Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Má dnes smysl 28,5E?

mh84 (33)|20.7.2013 18:23
Uvažuji nad multifokusem 19, 23 a 28 vs. jen 19 a 23. Na 13 bohužel už nevidím. Dotaz tedy zní, má dnes pozice 28,5 stupně smysl? Nikdy jsem ji nepřijímal a pokud jsem pochopil, tak donedávna tam šlo BBC, což už ale přestává platit. Jde mi o jakékoliv FTA anglicky mluvící programy a případně hudbu. Je tam ještě něco co stojí za řeč a lze chytat na 80-85 parabolu?

Samozřejmě o stránkách se seznamem programů vím, ale jde mi spíš o praktické zkušenosti. Navíc z toho nepoznám, jeslti je to chytitelné u nás.
Hornet F-18 (1328)|21.7.2013 01:05
Na 28,5 je skutocne dost hudobnych kanalov, ale samozrejme aj kopa dalsich anglickych, prijem je bezproblemovy, takze sa oplati :-)
28,2 uz je problem, potrebujes velku parabolu, cim dalej na vychod, tak vacsi rozmer...
mh84 (33)|21.7.2013 01:17
Díky. Tak rozhodnuto dám to i tam. Jinak v Ostravě bych byl s parabolou snad na 2 metrech, takže musí stačit ten zbytek. :)
mirekv (7169)|21.7.2013 10:25
Hudební kanály, i tvrdá hudba - Scuzz. Když je možnost, tak se pozice vyplatí i s normální anténou.
mh84 (33)|21.7.2013 14:08
Díky. Pokud někdo poradíte kvalitní kombinaci parabola, multifocus, twin lnb a prepinače, budu vděčný. Raději něco co vydrží a s čím se dobře dělá.
KamilZ (10277)|21.7.2013 14:49
Většinou má každá nějaké oblíbené. Já:
parabola: Fuba, Gibertini, Kathrein (dražší)
multifocus: celkem jedno, hlavně kovový
lnb: Inverto, Titanium, Invacom (dražší)
Multiswitch: Schwaiger

Pozn: opravdu LNB jen Twin?
mh84 (33)|21.7.2013 15:11
Na Fubu 85 al koukám. Vzal bych teda i originál Fuba multifokus. LNB Inverto taktéž, tady je otázka jestli se tam vleze normální rozměr nebo chít ty s úzkou hlavou. Samozřejmě konektory v řadě za sebou.

Multiswitchi bych se chtěl vyhnout. Situace je taková, že mám v bytě 2x rozvod a jeden se zatím nevyužívá. Takže bych raději v tuto chvíli twin LNB do 2 přepínačů (zatím bude jen jeden). Není to ideální, ale je to dost levnější a nevyžaduje to napájení. Ale jako investice do budoucna by se možná quad vyplatil, to je pravda. Ve hře je ještě varianta, že se přidá kamarád soused, pak už by ten multiswitch dával celkem smysl.
Dagy2 (3153)|21.7.2013 22:31
K 28.5E by som ešte pridal jedno +:
- okrem ca 10 hudobných staníc
- okrem ca 10 filmových staníc s klasickými filmami
- vždy v čase nejakej udalosti vzniknú FTA feedy BBC - viď olympiáda 12HD programov, alebo posledný wimbledon 2 feedy a pod.
Takže oplatí, oplatí.

a jeden comment k LNB - quad LNB + diseq ale multiswitch + quattro LNB. Tak bacha čo kúpiš.
používam piaty rok Chess twinLNB - výhodu majú v tom, že po zapojení sa stiahne dolu plastový dekel a F-konektory sú chranené proti dažďu, vode. To napr. Inverto (mám ho na 13E) nemá.

druhý comment: na 85cm parabolu ti stačí obyčajný LNB, nemusí byť "tužkový", 23.5E a 28.5E sú dostatočne ďaleko od seba, 19.2E a 23.5E sú skoro na dotyk.
mh84 (33)|21.7.2013 22:47
Díky, už se skoro těším :) Snad se tam BBC ještě někdy objeví...

S těmi quad to beru tak, že jsou multiswitche co je podporují. Je pak i jednodušší kabeláž a je to víc flexibilní. Stejně asi dopadnu nakonec s twinem. Quad/Quatro by měl význam vzhledem k hotové kabeláži pod omítkou jen v případě kdybych si pořídíl unicable.
Hornet F-18 (1328)|21.7.2013 23:40
Pridam k Dagymu postreh, pouzivam LNB Titanium a maju to rovnako - tu plastovu ochranu voci vode, dobra vec.
A este na 28,5 su aj dobre radia :-)
vivid.sk (11472)|21.7.2013 23:55
[QUOTE=Hornet F-18;462631]tu plastovu ochranu voci vode[/QUOTE]
Ta "ochrana" je gumenna :) - to by ste chlapi mali vediet. A maju to dnes mnohe LNB. Najlepsie si to overit priamo v predajni pri nakupe.
Hornet F-18 (1328)|22.7.2013 00:00
Zdalo sa mi to tvrdsie ako guma :-)
viem, ze to maju viacere, preto je dobre vybrat s "ochranou" :-D
mh84 (33)|22.7.2013 09:45
Inverto má zase takový plast co se po připojení konektorů nasune přes ně. Vyjede to z těla LNB, takže myslím, že také dobré řešení.
mirekv (7169)|22.7.2013 14:12
Nevidím rozdíl v kabeláži nezi quadem a quattrem v kabeláži, akorát je třeba si pořádně označit kabely. Quattro vyjde levněji.
Foolproof (2713)|22.7.2013 18:34
:-)- Mám na střeše motor už 21 let.........Už asi 3 roky jsem nezatočil, není kam, při zhruba 80ti kanálech v češtině a slovenštině na jedné pozici........
Hornet F-18 (1328)|22.7.2013 23:28
mh84 chce anglicke :-) nielen sk a cz....niekto sa chce pozriet aj do sveta.
CHRDINKA (23)|23.7.2013 22:36
Pro všechny, co zatím chytají BBC 1 a 2 HD a ITV HD : kvůli havárii při startu rakety Proton se mírně odložil start jiného Protonu, který vynese Astru 2E, po jejíž zprovoznění skončí možnost příjmu těchto stanic v západní části republiky na paraboly menších rozměrů. Tak si tedy užívejme, v zimě bude nejspíš konec.
Dagy2 (3153)|23.7.2013 23:55
[QUOTE=mh84;462628]S těmi quad to beru tak, že jsou multiswitche co je podporují. Je pak i jednodušší kabeláž a je to víc flexibilní. Stejně asi dopadnu nakonec s twinem. Quad/Quatro by měl význam vzhledem k hotové kabeláži pod omítkou jen v případě kdybych si pořídíl unicable.[/QUOTE]

tak z tohoto som paf.
Vždy som žil v domnení, že:
- quad má 4 samostatné systémy, použite je pre 4 samostatné tunery. Kabeláž je hviezdica 4 koaxy od LNB do 4-och tunerov
mohol by byť obsluhovaný multiswitchom pokiaľ multiswitch bude ešte vysielať riadiace signály do LNB pre ovládanie jednotlivých systémov a suplovať tak quattro
- quattro má 4 systémy, každý natvrdo nastavený na svoje pásmo a polarizáciu (LH, LV, HH, HV), použitie pre multiswitche. Kabeláž = 4 koaxy z LNB do multiswitchu a odtiaľ hviezdica do tunerov podľa počtu výstupov multiswitchu
- unicable = špeciálne LNB, ktoré obsluhuje myslím 7 samostatných tunerov v sérii na jednom koaxe. úplne odlišná architektúra a princíp kabeláže a funkcie od quad/quattro.

Nuž čo, človek sa učí celý život...alebo si to kompletne pletieš ty.
mh84 (33)|27.7.2013 20:28
Nepleteš se a nepletu se ani já. Skutečně jsou multiswitche, ke kterým jdou připojit quady a funguje to přesně tak, jak jsi to popsal. Cenově to vyjde skoro stejně. Nemusíš značit kabely a v případě, že chceš dělat změny je tato konfigurace velmi univerzální. Např. můžeš multiswitch vyřadit a pojede ti na 4 přijímačích alespoň 1 družice. S quattrem neuděláš bez multiswitche nic.

S unicable jsem to myslel tak, že mám hotovou kabeláž v bytě na max. 2 přijímače. Takže aby mělo cenu dávat quattro např. pro dvoutunerové přijímače musel bych mít unicable switch.

Výsledek je, že si prostě vystačím s twinama bez multiswitche ;)