Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr HD satelitního přijímače

Swep (142)|1.5.2013 11:37
V satelitní technice mám málo zkušeností proto se obracím s prosbou na vás.
Který vybrat HD satelitní příjímač ? Uvažuju o Ferguson Ariva 202E HD.
Mám satelit a dvě LNB pro příjem z družic Astra 19 2 a 23 5. HD programy by to přijímat mělo že ?
Karta je asi Skylink Irdeto. Je to ta karta po výměně staré karty CS Link.
V současnosti mám Topfield (nevím přesně název) akorát vím že nepříjímá HD kanály a je hodně pomalý. Proto změna hlavně kvůli koupi HD TV.
Díky za vaše tipy :)

Jo a ještě jedna věc které nerozumím.
Jakto že mám dva LNB na parabole a přijímám z Astry 19 2 a 23 5 když všude zjišťuju že na to stačí pouze jeden LNB ???
PHiLiPZ (53)|1.5.2013 13:42
Na Skylink stačí 1 LNB, lebo takmer všetko ide na Astre 23.5. Na 19.2 potrebuješ druhý, alebo monoblok (2 LNB v jednom púzdre) alebo (a to určite nie je pre teba) motor. Výber prijímača závisí od požiadaviek a finančných možností.
vivid.sk (11472)|1.5.2013 13:55
[QUOTE=Swep;455460] když všude zjišťuju že na to stačí pouze jeden LNB ??? [/QUOTE]
tym myslia monoblok (vid odpoved vyssie):
[ATTACH=CONFIG]23142[/ATTACH]

Alternativa je tvoj pripad 2x LNB + DiSeqC.
Monoblock-4-3-Degree-Universal-Single-Ku-Band-LNB-JSB41-.jpg
Swep (142)|1.5.2013 14:42
[QUOTE=vivid.sk;455485]tym myslia monoblok (vid odpoved vyssie):
[ATTACH=CONFIG]23142[/ATTACH]

Alternativa je tvoj pripad 2x LNB + DiSeqC.[/QUOTE]

Aha teď už rozumím monoblok je jenom pohodlnější řešení. :) Já je mám vedle sebe a zapojené na DiSeqC rozbočovač.

---------- Doplněno v 14:42 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:38 ----------

[QUOTE=PHiLiPZ;455482]Na Skylink stačí 1 LNB, lebo takmer všetko ide na Astre 23.5. Na 19.2 potrebuješ druhý, alebo monoblok (2 LNB v jednom púzdre) alebo (a to určite nie je pre teba) motor. Výber prijímača závisí od požiadaviek a finančných možností.[/QUOTE]
Tak požadavky hlavně aby dokázal přijímat HD programy a dalo se trochu manipulovat s nastavením (nahrávat firmware a settingy). Internet v něm nepotřebuji. Taky by se hodila možnost přehrávání video formátů (avi, mpeg, mkv) přes USB. Ta Ariva se dá říct vše splňuje.
vivid.sk (11472)|1.5.2013 14:56
[QUOTE=Swep;455501]Ta Ariva se dá říct vše splňuje. [/QUOTE]
To ano, ale opat plati, co som pisal vo vedlajsom vlakne, precitaj si predtym cele vlakno. A s korektnym prehravanim mkv s 23.976fps sa rozluc. Je to len doplnkova funkcia, nie plnohodnotna nahrada MMC.
Swep (142)|1.5.2013 15:05
[QUOTE=vivid.sk;455505]To ano, ale opat plati, co som pisal vo vedlajsom vlakne, precitaj si predtym cele vlakno. A s korektnym prehravanim mkv s 23.976fps sa rozluc. Je to len doplnkova funkcia, nie plnohodnotna nahrada MMC.[/QUOTE]
Jak nad tím uvažuju mohl bych to USB klidně píchnout i do TV. :) O Arivě 202HD už jsem tady četl. :)
jufi (91)|30.5.2013 10:15
Přidám asi naivní dotaz, ale v tomto se nevytnám. Poohlížím se mimo jiné i po AMIKO Alien triple, kde se píše o možnosti dvou bootu. A protože hodně využívám EPG, nelíbí se mi to (stejně jako u Goldenu Spark), které je vidět v recenzi na digizone. A teď ten dotaz: oba booty mají stejné menu? Díky.
KamilZ (10277)|30.5.2013 12:45
Dual boot znamená jiný systém (Enigma 2), což je něco úplně nezávislého na původním a tedy i jinak vypadá. Z hlediska obsluhy je to "jiný" přijímač.

PS: Zmlsán výběrem image s E2 pro přístroje typu VU+, Dream, Xtrend jsem poměrně znechucen E2 pro tuto levnou katerorii přijímačů (ať už nabídka, tak podpora apod.). Několik jsem jich vyzkoušel a vrátil to zpět na Spark. POkud chceš E2 tak si připlať na něco s výkonnějším CPU a také s větším výběrem.
jufi (91)|3.6.2013 19:43
Díky za osvětu....není někde nějaké porovnání...ukázky....v recenzích jsou náhle tuším jen jednoho....Ď
KamilZ (10277)|3.6.2013 20:15
Každá E2 vypadá úplně jinak a to nepočítám skiny. Navíc je pro EPG spousta pluginů a každý je také specifický. Stačí, když budeš googlovat např. "amiko enigma" a různé ukázky najdeš.
http://www.youtube.com/watch?v=EVOo8otgc4Q
http://www.youtube.com/watch?v=T9b8_CdRmeE

Jedem z nejlepších pluginů na EPG do E2 je Cool TV Guide, ukázka je zde: http://www.cooltvguide.com/ Teď ale nevím, jestli je zkompilovaný i pro tyhle levné přijímače.
jufi (91)|4.6.2013 11:37
Díky, to je super....moc se mi to líbí...je tam i ukázka toho Cool TV Guide v Amiku.....teď jen abych to zvládl rozchodit....
bastlir (3245)|25.7.2013 01:19
Má už někdo "VU+ Duo 2"? Potřebuji praktické zkušenosti majitelů v oblasti implementace a funkčnosti E2, kvalita obrazu FullHD a jestli se to na něčem neseká. Váhám totiž, jestli si to nemám koupit místo Xtrend ET9500. Dík.