Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém DVB-T v MMC

hama (8)|12.5.2013 09:32
Nestretol sa niekto s problémom príjmania DVB-T v MMC niektorých staníc ,príjmanie signálu je v domových rozvodoch takže cez poskytovateľa ,nie priamo z vysielača.
Na Tv všetky programy ok,v MMC na 482Mhz nejde, ostatne programy ok MMC Emtec D850H.
U známeho MMC Eaget M9 ten isty poskytovateľ a ten istý problém.
Poskytovateľ sa nevyjadruje.
Nie je možné aby to neakým spôsobom kódoval ale len pre MMC?
Rozbočovače a koncovky to je všetko ok.
Dagy2 (3153)|12.5.2013 09:39
tipol by som to na šuntový tuner v MMC.
Čo to znamená, že "v domových rozvodoch" a "poskytovateľ". Je to spoločná anténa a 482MHz je z vysielača len zachytené anténou a poslané do rozvodu?
Alebo je to skutočne nejaký rozvod poskytovateľa, kde 482MHz je vytvorený z nejakého iného kmitočtu?
hama (8)|12.5.2013 12:18
Lenže doteraz to fungovalo v pohode t.j. cca 1,5 roka, tých 482Mhz je jasné že od poskytovateľa z iného kmitočtu a je to zo spoločného rozvodu.AK by bol tuner šuntový tak bi to nechytalo stanice zo slabším signálom .
Dagy2 (3153)|12.5.2013 13:22
Dal si tak málo informácií, že je ťažko sa vôbec niečoho chytiť:
- teraz uvádzaš, že to 1.5 roka fungovalo
- ja neviem či príjem z 482MHz je priamo z vysielača alebo prekonvertovaný v sieti nejakého poskytovateľa. Keby si normálne napísal -> kanál XY čo je ABC MHz a je to MUX KL je prevedený do pásma 482 MHz tak by bolo všetko jasné.

Prečo:
A/ v káblových rozvodoch "poskytovateľov" za normálnych okoloností beží DVB-C nie DVB-T -> preto dotaz či to len združuje do kábla alebo skutočne aj konvertuje
B/ ako vieš aký je signál na 482MHz, keď teraz ti ho nevie MMC nájsť? Tzn. či je slabší alebo silnejší než ostatné MUXy?
Prečo to šlo a teraz nejde:
- môže znamenať, že pri údržbe systému niekto prenastavil zosilnenie jednotlivých signálov. tie musia do zlučovača vstupovať na rovnakej úrovni, inak jeden signál môže rušiť ostatné
- môže znamenať,, že začal vysielať nejaký iný DVB-T mux v tomto pásme v okolí a ruší tvoj signál v káblovke. záleží či to je v zemi, optika, káble rozvešané po stĺpoch a pod.
C/ "šuntový" tuner nemusí znamenať citlivosť na silný a slabý signál.
Mal som podobný problém ešte v analogu s káblovkou. 3 TV prijímače fungovali bezchybne, DVĎ/HDD rekorder Panasonic nefungoval (vypadával obraz a zvuk v 3-sekundových intervaloch) na asi 5 staniciach z 28. Pátral som po forach a zistil, že vplyvom nekvalitných prvkov v kablových rozvodoch pri prekonvertovaní frekvencií sa stáva, že niektoré frekvencie kmitajú. T.j. napr. tá tvoja 482 MHz kmitá niekde inde, v mojom prípade to bolo +/- 5MHz a ten prijímač to nebol schopný spracovať. U digitálneho signálu si myslím že je to ešte podstatne komplikovanejšie. Prečo to išlo predtým? Lebo napr. starnutím prvkov v káblovke sa tento parameter zhoršil

Prevádzkovateľ ti odpovie krátko a stručne: všetko je podľa normy a v limitich. Potvrdením jeho odpovede je to, že tvoje TV hrajú.
vivid.sk (11472)|12.5.2013 16:20
Len pre zaujimavost
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/20036-samsung-le40b650-nastaveni-zkusenosti#post456275

uplnou nahodou, rovnako 482Mhz .... nahodicka?
vivid.sk (11472)|12.5.2013 16:58
Tak to bude zrejme nejakym rusenim, ktore neviem lokalizovat (vypol som router, PC, AVR), mozno aj samotna TV.

Zistil som, ze:
- kanaly nizsich frekvencii: Spektrum 330000Khz - Sila signalu 100%, uroven chyby bytov: 0
- kanaly strednych frekvencii: STV1 HD 386000Khz - Sila signalu 100%, uroven chyby bytov: 0
- kanaly vyssich frekvencii: VH1 442000khz - Sila signalu 83%, uroven chyby bytov: 0
- kanaly vyssich frekvencii: Spektrum HD 474000khz - Sila signalu 80%, uroven chyby bytov: 7
- a najblizsi vyssi kanal 482Mhz bude tak silno zaruseny, ze ho nenaladim ...
hama (8)|15.5.2013 18:34
Takže som zistil ,že pomohlo prepnúť krajinu pre naladenie programov Nórsko,potom tie programi naladil ,skúsil som znova naladit pod krajinou Nórsko a už nič,takže mi to nie je jasné.