Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dynavoice / JBL 5.0/5.1 Domáce kino

peter125 (44)|16.9.2013 19:03
Caute, potrebujem poradiť pri výbere repro + arv pre domáce kino. 70% filmy a TV / 30% hudba.

Už nejakú dobu čítam rôzne recenzie, testy, fóra ohladom tohoto.

Do najužšieho výberu som zvolil

JBL Loft System 5.0

DYNAVOICE MAGIC F5 EX + C4 EX + S4 EX

Receiver Yamaha RX-V475 alebo Yamaha 3066.

3066 je lacnenjší, bude stačiť?

AVR som pozeral aj na hifibazar.cz problém je v tom, že tie kúsky v mojej cenovej relácií čo tam majú sú staršie. Požadujem HDMI 1.4 , AirPlay, Internetové rádia.

Ide o ozvučenie miestnosti s rozmermi 6,5x4 m.

Na tomto obrazku je to nakreslene v približne realnej mierke.

Dva efektove reproduktory by ste dali kde? Tak ako som ich nakreslil? Alebo do samých rohov miestnosti?

Basový som nakreslil tiež, vedla TV, ale ten asi dokúpim neskôr, kôli rozpočtu.


[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


Vybral som správne? Ktorý z týchto dvoch by ste vybrali?
Mne sa viac sa mi páči JBL. A keďže je to set, tak je aj ceno zvýhodnený. Predpokladám, že ktomu dostanem aj káble. Dodávajú sa v nejakej štandardnej vzdialenosti? Neviem či bude dĺžka stačiť. K Dynavoice by som musel káble dokúpiť.
K filmom bude asi treba dokúpiť SW, alebo sa zaobýdem aj bez neho? Cenovo to vychádza na cca 250€.


Diky
vivid.sk (11472)|16.9.2013 19:56
To rozmiestnenie je teda riadne mizerne. Pozeras na TV z takehoto uhla? Ved ani predne repro nebudu korektne umiestnene, nie este zadne.
Lavy reprak ti konci tam, kde by mal byt pravy!
peter125 (44)|16.9.2013 22:02
Žial inak to asi nejde.

TV je naklonená k rohu pohovky. to isté aj repro. Teda to by nemusel byť problém, nie?

Pozicia efektovych by bola 90 stupnov, center napriamo a stlpy tiež by som natočil na tie uhly.

No takto to je, je to realne nakreslene, akurat ta TV je na podstavci a je naklonena k sedacke. Repraky sa daju natocit, to neni problem, ale musia byt v tej polohe kde su.

Problem, je ze to inak nejde. Sedacka je obrovska a nejde to inak rozumnejsie ulozit :(

Nevadí, že reproduktor na pravej strane bude tým pádom trochu v zadu? natočiť ho môžem ako chcem, len ho nemôžem dať do stredu miestnosti. Ak nevadi, že bude kusok vzadu, tak uhly by som vedel nastaviť.


Prinajhoršom, by sa dal vždy pri filme si ten jeden stlpovy reprak posunut o 1-2 m do priestoru.
vivid.sk (11472)|16.9.2013 22:25
[QUOTE=peter125;466629]Nevadí, že reproduktor na pravej strane bude tým pádom trochu v zadu[/QUOTE]
:)
Urcite to nieje optimalne. Pokial vies aspon otacat repro smerom k posluchacovi (co je dost podstatne) a pravy reprak trosku vysunut (aby mu nezaclanala pootocena TV), tak by kalibracia mala korektne upravit hlasitosti reprakov tak, aby si subjektivne pocul rovnako hlasno kazdy z nich. Taktiez v AVR treba korektne nastavit presne rozmery od posluchaca, AVR to nasledne nejako koriguje.

Zadne repro by mali byt taktiez natocene na posluchaca (presnejsie na jeho hlavu), s upravou hlasitosti a vzdialenosti pre kazdy kanal to plati rovnako.
peter125 (44)|16.9.2013 22:31
Ano natačať ich môžem vpodstate lubovolne. Ako vravím ten praví by som večer pri sledovaní filmu vedel posunúť o 1-2m do priestoru.

To to si už nejako vyriešim.

Môžeme sa teda vrátiť k téme výberu reproduktorov a AVR?

Ako vravím do úzkeho výberu som sa rozhodol pre (podrobnejšie opisane v prvom prispevku):

JBL Loft System 5.0

DYNAVOICE MAGIC F5 EX + C4 EX + S4 EX

Receiver Yamaha RX-V475 alebo Yamaha 3066.


Ďakujem :)
vivid.sk (11472)|16.9.2013 23:32
V tomto ti neporadim - nepocul som - nemozem seriozne hodnotit (oba produkty su podobne osekane, aj ked tusim, ze pri tom pocte menicov v JBL nemoze byt ich kvalita pri tejto cene zavratna, ale nikdy nehovor nikdy. Ale rozhodne by som videl vacsi potencial v DYNAVOICE. Jednoduchsia vyhybka, menej (kvalitnejsich?) menicov. Realne to moze hrat rozne, aj v zavislosti od toho, cim to budes krmit).

Co sa tyka AVR, cim vyssia verzia, tym lepsia (a moze byt aj minulorocny model, pri vypredajoch sa da znacne usetrit, zvukovo to casto to ide k horsiemu, vyrobcovia setria kde sa da)
peter125 (44)|18.9.2013 11:03
Ešte by som chel dať do pozornosti Yamaha 555 + 444 + 333 ten je ako na tom?



Dynavoice F5 + F4 + F3 - 5.0 450€

JBL Loft System - 5.0 500€

Teda cenovo sú velmi podobné.

K JBL by som zobral AVR v sete Yamaha 475


Ešte by pozerám, že sa odporúča aj F6 namiesto F5 a ako centrál C5.

To by vyšlo 550€. Oplatí sa priplatiť? V budúcnoti budem možno kupovať aj SW, ale podla ohlasov tieto repro majú dosť basov.
peter125 (44)|20.9.2013 09:39
Ešte mám možnosť kúpiť Behringery za 300€
http://www.proaudio.sk/reproduktory-reprosustavy/studiove-monitory/behringer-b3031a-aktivny-studiovy-monitor---2173/

Hodilo by sa to, ale sa mam na to vykaslat a zobrat spominany JBL / Dynavoice ?
vivid.sk (11472)|20.9.2013 11:16
A naco ti budu aktivne monitory? Nemiesaj hrusky s jablkami.
peter125 (44)|20.9.2013 16:39
Behringery, som sponul len tak naokraj, známi mi vravel, že má na predaj. Počul som ich hrať, hrajú dobre, na hudbu paráda. Necham to plavat...
peter125 (44)|22.9.2013 21:08
Inak hudobný štýl počúvam country, akusticka hudba, sem tam nejaky pop, slabsi rock, občas punk.

K Dynavoice F6 EX sa píše:
Zvukový projev je expresivní s krystalickými vysokými tóny a s dostatkem hlubokých kmitočtů.
Fantasticky se hodí pro poslech Disco, Elektroniky a Rocku ...

K JBL Loft sa píše

Posluchač se širokým "záběrem"
Rock
Pop
Jazz


K tým Dynavoice, čo myslia tým "expresívny prejav"? Akosi to mám predstaviť? :)
vivid.sk (11472)|22.9.2013 21:49
[QUOTE=peter125;467242]Fantasticky se hodí pro poslech Disco, Elektroniky a Rocku ...[/QUOTE]
To su tie najhorsie - bum - cink.
Ale na tieto kecy sa naozaj vys*r. Kazdy vyrobca si tam napise, co chce. Prid si to vypocut na Highend Slovakia, bude prilezitost.
peter125 (44)|24.9.2013 18:13
Ešte sa pozastavím pri kábloch. Predajca mi píše, aby som kúpil ratšej lepšie káble k tým Dynavoice F6 EX. Kde argumentuje, že nebudem mať zvuk rozmazaný.

Konkrétne tieto:
http://www.hifionline.cz/kabely/reproduktorove-kabely/1516-dynavox-repro-kabel-1-5m/

Kde je cena mnohonásobne vyššia ako káble ktoré som pozeral.

Má cenu ísť do tých káblov?


A druhá vec, na ktorú sa chcem ešte spýtať sú odhmotňovacie hroty. Má cenu si ich kúpiť? pomôžeto aj v tejto cenovej relácií?

Ďakujem ešte raz ďakujem za ochotu.
vivid.sk (11472)|24.9.2013 18:23
Lepsie kable rozhodne maju vyznam, ale nie pri stlpikoch za par stoviek. Tam rozdiel nebude ziadny, resp. bude minimálny (tym netvrdim, ze si mas kupit zvonkovy drot), nechaj si spravit kabelaz na mieru z nejakeho kvalitnejsieho kabla, dostanes sa na tretinovu cenu.