Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

zrovnanie zvuku vo fimoch

DRackG (37)|13.6.2013 08:44
Ahojte.

prosim Vas nemate ponatia akym SW alebo HW by som vedel v MMC zrovnat hladiny zvukov lebo ma neskutocne serie ci uz v reklamach alebo vo filmoch to skace podla akcie..

moja predstava je zatial na urvoni softu ktory by nacital zvukovu stopu a ten usek ktory je vyssie ako ostatne jednoducho znizi hlasitost. ale aka je realita.... len tapam..

dakujem

Rasto.
vivid.sk (11472)|13.6.2013 11:23
[QUOTE=DRackG;459902]ten usek ktory je vyssie ako ostatne jednoducho znizi hlasitost.[/QUOTE]
Toto robi automaticky AVR, kde si nastavis "Night Mode" a zvukova hladina je normalizovana na danu uroven (pripadne alternativne funkcie ako Dolby Volume a podobne).
Softwarovo by to bolo dost neefektivne, kedze by si musel stream dekodovat (DTS alebo DD) a naslene opat enkodovat upravene a nanovo zmuxovat.
Strata casu.


[QUOTE=DRackG;459902]...to skace podla akcie..[/QUOTE]
V realnom zivote tiez nemas vsetky zvuky/efekty rovnako hlasne, preco ocakavas, ze autori mixu vo filmoch budu pouzivat rovnaku zvukovu hladinu pre vsetko?
Pytkin (7947)|13.6.2013 11:44
tento problem je efektivne neriesitelny ..
DRackG (37)|13.6.2013 11:45
dakujem. skusim. a ja neocakvam.. ale podla mna to nemusi byt az take vyhulene pri akciach oproti beznej scene. akcia peckuje a ked to dam tichsie tak nepocujem co rozpravaju.
Skusim to pozret este aj co sa tyka do kvality zvuku, stiahnut lepsiu kvalitu zvuku.

este raz dik.. night mode tam mam tak skusim ;)
Pytkin (7947)|13.6.2013 11:46
tak ak ti vadi rozdiel AKCIA verzus bezny dialog , tak moze pomoct kompresor .. ale vzdy to je na ukor kvality zvuku ..
miro333 (716)|13.6.2013 11:52
žeby sa nám loudness war prelievalo z audia aj do movie sféry? zvuk bez dynamiky, bez šťavy? jedine u reklám to chápem, tam by mohla zázračná skrinka zvuk hoc aj stíšiť úplne resp. nahradiť ho hudobným podmazom, ako to má napr Disney Channel....
DRackG (37)|13.6.2013 11:53
kompresor? :) nepoznam.. ale presne to mi vadi.. pocuvam dialog.. potom ide akcia.. baaaam.. hlasitost o 30% vyssia a reve to ako zadarmo :)
Pytkin (7947)|13.6.2013 11:54
ale tak to ma byt .. v realnom zivote je to tiez tak .. no mozes si kupit daky kompresor a komprimovat hlasne signaly .. ale neviem ci budes s vysledkom spokojny ..
DRackG (37)|13.6.2013 11:57
no v suvisloti s detmi vo vedlajsej izbe to budem musiet riesit niekedy v buducnosti. ;) a ja netvrdim ze to trochu strati na stave... ale tolko to zas nemusim stisit aby tam nebol ziadny rozdiel.. ale podstatne mensi..

EDIT: no a hlavne reklamy.. tak to ma ide ..... piiipp...

[QUOTE=miro333;459927]žeby sa nám loudness war prelievalo z audia aj do movie sféry? zvuk bez dynamiky, bez šťavy? jedine u reklám to chápem, tam by mohla zázračná skrinka zvuk hoc aj stíšiť úplne resp. nahradiť ho hudobným podmazom, ako to má napr Disney Channel....[/QUOTE]
miro333 (716)|13.6.2013 12:05
máš v podstate tri možnosti, buď ten nočný mód na receivri, ako spomínal vivid, alebo odstaviť receiver a zvuk púšťať z televízore, tie jeho rrepráčky myslím zvuk "znormalizujú" dostatočne, alebo v noci fungovať na slúchaddlá, pokiaľ ich už máš, tak asi naj možnosť...
DRackG (37)|13.6.2013 12:39
jj.. skusim ten night mode... repraky z TV ma nenapadli.. to je pravda.. ti to mozu zrovnat dobre.. a sluchadla mam.. ale tie asi nemozeme pocuvat dvaja tak aby sme sa aj bavili s polovickou :)

kazdopadne dakujem Vam za rady a pomoc.
tdlmarek (1566)|13.6.2013 12:48
[QUOTE=DRackG;459924]dakujem. skusim. a ja neocakvam.. ale podla mna to nemusi byt az take vyhulene pri akciach oproti beznej scene. akcia peckuje a ked to dam tichsie tak nepocujem co rozpravaju.[/QUOTE]
Není to také o vyvážení jednotlivých kanálů? Já jsem si v AVR trochu přidal na středovém reproduktoru (ze kterého jdou primárně dialogy), abych pak mohl celkovou hlasitost systému snížit a koukat se i v večer bez obtěžování okolí.
vivid.sk (11472)|13.6.2013 13:07
Ano, ucinna metoda je aj ta, ktoru spomenul tdlmarek, Staci pridat centru par db, vzhladom k tomu, ze z nich idu primarne hlasy, urcite to pomoze.


[QUOTE=DRackG;459924] ked to dam tichsie tak nepocujem co rozpravaju.[/QUOTE]
Zavisi na kvalite repro, nepises aku mas zostavu, pri shitovych reproduktoroch naozaj nemusis pocut, ak ich das tichsie (pripadne sa zvuk zlieva, alebo nieje dostatocne detailny). Obzvlast pri originalnom audiu (rozumej nepredabovane filmy) nie su hlasy "vystrcene" von z deja, takze mozu posobit jemne "pod dekou". Ale kvalitne audio si s tym poradi a nie je nutne zvysovat hlas, aby si rozumel.


[QUOTE=miro333;459932]a zvuk púšťať z televízore[/QUOTE]
...predpokladam, ze je to pokus o vtip :) (naviac to nepomoze. Hluk totiz robia tieto chrchlaky podstatne neprijemnejsi ako plnohodnotne repro)
DRackG (37)|13.6.2013 13:39
mam tam tieto 2.1 od creative
https://www.google.de/search?q=Inspire+P380
vivid.sk (11472)|13.6.2013 14:25
V tom pripade je celkom jasne, preco to robi ramus :).
A rada s hlasitostou centra ti zrejme nepomoze.
DRackG (37)|13.6.2013 15:42
ok..takze to chce kvalitnejsie repro :) pochopil som.. dikes.. idem hladat.. resp setrit. .lebo ked uz tak poriadne :)
vivid.sk (11472)|13.6.2013 15:54
Pochopil si spravne. Tieto male pidi-repraciky dokazu spravit podstatne vacsi ramus, ako by si cakal (nezamienat si slova ramus a kvalita), obzvlast tie duniace sub-y. Neznamena to vsak, ze kvalitne AV nevie zobudit susedov, ale aj pri nizsej hlasitosti je zazitok na vysokej urovni a nepobudis decka spiace vedla v izbe. Tazko je to slovami popisat, ak sa nechcem stratit v kvetnatych vyrazoch, ktore nic nevravia. Najlepsie je to pocut na vlastne usi a zazit.
DRackG (37)|13.6.2013 16:02
hej viem o com hovoris.. na taketo setrim.. lebo ked uz.. tak poriadne
http://www.nay.sk/yamaha-ns-555-piano-black/d-279014/?utm_source=heureka&utm_medium=feed&utm_campaign=h_porovnanie

a tie som pocul hrat.. cink .. bum.. proste krasny zvuk :)
vivid.sk (11472)|13.6.2013 18:20
[QUOTE=DRackG;459958] pocul hrat.. cink .. bum..[/QUOTE]
uff, no ved prave. Zvuk nieje len cink bum a 16cm ti poriadny bas nespravi (Aj ked 777 ma 20cm basaky). Ale nechcem zbytocne rypat, ono je to ako v kazdom segmente len o peniazoch. Za malo penazi, malo muziky. Ale vzdy lepsie ako tie JAMA, ktore sa tu predavaju za par susnov v setoch 5.0.
miro333 (716)|16.6.2013 12:32
[QUOTE=vivid.sk;459940]...predpokladam, ze je to pokus o vtip :) (naviac to nepomoze. Hluk totiz robia tieto chrchlaky podstatne neprijemnejsi ako plnohodnotne repro)[/QUOTE]

he? aký pokus o vtip, veď ani nevieš, čo má za telku...v televízore je zosilovač adekvátny použitým repro, t.j. menej výkonný a dynamický, čo na zrovnanie zvuku bohate postačuje. pri nižších hlasitostiach v noci nie je žiaden problém...
vivid.sk (11472)|16.6.2013 22:08
[QUOTE=miro333;460201]t.j. menej výkonný a dynamický, čo na zrovnanie zvuku bohate postačuje[/QUOTE]
co je blbost, pretoze tam ide o jednopasmovy repracik, ktory nie je schopny preniest cele pasmo a tym, ze nehra basy ani vysky, ale len akusi cast stredov (a ta je skreslena), sa moze zdat, ze efekty (ktore maju casto silny basovy zaklad) su tichsie. Zdanie klame. Len mas odfiltrovanu velku cast spektra.

Pokus o vtip je to, ze si niekto, kto ma aspon aku taku adekvatnu zostavu bude zapinat zvuk z TV? Robis si fakt srandu. To je akoby si cloveku s BMW povedal, aby pouzival 18 rocnu Š. Feliciu alebo Favorit, ak chce chodit pomaly. Absolutne adekvatny priklad!
miro333 (716)|17.6.2013 12:00
na nočné počúvanie to postačuje a na BMW si môže jazdiť cez deň... to len postihnutí extrémisti si myslia, že keď to nehrá od 20 do 20, tak to nehrá vôbec... opakujem, na noc a na nižšie hlasitosti repro z tv úplne stačí, howgh!
btw, aj ja mám receiver, repro k nemu podstatne lepšie ako tie sr.čky z nay a bez problémov či vážnej psychickej ujmy si pustím telku aj na vlastné repro :-)
vivid.sk (11472)|17.6.2013 12:22
Nuz, voci gustu, ziaden disputat ....
danielson (44)|11.8.2014 16:10
Starsia tema, ale taky problem som mal aj ja vcera. Nakolko mam zatial 2.1 repro.

Riesenin by malo byt ak pouzivas VLC: vo VLC - Tools - Efects and Filters takzvany "Compressor". Este som ho neskusal ale nabuduce nevaham ho pouzit.
Vcera to bol Captain America - Winter soldier. Len som drzal dialkovi v ruke koli hlasitosti. A dialogy som potreboval dost pocut, lebo sa to dost zamotavalo a musis sledovat, ze co melu v angline.
XBMC ma tiez vlastne riesenie na to...
A je aj SW riesenie ak nepouzivate aani VLC ani XBMC. Staci googlit.