Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problém se zapojenim subwooferu s Pioneer VSX-527

tomorod (7)|31.5.2013 17:51
Dobrý den hlavičky pomazané:)...ja jako lajk jsem si porídil par pekných vecicek pro domací kino a poslech hudby. No a kupodivu se v tom kapanek topím co se nastavení týče:)
Vše facha jak má (asi:) Ovšem až dnes jsem se dokopal si pořídit nejaký ten subwoofer, abych sed lepe seznámil se sousedy:)...a hle...rozbalim ho, zapojím a z nevyjde z nej ani málinkaté BUM:))
Jedná se o reciever Pioneer VSX-527, regalovky Wharfedale Diamond 10.1, sub. Pure Acoustic RB 1150

kde je chyba ptám se.....dekuji prevelice za jakekoli rady a navody!!!

Tomas
vivid.sk (11472)|31.5.2013 18:34
[QUOTE=tomorod;458700]kde je chyba ptám se[/QUOTE]
Vzhladom k tomu, ze si nenapisal nic podrobnejsie, moze byt kdekolvek ... od nastavenia AVR az po odfajceny SW.
tomorod (7)|31.5.2013 19:30
[QUOTE=vivid.sk;458705]Vzhladom k tomu, ze si nenapisal nic podrobnejsie, moze byt kdekolvek ... od nastavenia AVR az po odfajceny SW.[/QUOTE]

subwoofer je novej a pri zapojeni cinchema primo z televize hraje normálne. Jde mi spíš o nastavení recieveru, jak a co kde mam nastavit...:-/
vivid.sk (11472)|31.5.2013 19:52
[QUOTE=tomorod;458710]Jde mi spíš o nastavení recieveru, jak a co kde mam nastavit...:-[/QUOTE]
Precitaj si navod (bez srandy).
V prvom rade treba zapnut (povolit) SW v nastaveniach, ak SW funguje, to bude zrejme problem.
Dalej zvolit adekvany rezim. V pripade Direct (Pure Audio) rezimu a vstupe s dvoma kanalmi, nebyva SW aktivny (aspon takto to mam v onkyu, ale aj pri inych znackach to byva obdobne. Ale ako som uz pisal, v navode sa docitas to, ako je to presne pre tvoj dany model).
ajobs (2)|22.6.2013 22:56
Ahojte, som novy na tomto fore, a potrebujem poradit s AV receiverom Pioneer VSX-527. Mam ho prepojeny s TV aj s Blu-ray prehravacom cez HDMIO vstupy, a vsetko normalne fungovalo. Dnes mi zrazu vypovedal poslusnost HDMI vstup a nic mi nefunguje - ani TV ani BD prehravac. Vyskusal som vymenit HDMI kable za ine, ale nepomohlo, tak by som rad vedel ci nerobim nejaku chybu pri nastavovani receiveru - ale ako pisem, vsetko dodnes fungovalo normalne. Uplne neocakavane a nahle, dnes tento port vypovedal sluzbu a nejde. Ak treba podorbnosti, tak napisem, ale hral som sa s tym úar hpdin, a stale to nejde. Receiver mam v zaruke ma 3 mesiace.....Diky vopred za pomoc.
KamilZ (10277)|23.6.2013 06:28
[QUOTE=ajobs;460767]Dnes mi zrazu vypovedal poslusnost HDMI vstup[/QUOTE]
HDMI vstup? TV i Pioneer má HDMI vstupů víc, zkoušel jsi je?
ajobs (2)|23.6.2013 12:00
[QUOTE=KamilZ;460772]HDMI vstup? TV i Pioneer má HDMI vstupů víc, zkoušel jsi je?[/QUOTE]

Tak moj TV ma iba jeden HDMI vstup takze nemohol som vyskusat viac iba ten jeden-ale skusal som vymenit
Kable HDMI, ale nepomohlo to. A na Pioneere je vstup preropojenie TV iba jeden, potom su tam HDMI vystupy
Pre set top box ( mam TV signal po kabli ) aj pre BD - ale nic z toho mi nejde. Ked pripjim TV priamo na set top box
(Vynecham receiver) tak TV signal aj zvuk idu.... Cize chyba moze byt v receiveri Pioneer alebo mozno som nieco
Nespravne nastavil- o to ide....
KamilZ (10277)|23.6.2013 12:49
http://www.pioneer.eu/eur/products/42/98/405/VSX-527-K/specs.html
Input Connections: 6 x HDMI
Output Connections: 1 x HDMI

Takže má 6 HDMI vstupů a 1 HDMI výstup, ale ty vedra Tě omlouvají :-)

Ale už je aspoň trochu jasné, o co jde. Zkoušel jsi v TV jiný HDMI vstup (bez ohledu na ARC)? Dále předpokládám, že Pioneer má nějakou možnost reset, zkoušel jsi to? Zobrazoje se přes HDMI OSD menu v TV? Dále si zkontroluj nastavení rozlišení pro HDMI atd.
vivid.sk (11472)|23.6.2013 13:01
[QUOTE=ajobs;460767]....a vsetko normalne fungovalo. Dnes mi zrazu vypovedal poslusnost HDMI vstup a nic mi nefunguje[/QUOTE]
Pokial vsetko fungovalo a prestalo fungovat bez toho, aby si nieco menil nastaveniach, je mozne, ze sa stala najhorsia z variant (teplota okolia robi svoje), odisla ti HDMI doska.
Cize servis.
neboztik (341)|23.6.2013 20:44
Abys vyloučil závadu na HDMI vstupech recievera,tak zkus zapnout jenom tuner,jestli funguje.
Ondra8204 (1)|16.12.2013 14:46
Ahoj, rád bych navázal na první příspěvek - mám ten samý problém s tím samým subwooferem. AV mám Onkyo TX NR414, s pre-out. Vyzkoušel jsem snad všechny možné režimy a ze subwooferu ani hláska. Pokud ho ovšem zapojím do zony 2 (nejspíš obdoba výše vzpomínaného zapojení do TV) tak hraje. Zajímavé je, že jsem měl na zkoušku sub Jamo a ten mi hrál bez problémů. Oba jsou to aktivní subwoofery. Mohl by mi někdo poradit, či alespoň navést na správnou cestu?

Díky moc

Ondra