Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

tv LG 55LM640S a ci modul Skylink - 1) spatny obraz, 2) jak vymazat a srovnat programy

Sharpi (6)|13.6.2013 15:37
Dobry den,

Koupil jsem si tv LG 55LM640S a k teto tv jsem si koupil ve datartu CI slot na karty Irdeto. Pouizivam placenou sluzbu od Skylink.

Prosim Vas o radu a to ve dvou vecech:

1) prijde mi, ze programy, na ktere se divam, tak je obraz krapet kostickovanej. Nemluvim o prohramech vysilane v SD (to je krapet rpzmazane pro rozmlsane oko, ktere kouka na HD a Blue ray :) ), ale o programech v HD. zda se mi, jako by se pozadi i nekdy oblicej trosku obraz rozkostickoval. Mozna to je uhloprickou a danem vysilano...nevim a takse radeji ptam Vas?
Zkousel jsem i zapnout znovu setopbox, ale vysledek mi prijde stejny. Predchozi tv byla LG 42.... Scarlet a to byl obraz v HD jak vino. Mozna je to o zvyku a mozna je chyba panelu, slotu, vysilani...opravdu nevim :(

2) nemuzu prijit na to, jak vymazat programy, ktere nechci a seradit si programy, ktere pouzivam. Ano, vim jak dat programy do oblibenych, ale ani tady nevim jak je seradit. Muze mi prosim nekdo pomoct?

Vsem dekuji za zaslane odpovedi!
vivid.sk (11472)|13.6.2013 15:48
1) pozri si uroven chyby bitov, mozno mas posunutu parabolu, bude ju treba dostelovat. Rozhodne to nieje standardna situacia a pokial ti to robi aj STB, chyba nebude v TV.
Friedlinghaus (32)|13.6.2013 16:52
[QUOTE=Sharpi;459953]

Koupil jsem si tv LG 55LM640S a k teto tv jsem si koupil ve datartu CI slot na karty Irdeto. Pouizivam placenou sluzbu od Skylink.

Zkousel jsem i zapnout znovu setopbox, ale vysledek mi prijde stejny. !/QUOTE]

Používáš integrovaný sat. tuner přímo v TV nebo externí sat. settopbox?
Sharpi (6)|13.6.2013 19:08
[QUOTE=vivid.sk;459955]1) pozri si uroven chyby bitov, mozno mas posunutu parabolu, bude ju treba dostelovat. Rozhodne to nieje standardna situacia a pokial ti to robi aj STB, chyba nebude v TV.[/QUOTE]

Jak se podivam na uroven chyb bitu?

Dekuju

---------- Doplněno v 19:08 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:05 ----------

[QUOTE=Friedlinghaus;459962][QUOTE=Sharpi;459953]

Koupil jsem si tv LG 55LM640S a k teto tv jsem si koupil ve datartu CI slot na karty Irdeto. Pouizivam placenou sluzbu od Skylink.

Zkousel jsem i zapnout znovu setopbox, ale vysledek mi prijde stejny. !/QUOTE]

Používáš integrovaný sat. tuner přímo v TV nebo externí sat. settopbox?[/QUOTE]

Pouzivam nyni v tv sat. tuner, predtim jsem pouzival externi settopbox.
Ale jak jsem psal, tak z obou zdroju mi prisla totozna kvalita obrazu.
Friedlinghaus (32)|13.6.2013 20:01
Už chápu. Já myslím, že je to hodně o zvyku. Z vlastní zkušenosti vím, že u nové TV se mi většinou obraz nezdá, po týdnu už to není tak hrozné a za měsíc nic nevadí. Samozřejmě hodně zjednodušuji..
Asi před rokem jsem uvažoval o nové LG 47LW650S, poslal jsem do zákaznického centra LG pár otázek a tady jsou odpovědi:

Dobrý den,
1. v televizi lze editovat 4 skupiny oblíbených programů
2. televize nabízí uložení 6000 programů, programy lze uložit do jedné skupiny oblíbených programů.
3. nelze editovat názvy skupin (skupiny jsou pojmenováné A, B, C, D)
4. nelze třídit seznam programů podle satelitů
5. televize nepodporuje USALS
6. nahrávání je možné pouze z DVB-T tuneru, nelze nahrávat z DVB-S na HDD.

S přátelským pozdravem

Dawid Nowak
Zákaznický servis LG

Pak mi ještě upřesnili, že naladěné programy nelze mazat a že při prvním zapnutí TV nelze obejít automatické ladění programů.

Doporučil bych ti jeden trik:
- tovární nastavení TV
- odpojení sat. antény od TV
- spuštění autom. ladění sat. tuneru
- bez antény bude nalezeno 0 programů
- připojení sat. antény a manuální naladění pouze transponderů Skylink

Tímhle postupem se vyhneš naledění spousty nechtěný programů.

Co se týče kvality, tzv. HD vysílání Skylink se nedá srovnávat s Blu-ray. Některé HD programy Skylink mají datový tok cca 7 Mbit/s, Blu-ray cca 50 Mbit/s, takový rozdíl prostě musí být vidět. A samozřejmě přechod z uhlopříčky 107 cm na 140 cm musí být velmi znát co se týče vidtelnosti pixelizace obrazu.
Sharpi (6)|13.6.2013 20:57
Tak to je pekne na prd, kdyz nejdou editovat programy... V navodu jsem to taky nenasel :(
Zkusim se zeptat znameho, jak to udelal on, ma taky LG uz asi rok a tv od UPC ale kabelem, tak uvidime, jak se s tim vyrovnal :)
vivid.sk (11472)|13.6.2013 22:54
[QUOTE=Friedlinghaus;459987]...[/QUOTE]
Vyborny prispevok, mal by byt uvedeny vzdy na zaciatku v prvom vlakne daneho modelu, aby vsetci potencionalni zaujemci vedeli, co mozu "ocakavat" od interneho tunera.