Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Starý príjimač ab-dsr310 skci - čo sním?

Antonius (8)|20.8.2013 18:58
Priateľ kúpil asi pred 9 - 10 rokmi komplet s prijímačom ab-dsr 310 skci, no nemohol nainštalovať parabolu, majiteľ domu bol striktne proti. Teraz majú vo svojom dome možnosť inštalácie a obrátili sa na mňa, či je tento prijímač ešte spôsobilý prevádzkovania s kartami Skylinku a za akých podmienok či úprav. Ja som ho síce mal, ale po pár mesiacoch v 2004 som ho pre vady vrátil (dvakrát v reklamácii menili základnú dosku). Moja otázka znie, či existuje preň softwer, ktorým by čítačka bola spôsobilá pre terajšie karty Skylinku, resp. či je riešenie len cez kartu v dekodovacom module napr. Smit. Budem Vám aj povďačný za adresu na fórum pre túto značku, ak je. Tu som zistil, že k tomuto prijímaču bola len jedna otázka a to v roku 2005. Vopred vďaka
Hornet F-18 (1328)|20.8.2013 19:13
Nema to cenu riesit...
KamilZ (10277)|20.8.2013 19:18
[QUOTE=Antonius;464772]terajšie karty Skylinku[/QUOTE]
Tohle není žádné označení karet, Skylink má více druhů (ICE, Irdeto PI-Sys, M7 výměna (typ ICE), M7). Jediná, která by měla nějakou šanci na provoz bez CI modulu je typ ICE, ale i tak to zřejmě nefunguje moc spolehlivě (inicializace je třeba v jiném přijímači): [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Antonius (8)|20.8.2013 21:59
KamilZ - vďaka Ti za nádej, je mi ich ľúto, zajtra skúsime u mňa "starca" rozchodiť, doma mám Openbox 820, TechniSat TechniStar SIR, Drembox 500, TecniSat DigiCorder ISIO S1. A k označeniu kariet, prepáč asi som nebol presný. No viem, že do niektorých starších prijímačov, napr. Openbox 820 po softverovej úprave šla v čítačke len karta Výmena ICE, karta Irdeto len cez Modul Smit. A skúsime to aj cez modul Smit, na ktorý mi chodií Skylink bez problémov na DigiCorderi S1. A mám k dispozícii karty Výmena ICE tak aj Skylink Standart Irdeto HD.Nech sa Ti darí. Ešte som si nestačil ozrejmiť nové karty s označením M7, nemám čas v dôchodku pri mojích 74.