Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký DVD přehrávač k tv Philips 42PFL6007K?

Opcija_Internet (18)|16.5.2013 09:20
poprosím o radu zkušené. Pořídil jsem si tuhle televizi a sháním k ní něco, co mi přehraje 3D filmy z DVD nebo USB styku. Preferoval bych stejnou značku (Philips), ale není podmínkou. Netoužím po domácím kinu, spoustu možností nejspíše nikdy nevyužiju, maximálně by to mohlo mít wifi, ale také není podmínkou.
KamilZ (10277)|16.5.2013 10:19
Obávám se, že jsi se s DVD přehrávačem trochu (více) minul v čase. Navíc, kdo by dnes vypaloval na DVD 3D v SBS :eek:
Opcija_Internet (18)|16.5.2013 10:36
Právě proto se ptám KamileZ, byl jsem 4 roky mimo civilizaci. Teď jsem koupil tuhle tv, mám starej DVD přehrávač. Nechci přímo domácí kino, ale kouknout se občas na nějakej stáhnutej film ve 3D. Toť vše...
KamilZ (10277)|16.5.2013 11:37
Jestli se chceš podívat na stáhnutý film, tak DVD vůbec nepotřebuješ, stačí Ti obyčejné MMC. První musíš napsat, co přesně potřebuješ, píšeš takové nesourodé, protichůdné věci :-). Jestli chceš jen přehrávat z HDD nebo USB stáhnuté věci, kup si MMC (viz např. https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/35098-xtreamer-tv-jen-na-filmy-z-hdd). Jestli potřebuješ nahradit i DVD nebo BD (současné třeba nevyhovuje), tak si přečti tohle: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/34767-vyber-mm-centra#post457055
Předpokládám, že vůbec neřešíš zvuk, stačí Ti TV.
Opcija_Internet (18)|16.5.2013 11:48
Tak tahle tvoje odpověď už mi dost pomohla. Ale tohle: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] mi ani ten starý DVD přehrávač nenahradí. Máš pravdu ohledně kina, zvuk neřeším vůbec.
vivid.sk (11472)|16.5.2013 12:29
[QUOTE=Opcija_Internet;457148]starý DVD přehrávač nenahradí.[/QUOTE]
Zavisi kolko tych DVD mas. Pokial je to par desiatok, lahko to po pretriedeni supnes na HDD (k vacine filmov sa totiz clovek nevrati, tych naozaj kvalitnych je zlomok).
Pokial by si mal obrovsky DVD archiv, tak potom treba uvazovat nad nejakym BD playerom s HDMI vystupom.
KamilZ (10277)|16.5.2013 12:35
Takže potřebuješ přehrávat i disky DVD/BD? Starý přehrávač chceš tedy nahradit? Pokud ano, tak máš tři možnosti:
- koupíš jedno dražší zařízení a bez větší možnosti výběru (moc použitelných jich není), např. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
- koupíš jen BD přehrávač s tím, že můžeš mít problémy při přehrávání věcí z USB/HDD
- rozdělíš to na dvě zařízení (BD player + MMC)

Poslední řešení je nejlepší.
Opcija_Internet (18)|16.5.2013 15:05
S posledním řešením souhlasím také. Chtěl jsem něco doporučit, pokud možno Philips, aby to bylo určitě kompatibilní, jestli mohu poprosit, co bys vybral ty?

---------- Doplněno v 15:05 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:05 ----------

Opravdu jen pár desítek
vivid.sk (11472)|16.5.2013 16:40
[QUOTE=Opcija_Internet;457171]Opravdu jen pár desítek [/QUOTE]
v tom pripade sa na BD vykasli par desiatok DVD, to lahko supnes na HDD (ak sa k nim vratis, pretoze vacsina z nich uz urcite vysla na BD), za usetrene peniaze radsej dokup vacsi HDD a vyber si poriadne MMC.

P.S. Nie Filips.
Opcija_Internet (18)|16.5.2013 16:46
a doporučit ten ne Philips.....
KamilZ (10277)|16.5.2013 17:30
[QUOTE=Opcija_Internet;457171] Chtěl jsem něco doporučit, pokud možno Philips[/QUOTE]
Jen to ne ... Philips má problémy být kompatibilní sám se sebou (trochu přeháním, ale jeho software nebývá zrovna nějak excelentní a vychytaný), zkrátka nic moc. S kompatibilitou si nemusíš lámat hlavu, musel by jsi mít opravdu velkou, velkou smůlu (i když v případě Philips TV asi tak velkou ne). Předpokládám, že tedy teď řešíš tedy jen MMC a DVD si pořešíš buď novým BD přehrávačem (pokud chceš přehrávat originál 3D BD disky, tak ho stejně musíš koupit), nebo si DVD převedeš na HDD. Nicméně máme stále málo informací, leze to z Tebe jako z chupaté deky :-) :
- jaký chceš HDD? Interní nebo připojovat externí (můžeš ho přepojit k PC)?
- chceš ho připojit do sítě?
- chceš do něj mít přístup po síti (ale pomalejší), nebo HDD jednou za čas připojíš k PC a nakopíruješ filmy?
- chceš tam mít nějaké další funkce (moc nedoporučuji se na to vázat)?
- chceš aby to přehrálo 3D BD ISO (originál 3D BluRay převedené do souboru na HDD, ale jsou velké, jestli je budeš chtít tahat ...), nebo jen 3D SBS? (pokud neznáš rozdíl, tak studuj: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-nez-se-zeptate-hdmi-3d-zvuk-lan-dlna-hbbtv-dalkove-ovladace#post434487 a https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-nez-se-zeptate-hdmi-3d-zvuk-lan-dlna-hbbtv-dalkove-ovladace#post434528 )

Pokud by jsi chtěl přesto Philips, tak stejně moc možností nemáš a vybrat si podle peněženky a funkcí už můžeš případně sám: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Opcija_Internet (18)|16.5.2013 17:47
Mno, začnu od konce. Brýle jsem dostal 4x k televizi zdarma, takže předpokládám jde o levnější a pasivní. DVD přehrávač mám starý, nemá ani výstup HDMI, ale Scart a barevné konektory.
Funkcí fakt moc nepotřebuju, ani nevím, jaké bych měl hledat..
Co se týká připojení do sítě (wi fi), nevím, co to bude mít za výhody, ale mám tu možnost celkem v dobré kvalitě připojení, takže třeba ano.
Mohu připojit do sítě cokoliv i přes notebook.
Chci se občas podívat na nějaký film ve 3D, když už mi poradili, že si mám koupit 3D televizi. Originál filmy si kupovat neplánuji. Stačí takto? :-)

Takže tohle bys doporučil: http://www.robot.hr/dvd-blu-ray-playeri/media-player-hd-hmp5000-philips.html
KamilZ (10277)|16.5.2013 17:59
Pokud nemá DVD přehrávač HDMI nebo komponentní výstup (YPbPr), tak je opravdu na výměnu za nový BD přehrávač. Píšeš, že má "barevné konektory, což by mohl komponent být, prověř to: http://www.tvone.com/images/products/1t-dvi-ypbpr-rear.jpg . Ale vliv na MMC to mít nebude, buď ho koupíš, nebo ne.

K MMC:
- připojení do sítě je myšleno tak, jestli budeš chtít v MMC přehrávat něco ze sítě (např. ze sdílení z notebooku), nebo jestli to budeš jen občas kopírovat na HDD
- ještě jsi nenapsal odpověď na poslední odrážku, není 3D jako 3D. To že máš pasivní 3D je celkem jedno, není horší (já ho mám raději než aktivní) a naopak je lepší se orientovat na FULL 3D (ISO), protože u pasivního 3D jsi u SBS na 1/4 obrazové informace (u BD ISO "jen" na 1/2).
Opcija_Internet (18)|16.5.2013 20:12
Jo, tak přesně tyhle barevný konektory to má (+ nějaké navíc, např. Digital OUT apod).
k MMC je mi to celkem jedno, nevím, jak to funguje, takže předpokládám, že to bude umět přehrávat i nahrávat z a do notebooku, jestli jsem to dobře pochopil. Já ani nevím, jestli mám 3D pasivní nebo aktivní, to budeš asi spíš vědět ty podle typu televize, takže opět nevím... :-(
KamilZ (10277)|16.5.2013 20:32
Co chceš z MMC nahrávat do notebooku?
Opcija_Internet (18)|16.5.2013 20:47
tak do asi nic...teda, jsem laik na televize
KamilZ (10277)|17.5.2013 08:14
Já to asi raději vzdávám, abych neudělal nějaký průšvih.
Opcija_Internet (18)|17.5.2013 10:24
Nevzdávej! Už jsem zjistil, že potřebuju ten kabel, kterej má na obou koncích ty barevný konektory (YPbPr - vidíš, jak se učím) :-) Pak si koupím tu potvoru v tom Robotu: http://www.robot.hr/dvd-blu-ray-playeri/media-player-hd-hmp5000-philips.html a mělo by zatím něco chodit. Ale zase ta potvora nepíše, že umí přehrávat 3D nebo ano?

Neboj Kamile, nekoušu :-)
KamilZ (10277)|17.5.2013 13:23
K Philips - kdo chce kam, pomozme mu tam .... Dva lidi Ti tady říkají, že Philips ne a Ty jsi ho stejně koupíš, OK, Tvá věc. Co se týká 3D, tak kdyby jsi si přečetl informace o 3D na odkazech, co jsem Ti zde dával, tak bys našel jednoduše odpověď (Half SBS ano).
Opcija_Internet (18)|17.5.2013 13:34
Ale nemusím ho koupit, čekal jsem na názor. Ok, někdo říkal, že Philips ne (na odkazu z Heureky, co poslal hodnocen jako výborný), podívám se po jiném MMC.
Opcija_Internet (18)|17.5.2013 16:47
Koupil jsem zatím ten kabel. Má barvy červenou, zelenou a modrou. Tyhle barvy (+ žlutou) má sice DVD přehrávač, ale televize jen modrou, zelenou, žlutou a černou. Zkouším dírku po dírce, ale zatím nehraje...
KamilZ (10277)|17.5.2013 17:31
Je jedno jaké má kabel barvy, důležité je, aby přehrávač a TV měl/a výstup/vstup YPbPr. A zapojovat je po "dírce" je také blbost, musí se zapojit všechny + zvuk.
Opcija_Internet (18)|17.5.2013 17:58
Přehrávač i tv mají YPbPr. Oba mají zelenou a modrou barvu, pak se liší. Zapojovat postupně po dírce jsem myslel konektor po konektoru. Zapojil jsem všechny tři, ale nic nenaskočil, televize píše, že nemá videosignál.
KamilZ (10277)|17.5.2013 18:05
Raději to vyfoť a napiš přesný typ přehrávače, kdo ví, co tam máš ... A přepni si TV na patřičný vstup.
Opcija_Internet (18)|17.5.2013 18:18
vyfoceno! kam to mám poslat?
KamilZ (10277)|17.5.2013 18:26
Nikde, dát zde nebo někde uploadnout a dát zde odkaz.
Opcija_Internet (18)|17.5.2013 18:32
Facebook - nejlepší upload :-)
KamilZ (10277)|17.5.2013 18:39
A co tam má jako být vidět? Je to celé rozmazané. Nemá to cenu, končím, sorry. Třeba někdo jiný.
Opcija_Internet (18)|17.5.2013 19:25
Ok, díky za čas....Je mi líto, dělal jsem, co se dalo. Při troše vůle to je vidět...Kdyby se daly fotky vkládat zde, bylo by to asi lehčí
vivid.sk (11472)|17.5.2013 22:44
Ale to sa daju, len by si sa musel aspon trosku posnazit.

P.S. s tymi fotkami si naozaj robis srandu?
KamilZ (10277)|18.5.2013 07:23
A co kdyby jsi se podíval do návodu k TV, kde je trubkoidní obrázek jako pra*se, jak se má YPbPr připojit :-(. Dávat ho sem nebudu.