Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

kriterium vyberu dvd rekordera

bibo (10)|13.5.2005 12:46
:-) Mili priatelia, planujem si zakupit dvd rekorder a precital som si Vase diskusie, ako aj prezrel niekolko obchodov. Pri technickych charakteristikach dvd rekorderov sa casto uvadza :

videoD/A converter resp. prevodnik ako aj A/D prevodnik
stretavam sa s hodnotami od 8 Bit/27 MHz, 10 Bit/54 MHz (napr. Philips) az po 12Bit/108 Mhz (napr. Sony RDRGX210)

Je toto kriterium dolezite? Ako ano preco a ako sa prejavuje. Predpokladam cim vyssie tym lepsie. Pravdepodobne to suvisi s kvalitou obrazu na TV.

Poradte mi prosim Vas aky Dvd rekorder si zakupit?

1. Mal by hlavne spolahlivo prehravat moje vlastne dvd disky napalene v R+ alebo RW+. ( z kamery grabujem do noutu, tam to editujem a vypalim)
2. digitalizacia starych VHS bud cez pripojenie k vcr alebo moze byt aj kombo, ako aj opacne kopirovanie e DVD na VHS
4. Prezeranie foto ci uz s CD alebo s karty
5. HDD nie je podmienkou nahravanie z TV predpokladam minimalne a ak to dobre zvladne disk moze byt bez HDD pokiala by tam neboli ine dovody pre HDD.
6. Samozrejme aj prehravanie hudobnych CD

Zatial mi to vychadza na Philips alebo Sony, uprednostnil by som znacku.

Dakujem za rady
Pitomec (10211)|13.5.2005 13:48
Jak nemá rekordér záznam na DVD-RAM nebo DVD-RW, tak je to sračka a nebrat :-k
bibo (10)|14.5.2005 09:06
Je zaznam na DVD-R,RW alebo DVD- RAM kvalitnejsi ako zaznam+ R, RW? Sony zapisuje v oboch + aj - formate. V podstate by zaznam nemal byt rozhodujucim kriteriom ved vacsina DVD playerov resp. rekorderov prehrava oba zaznamy a este dalsie. Mozno by bolo rozumnejsie pockat na blu ray DVD rekorder.
Pitomec (10211)|14.5.2005 09:48
[quote=bibo]Je zaznam na DVD-R,RW alebo DVD- RAM kvalitnejsi ako zaznam+ R, RW? Sony zapisuje v oboch + aj - formate. V podstate by zaznam nemal byt rozhodujucim kriteriom ved vacsina DVD playerov resp. rekorderov prehrava oba zaznamy a este dalsie. Mozno by bolo rozumnejsie pockat na blu ray DVD rekorder.[/quote]
U DVD-RAM můžeš fyzicky mazat data z disku (resp. část dat, takže se líp využije kapacita), umí to time-slip a i počet přepisů je trochu o něčem jiným, než u DVD+RW. Prostě ideální na "skouknout a smazat".
No a čekání na Blu-Ray...? :-E :-E :-E Tento formát je znám přes 3 roky a kromě čekání nic jinýho nenabízí... :-E :-E :-E
stayman (12393)|14.5.2005 10:39
Treba cakat!
Milosbb (889)|14.5.2005 13:07
Len aby Blu-Ray nedopadlo ako DVD+R DL, teda nicmoc.

A ked budem velky :-D , kupim si urcite Sony s HDD.
stayman (12393)|14.5.2005 13:10
jj, DVD+DL uz ani neviem zohnat :-(((
bibo (10)|14.5.2005 21:13
V podstate Blue Ray DVD rekorder sa uz predava len stoji cca 3000 USD. Ale este stale ste mi neodpovedali na to ci je to velky rozdiel kupit si DVD rekorder s D/A prevodnikom 8 Bit/27MHz alebo 12Bit/108 MHz, ci to mozem povazovat za relevantne kriterium vyberu DVD rekordera. Tyka sa to samozrejme aj opacne A/D prevodnika.
Tak nieco vymudrujte.
Milosbb (889)|14.5.2005 23:06
Podla mna je urcite lepsie, ked su tie hodnoty vyssie, no ci je to az taky rozdiel, ze to zistis volnym okom, to teda neviem.Napr. moja manzelka nezisti rozdiel medzi VHS a DVD, pritom vidi dobre, len sa o to proste nezaujima.Ale kedze chces digitalizovat stare VHS, budes s kvalitou obrazu mozno sklamany, ci to bude 8 bit alebo 12 bit prevodnik.Nikdy z toho nebude obraz kvality DVD filmu,jedine ze by si to tocil pomocou kamery od Panavision :-D .
A tie najnovsie DVD rekordery od Sony z HDD uz zaznamenavaju s dat. tokom 15 Mbps a to uz je naozaj dobre.Blu-ray rekorder ma datovy tok 24 Mbps pri zazname 2 hod.(HDTV) na jeden disk, tak posud sam, ci sa ti oplati vyhodit 90 000 a zhanat k tomu B-R media.

Tu je link na ten Blu-Ray rekorder od Sony(pre ostatnych) :

http://www.digit-life.com/articles2/blu-ray/

--------------------------------------------------------------------
moje rady neber az tak vazne, som len strojar :-(((
Pitomec (10211)|15.5.2005 10:47
A DV rekordér pracuje s datovým tokem 25Mbps a kapacitou 276 minut, což v pohodě strčí do kapsy všechny ty optický nesmysly :-E
imported_Mahony (71)|15.5.2005 11:39
No já nevím. Zatím jsem byl ze všech stolnich DVD Recorderů, když to řeknu slušně, sklamaný. Nemohu si pomoc, ale asi nikdy nepůjde dosáhnout on-line kvalitu kódování takovou, jako nabízí pečlivá analýza a následné zpracování dle rychlosti a náročnosti scén v PC :-D .
Je pravda, že se v poslední době stolní rekordéry zlepšily z kvality cca lepší VHS na kvalitu SuperVHS :-) .
Pro běžné průměrně náročné diváky, to je dostačující, ale já jsem byl rád, že jsem se stolního rekordéru zbavil. Je pro mě daleko lepší používat pro zpracování analogových i digitálních nahrávek PC.
Kvalita nesrovnatelná a cenově je to také výhodnější. Na tvém místě bych pořídil dobrý AD převodník do PC a nahrávky bych zpracovával přes PC :-D . Nebudeš potom muset řešit problémy jestli koupit menší čí větší krám, který Tě stejně kvalitou zklame :-E .
stayman (12393)|15.5.2005 13:48
[quote=Pitomec]A DV rekordér pracuje s datovým tokem 25Mbps a kapacitou 276 minut, což v pohodě strčí do kapsy všechny ty optický nesmysly :-E[/quote]

Jo, ale das tam 720x576, to je vsetko :-E
bibo (10)|16.5.2005 10:47
Samozrejme ze PC v mojom pripade notebook hp nx 9105 aj s DVD napalovackou je na grabovanie, editaciu a nasledne vypalenie lepsi nez DVD rekorder. DVD rekorder potrebujem hlavne na kvalitne prehratie mojich domacich videi ktore si obcas urobim dig. videokamere. Prehravanie na notebooku, alebo z notebooku na TV ci uz nekomprimovanych avi suborov, alebo DVD formatov nie je take dokonale ako prehravanie na TV zo stolneho prehravaca. Je tu maly problem v kvalite, pri niektorych panaromatickych scenach prehratie videa velmi jemne akoby trhalo. Odbornici na digitalne video mi poradili zakupit si stolny prehravac.
Ale naznacili ste tri moznosti:

1. DV rekorder, so skvelym datovym tokom a kapacitou, problem je vraj medium t.j. paska, ktora sa moze pri castejsom prehravani osuchat a stratit casom nakvalite, pokrcit a pod. Okrem toho sa priprehravani vraj opotrebuvavaju aj hlavy myslim na rekordere, nie tych co to video stale pozeraju, pretoze aj to je pravda.

2. Blue Ray sa datovym tokom a postupne aj kapacitou priblizilo DV technologii a znamena to v mojom pripade ze to co si v kamere nahram, v pc editujem, vypalim vo formate bez komprimacie na Blue ray medium co by malo nahradit archivaciu na miniDV paskach, samozrejme s mnohymi vyhodami. Idealne riesenie v sucasnosti vsak prilis drahe.

3. Zakupit si kartu A/D a D/A v mojom pripade externu. Neviem ci mi to vsak vyriesi aj problem prehravanie mojich DVD na TV. Tu sa vsak musim zorientovat i ked v tunajsom navode som sa docital ze by to mala byt DV karta.

a este zostava
4. Zakupit si stolny dvd rekorder

Takze mozem rozmyslat s Vasou pomocou nad moznostami 3 a 4.
Pitomec (10211)|16.5.2005 13:30
[quote=StayMan by €RikŁ€]Jo, ale das tam 720x576, to je vsetko :-E[/quote]
A co bys tam chtěl dávat? Jestli 352x288, tak k tomu si kup VCD rekordér... 9-) 9-) 9-)
Pitomec (10211)|16.5.2005 13:33
[quote=bibo]1. DV rekorder, so skvelym datovym tokom a kapacitou, problem je vraj medium t.j. paska, ktora sa moze pri castejsom prehravani osuchat a stratit casom nakvalite, pokrcit a pod. Okrem toho sa priprehravani vraj opotrebuvavaju aj hlavy myslim na rekordere, nie tych co to video stale pozeraju, pretoze aj to je pravda.

2. Blue Ray sa datovym tokom a postupne aj kapacitou priblizilo DV technologii a znamena to v mojom pripade ze to co si v kamere nahram, v pc editujem, vypalim vo formate bez komprimacie na Blue ray medium co by malo nahradit archivaciu na miniDV paskach, samozrejme s mnohymi vyhodami. Idealne riesenie v sucasnosti vsak prilis drahe.[/quote]

A to si snad myslíš, že optický nosič dat je nesmrtelný? Nebuď blázen - zatím páska vydrží všechno a optický disk akorát ho*no :-k
bibo (10)|17.5.2005 08:08
Tak to je zaujimavy nazor paska versus opticky nosic dat. V knihach som sa docital ze opticke nosice dat maju zivotnost 50 rokov, magneticke teda pasky cca 10 rokov. Sestra ma uz problemy pri prehravani VHS pasky spred 12 rokov. Samozrejme ze aj opticky nosic sa moze poskriabat, DVD su na to este citlivejsie ako CD a jeden skrabanec vraj moze sposobit ze sa disk vobec nespusti, pri magnetickych sa da miesto kde sa paska pokrci vystrihnut a ostatna cast funguje.
Ak si robis domace video rodinne zabery, tak plati cim starsie tym vzacnejsie.
Myslim si ze vsetky technologie speju k optickym zaznamom, ale mozno sa prekvapime, clovek nikdy nevie.
Pitomec (10211)|17.5.2005 17:09
Já zase v knize čet, že se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak, a taky to byl kec. Každopádně páska je tady několik desetiletí a ani po 20-ti letech není žádný problém s reprodukcí (takže po 12-ti letech už tuplem ne) - a to je fakt a nikoliv nějaký knižní blábol. Tak si to přeber :-)
mirekv (7169)|17.5.2005 17:13
Pitomec
Nesmí ti na pásku upadnout magnet, na optický nosič může.
stayman (12393)|18.5.2005 15:09
[quote=Pitomec][quote=StayMan by €RikŁ€]Jo, ale das tam 720x576, to je vsetko :-E[/quote]
A co bys tam chtěl dávat? Jestli 352x288, tak k tomu si kup VCD rekordér... 9-) 9-) 9-)[/quote]

Viac, chcel by som viac, stale viac a viac a nejak mi to tam na DV v DV nejde... :-)-
Pitomec (10211)|18.5.2005 17:02
Tak si kup D-VHS :-)
stayman (12393)|18.5.2005 23:53
Uz nie su podporovane,pre poloprofi a komercku... iba nejake profi... a to si pockam na ten hybrid co spravia z BluRay a HD-DVD :-)-
imported_Mahony (71)|21.5.2005 01:44
Já to vidím tak, že je optika nejlepší řešení. Já vím, že někdo namítne, že média nevydrží tolik let, ale zase se dají rychle znovu zkopírovat a za pár korun udělat novou zálohu. Rozhodně není dobré se spoléhat, že dneska vypálený disk přečtu za 50 let, ale dělat si pravidelné zálohy. Je to úplně stejné jako s počítačem - není záloha nejsou data :-E .
U optiky ale platí, že kopie = originál pominu-li drobné rozdíly jež nemají vliv na výsledné přehrávání ( myslím tím obrazovou kvalitu ).
Pitomec (10211)|21.5.2005 09:31
A to si snad myslíš, že kopie z DV na DV je něco jinýho, než "="...? :-)
stayman (12393)|21.5.2005 12:46
Tak tak, a teda je jedno aky je nosic, skor rekompresia Mpeg2 na Mpeg2 aj pri zachovani bitrate je vzdy horsia a teda "≠" 9-)
imported_Mahony (71)|21.5.2005 22:26
No to se nehádám, jenomže jak dlouho ti trvá udělání nové zálohy u pásku?? Já vím, že mi řekneš, že ty kopie u pásku není třeba dělat tak často, ale stejně to budeš muset udělat.
Otázkou je, jak dlouho se ještě budou pásky vyrábět.
No zatím můžeš být v klidu, ale člověk nikdy neví :-E .
Pitomec (10211)|22.5.2005 09:52
[quote=Mahony]No to se nehádám, jenomže jak dlouho ti trvá udělání nové zálohy u pásku?? Já vím, že mi řekneš, že ty kopie u pásku není třeba dělat tak často, ale stejně to budeš muset udělat.
Otázkou je, jak dlouho se ještě budou pásky vyrábět.
No zatím můžeš být v klidu, ale člověk nikdy neví :-E .[/quote]
Řekl bych, že časově to bude zhruba stejné (při totožném objemu dat) - a to se nebavím o tom, že souvislý DV záznam na optickém nosiči bude něco kolem 20-ti minut, což žádný trhák rozhodně není... :-)
clee (6592)|22.5.2005 14:21
oprava: na DVD, optickejch nosicu uz je na svete vic :-)
Pitomec (10211)|23.5.2005 23:52
[quote=clee]oprava: na DVD, optickejch nosicu uz je na svete vic :-)[/quote]
Třeba CD, ne...? :-E
clive (22)|24.5.2005 10:37
2 Pitomec : ok tak si sahneme do pameti a kazdej si vzpomente kolik audio kazet se vam kdy zmuchlalo primo v kazetaku, kolik video kazet vam nehraje od zacatku a pres kolik litak prouzky, mlzi se zvuk a jaka je ztratovost pri delani kopii.
Po vlozeni do mechaniky se mi zadny cd nezamotalo a ani neposkrabalo a vsechno hraje porad stejne a kdyz si udelam zalozni kopii je stejna jako original.. A jestli jsem kdy prisel o cd bylo to moji vinou ze jsem ho dal nekam bez obalu atd...
Tak porad se ti zda jakejkoliv magnetickej pasek pro bezne uzivani lepsi nez cd/dvd? B-)
Pitomec (10211)|24.5.2005 18:56
Teď tady mám zrovna před sebou originál CD Call Of Duty, který je škráblý a nejde z něho instalovat (musel jsem to stáhnout z DC a použít jenom původní SN). O DVD discích, ze kterých měsíc po výpalu nešlo nic přečíst, už taky bylo napsáno mnoho. Až se něco podobnýho stane u pásek, tak dej vědět a budeme pokračovat v diskuzi... :-)
clee (6592)|24.5.2005 19:50
proc sis nekoupil novy CD? :-E
Pitomec (10211)|24.5.2005 22:52
No já si nekoupil ani to starý, takže logicky nebudu kupovat to nový (měl jsem to půjčený od kamoše, který má to "štěstí", že sedí na ISDN, takže si po síti zapaří tak max. piškvorky... - proto jsem taky využil jeho SN na Gamezone) :-E
clive (22)|26.5.2005 07:12
[quote=Pitomec]Teď tady mám zrovna před sebou originál CD Call Of Duty, který je škráblý a nejde z něho instalovat (musel jsem to stáhnout z DC a použít jenom původní SN). O DVD discích, ze kterých měsíc po výpalu nešlo nic přečíst, už taky bylo napsáno mnoho. Až se něco podobnýho stane u pásek, tak dej vědět a budeme pokračovat v diskuzi... :-)[/quote]
To ale musis pouzivat na ty cd obaly a nekupovat dvd Princo/Tesco a jine vybereve hitovky, ktere se delaji kdesi v garazi.
Ja palim vyhradne na Verbatim/TDK/Memorex a nikdy jsem problem nemel.
Jinak predevcirem mi prisla Sony rdr hx-710 a nema chybu...
clee (6592)|26.5.2005 11:39
[quote=Pitomec]No já si nekoupil ani to starý, takže logicky nebudu kupovat to nový (měl jsem to půjčený od kamoše, který má to "štěstí", že sedí na ISDN, takže si po síti zapaří tak max. piškvorky... - proto jsem taky využil jeho SN na Gamezone) :-E[/quote]

na GZ nepotrebujes serial, maj to tam odfiltrovany....