Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MMC vs HDD recorder - zadost o radu

DJH (6)|28.8.2013 00:59
Dobry den,

po 4letech nam umrel HDD recorder LG RHT498H s 250GB (IDE) HDD. S filmy na HDD jsme se rozloucili, pry z LG HDD nejdou nijdak dostat [specialni FS] (rekl LG technik). Takze jsem posledni tyden hledal co misto nej koupit. Kdyz jsem zjistil, ze novy HDD recorder vyjde na plus minus 4000,- zacal jsem koukat i po MMC - kdyz uz mame tu 40" FullHD LEDku s omezenym pristupem na iNet, tak ji trosku "zchytrit" ;) Jenze...

Parametrove vypadaji temer vsechny MMC vcelku dobre, ale k memu velkemu prekvapeni reakce v diskusich jsou v naprostem rozporu s HW vybavenim. Temer u vsech jsem nasel: pomale, kouse se, neprehava tohle nebo tamto, startuje minutu a vic, apod.

Toz otazka zni: koupit MMC nebo zase HDD recorder?

Co potrebujeme:
- aby nahraval z TV [pruchozi anteni vstup/vystup (IN/OUT) pro koaxialni kabel (mame doma UPC, po koaxu)]
- cena do 5000,-
- HDD aspon 250GB

Dodatecne vlastnosti pro MMC:
- aby to nepadalo
- prehravalo filmy z iNetu (Ceska TV, youtube, ...), pripojeni LAN (ne WIFI)
- prehravalo filmy s titulky
- slo to slusne ovladat

Dekuji za radu.
KamilZ (10277)|28.8.2013 08:00
[QUOTE=DJH;465163]- aby nahraval z TV[/QUOTE]
To chceš nahrávat nějak přes SCART? Z HDMI nic nenahraješ, navíc neznám TV s HDMI výstupem. Raději se podívej po něčem, co umí nahrávat z integrovaného DVB-T/C/S tuneru. Navíc DVD rekordér v dnešní době? Když tak při (té bídě) BD rekordér. Stejně je to ale podle mě špatné řešení, viz např. https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/35269-nahrada-dvd-rekorderu#post459762. Pokud nějaké takovéto řešení (BD rekordér), tak možná https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/35613-lg-hr720t-nahravani-na-externi-disk. Jestli ale nepotřebuješ přehrávat "placky", tak bych na to raději zapomněl.
interfernet422 (1575)|28.8.2013 08:09
Co třeba něco takového -Zircon T3000 HD. Umí toho docela dost. Nahrává a ty se přitom díváš na TV na něco jiného. A je už připraven i na DVB-T2. HDD koupíš k tomu externí dle preferencí.
KamilZ (10277)|28.8.2013 08:53
DJH (6)|28.8.2013 22:48
Omlouvam se za nepresnost.
Nahravanim z TV myslim, ze musi mit pruchozi anteni vstup/vystup (IN/OUT) pro koaxialni kabel (mame doma UPC, po koaxu).
Takze podminka nutna je interni HDD, kvuli detem nechci mit HDD pripojen z venku kabelem.

KamilZ: Jj, BD je mrtva technologie stejne jako DVD! Na co tahat 12cm kotouce, v krabicce co se mi nevejde do kapzy, kdyz 10x vetsi kapacitu muzu mit na 2,5" HDD, co se mi fpoho do kapsy vejde, ze :)

U toho "AB CryptoBox 550HDC" tam sice pisou, ze dokaze nahravat v realnem case i dle EPG, ale ani zminka o tom kam se to nahrava, kdyz tam je uvedeno, ze nema interni HDD?

A Zircon T3000 HD Plustelka - nahrava pouze na USB a (250GB USB disk stoji skoro 6000,- a to se vyplati :( ). Navic o Pay TV Plustelka jsem v zivote neslysel ;)

Prosel jsem heureku a na temer vsechny Evolve MMC tam lidi nadavaji, ze jsou to sunty. Prej sice prehraji skoro vse, ale sekaji se, prehriva, ovladani hruza, atd...
KamilZ (10277)|29.8.2013 06:08
Ale jestli máš doma UPC, tak máš předpokládám DVB-C (a nutnosti CI) a ne DVB-T a klasické MMC s DVB-T tunerem Tě tedy nezajímají. Nebo máš UPC s DVB-T?
interfernet422 (1575)|29.8.2013 07:17
[QUOTE=DJH;465230]Zircon T3000 HD Plustelka - nahrava pouze na USB a (250GB USB disk stoji skoro 6000,- a to se vyplati ). Navic o Pay TV Plustelka jsem v zivote neslysel[/QUOTE]

To že jsi neslyšel o Pay TV Plustelka ještě neznamená že neexistuje. Ale to jen na okraj. A ten disk přece vůbec nemusí být flash, ale externí 2,5" s USB připojením, který má navíc tu výhodu, že jej můžeš odpojit a uložené video přenést k PC a tam uložit/zpracovat atd.
DJH (6)|29.8.2013 18:00
[QUOTE=KamilZ;465245]Ale jestli máš doma UPC, tak máš předpokládám DVB-C (a nutnosti CI) a ne DVB-T a klasické MMC s DVB-T tunerem Tě tedy nezajímají. Nebo máš UPC s DVB-T?[/QUOTE]
Omlouvam se, ale vubec nevim co tim myslis. Mame doma od UPC uz 6let nejakou cernou krabicku (myslim Thomson), do ktery vede koax kabel z bily krabicky nad dverma (rozdeluje UPC na Internet a TV), z ni vede koax do DVD recorderu a pak dal do TV. Neni to zadny tuner, ani v ni neni zadna karta, je do ni proste vede jeden koax a druhej jde do TV.

interfernet422: to je sice na jednu stranu vyhoda mit externi HDD, jenze pro rodiny s malyma detma je to zas nevyhoda. A stehovat recorder z policky pod TV nekam nahoru nad TV... bych musel koupit a navrtat novou policku nad TV (v panelaku... :( )
KamilZ (10277)|29.8.2013 19:19
Pokud nemáš ani žádnou kartu a modul, tak to asi opravdu přijímáš DVB-T nebo nedejbože analog. Dívám se, že i ten Tvůj rekordér je DVB-T, takže DVB-C to není. Máš nějakou placenou nabídku?