Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prepojenie PC a medialny prehravac s AC receiver

MajoGabro (14)|26.8.2013 10:39
Dobry den,

mozem Vas poprosit ako by bolo mozne prepojit notebook s AV receiverom cez HDMI kabel?? Mam Harman Kardon 170 a zial ked pridam cez HDMI notebook, vobec mi ho receiver nerozpozna.. treba nieco prepnut? nastavit?? malo by to predsa ist bez problemov nie? Chcel by som cez PC prehravat dalej do TV video s tym, ze zvuk by siel cez receiver aby to fungovalo ako domace kino. Zial zatial som neprisiel na to ako.

Hore uvedene riesenie mam preto, nakolko medialny prehravac, ktory mam cez HDMI napojeny na AVR prehrava hudbu uplne nekvalitne, chrapci to a pri tom ked napojim medialny prehravac na TV priamo, zvuk je bez problemov ale len z TV repro.
Akonahle to prepojim cez AVR zvuk je nekvalitny.. cim to moze byt???

Velmi pekne dakujem za odpovede.
KamilZ (10277)|26.8.2013 12:07
První pokus - na klávesnici Win+P a zvolit režim. Pokud nenabídne více režimu, tak nemáš povolen HDMI port na úrovni grafiky, ale nejsme kouzelníci, abychom tušili, co máš za notebook a grafiku. Samozřejmě předpokládám, že máš aktuální ovladače pro grafiku (od výrobce - Intel, NVidia, AMD), ne ty z Windows.
MajoGabro (14)|26.8.2013 12:32
notebook je Toshiba Satellite, WIN 7, skusim to .. takze ked zvolim spravny rezim, malo by to ist bez toho aby som v AVR nieco prestavoval? Skusim .. ked neukaze ziaden rezim, dam vediet. dakujem zatial
vivid.sk (11472)|26.8.2013 12:43
[QUOTE=MajoGabro;465059]nakolko medialny prehravac, ktory mam cez HDMI napojeny na AVR prehrava hudbu uplne nekvalitne[/QUOTE]
Skus dodatocne prepojit aj cez optiku. Ak bude problem pretrvavat - reklamacia AVR (HK zial v poslednych rokoch poslal management uplne do sraciek).
KamilZ (10277)|26.8.2013 12:43
Na AVR samozřejmě musíš nastavit patřičný vstup, co kterého je notebook zapojen.
MajoGabro (14)|26.8.2013 13:13
tohto som sa obaval.. podla mna to nie je ok ked to proste chrapci .. ale ok radsej este skusim tu optiku, kupim kabel a prepojim .. verim, ze to pojde .. ak to dobre chapem prepojim to tak , ze necham HDMI a navyse pridam este aj optiku?

---------- Doplněno v 13:13 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:11 ----------

[QUOTE=KamilZ;465071]Na AVR samozřejmě musíš nastavit patřičný vstup, co kterého je notebook zapojen.[/QUOTE]

tam je mozne len cez menu prepinat medzi jednotlivymi vstupmi, to ste mali na mysli? ziadne nastavenia dodatocne netreba asi vsak?
KamilZ (10277)|26.8.2013 14:04
[QUOTE=MajoGabro;465073]ziadne nastavenia dodatocne netreba asi vsak?[/QUOTE]Pokud je to jen na filmy, tak je optika zbytečná, HDMI stačí (ale optika samozřejmě neuškodí ničemu). Pokud i na zvuk (pouštění MP3), tak se dá o optice uvažovat.

[QUOTE=MajoGabro;465073]ak to dobre chapem prepojim to tak , ze necham HDMI a navyse pridam este aj optiku[/QUOTE]Vsak.

Ale k tomu notebooku jsi stejně nic relevantního neřekl. Toshiba Satellite má mnoho modelů.
MajoGabro (14)|26.8.2013 14:15
[QUOTE=KamilZ;465075]Pokud je to jen na filmy, tak je optika zbytečná, HDMI stačí (ale optika samozřejmě neuškodí ničemu). Pokud i na zvuk (pouštění MP3), tak se dá o optice uvažovat.

podla toho co pisete by sa tou optikou mohla vyriesit aj ten nekvalitny zvuk z medialneho prehrvaca, ktory je napojeny na AVR..


Vsak.

Ale k tomu notebooku jsi stejně nic relevantního neřekl. Toshiba Satellite má mnoho modelů.[/QUOTE]

je to: Toshiba Satellite U840-10M i5-3317M (2,60G Turbo)

---------- Doplněno v 14:15 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:14 ----------

Pokud je to jen na filmy, tak je optika zbytečná, HDMI stačí (ale optika samozřejmě neuškodí ničemu). Pokud i na zvuk (pouštění MP3), tak se dá o optice uvažovat.



podla toho co pisete by sa tou optikou mohla vyriesit aj ten nekvalitny zvuk z medialneho prehrvaca, ktory je napojeny na AVR.
vivid.sk (11472)|26.8.2013 17:09
[QUOTE=MajoGabro;465077]podla toho co pisete by sa tou optikou mohla vyriesit aj ten nekvalitny zvuk z medialneho prehrvaca, ktory je napojeny na AVR. [/QUOTE]

Prave takto to bolo myslene. HDMI samozrejme staci. Ale ak robi problem HDMI doska v AVR, mozes si overit, ci totoznu "(ne)kvalitu" ma opticky vstup/vystup.
V kazdom pripade (a to bez ohladu, ci pojde zvuk z optiky fajn, alebo nie), budes musiet riesit problem s audiom cez HDMI.



[QUOTE=MajoGabro;465073]ziadne nastavenia dodatocne netreba asi vsak? [/QUOTE]
Treba. Okrem zvolenia zdroja v AVR treba nastavit korektny audio vystup v PC (obvykle nejaky HDMI audio OUT), v opacnom pripade budu pravdepodobne hrat repro v PC. Ale to je na par klikov myskou.
MajoGabro (14)|26.8.2013 21:09
PC s AVR prepojene funguje v pohode az na to ze nakolko som to prepojil cez HDMI ide zvuk len stereo. Neviem co s tym...

Co sa tyka toho medialneho prehravaca prepojil som ho okrem hdmi aj optikou ale zial to nepomohlo. Neviem si s tym rady..
vivid.sk (11472)|26.8.2013 21:55
[QUOTE=MajoGabro;465092]zvuk len stereo[/QUOTE]
a ako by mal ist? :D
napis viac info (aky mas pouzivas player, skus sa viac rozpisat).
MajoGabro (14)|26.8.2013 22:48
[QUOTE=vivid.sk;465096]a ako by mal ist? :D
napis viac info (aky mas pouzivas player, skus sa viac rozpisat).[/QUOTE]

no bolo by fajn keby siel zvuk z PC vo vsetkych reproduktoroch kedze mam 5.1 repro ... ale to asi nebude mozne..


medialny prehravac: popcorn hour A-300 : http://www.popcornhour.eu/nl/index.php?page=a300

priame pripojenie na TV bezalo bez receivera bez problemov, zvuk bol cez TV repro cisty .. tak video ako aj hudba


ked prepojim MP cez AVR problem robi hlavne AUDIO, tak to chrapci, video ide ako tak fajn, AUDIO cez USB umiestnenom vpredu na AVR znie cisto.
MajoGabro (14)|26.8.2013 23:08
No zaujimave je ze po prepojeni mobilu cez HDMI ide vsetko vyborne.. Aj zvuk aj video a do vsetkych repro..
Vyzera to teda akoby bol problem v medialnom prehravaci.. Este som rozmyslal ze by sa prepojil cez zlty cerveny a biely kabel audio video teda uplne hdmi dat prec.. Taky kabel ale teraz nemam.. Ma cenu ho kupovat a skusat??
vivid.sk (11472)|27.8.2013 00:36
[QUOTE=MajoGabro;465098]No zaujimave je ze po prepojeni mobilu cez HDMI ide vsetko vyborne.. [/QUOTE]
Zaujimave, potom moze ist o nejaku nekompatibilitu. Skusal si iny (co najkratsi) kabel?


[QUOTE=MajoGabro;465098] Ma cenu ho kupovat a skusat?? [/QUOTE]
nema, nad tym ani nerozmyslaj.


[QUOTE=MajoGabro;465098] Aj zvuk aj video a do vsetkych repro..[/QUOTE]
To zavisi od viacerych faktorov. Kolko kanalov je na vstupe a aky DSP rezim mas prave zvoleny. Ale aby hrali vsetky, co maju hrat, je nutne tam posielat adekvatny pocet kanalov.
Napisem to inac - tak ako je mozne, aby pri dvoch zdrojovych kanaloch hralo 5 repro, tak isto je to mozne opacne.
Ty potrebujes posielat povodny multikanalovy stream do AVR (DD, DTS) a na vystupe mat rovnaky pocet kanalov (malo by ti to signalizovat info na prednom paneli, resp na TV).
MajoGabro (14)|27.8.2013 00:49
[QUOTE=vivid.sk;465100]

To zavisi od viacerych faktorov. Kolko kanalov je na vstupe a aky DSP rezim mas prave zvoleny. Ale aby hrali vsetky, co maju hrat, je nutne tam posielat adekvatny pocet kanalov.
Napisem to inac - tak ako je mozne, aby pri dvoch zdrojovych kanaloch hralo 5 repro, tak isto je to mozne opacne.
Ty potrebujes posielat povodny multikanalovy stream do AVR (DD, DTS) a na vystupe mat rovnaky pocet kanalov (malo by ti to signalizovat info na prednom paneli, resp na TV).[/QUOTE]

neviem co presne tym myslite, ale akonahle napojim PC cez HDMI do AVR tak AVR neda inu moznost v nastaveniach zvuku len STEREO 2 repro.

co sa tyka tej nekompatibility mojho prehravaca -pripustam tuto moznost i ked je to divne.. neviem co by sa dalo este vyskusat..
vivid.sk (11472)|27.8.2013 11:48
[QUOTE=MajoGabro;465103]AVR neda inu moznost v nastaveniach zvuku len STEREO 2 repro.[/QUOTE]
Este raz. Ako mas nastaveny audio vystup z playera? Ako mas nastaveny vystup zo systemu? (aj ked ten nieje dolezity, v pripade posielania bitstreamu, ale evidentne bitstream neposielas).
Bez toho, ze sa rozpises, tazko na nieco seriozne odpovedat.

Ak AVR zobrazuje, ze posielas 2 kanaly, tak ich tam zrejme posielas (a mal by aspon ponuknut moznosti dopoctu cez DSP (Dolby Prologic II, DTS NEO:6, atd), cim nechcem napisat, ze ich mas pouzit, len ze by to AVR mal umoznit)
MajoGabro (14)|27.8.2013 12:03
ked som zapojil notebook prvy krat bola moznost v AVR prepinat nedzi zvukovymi modmi ako Dolby Prologic a podoobne .. zmenil som v nastaveniach zvuku v notebooku ako vystup 5.1 repro a dal ulozit. Po tomto uz AVR po pripojeni notebooku dava moznost len Stereo 2 . V playeri som nic nenastavoval ale ono to asi nebude prehravacom, nakolko taky isty zvuk ponuka ci pustam zvuk z playera alebo priamo z youtube z web stranky.

exituje nejaky DLNA prehravac ktory by prehraval titulky?? ak ano tym padom by sa vsetko vyriesilo, nakolko ked pustim do TV z PC, alebo mobilu audio alebo video cez DLNA, zvuk ide v pohode.
priamo cez AVR mi DLNA nejde .. to so zistoval vraj AVR HK 170 nepodporuje cez DLNA video prenos, ale do TV priamo mi video pusta, a kedze mi potom ide z TV zvuk cez AVR nebol by to problem, zial zatial som nenasiel prehravac ktory by pustal cez DLNA aj titulky.Skusam uz taketo moznosti, lebo ten medialny prehravac proste neviem rozchodit, a takisto cez ten kabel mi PC dava len Stereo 2 zvuk.
vivid.sk (11472)|27.8.2013 14:02
[QUOTE=MajoGabro;465112]V playeri som nic nenastavoval ale ono to asi nebude prehravacom[/QUOTE]
Samozrejme, ze bude.

Netreba miesat veci dokopy, potom mozno pochopis, ako to cele funguje (a to je zaklad, aby si problem vyriesil).

Takze postupne:


1) Ak nastavis zvuk v systeme ako 5.1, von ti pojde vzdy sest (5.1) kanalov, pokial je zvuk smerovany z aplikacie na standardny DirectSound vystup (co je nas pripad).
Vzhladom k tomu, ze zvuk je len stereo (youtube videa maju stereo zvuk), tak system posiela do L+R stereo signal a do ostatnych C+FL+FR+LFE posiela ticho!

Pokial rozumies, mozes prejst na dalsi bod :D

2) Vzhladom k tomu, ze AVR prijima 6 kanalov (a to bez ohladu na to, ze skutocny zvuk ide len z dvoch a v ostatnych je ticho), neumoznuje ti s tymto zdrojom spravit DPL II a obdobny dopocet (ako pisem v predchadzajucom prispevku).

3) Pokial teda chces, aby si mohol cez DSP spravit rozlozenie stereo zvuko do viacerych kanalov (o co ti zrejme ide), musis nastavit v systeme vystup na stereo.


--------------------------------------------
Pokial rozumies, mozes prejst na dalsi bod :D


[QUOTE=MajoGabro;465112]V playeri som nic nenastavoval[/QUOTE]

Az teraz sa mozme vratit k povodnemu problemu. Ako uz vies, z Youtube ani inych aplikacii, ktore prehravaju stereo zdroj skutocny multikanal nedosiahnes. Ale v pripade filmov, ktore maju multikanalovu stopu (DD/DTS) mozes nastavit v playeri, aby posielal bitstream von. Tu je dolezite vediet aky mas player, co si stale neprezradil. Bez toho ti neviem povedat co treba nastavit. Standardne byva casto nastaveny downmix na stereo, cize na DirectSound vystup dostavas len 2 kanaly.
MajoGabro (14)|27.8.2013 15:50
tak prehravac je VLC ale pouzivam aj WMP 12, na VLC som rozbehal tie filmy ide to super cez notebook a HDMI, ked vo VLC prepnem na 5.1 zvuk, na WMP sa mi to prepnut nepodarilo.
Co sa tyka hudby stale ide len Stereo, v nastaveniach VLC mi ani nic ine neponukne ako Stereo. Cez DLNA vsak hudba ide do vsetkych 5 repro ..

je mozne taketo nastavenia i na WMP 12? alebo je VLC ok?

vyzera to tak ze medialny prehravac teda uz nepouzijem.. i ked je to velmi neprakticke stale pustat vsetko z notebooku cez kabel ..
MajoGabro (14)|27.8.2013 17:39
tak konecne ide vsetko ako ma.. dakujem za rady .. hlavne za tie co sa tykali toho prepojenia PC. Nakoniec som spravil este jednu vec, ktora ma napadla az ako posledna.. aktualizovat medialny prehravac .. po aktualizacii softu ide vsetko ako hodinky ... este raz vsetkym dakujem.