Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

domace kina

Ibrahim (7)|2.10.2013 17:20
Ahoj, riešim teraz výber domáceho kina a tak prehladávam fóra, ale som dosť zaskočený z toho jak tu všetci kritizujete all in one zostavy... To je to fakt až taká katastrofa? čo ked človek má proste limitovaný rozpočet ( ja cca 350€ ) a ide mu v podstate hlavne o to posunúť sa o level vyššie oproti TV reproduktorom?? Aj keď by som mohol ešte nejakú stovku našetriť a kúpiť zostavu prehrávač-AVR-repro, ale oplatí sa to vôbec? myslím tým, zahrá aj tá najlacnejšia varianta komponentného kina lepšie ako hociktorá all in one zostava?
vivid.sk (11472)|2.10.2013 22:40
[QUOTE=Ibrahim;468328]To je to fakt až taká katastrofa? [/QUOTE]
Povacsinou ano. Ale v konecnom dosledku nejde o ten zvuk ako princip, ze ak narves vsetko do jedneho zariadenia - logicky to nemoze robit poriadne NIC! Kazde zariadenie ma svoj ucel.

[QUOTE=Ibrahim;468328]čo ked človek má proste limitovaný rozpočet[/QUOTE]
Bazar alebo Onkyo HTX-22HDX - ako vstup do "DK" - v pohode s financiami sa vojdes.

[QUOTE=Ibrahim;468328]zahrá aj tá najlacnejšia varianta komponentného kina lepšie ako AIO[/QUOTE]
nezahra (presnejsie - nemusi zahrat), ved v tom je ten figel - zladit to. A ja tvrdim, ze lacne srackove "akoze drevene" repro typu 5.1 Jamo za par euro budu rozhodne hrat horsie ako zladeny set AVR+repro. Ale v obchode to tazko porovnas a domov si dve aparatury kupi malokto.


Ale uvazuj, ak kupujes AIO za dve stovky, kde samotny BD player stoji tretinu ceny, kolko ostane na to najdolezitejsie - na repro? Vyvaruj sa tomuto rieseniu. Radsej naozaj kombo "osekany AVR" + repro s (relativne) rozumnym poctom vstupov, do buducna.
LuckyCat (283)|2.10.2013 23:58
Na tvoju otazku Ti nik korektne neodpovie. Najlepšie bude ak si u niekoho vypocujes nejake AiO kino(a) a porovnas s nejakým inym, poskladanym v podobnej cenovej hladine. Ja osobne som ich uz par počul a preto môžem tvrdiť, že nieje celkom pravda, že AiO nepoda zvuk ako lacne skladačky avr+repro. Pocul som Pioneer AiO u znameho mojho kamaráta a razom som stratil predsudky ohľadom tejto problematiky. Hlavne ked som to ešte v ten den porovnal s kamaratovov lacnou zostavou avr+repro, Yamahou. Cenovo tam bol nejaký rozdiel (AiO drahšie) ale zas mal si v tom BD a dizajnovo sa mi to viac páčilo ako aj po praktickej stranke. Po case som si na zaklade tejto skúsenosti zadovážil aj ja AiO a som maximálne spokojný s vyberom čo sa týka pomeru cena, kvalita, využitie... Ak si chceš vychutnať zvuk vo filmoch, pokochat sa efektami a mať proste zážitok z priestorového, mohutnejsieho zvuku ako ponúka samotne tv a pri tom to chces mat vsetko v jednom zariadeni, bez nutnosti ladenia, dokupovania iných veci a prepajania , tak aj tato volba Ta moze uspokojit v tomto smere. Pokial ale chceš počúvať kvalitnu hudbu a kochať sa už ozaj kvalitnou reprodukciou, tak si priprav vela peňazí aby si ten rozdiel za ktory sa uz oplati investovat zretelne a jednoznacne pocitil.
tdlmarek (1566)|3.10.2013 08:10
[QUOTE=Ibrahim;468328]Ahoj, riešim teraz výber domáceho kina a tak prehladávam fóra, ale som dosť zaskočený z toho jak tu všetci kritizujete all in one zostavy... To je to fakt až taká katastrofa?[/QUOTE]
Když už jsi se porozhlédl kolem, tak sis určitě přečetl i všechny argumenty odpůrců. Proto celkem není co dodat, vše bylo řečeno.

Zde jsem se snažil popsat jakýsi pozvolný přechod od nejlevnějších řešení až k plnohodnotné triádě přehrávač-AVR-repro, ono to totiž není úplně černobílé. A když se na to dívám zpětně, tak bych tam ještě doplnil soundbary, to je taky zajímavá alternativa, jak jednoduchým způsobem výrazně vylepšit zvuk TV: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/35588-ake-domace-kino#post464490

Co takhle to zkusit obráceně, zkus nám v několika bodech napsat, jaké jsou tvoje požadavky a očekávání. Co je hlavní motivací nákupu, na co chceš koukat, co přehrávat, ... Kdo ví, třeba zrovna pro tebe AiO skutečně je ta nejrozumnější volba. Já totiž zastávám názor, že nejlepší je kupovat věci "na míru", za přesně daným účelem.
vivid.sk (11472)|3.10.2013 09:04
[QUOTE=LuckyCat;468352] zas mal si v tom BD[/QUOTE]
Ved to je prave najvacsi - a najviac kritizovany problem AIO. Nechapem ako to moze niekto oznacit za vyhodu. A je snad logicke, ze znackove AIO za 500-700... alebo viac, moze hrat podstatne lepsie ako nejaky entry level AVR+REPRO za 300 (sumy su len orientacne).

Taktiez treba priznat aj fakt, ze dnesne AIO su uz podstatne dalej, ako starsie kusky. Ponukaju uz aspon nejaky digitalny vstup (HDMI, SPDIF), tie drahsie aj viac. To je zaklad, na ktory treba pozerat, ak sa uz niekto rozhodne kupit takyto nezmysel. Pretoze ak uzivatel zisti, ze interny BD player je nanic, alebo USB vstup nepodporuje nejaky format (co bude viac ako samozrejme), tak mu aspon posluzi dany vstup.

A tym sa dostavame k tomu, ze je lepsie si vybrat z tej velkej kopy MMC ako zdroj signalu a zakupit entry level set AVR+REPRO v jednom (napriklad uz spominane onkyo, pripadne obdobne sety vyraba denon, ci yamaha). Vacsinou disponuju vacsim mnozstvom vstupov a posluzia ako zakladny HDMI switcher k TV (uz spominane Onkyo ma 3xHDMI, 3xSPDIF (2xToslink+1xCoax) +2x analogove vstupy).
LuckyCat (283)|3.10.2013 09:20
Presne na toto tu ma clovek podobne fora ako je aj tvfreak. Pred kúpou si kupujúci zistí či zariadenie spĺňa jeho predstavy, čo sa týka napr. vstupov, výstupov , podporovaných formatov atd. a ak bude treba môže si aj na predajni snáď odskusat a pozrieť pre istotu co potrebuje a tak kupit to co chce. Myslim si, že drvivá väčšina si kino kupi pre to aby si raz za čas hodil do neho placku, zapol play a pozeral film s priestorovým zvukom a neriešil pri tom ze to co hra je poctive drevo a to, že kino zahra neviem kolko Hz vyssie ci nižšie tóny alebo reálnejšie zvuky. Proste ide čo ma, pozre si čo chce a tym to konci, tak neviem naco tu každého presviedčať o tom, že najlepšia volba pre neho je avr napr. onkyo ked to nemusi byt pravda v jeho pripade. . Mimochodom, niesi distribútor alebo predajca tejto znacky? :-D
tdlmarek (1566)|3.10.2013 09:53
[QUOTE=LuckyCat;468368]Mimochodom, niesi distribútor alebo predajca tejto znacky? :-D[/QUOTE]
Tam jde spíš o to, že skoro nikdo jiný se na tenhle segment neorientuje. Když jsem před pár lety vybíral ten svůj set, tak se jednalo o raritu - dnes je situace o něco málo lepší, ale pořád bída.

PS: Důvod proč většina z nás reaguje tak jak reaguje je i v tom, že se tu kromě těchto objevují i dotazy od lidí, kteří domácí kino už mají, a najednou narazí na nějaký problém. Nepřehrává to korektně mkv, odešla mi mechanika, má to hlučné chlazení, chci aby mi hrál i zvuk od TV, jak připojit nový blu-ray přehrávač, rád bych pustil film z PC, ... No a odpověď je často "nelze". Takže mi osobně přijde rozumnější propagovat tu filozofii pečlivého výběru ještě před samotným nákupem, než tu potom již majitelům odpovídat "sorry, koupil sis hloupý set, s tím to zkrátka nepůjde." To, že výsledkem tohoto výběru může po zvážení všech požadavků být i AiO, nevylučuju (viz výše). Je ale chyba přistupovat k tomu ve stylu "prostě si koupím nějaké levné domácí kino, které má všechno, a hotovo." Protože ve spoustě případů se pak ukáže, že na začátku člověk sice pár tisícovek ušetřil, ale už za dva roky řeší opět nějakou další investici.
LuckyCat (283)|3.10.2013 10:25
V podstate o tom som pisal aj ja. Konkrétne keď som spomenul na co su podobne fora. Ku zaveru som len spomenul na co asi vela ľudí to kino vyuziva a co na nom chce alebo nechce riesit. Mne ide len o to aby som poukazal na to, ze je hovadina vyzdvihovat jednu variantu nad druhov a tu druhu zatracovat za každých okolnosti aj ked este nie je jasne co dotyčný od zariadenia v podstate ocakava. Uz ked citam tie slovné spojenia ako "je to cesta do pekla" alebo "nezahra nic" atd. si pripadam ako v škôlke kde dieta ma hračku a kto ma inu ma sprostost.. Paradoxne, par ludi co u mna pozrelo film, tak azdaj vsetci boli uneseni tym, ako sa u mna pozera resp. pocuva na domacom kine. vrátanie mna... A to mam sunt za 200€ :-D co je jasnym znakom toho, že je to zariadenie ktoré moze postacovat niektorým ludom, len o tom este nevedia, kym si ho nekupia a preto zhanaju informácie na forach. Este dodam,... Ako so už tu uz raz spomenul. k hudbe mam vzťah a ako aj k hifi zostávam (nie jednu a nie lacnu som vlastnil) takze viem co znamená kvalita a co taka kvalita stojí a napriek tomu viem, ze aj za malo peňazí sa da zvuk pocuvat a tolerovať a dokonca aj kulturne vyzit pri jeho pocuvani. Tiez som bol taky, ze kto nemal denon a ťažké drevene repro, nemal nic a lutoval som ho ako moze na tom nieco počúvať. No vyrastol som z toho a nariek tomu, ze v budúcnosti plánujem este nieco poskladat (stereo), nebudem nikomu pchat (radit) aby siel tym istym smerom ked si nebudem istý, ze to k svojej spokojnosti potrebuje.
vivid.sk (11472)|3.10.2013 11:47
[QUOTE=LuckyCat;468374]tak azdaj vsetci boli uneseni tym, ako sa u mna pozera resp. pocuva na domacom kine[/QUOTE]
LOL, medsi slepymi je aj jednooky kral :), a co si cakal oproti tym, co to musia pocuvat na TV chrchlakoch?


[QUOTE=LuckyCat;468374]a tu druhu zatracovat za každých okolnosti[/QUOTE]
Nie to pravda, ak si precitas moje prispevky, jasne pisem negativa kazdeho z rieseni, dokonca pisem za akych podmienok AIO ano (vid predchadzajuci prispevok). A v rovnakom duchu tu vidim aj ostatne prispevky (tdlmarek), od ludi, ktori k tomu maju co napisat.

Skor ty si obhajujes to svoje, za kazdu cenu. Prave preto mi odpovedz na tieto otazky.

1) kolko ludi s AIO sem na forum pride a pyta sa na radu, ked nevie (resp nemoze) nieco prepojit a neskor zisti, ze si kupil nezmysel bez dodatocnych moznosti rozsirenia?
2) kolko ludi s AVR + repro ma problem s takymto prepojenim, alebo na fore ziadalo radu ohladne nemoznosti nieco zapojit?

Prosim strucne odpovede.
LuckyCat (283)|3.10.2013 11:56
1. to ich mam počítať?
2. Vid odpoved č1.
Dost strucne?

Ale vazne.. Ja som uplne nieco ine tym vsetkym chcel povedať aj ked som si uz zacal mysliet ze Ti to doslo ked si napisal že " a co si cakal oproti tym, co to musia pocuvat na TV chrchlakoch?" Ale smola. Ja sa skor opytam Teba. Vies kolki ludia maju doma lacne AiO kina a su spokojny a nic neriešia?
K tým prispevkom. Nemyslel som len v tomto vlakne, ale celkovo ako sa tu osocuju niektoré zariadenia a to aj ked sa niekto pytal konkrétne na AiO kino. Hned mu bolo naznacene ze to je debilina kupovat aj ked sa este nevyjadril co od toho vlasnte ocakava. K tomu ja asi tolko.
vivid.sk (11472)|3.10.2013 14:00
[QUOTE=LuckyCat;468379]Vies kolki ludia maju doma lacne AiO kina a su spokojny a nic neriešia? [/QUOTE]
a vies kolki nemaju nic a su spokojni tiez? Snad sa mame porovnavat s najhorsimi? Koncim s tebou debatu, nema to zmysel (ako uz velakrat v minulosti).
LuckyCat (283)|3.10.2013 14:08
Teraz si len všetko potvrdil tym ze si oznacil nejaku inu alternatívu ( ako avr+repro) zas len za najhorsiu :-D.
Chce to hlavne klidek a neprezivat to tak :-)
Hornet F-18 (1328)|3.10.2013 19:24
[QUOTE=LuckyCat;468374] Paradoxne, par ludi co u mna pozrelo film, tak azdaj vsetci boli uneseni tym, ako sa u mna pozera resp. pocuva na domacom kine. vrátanie mna... A to mam sunt za 200€ :-D co je jasnym znakom toho, že je to zariadenie ktoré moze postacovat niektorým ludom, len o tom este nevedia, kym si ho nekupia [/QUOTE]

Aky typ AiO mas? teda ak to nie je tajomstvo...200€ nie je vela, ale su aj lacnejsie :-)
LuckyCat (283)|3.10.2013 19:49
Philips HTB3560/12
Ibrahim (7)|3.10.2013 21:58
Díky všetkým za odpovede, ešte by som teda povedal, že aký účel pre mňa má splniť to kino a načo ho vlastne chcem... Hudbu na tom počúvať nebudem, lebo tú počúvam z PC kde mám zapojené štúdiové monitory (som tak trochu hudobník), aj som rozmýšlal prepojiť TV s nimi, ale to by obnášalo neustále prenášanie 10 kilových bední, a bolo by to aj tak iba stereo, a ja by som chcel priestorový zvuk - čiže prvá požiadavka mala by to byť 5.1 zostava. Prepojenia neriešim, chcem to prepojiť iba s televízorom, teda potrebujem jeden HDMI výstup a jeden audio optický vstup na zvuk z tv (moja tv nepodporuje audio return channel z hdmi), a to má v dnešnej dobe už asi každé domáce kino... Čiže jediné čo chcem je - idem pozerať film (z TV alebo z Blu-ray) a mám k nemu 3D zvuk, ktorého kvalita určite prevyšuje zvuk TV reproduktorov... Preto za to nechcem utrácať horibilné sumy, lebo to je jediné čo od toho vyžadujem, nepotrebujem ani žiadne DLNA ani wifi ani pripojenie pre iPod a podobné veci... Čo mi teda poradíte, mám ísť do niečoho takéhoto:
http://www.andreashop.sk/internetovy-obchod/cierna-technika/akcne-sety/harmankardon-hd-com-75
http://www.nay.sk/yamaha-yht-398-black/d-309650/?utm_source=heureka&utm_medium=feed&utm_campaign=h_porovnanie
http://www.andreashop.sk/internetovy-obchod/cierna-technika/video-domace-kino/av-receivery/yamaha-yht-396
http://www.nay.sk/onkyo-ht-s3505-b/d-301252/?utm_source=heureka&utm_medium=feed&utm_campaign=h_porovnanie

plus BD prehrávač za nejakých 70 eur, alebo mi na moje potreby úplne postačí niečo takéto

Ďakujem za rady
RoPo (6061)|3.10.2013 22:20
Jedno AIO prodavam. Koukni do meho podpisu. Prodavam jej protoze jsem potreboval 2HDMI vystupy a nechtel jsem porizovat HDMI prepinac.
Jinak pro tvoje pozadavky bude nejake AIO vyhovovat. Na soundbary si davej pozor. Vyuzivaji odrazu od sten a ne kazdy ma idealni postaveni mistnosti kam jej porizuje. Mel jsem doma na testy, tak vim o cem pisi.
vivid.sk (11472)|3.10.2013 22:20
Vsetko, co si vybral su rozumne sety s plnohodnotnym (aj ked osekanym) AVR, takze rozsirenie do buducna nebude problem (aj napriek tomu, ze to dnes nepotrebujes).
Samozrejme, myslim prvu cast prispevku, prve 4 produkty a je dost velka pravdepodobnost, ze zvukovo budu dalej, ako vsetky nizsie uvedene moznosti "komercnych" znaciek, ktore o audio v svojich dnesnych vyrobnych programoch ani nezakopli (Kde su tie casy, ked Panasonic pod znackou Technics vyrabal pouzitelne audio, resp. aspon cast z komponentov....).

Vyber si teda podla sympatie k znacke a parametrov (kedze vypocut si to nebudes mat kde a z obrazka nezistis ako to hra).


[QUOTE=RoPo;468435] Koukni do meho podpisu[/QUOTE]
a na toto by som si dal pozor obzvlast. Firma ktora klame uz v katalogu si nezasluzi ziadnu pozornost o tieto produkty.
[quote]

5.1 kanálové Blu-ray domáce kino s funkciou BD Live BonusView a VIERA CAST celkový výkon 1000 W[/quote]


A aby som usetril prispevok StastnemuKocurovi, vopred zopar slov o takom AIO Sony v porovnani s Onkyom 22HDX - priamo z recenzie

[quote]
Reprodukce filmů je v této cenové kategorii příkladná, a přestože jde o poměrně kompaktní systém, nechybí razantní a pevně kontrolované basy u efektů. Celý zvuk je překvapivě neutrální a neagresivní, což nebývá v této kategorii vždy zvykem. Hvězdné války jsou reprodukovány bez výhrad a při výběru DTS se vám odmění skutečně nevídaným zážitkem, který bych očekával od all-in systémů dvoj až trojnásobně dražších (Sony BDV-Z7 bylo Onkyem v otázce reprodukce zcela deklasováno).
[/quote]


P.S. Nie, nezivim sa ako predajca techniky uvedenych znaciek. A taktiez nie som Petr Stefek (autor recenzie).
RoPo (6061)|3.10.2013 22:43
22HDX neni spatny kousek. K poznamce o "klamani" v nejakych reklamnich letacich se nema cenu vyjadrovat....:confused: Papir a internet snese vsechno. Chytry se nad udavanym PMPO zasmeje. :-)
vivid.sk (11472)|3.10.2013 23:02
[QUOTE=RoPo;468438]Papir a internet snese vsechno. [/QUOTE]
porovnaj s inymi vyrobcami a uvidis, ze to niesu standardne praktiky. (rozhodne ma to pri korejskych vyrobcoch neprekvapuje, ale ze to vidim aj pri japoncoch, je smutne).
Hornet F-18 (1328)|4.10.2013 01:05
Ja som za Harman Kardon :-) nebudu zle ani tie dalsie tri, ale urcite by som vynechal tie "domace kina"....
Ibrahim (7)|4.10.2013 13:25
RoPo: tvoj Panasonic neprehráva 3D, čo by bola škoda keďže mám 3D TV, ale aj tak som sa asi rozhodol pre jednu z tých 4 variant AVR+repro...
Hornet F-18: Ten Harman/Kardon je najsympatickejší aj mne, ale je aj najdrahší:D uvidím, kolko ma vyjde prehrávač a jak na tom potom budem s peniazmi, podla mňa ani tou Yamahou nič nepokazím...
Keby ste vedeli ešte o nejakom zaujímavom sete do 400 eur, napíšte, zvážim...
vivid.sk (11472)|4.10.2013 13:36
[QUOTE=Ibrahim;468477]Keby ste vedeli ešte o nejakom[/QUOTE]
Nieco obdobne robi(l) este Denon. A to je asi tak vsetko.
Ale nejako to uz neviem dohladat (tusim toto DHT-350XP):
Hornet F-18 (1328)|4.10.2013 19:09
Mal by som k tejto teme malu otazku, meral niekto spotrebu AVR? V parametroch byva uvedena akurat tak maximalna a spotreba v stand-by.
Myslim teda spotrebu v beznej prevadzke ( cca ), nie nejaky moooc hlasny posluch.
vivid.sk (11472)|4.10.2013 19:45
Meral.
Pred par dnami sme to v tomto vlakne rozoberali. Obvykle plati, cim vyssi model, tym vacsi prikon, zacina to niekde na nejakych 30-40W, konci to pri 100W a viac (HiEnd modely). Taktiez zavisi od nastavenia impedancie (minimalne pri Onkyu).
Hornet F-18 (1328)|4.10.2013 21:28
vivid.sk, diky, pozrel som to a snad som v obraze :-) Predpokladal som trochu vysiu spotrebu - okolo 80-100W. Myslim, ze do tych cca 50W je to ok.
Tie Hi-end modely su mimo mna, je to sice pekne, ze sa vyrabaju, ale ceny....
vivid.sk (11472)|4.10.2013 22:04
[QUOTE=Hornet F-18;468508] ale ceny.... [/QUOTE]
nuz, ani spickova TV nieje zadarmo, je logicke, ze kvalitnejsie prevedenie aj pri audiu nieco stoji (aj ked v tomto segmente sa tiez plati okrem zvuku za kopec nezmyslov, ktore su drahe ale malokedy sa bezne vyuziju. Pritom by postacoval lepsi zvuk).
RoPo (6061)|4.10.2013 22:36
[QUOTE=Hornet F-18;468503]Mal by som k tejto teme malu otazku, meral niekto spotrebu AVR? V parametroch byva uvedena akurat tak maximalna a spotreba v stand-by.
Myslim teda spotrebu v beznej prevadzke ( cca ), nie nejaky moooc hlasny posluch.[/QUOTE]

Psal jsem o MNOU zmerene spotrebe ve vlaknu o Onkyo NR616.
Ibrahim (7)|5.10.2013 19:36
Keďže som zavrhol AIO zostavu, začal som si robiť prehlad samostatných prehrávačov, do finále sa dostali LG BP420 a Samsung BD-F5500. Chcel by som sa ešte opýtať, či má nejaký význam mať rovnakú značku TV a prehrávača (u mňa je to LG), je jedinou výhodou to že ked zapnem/vypnem TV zapne/vypne sa aj prehrávač?? Alebo to má aj iné výhody?? V prospech Samsungu hrá rýchlejšia odozva v menu a aj o dosť rýchlejšie načítanie diskov (podla recenzii na trustedreviews)...
vivid.sk (11472)|5.10.2013 20:07
[QUOTE=Ibrahim;468563] je jedinou výhodou to že ked zapnem/vypnem TV zapne/vypne sa aj prehrávač??[/QUOTE]
To by malo byt v ramci standardu HDMI-CEC kompatibilne (minimalne to zapnutie a vypnutie). Okrem toho by mali fungovat aj ine tlacitka (play/stop,ff,rew... atd), no tam sa uz dostavame ku kompatibilite znaciek - kedy to pravdepodobne funguje v ramci jednej znacky, a zaroven moze (ale nemusi) fungovat pri inej. Idealne je kupit oba, opatrne ciastocne rozbalit, odskusat a jeden z nich vratit :D.
tdlmarek (1566)|5.10.2013 20:20
Můžu potvrdit, co píše vivid.sk. U Panasonicu mi nic nebrání blu-ray přehrávač uklidit z dosahu/dohledu, všechny základní funkce obstará DO od Televize skrze HDMI kabel. Naopak, když jsem se stejným přehrávačem zkoušel plazmu Samsung, tak opravdu fungovalo jenom to zapnutí/vypnutí, multimediální prvky (play/stop, ...) nikoliv.
Hornet F-18 (1328)|5.10.2013 23:49
Moja zostava tv Sharp a BD Sony funguju ok, staci dialkove od Sharpu na vsetky funkcie BD, ale naopak nie.
Takze nie vzdy to funguje.