Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Blue-ray Panasonic DMP-BDT500

baddik (19)|15.6.2013 09:34
Zdravím.
Koupil jsem si novou TV a musím řešit nový přehrávač,Přemýšlel jsem bud OPPO 105 nebo CA 751.2.
Tyto přehrávače se mi zdaj zbytečně moc drahý.Volba padla na tento Panasonic.SACD ani DVD AUDIO
nepotřebuji,ostatní funkce mne rovněž nezajímaji.Jde mi čistě jen o přehrávání BR,DVD a CD.
máte s ním někdo zkušenosti?Dík Pavel
tdlmarek (1566)|15.6.2013 19:08
Pokud chceš po blu-ray přehrávači to, k čemu je určen - tzn. přehrávání blu-ray a DVD - tak v podstatě není co řešit. Zvol si značku podle osobních sympatií, vyber model s požadovanou výbavou a vyhovující cenou a je to. U těchto přístrojů opravdu není o čem spekulovat, protože v přehrávání standardizovaných formátů není žádný problém a upscaling mají většinou na slušné úrovni.

Sám používám už 2 roky starý model DMP-BDT110. Obraz z blu-ray je naprosto špičkový, ale i DVD vypadají velice pěkně - originální disk se slušným datovým tokem dá po upscalingu přehrávačem do kapsy kdejaké "HD" mkv. Zvuk neřeším, protože jej přes HDMI posílám jako bitstream.

Což mě přivádí k otázce - proč BDT500? Jedná se o nejvyšší model, který si zakládá zejména na kvalitnějších audio převodnících a nabízí analogový 5.1 výstup. Ani jedno nemá význam, pokud se bude zvuk do AVR posílat v digitální podobě. Narážím na tvou poznámku o SACD a DVD AUDIO, ale možná si ji špatně vysvětluju.
baddik (19)|15.6.2013 19:39
No o to právě jde.Signál se bude do AVR posílat analogově,jelikož můj AVR nemá konektor HDMI.Provozuji pouze ve stereu,DK jsem zrušil.Později bude místo AVR zesilovač Harman Kardon HK 990.Proto PANASONIC 500.Záleží mi i na kvalitním přehrávání CD.2 přístroje se mi kupovat nechce a za oppo 105 se mi 38000kč dávat taky nechce.Takže uvažuji o tomto přehrávači jako výborném co se týká obrazu a řekněme slušném přehrávači CD.Co se týká SACD a DVD AUDIO bylo myšleno tak ,že tyto nosiče nehodlám kupovat,tudíž mi stačí přehrávač který jejich přehrávání nepodporuje.
KamilZ (10277)|15.6.2013 20:32
Co máš za AVR? Budoucí HARMAN/KARDON HK 990 má koax i optiku, takže bych vybíral BD s digitálním výstupem, HK určitě bude mít kvalitní D/A převodníky. Kvalitu analogu po dočasnou dobu (než budeš mít HK) bych tedy moc neřešil.
baddik (19)|15.6.2013 21:21
No ono to nebude zas tak rychlé s tim zesilovačem.Ted jsem dal hodně peněz za Panasonic 65VT60 takže musím chvíli počkat.Harman Kardon HK 990 právě nemá převodníky nic moc,měl jsem ho doma na zkoušku.O hodně lépe to hrálo na analog vstupy.Mám AVR HARMAN KARDON 5550,pův. cena 40000,-.Přez analog vstupy hraje rovněž lépe než na digitálu.Zkoušeno na blue-ray Pioneer BDP-51FD který hraje parádně i ve stereu ale bohužel neumí 3D.
KamilZ (10277)|15.6.2013 21:35
OK, už mlčím, Ty budeš stejný netopýr jako nunacek0 (viz podpis) :-). Třeba Ti dá tip, když mu napíšeš SZ.
baddik (19)|15.6.2013 21:43
Ok,to je v pohodě.
Karel286 (73)|17.6.2013 21:42
DMP-BDT500 vlastním a kupoval jsem ho hlavně kvůli kvalitnímu analogovému výstupu, neboť tak mám připojen (analogově) následný audio řetězec. Analogové výstupy jsou velmi kvalitní, použité D/A převodníky jsou BB PCM5102 (Texas Instruments).
Již jsem zmiňoval zde:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33316-blu-ray-prehravac-panasonic-dmp-bdt220eg
Připomínám kvalitní a robustní provedení BR přehrávače plus výhoda TV stejné značky.
Malinko mrzí nepodpora SACD, přeci jen se SACD disky dají půjčit v městských knihovnách (převážně s vážnou muzikou.). V porovnání s CD je tam slyšitelný kvalitativní přínos.
baddik (19)|17.6.2013 23:47
Karel286
Myslíš tedy že se dá Panasonic 500 použít i jako dejme tomu slušný cd přehrávač?Mohl bys v krátkosti charakterizovat jeho zvuk?Dík Pavel.
Karel286 (73)|18.6.2013 23:47
Velmi nerad popisuji „charakter zvuku“. Je to subjektivní záležitost, těžko se to popisuje, ale pokusím se.
Na přehrávání CD mám čistokrevný CD přehrávač se špičkovými DA převodníky od fy Casea (http://www.casea.eu). Při přímém srovnání hraje čistokrevné CD lépe, ale pořizovací cena je ovšem jiná. Špičkový CD přehrávač má lepší podání spodního pásma (přirozenější, měkčí basy) a srozumitelnější podání středního pásma. Musím ale upozornit, že porovnání NEBYLO optimální, k BDT500 mám podstatně jiné a delší RCA propojovací kabely. Za stejných podmínek by rozdíl byl jistě ještě menší, tzn. minimální.
Primárně BDT500 používám pouze na BR a DVD disky.
Pokud zhodnotím BDT500 v poměru cena/výkon, je to zcela určitě vynikající univerzální přehrávač se skvělým obrazem, výbornou dynamikou a v dané třídě s čistými středy a výškami. Výhoda je také podpora přehrávání (z CD nebo DVD disku) souborů ve formátu *.flac. Přehrávání CD na BDT500 je ale omezeno rozsahem zobrazovacích informací na displeji – pouze číslo skladby, nebo čas jednotlivé sklady.
Old Seeker (3)|30.7.2013 17:28
@Karel286: Nevíš náhodou (nebo kdokoliv kdo vlastní tento přehrávač) jestli se dá v technickém menu vypnout to příšerné zacinknutí, které se ozve pokaždé při zadání kroku (posunu) dálk. ovladače ve SMART službách, konkrétně u YouTube? V menu BDT500 se to vypnout nedá, alespoň já to tam nikde nenašel. Je vůbec možný, že u tohoto jinak dobrého přehrávače vývojový programátor nemyslel na to, že drtivé většině lidí, kteří tahaj zvuk přes zesilovač to půjde už po chvíli silně na nervy? Pokud by to v tom tech. menu šlo vypnout bylo by to ok, ale je otázkou, jaká je potom číselná kombinace pro vstup do něj.
Old Seeker (3)|31.7.2013 12:20
Už jsem to našel, není to v technickém menu, ani v klasickém menu přijímače, ale dokonale "zašifrované" v menu SMART služeb. Tam jsem to ponejprv hledal pochopitelně taky, ale ona hledaná možnost BEEP on, off je tam v místech, kde by to nikdo nikdy nehledal. Takže ok.
Jinak ještě ke zvuku (@baddik) - porovnával jsem to s externím DA převodníkem Carat Ruby2 kde Ruby měl lepší prostorovou stereobázi (hlavně pravolevou ale i předozadní), o něco čistší (vzdušnější) zvuk a v basech jde o něco níže, ale BDT500 má barevnější, poutavější zvuk, který se dobře poslouchá, tady se DAC Panasoniku fakt povedl. Testováno se signál kabely KrautWire Guru.