Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

výměna CSlink Irdeto?

kvido244 (4)|13.8.2013 07:12
Skylink mi poslal poštou novou kartu Skylink M7 výměna za 349 kč.Vlastním CS link Irdeto.Je nutné ji platit a měnit?
Na Skylinku píší,že je určená pro majitele starších karet Cryptoworks.Placené programy(balíčky) nepřijímám a od poplatků jsem tzv. osvobozen do 1.1.2014.a
Na Skylink volat nechci,protože tam by do mě "hustili",že ji mám určitě koupit atd.,atd......Stačí jak mi před časem neustále volali a vnucovali placenou nabídku.Otravní až hrůza.....Jde mi o pohled na věc z "druhé" strany.
Děkuji za odpovědi.
tahlovej (304)|13.8.2013 11:25
[QUOTE=kvido244;464238]Skylink mi poslal poštou novou kartu Skylink M7 výměna za 349 kč.Vlastním CS link Irdeto.Je nutné ji platit a měnit?
Na Skylinku píší,že je určená pro majitele starších karet Cryptoworks.Placené programy(balíčky) nepřijímám a od poplatků jsem tzv. osvobozen do 1.1.2014.a
Na Skylink volat nechci,protože tam by do mě "hustili",že ji mám určitě koupit atd.,atd......Stačí jak mi před časem neustále volali a vnucovali placenou nabídku.Otravní až hrůza.....Jde mi o pohled na věc z "druhé" strany.
Děkuji za odpovědi.[/QUOTE]To poslání karty je sice "agresivní obchodní praktika" i podle litery zákona,ale věř,že providerovi se nevyplatí zbytečně provozovat víc systémů podmíněného přístupu a jen pouze otázkou času,kdy bude CAID 0666 odpojen u všech programů,kde ještě "zbyl".
golfLC (1941)|13.8.2013 13:47
Rovnako budeš so starou kartou ochudobnený o všetky novo pridávané programy poskytovateľom. Ak M7 kartu výmena tvoj prijímač podporuje, podľa mňa nie je čo riešiť. Súčasne aj prelomené - voľné kódy základnej ponuky DIGITAL nasvedčujú skorému vypnuťiu starého kódového systému z dôvodu, že poskytovateľ prichádza o servisné poplatky a tak, ako už napísal tahlovej, ani udržovať viac systémov kódovania nie je rentabilné.
Nepíšeš, aký máš satelitný prijímač, prípadne kartu v module, alebo v čítačke, takže ďalšie info ohľadom toho, či Ťa "výmena" zasiahne len v karte, alebo aj v prijímači, prípadne module, nevieme posúdiť :-)
Dagy2 (3153)|13.8.2013 19:23
Chlapci, má CSlink IRDETO, nie CRW.
golfLC (1941)|13.8.2013 19:25
Sorry, to som si nevšimol...
Ale potom nevidim dovod na vymenu....
tahlovej (304)|13.8.2013 21:53
[QUOTE=Dagy2;464270]Chlapci, má CSlink IRDETO, nie CRW.[/QUOTE]To si uvědomuji a právě proto tvrdím,že uživatelsky ta karta už teď není k ničemu-je totiž jen moc málo Hd programů,na kterých ten CAID 0666 ještě zbyl(PRIMA,NOVA a ČT- z placených zřejmě ani jeden).A krom toho - kapitalista nebude zbytečně vyhazovat peníze jen tak do luftu.
kvido244 (4)|13.8.2013 23:11
Takže s výhledem do budoucna je lepší kartu vyměnit.I když kdo ví,čím nás Skylink za rok,za dva "překvapí" :-(
Díky všem za postřehy.
Dagy2 (3153)|13.8.2013 23:13
Takže summa summárum:
- prijímač má s možnosťou čítať karty Irdeto Pi-Sys (jeho súčasná karta CSlink) a samozrejme ICE by tam mala chodiť tiež
použite karty ktorú dostal by malo byť teda technicky bez problémov

- meniť/nemeniť vidím skôr ako otázku čo pán sleduje.
1/Pokiaľ len základnú ponuku tak tá mu zrejme pobeží na CSlink karte ešte nejaký čas. Potom je otázka keď - a v tom treba súhlasiť, že kapitalista nebude živiť dva systémy kryptovania - to Skylink ukončí úplne či mu musia podľa zmluvy vymeniť nakoniec tú kartu zadara alebo "zvýhodnená" ponuka za 349Kč je posledná ponuka. Osobne si myslím, že to teraz Skylink skúša "predať" a získať nejaké prachy z výmen ale nakoniec keďže majiteľ karty nie je na vine tomu, že jeho karta bude nefunkčná a prípad z nepodporovaným a prelomeným systémom CRW sa na neho nevzťahuje by mal poslať kartu Skylink zadarmo. Ale žijeme v česku/slovensku, že? Takže výklad od skylinku bude možno úplne iný.

2/ ak chce pozerať čokoľvek iné než základ so serpo tak výmena bude jediná možnosť
kvido244 (4)|14.8.2013 13:13
Pro úplnost:
mám Mascom MC2000HDUSB.V dotazu mi šlo o názor zkušenějších z tohoto fora na výměnu výše popsané karty.Nejsem žádný velký "fanatik" sledování TV,takže příjímám jen základ a balíčky placené nabídky ani nevyužiji.Ale z důvodu horšího příjmu pozemního signálu jsem koupil satelit.Taky jsem tehdy tak nějak "doufal",že karta zůstane napořád stejná....,ale jak už to bývá,nic netrvá věčně,ani láska k jedné slečně :-)
Obchodní praktiky Skylinku jsou známé,jeho pohled na výměnu taky.Proč nevydělat,když to jde.
Je mi jasný,že v budoucnu CSlink karty budou odstřiženy úplně.Že by dal Skylink novou kartu zdarma se mi moc věřit nechce.Obzvlášť po zavedení slavného servisního poplatku 29kč.
No nic,zajdu na poštu,zaplatím a budu si "vychutnávat" výhodnou dvouměsíční nabídku balíčku,,který k této kartě dávají "zdarma",jak jinak že :-)
Dagy2 (3153)|14.8.2013 15:14
No, pokiaľ sleduješ naozaj len základ tak je otázka či sa máš kam ponáhľať.

Na druhej strane tých 349Kč myslím zahrňuje rok serpo (???), tzn. 348Kč takže teoreticky to máš vlastne za 1Kč na ďalší rok a k tomu bonus 2 mesiace nejaký balík aj keď ti je možno šuma fuk. Otázkou je čo s poplatkom, ktorý máš zaplatený do 1.1.2014, t.j. ešte nevyčerpaných 4x29Kč. Pokiaľ by si mohol aktivovať novú kartu až povedzme 20.12.2013, tak není o čem. Vyjde ťa to rovnako a vianoce + začiatok roka 2014 so snehovou kalamitou by si strávil s plným balíkom :)
sanchez13 (1071)|14.8.2013 18:40
Pokial viem, tak SP by sa pri vymene pripocital k existujucemu...
Ale mozno uz je to inak, treba sa popytat Skylinku... Staci, ked im posles otazku cez ten web formular...
kvido244 (4)|14.8.2013 19:11
Servisní poplatek zatím ještě neplatím.Satelit mám teprve od 1.1.2012 .Až od 1.1.2014 budu platit těch 29 kč.
Nejsem si jistý,ale myslím,že v ceně Výměna M7 těch 29 kč započítaných není.Jen dvouměsíční balík MINI.Navíc,aby ten tzv.zdarma balíček byl funkční,tak se musí aktivovat do konce srpna letošního roku.Skylink se tak snaží,aby si lidi kartu výměna M7 koupili co nejdřív:-)
Farell (56)|14.8.2013 19:12
Mně taky poslaly tu jejich M7 výměnu a poslal jsem ji zpět ,raději jsem si koupil SKYLINK Výměnu za 520Kč (AKCE) a mám teď ICE Skylink ty nové M7 nemusí jít v budoucnu v necertifikováných Boxech...
Dagy2 (3153)|15.8.2013 11:03
veľmi správna poznámka od farella - záleží aký sat má kvido.
už som zachytil nejakú drobnú paniku od VU+ majiteľov že M7 problém v čítačkách, ale či je to pravda netuším.
sanchez13 (1071)|15.8.2013 11:54
Skylink vymena M7 je tiez ICE...
Lumca_1 (218)|15.8.2013 17:17
Ona ani nic jiného být nemůže. Z logických důvodů!