Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Multimadialne centrum + domace kino + digitalny prijimac

Uhliky (18)|8.10.2013 23:46
Zdravím,

vopred sa ospravedlňujem za možno banálne otázky, ale v týchto vodách rozhodne nie som doma. Takže začnem:

Chcel by som doma vymeniť staré zariadenia a posunúť sa ďalej. Začnem od nejjednoduchšej veci: digitálny prijímač na satelit, ktorý mám (Dreambox DM 500 HD) potrebujem rozhodne vymeniť, vadí mi jeho veľká hlučnosť. Čiže potrebujem niečo, čo dokáže minimálne všetko to isté + aby to bolo čo možno najtichšie.

Ďalej by som rád vymenil aj domáce kino, moje požiadavky sú aby to malo aspoň priemerný zvuk, aby to vedelo prehrávať blu ray a ideálne aby som o pár rokov nemusel meniť reproduktory, ale len "krabicu", ktorá dokáže zase o niečo viac.

Tiež by som do tohto rád zamotoval aj multimediálne centrum, teda aby som mohol fotky/videá z akéhokoľvek domáceho PC prehrať na TV, a takisto aby som hudbu mohol pustiť cez audio sústavu. Ideálne by bolo aby sa to všetko ešte aj pekne zálohovalo.

No a na záver by som bol nadšený, keby to všetko spolu pekne funguje a dalo by sa to ovládať jedným diaľkovým ovládačom :) A aby to vydržalo zase pár rokov bez nutnosti do toho zasahovať. Potešila by ma aj možnosť pripojiť si k tomu klávesnicu a využívať internet (aspoň na youtube).

Takže potrebujem to spraviť tak, aby som mohol počúvať hudbu na audio sústave, aby som mohol pozerať TV cez satelit a použiť pri tom audio sústavu, aby som vedel prehrávať domáce videá a fotky na TV a aby sa to aj samé zálohovalo. A aby to bolo všetko potichu, žiadne otravné ventilátory, ovládať to čo možno najmenším počtom diaľkových ovládačov.
A ešte aby som nezabudol, čo najširšia podpora rôznych formátov !

Vlastne ani neviem či to je všetko vôbec možné, no takto nejako si to predstavujem :)

Každému, kto mi poradí veľmi pekne ďakujem.
golfLC (1941)|9.10.2013 17:46
A ešte si zabudol napísať, že to všetko chceš samozrejme čo najlacnejšie:-)-

Nenapísal si vôbec nič o financiách, ale keby si si popozeral tu popísané témy a príspevky, to čo potrebuješ by si si z toho vyskladal sám...
Súčasne nepíšeš, akého poskytovateľa sat.príjmu máš teraz, akú prístupovú kartu - typ kódovania...
Ohľadom domáceho kina... 2.1 alebo 5.1...
Ako si predstavuješ zálohovanie? NAS?
Uhliky (18)|9.10.2013 20:00
Takze, trosku som uz pocital toho a momentalne teda budem riesit len NAS a MMC.

Kupim si teda nejake NAS a donho dam dva HDD aby sa zrkadlili. Kupim toto [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a este jeden HDD k mojmu a supnem to tam.

Dalej kupim MMC [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Necham si svoje stary Dreambox a historicke domace kino LG.

Otazka: Pojde to vsetko prepojit tak, aby v kazdej situacii fungovala audio sustava z domaceho kina ?
Otazka2: Bude sa dat nahravat program, ktory pozeram cez Dreambox priamo do NAS ?
vivid.sk (11472)|9.10.2013 20:52
1) ako to mozme vediet, ked si neuviedol presny typ.
2) ak vie Dreambox nahravat na NAS, tak ano :D. (vazne: predpokladam, ze linuxovy stroj s tymto nebude mat problem).

[QUOTE=Uhliky;468954]Takze, trosku som uz pocital toho a momentalne teda budem riesit len NAS a MMC.[/QUOTE]
Tak este si toho trosku precitaj, a zistis, ze to je OK, tak ako to mas teraz :)
Uhliky (18)|9.10.2013 21:27
1) Je to stare kino, kde jediny pouzitelny vystup/vstup je optika. Presne ide o LG LH-T6740D.
2) Tak to si mi teda vazne pomohol :) Ako to zistim, ci to vie ?
vivid.sk (11472)|9.10.2013 21:52
1) Jeden opticky vstup je malo, prepojis nim akurat jedno zariadenie (napriklad TV ci MMC). To je najvacsia "vyhoda" takychto AIO rieseni. Tvoje poziadavky tym nevyriesis. Skor ci neskor prides na to, ze jedine, co s tym mozes spravit je vyhodit to a kupis nejake trvacnejsie riesenie.
2) Predpokladam, ze tam mas nejaku Enigmu, tak by nemal byt problem zapisovat na SMB/CIFS ulozisko. Viac ti urcite poradia kolegovia s linuxovymi stb.
Uhliky (18)|9.10.2013 22:04
Cez coax sa to neda ?
RoPo (6061)|9.10.2013 22:08
[QUOTE=Uhliky;468981]Cez coax sa to neda ?[/QUOTE]

Jaký coax máš na mysli? Coaxem se označuje anténní/satelitní svod. Tím určitě ne, protože přes něj zde leze modulovaný signál...
vivid.sk (11472)|9.10.2013 22:08
Zrejme myslis analogovy vstup 2xRCA (resp 2xcinch). Da, ale opat len jeden pristroj (len 1 vstup) a len stereo - cize mozno tak satelit.
Uhliky (18)|9.10.2013 22:10
Cize dreambox by som mohol spojit s tym LG kinom aj nejako inak ako optickym kablom. (ak nemam HDMI)

No a optikou by som spojil kino a MMC.
tdlmarek (1566)|9.10.2013 22:12
Koaxem (S/PDIF) to samozřejmě jde, je to totéž co optika. Teda samozřejmě pokud tam ten vstup a výstup máš.

vivid.sk (11472)|9.10.2013 22:23
[QUOTE=tdlmarek;468986] Teda samozřejmě pokud tam ten vstup a výstup máš.[/QUOTE]

- Dreambox prepoj analogovym kablom 2xRCA
- MMC prepoj optikou. Len si nezabudni vybrat take MMC, ktore ma opticky vystup (nieje to uplne samozrejme, niekte pouzivaju coax verziu)
Uhliky (18)|9.10.2013 22:26
Ten coax je toto ? cez to by to islo ?


[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
vivid.sk (11472)|9.10.2013 22:37
[QUOTE=Uhliky;468995]Ten coax je toto ?[/QUOTE]
Ano, to je ono. Takze predsa mas. Vravel si ze mas iba jeden opticky vstup.

Takze to nieje az take najhorsie.

Mas 2xSPDIF (1x optika, 1xcoax) a 1x analog.
To by si (aj za pomoci nejakeho prevodnika v najhorsom pripade) mohol vediet vsetko zapojit.

Ten DM nema analogovy vystup ? Ak je tento obrazok spravny, budes to musiet prepojit optikou a MMC vyberat take, ktore ma coax SPDIF vystup (alebo pouzit prevodnik optical->coax).
Uhliky (18)|9.10.2013 22:50
Vyborne :)

Dakujem.

Takze ake NAS a ake MMC mam kupit, aby to islo zapojit ?

Citam vela odporucani na xtreamer ultra 2 a tiez Synology DS213j. Je to dobra volba, ci mne staci aj nieco lacnejsie ? Alebo je to slabe ?
vivid.sk (11472)|9.10.2013 22:54
ako som uz pisal, MMC s optikou nepripojis (lebo ju budes mat uz obsadenu so satelitnym STB). Budes potrebovat MMC s coaxom, alebo prevodnik (optical->coax)
Uhliky (18)|9.10.2013 22:58
Tak teda ake MMC by si mi odporucil ?
Alebo teda s prevodnikom to pojde v pohode ?
vivid.sk (11472)|9.10.2013 23:08
Malo by. Ale je to dalsia krabicka + adapter, ktory musis krmit.
Uhliky (18)|9.10.2013 23:52
Ten prevodnik moze byt hociaky niekde z ebayu ?

Konkretne tento ?

http://eshop.radioamater.sk/2321/Prevodnik-OPTIKA-COAXIAL.html
Hornet F-18 (1328)|10.10.2013 00:16
Ano, malo by to stacit - ten prevodnik.
Uhliky (18)|11.10.2013 22:55
Dakujem Vam vsetkym za pomoc, idem na to :)
Uhliky (18)|17.12.2013 22:40
Takze, uz mam konecne doma vsetky zariadenia. Ide uz len o to, ako to vsetko prepojit.

Optikou som sa rozhodol prepojit MMC (Xtreamer Ultra 2 deluxe) s domacim kinom (recieverom). To je v poriadku.

A teraz potrebujem prepojit Dreambox (sat.prijimac?) s domacim kinom (recieverom). Moze to fungovat nejak takto? > z Dreamboxu pojde optika do tohto: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] do domaceho kina. bude to fungovat ?

Dakujem za odpovede.
RoPo (6061)|18.12.2013 08:20
Receiver nemá vice optických vstupů, že musíš používat zbytečný konvertotr? Měl jsi vybrat receiver s více optickými vstupy, když máš všechna požadovaná připojená zařízení s optickými výstupy.
KamilZ (10277)|18.12.2013 09:25
Uhliky: napiš přesně, jaký receiver máš (a je velký rozdíl mezi AV receiverem a (sračkoidním) domácím kinem).
Uhliky (18)|18.12.2013 18:18
Reciever je toto: LG LH-T6740D, fotka zadnej strany (vstupy/vystupy) je na prvej strane tohto vlakna.
tdlmarek (1566)|18.12.2013 18:27
[QUOTE=Uhliky;476382]bude to fungovat ?[/QUOTE]
Podle mě bez problému. Jenom ten coax kabel je mnohokrát dražší, než je pro tyto účely potřeba.

Alza.sk má docela mizernou nabídku, ale vůbec bych se nebál šáhnout po něčem spíš této kategorie: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Uhliky (18)|10.6.2014 10:50
Skusim ozivit tuto temu.

Kedze sa uz idem stahovat, tak treba doriesit moju obyvacku.

Stav je takyto:

Mam MMC, Satelitny prijimac a (kupim) TV. Potrebujem k tomu poriesit nejako zvuk. Mam nan vyclenenych 1200 €. Co z toho vieme vycarovat ?

Laka ma kupit nejaky cely set, lebo su tam rozumne ceny a v pohode sa tam zmestim aj s tymi vyssimi radami. Problem asi moze byt so vstupmi ze ?

Potrebujem tam mat zrejme 2 (alebo az 3?) HDMI vstupy + 1 vystup ak tomu dobre rozumiem. Vstupy pre sat. prijimac a MMC, vystup do TV.

Alebo teda druha moznost je kupit reciever nejaky a k tomu reproduktory... Len neviem ci sa vmestim do ceny.

Este tretia moznost je mat reciever a este aj nejaky ten set, ale to mi pripada ako dost velka somarina.

Ako by ste postupovali vy ?

Dakujem za vsetky rady.
Hornet F-18 (1328)|10.6.2014 12:42
Tych 1200 €, mas na samotne AVR+repro alebo je v tej sume aj TV? V sucasnosti aj lacnejsie AVR maju aspon 4 Hdmi vstupy, tu problem nebude.
Uhliky (18)|10.6.2014 13:13
1200 je len na AVR + repro. (btw. co je AVR ? audio - video reciever ? :) )

Na TV mam samostatny rozpocet.