Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nastavení DLNA

zeli24 (5)|26.7.2013 10:31
Zdravíčko, přátelé,

chci se poradit. Mám specifický dotaz, na který jsem nikde nenašel žádnou odpověď. Pro zákazníky naší firmy hledáme zpestření formou multimediální zábavy v tabletech. Vytvořili jsme počítač (W7), ve kterém máme filmy a rádi bychom přes wifi zpřístupnili zákazníkům prohlížení filmů na tabletech. Pokoušel jsem se nastavit přes Windows Media Player datový proud, který mi fungoval bez problémů na jednom, na dvou i třech tabletech současně (každý přehrával stejný film v jinou dobu nebo jiný film). Pokud ovšem připojím další tablet a chci spustit kterýkoliv film, napíše mi to pouze hlášku ,,Video nelze přehrát". Jako tablety používáme Samsung Galaxy Tab2 10.1 Wifi s Androidem 4.0.4 a v tabletech pro přehrávání používám aplikaci AnDLNA, stejně se ovšem chová i v jiných androidových aplikacích. Chci Vás tedy poprosit o radu, jak toto vyřešit a kde by mohl být zakopaný pes?

Ve finále bych chtěl, aby se zákazníci mohli přes androidovou aplikaci připojit i ze svého tabletu, pokud ovšem budou připojeni k naší síti

PS: Nedisponujeme vysokorychlostním internetem, abychom všechno hnali přes net.


Děkuji všem za rady a náměty.
KamilZ (10277)|26.7.2013 11:18
[QUOTE=zeli24;462968]PS: Nedisponujeme vysokorychlostním internetem, abychom všechno hnali přes net.[/QUOTE]
DLNA Ti stejně přes internet nepojede.

Řešení je jednoduché, zkus nějaký rozumný DLNA server - Serviio, Twonky, Mezzmo, TVersity, PS3 Media Server, ..... Každý se chová jinak a podporuje různá zařízení. WMP je asi nejslabší. Serviio i PS3 je free (jsou i další), ale i komerční stojí jen pár korun.
zeli24 (5)|26.7.2013 12:00
KamilZ: Který, i z těch placených, bys doporučil? Popřípadě by se hodilo i nastavení názvu připojení a rozdělení složek podle žánrů, což WMP neumí.
KamilZ (10277)|26.7.2013 12:25
Z neplacených Serviio, z placených bych začal s Mezzmo. Samozřejmě je předpoklad mít správně metadata.

Jen upozorňuji, že pokud to jsou komerční filmy, tak to je zřejmě protizákonné jednání.
zeli24 (5)|26.7.2013 13:00
Děkuji za pomoc, vybral jsem Serviio, vše funguje jak má. Koupím si plnou verzi :)

Samozřejmě tam nebude nic nezákonného. Převážně prezentace výrobků a společnosti.

Ještě jednou děkuji!