Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sluchátka k TV

Petula00 (2)|12.10.2013 20:01
Zdravím.Vyřešil už někdo problém jak připojit bezdrátová sluchátka k moderním TV.Protože hůře slyším tak nechci hlasitostí obtěžovat ostatní členy rodiny.?U staré CRT TV jsem mohl nezávisle na sobě ovládat jak zvuk v repro tak ve sluchátkách.V nové TV LG 42LA 620S (zřejmě i u jiných značek)je problém v tom,že pokud se připojí sluch.do sluchátk.výstupu tak se odpojí repro v TV.TV má kromě výstupu na sluch.jack 3,5 ,ještě optický výstup a line L/R out.Nerad by jsem to krkolomně propojoval přes různá zařízení.Vyzkoušel jsem i toto zařízení http://shop.avcenter.cz/avcenter/eshop/46-1-Prevodniky-DAC-externi/0/5/2758-Miniaturni-DAC-prevodnik-FiiO-D03K-TAISHAN.které je dle popisu k tomu určeno.Ale bohužel nějak to nefunguje ať to zapojuji na různé způsoby. Má to už někdo u této TV vyřešené?
KamilZ (10277)|12.10.2013 20:21
Nezávislý sluchátkový výstup má Toshiba, Philips, Panasonic.

Jiná cesta než přes nějaký převodník optika-cinch pro Tebe zřejmě není. Ale není důvod, aby to nefungovalo. https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-nez-se-zeptate-hdmi-3d-zvuk-lan-dlna-hbbtv-dalkove-ovladace#post434489
píďa_m (716)|12.10.2013 20:24
...ty bezdrátová sluchátka typ-model?.
vivid.sk (11472)|12.10.2013 21:57
[QUOTE=Petula00;469281]je dle popisu k tomu určeno[/QUOTE]
[FONT=century gothic]doplnene: koment povodne platil pre sluchatka prepojene kablom[/FONT]

To je len DAC, nie sluchatkovy zosilnovac! Este to tam mas na obrazku zdoraznene a nakreslene "using directly on headphones is not recommended" Tiez nemozes na line out pripojit sluchatka - nieje to na to urcene - tento vystup je nutne zosilnit. Kup si akykolvek "[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]" a mas vystarane - naviac si mozes regulovat hlasitost z miesta posluchu.
KamilZ (10277)|13.10.2013 08:51
To jsou aktivní sluchátka, tam by teoreticky DAC měl stačit.
vivid.sk (11472)|13.10.2013 10:55
Moja chyba, neprecital som si to dokladne.

Napriek tomu by bolo vhodne vediet ten typ bezdrotovych sluchatok.
Petula00 (2)|13.10.2013 22:17
Bezdr.sluchátka mám dvoje.Jedny několik let starý Philips SBC HC135.s vysílačem HC SBC132.Dokumentaci k nim už nemohu doma najít,ale na netu jsem našel na ně něco v inzerátu na jejich prodej. Druhá sluchátka jsou multifunkční typ Platinium VHP-2001. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Obojí na starém typu TV Finlux(CRT) chodily bezproblémově.
Petula00 (2)|14.10.2013 15:13
Věc se má následovně.V podstatě toto zařízení Fiio DO3K Taishan plní funkci ke které je určeno.Převod opt.signalu na analog a a přivedení do vysílače sluchátek.To vše velmi dobře.Problém je dle mne opět v nastavení v TV.Signal do optic.výstupu nejde trvale ale až po aktivaci v nastavení TV.A je to zase na začátku.Při zapjení sluchátek do sluchátkového analog.výstupu se vypne repro TV automaticky.Pokud sluchátka dám přes DAC Taishan do opt.výstupu musím ho aktivovat v nastavení a opět nejdou repro.Takže začarovaný kruh.
vivid.sk,KamilZ-Myslíte že ten line out přes zesilovač pomohl?Byla by to moje velká pomoc.
KamilZ (10277)|14.10.2013 15:43
Ne. nepomohl. Ale je to divné, optika bývá nezávislá. Projdi ještě jednou nastavení.
vivid.sk (11472)|14.10.2013 17:11
Nepoznam system fungovania TV LG, ale tiez mi ide do optickeho vystupu vzdy vsetko (bez ohladu na to, ci su povolene alebo nepovolene interne repro v nastaveniach). Tyka sa to samozrejme interneho tunera alebo media playera. V pripade pripojenia externeho HDMI zdroja ide von tusim PCM, v pripade, ze je v zdroji PCM - ale toto uz nemam ako odskusat.
Petula00 (2)|16.10.2013 10:39
Problém vyřešen.Jde to z optiky TV přes ten DAC Taishan.Protože má dva výstupy jeden na sluchátka a line out přes cinch.Takže jsem sice musel line pustit přes domácí kino ,ale hlavně že můžu poslouchat jak repro tak sluchátka zároveň.Po většinou ale pojedu přes repro v TV.Díky za rady páni.
vivid.sk - Na té optice v TV je signal opravdu jen když ho v nastavení/menu aktivuji.Výstupy jsou možné takto:Repro TV,Optika,Optika synchronizace,Repro bezdrátově,sluchátka. Té synchronizaci tak docela nerozumím ,ale to už mi nevadí.Ano to PCM tam taky figuruje.
vivid.sk (11472)|16.10.2013 13:58
[QUOTE=Petula00;469622]Té synchronizaci tak docela nerozumím[/QUOTE]
je mozne, ze v tomto nastaveni povoli nejaku synchronizaciu (manualnu?), koli korigovaniu input lagu. To je nutne z dovodu presnej synchronizacie obrazu a zvuku.
KamilZ (10277)|16.10.2013 14:42
[QUOTE=Petula00;469622]Problém vyřešen. Jde to z optiky TV přes ten DAC Taishan.Protože má dva výstupy jeden na sluchátka a line out přes cinch. Takže jsem sice musel line pustit přes domácí kino[/QUOTE]
Jestli máš aktivní sluchátka, tak je podle mě zbytečné to tlačit přes DK a stačí je do převodníku připojit přímo na CINCH kabelem.
Petula00 (2)|16.10.2013 20:20
KamilZ-Přes DK tahnu jen repro.Sluchátka mám přímo na DAC.Ten převodník má výstup jak 3.5 jack,tak line/cinch.Sluchátka mají zesilovač ale repro musím přes zesík v DK.Tak mám k dispozici jak bezdr.sluchátka pro mne a pro více slyšící členy rodiny repro z DK.