.4.2013 20:08
Myslis to parovanie kariet? V podstate pribudnu dotovane prijimace s viazanostou - to som mal doteraz u Satra. Ak ponuknu rozumne zelezo za dobru cenu, preco nie. Len sa obavam, ci to nebudu same sunky.