Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pioneer VSX-923, Onkyo TX-NR626 nebo... a repro?

Heartwork (2358)|13.10.2013 18:09
Mám roupy a možná bych zkusil vyměnit současné Onkyo HTX-22HD + SKS11 za něco malinko dospělejšího.

Co se týče ceny a nároků na prostor, tak by se mi nejvíce líbilo zase něco v obdobném stylu, např.:

1. ONKYO HT-S9405THX (cca. 25 tis. Kč)
http://www.uk.onkyo.com/en/products/ht-s9405thx-43416.html

2. Harman/Kardon AVR 270 + Harman/Kardon HKTS 60 (cca. 30 tis. Kč)
http://www.luxusni-elektronika.cz/#http%3A//www.luxusni-elektronika.cz/polozka/harmankardon_avr_270_a_harmankardon_hkts_60_black.html

I přes příznivou cenu a nenáročnost na prostor, si ovšem nejsem u výše uvedených řešení jist tím,
zda-li bych si (proti stávajícímu setu Onkyo HTX-22HD + SKS11) nějak výrazně zvukově polepšil.
Co myslíte, má to vůbec cenu nebo to sou vyhozené peníze?


Dále se mi celkem zamlouvají AVR Pioneer VSX-923 a Onkyo TX-NR626 (oba cca. za 11 tis. Kč), který je lepší a proč?
Pioneer je mi symptičtější tím, že má narodíl od Onkya pasivní chlazení = žádný hluk z ventilátoru (pokud jsem tedy dobře hledal).

S čím si nevím vůbec rady - je adekvátní repro k výše uvedeným AVR.
Celkem bych to rád pořídil tak do 50 tis. Kč, pokud by to šlo levněji - zlobit se nebudu.
Pokud by mělo své opodstatnění navýšení ceny, např. dalších o 10 tis. Kč, není to problém, ale 100 tis. Kč a více za zvuk k TV v současné době prostě nedám.

Dotazy byly položeny + jedna zásadní na konec - má smysl nahradit současné Onkyo HTX-22HD + SKS11 něcím jiným, řekněme viz. bod 1. nebo 2., či nějakým AVR + repro za cenu kolem 50 tis. Kč?
V případě, že se za 50 tisíc dá koupit stejné houby jako za 10, kašlu na to a zůstanu u současné hračky. :)

Pokud máte něco k věci - pište. Díky!
vivid.sk (11472)|13.10.2013 18:16
[QUOTE=Heartwork;469375]Onkya pasivní chlazení = žádný hluk z ventilátoru[/QUOTE]
Tieto ale nejdu stale. Mne sa ich podarilo spustit iba par krat v priebehu pol roka (aj to som riadne "vypekal", pripadne bolo v byte 30C). A mam podstatne vyssi model, s vykonnejsimi koncakmi.

Co sa tyka ostatneho - nepomozem ti - ak sa chystas utratit ciastku okolo 50k cz, jedine co mozem povedat - chod si to vypocut (pripadne podobne kombinacie, aby si vedel co od toho mozes ocakavat). Ono to skratka bez posluchu nemas sancu spoza PC rozlisit (na rozdiel od takej TV, kde su grafy a cisla jasnejsie).


Dam ti vsak dalsie tipy na 5.1 "plastaky" (nie, nieje "plastak" ako "plastak"), 5.1 set za 1000e bez AVR (+ k tomu AVR za 1000e) hra ROZHODNE uplne inak ako AIO za 3 stovky.

Druha strana PDF


P.S. Ak to ma byt len na DK, vyber budes mat podstatne lahsi.
P.S.2. V tomto segmente plati 2x, kup radsej vyssi minulorocny model s 30-40% zlavou ako aktualny model. Vacsinou zial plati, ze zvukovo to lepsie nikdy nieje. A o ten ide v prvom rade. Ziskas lepsi zvuk za tie iste prachy.
RoPo (6061)|13.10.2013 21:10
Dodam dalsi podstatnou otazku. Jak velkou mistnost a jakeho pudorysu chces ozvucit?
Heartwork (2358)|13.10.2013 22:16
V současnosti cca. 5×4 m, ale není to určitě finálka - nevím jak dlouho se zdržím. :) Hrad neplánuji, takže můžeme klidně vycházet z těch cca. 5×5 m.
Heartwork (2358)|13.10.2013 22:43
[QUOTE=vivid.sk;469376] Tieto ale nejdu stale. [/QUOTE]
Rozumím..., já jen když vidím někde ventilátor, tak už čekám vrtulník.



[QUOTE=vivid.sk;469376]jedine co mozem povedat - chod si to vypocut[/QUOTE]
Vím, že je to nejlepší, ale na objíždění republiky nemám moc času a zase to není půlmiliónová investice, takže dám klidně na radu zkušenějších či nějaké kladné recenze.



[QUOTE=vivid.sk;469376]Dam ti vsak dalsie tipy na 5.1 "plastaky" (nie, nieje "plastak" ako "plastak"), 5.1 set za 1000e bez AVR (+ k tomu AVR za 1000e) hra ROZHODNE uplne inak ako AIO za 3 stovky.

Druha strana PDF
[/QUOTE]
Myslíš Canton Movie CD 202? Ty jsem v černé našel snad v jednom obchodě za 39 tis. Kč, zřejmě už jen doprodej - něco ze současné řady "Movie" za řeč nestojí?
http://www.studiospalicek.cz/catalog/canton/movie-serie

Co jsem koukal, tak těch "lepších plasťáků" je na trhu vícero.

QAcoustic
http://www.studiospalicek.cz/catalog/qacoustic/zvyhodnene-sety

Harman Kardon
http://www.studiospalicek.cz/catalog/harman-kardon/reproduktory

ELAC
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


... a pak se už můžu pomalu přesunout na 50 tis. Kč čistě za repro:

CANTON - Chrono SL
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

... a nebude to mít konce, to znám už z nákupu TV. :)

Nakonec nejsem hifista, takže nějaký kompromis, co se zvuku týče určitě, snesu. 8-)
tdlmarek (1566)|13.10.2013 23:09
[QUOTE=vivid.sk;469376]Tieto ale nejdu stale. Mne sa ich podarilo spustit iba par krat [/QUOTE]
Už samotný fakt, že jsi zaznamenal jeho spuštění, u mě vzbuzuje určitou nedůvěru. Já chápu heartworkovy obavy, v tomhle už jsem se taky párkrát spálil - a od té doby beru všechna vyjádření o tichých ventilátorech, nehlučném chlazení a nerušících HDD hodně s rezervou. Jediný opravdu tichý systém je ten bez pohyblivých částí, tedy pokud mu zrovna nebzučí napájecí zdroj :)

Pokud to není zřejmé, tak zde mluvím spíše v obecné rovině, ne výhradně o AVR.
vivid.sk (11472)|14.10.2013 00:56
[QUOTE=tdlmarek;469411]Už samotný fakt, že jsi zaznamenal jeho spuštění, u mě vzbuzuje určitou nedůvěru[/QUOTE]
Musis vsak pochopit aj vyrobcu. Pokial chodia po svete dementi, ktori su schopni napchat taketo nieco do skrinky a zavriet, pripadne vopchat do tesnej skrinky bez vetrania - nema vyrobca inu moznost. Chrani sa pred reklamaciam, ktore jednoducho koli tomuto mohli vznikat a neexistuje sposob, ako to niekomu dokazes, ze pristroj upiekol.

A ja to chapem - prave preto vravim, ze v mojom ONKYU som za cely cas zaregistroval ventilatory len niekolko krat (a rozhodne pocut su - teda, v tichu). Tieto veci som si overoval ako prve - som na to dost halkivy, ale pri rozumnom umiestneni sa niet coho obavat. Takisto stoji za zmienku, ze Onkyo zapracovalo na tom, aby pristroje tolko nekurili (tym bolo dlhodobo Onkya zname). Skratka pri nizkych hlasitostiach maju nizsi prikon a tym aj znacne nizsiu teplotu.

[QUOTE=Heartwork;469408]Myslíš Canton Movie CD 202?[/QUOTE]
Nie, myslel som tych 5 setov na druhej strane (za zmienku stoji KEF, ktory je jeden z najlepsich).
Samozrejme, dalsie produkty, ktore si nahodil su dospelejsie bedne s vacsim zvukom. Pokial neplanujes SW, odporucam radsej repro s vacsim basakom (8").
Ale tym sa uz dostavame do inej kategorie a tu uz bude vyber podstatne vacsi.
Pozor! cim lepsie bedne, tym lepsi AVR musis kupit, inak ti to daju zozrat, rozhodne nejake Canton Chrono adekvatne nenakrmis Onkyom 626tkou.
Prave preto pisem, ze kolko utratis za dve bedne minimalne tolko musis utratit za AVR (v novych cenach).

AK by som si mal vyberat z webu hifibazar, zobral by som toto:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
k tomu nejaky slusny AVR v rovnakej cene a mas na nejaky cast vystarane. Karaty su uz slusny kusok, na ktorom sa da pocuvat aj muzika (pozor na nabytok, basaky su zboku, treba okolo nich priestor).

A 2 zadne by som docasne (kym nedosetris) pouzil tie, co mas z povodneho Onkya.
Ta cena je naozaj dobra (ceny su realne, vid oficialne ceny dovozcu)
Heartwork (2358)|14.10.2013 11:07
Ty Karaty od Cantonu vypadají za tu cenu fakt dobře, ale jsou příliš náročné na prostor - hloubka 330 mm s tím, že píší o potřebě mít za "zády" půl metru volného prostoru (bassreflexový otvor). Tolik místa nemám a vzhledem k tomu, že mi visí TV na zdi, by to vypadalo dost podivně, mít takto hluboké sloupy, navíc půl metru od stěny. To je řešení spíš někam do haly. :)

Koukám na ten KEF E305 – nejlepší evropské reproduktory pro domácí kino: EISA 2013/2014, ten design (oválná vajíčka) mě příliš neoslovuje - možná bych si zvykl. Celkem je chválí..., až se divím, že mohou takové skořápky dobře hrát, to těm reprákům nechybí ten objem kolem?!

V tom případě, by mohla mít dobrý zvuk od KEFu i slim série T:
http://www.kef.com/html/en/showroom/home_theatre_speakers/tseries/overview/

Ta je mi tedy designově mnohem bližší, než ta vajíčka. :)

Těch repro sestav i AVR je tedy požehnaně, to se musí nechat - jak vybrat tu pravou kombinaci, je mi záhadou. :-D

Musím uznat, že mi je stále bližší nějaké to malé a roztomilé řešení (pokud to tedy umí dobře zahrát), než sestava nějakých obřích krav v nižší cenové kategorii, které sice monstrózně vypadají, ale ve většině případů už tak monstrózně nehrají.

Nemusím se nikomu chlubit, jak pěkné a velké repro jsem koupil, lepší když to bude vypadat nenápadně a pak to bude pěkně hrát - pokud tedy taková varianta existuje.
Pravděpodobně, ale nemají ty dospělé a drahé bedny takový objem jen tak zbůhdarma, či?
vivid.sk (11472)|14.10.2013 12:51
[QUOTE=Heartwork;469438]hloubka 330 mm s tím[/QUOTE]
Kazdy rozumny stlp ma aspon 30cm na hlbku, s tym musis pocitat. Co sa tyka bassreflexu, ano zial tento model ho ma vzadu, je nutne pocitat s vacsim odstupom, prinajmensom 20-30cm (neznamena, ze je nutny, ale potom bedna viac duni).

[QUOTE=Heartwork;469438]Nemusím se nikomu chlubit, jak pěkné a velké repro jsem koupil[/QUOTE]
Predpokladam, ze od toho tu na fore niesme. Uplne staci, ze ti budu robit radost a to je na nezaplatenie.

[QUOTE=Heartwork;469438]pokud to tedy umí dobře zahrát[/QUOTE]
Treba pocut. Zvuk je iny z velkej bedne, ako z maleho satelitu - nieje to samoucelne vyrabat "velke kravy".

[QUOTE=Heartwork;469438]Pravděpodobně, ale nemají ty dospělé a drahé bedny takový objem jen tak zbůhdarma, či? [/QUOTE]
Veru tak
Heartwork (2358)|14.10.2013 13:44
Hm..., toho sem se obával - to je mnohem větší výzva, než výběr TV. 8-)

Zajímavé ceny, když to má k něčemu vypadat:
http://www.excelia-hifi.cz/top-1000.html

Nevím, nevím... tedy, jestli něco vymyslím nebo budu dál raději poslouchat tu svou dětskou verzi Onkya - zase jako alternativa k integrovaným TV repráčkům, celkem ucházející zvuk. :-D
vivid.sk (11472)|14.10.2013 13:48
[QUOTE=Heartwork;469456]to je mnohem větší výzva[/QUOTE]
Urcite :D.
Hlavne to mas na dlhsie - ak to fyzicky nezlikvidujes, budu sluzit vela rokov - teda ak nebudes chctiet ist vyssie (co je imho hlavny dovod obmeny).

Rebricek komponentov podla casopisov je porovnavanie v ramcu audia (sterea), kde su naozaj zasadne rozdiely. Doposial si sa nevyjadril ci chces len na DK - ak ano, nevesaj hlavu.
Za 2000 euro (50k CZK) kupis zostavu, kde budes nejaku dobu urcite spokojny (ak si bol doteraz spokojny s entry level Onkyom). Hlavne sa nenechaj odradit hned prvou stranou s astronomickymi cislami. Ak nemas na Ferrari neznamena, ze si nemozes velmi slusne zajazdit na nejakom "Renault Megane RS".

Naviac, (a cisto subjektivne) je to ta najlepsia mozna investicia v ramci A/V.
Heartwork (2358)|14.10.2013 19:58
[QUOTE=vivid.sk;469457]
Naviac, (a cisto subjektivne) je to ta najlepsia mozna investicia v ramci A/V.[/QUOTE]

A co tohle?
http://www.vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2.php

případně tohle:
http://www.vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_3.php

Bude to hrát lépe, než ty Karaty od Cantonu? :-D
RoPo (6061)|14.10.2013 20:10
V článku se uvádí velikost místnosti na podlahovou plochu, ale podstatné je i výška stropu. Tzn. důležité pro jaké kubatůry (objemu) místnosti jsou bedny navrhované.

Ty jsi dříve psal o velikosti místnosti dle půdorysu, ale není známo jak máš vysoký strop. Rozdíl zvuku je v místnosti se standardním stropem (dle norem) cca. 2,7m a stropem 4m vysoko.
Heartwork (2358)|14.10.2013 20:28
Standard, cca. 2,6 m.
jarino1978 (8045)|14.10.2013 20:47
ak to budeš mať na film, je chujovina dávať za bedne 50 litrov. Ak nebudeš počúvať stereo z kvalitných zdrojov ( LP, good master CD, SACD/DVD-A... ), opäť je chujovina dávať za bedne 50 litrov. Tak drahé bedne nemajú žiadne uplatnenie v dnešných podmienkach.
5x za rok síce môžeš onanovať , že máš také bedne, po zvyšok roka budeš aj tak plakať, čo za zvuk si si doniesol na nosičoch.
Pozri na moju zostavu a vôbec sa nesťažujem. :-!!!


PS : Nejaké článočky o high tech repro nechaj v koši. \\/
Heartwork (2358)|14.10.2013 21:36
Tak v tom je taky kus pravdy - co se týče TV vysílání (byť ze Skylinku), tak na to je, řekl bych, skoro naddimenzované i to moje dětské Onkyo :) a nějaký ten film z Xtreameru zvládne HTX-22HD taky, s muzikou (koncert) je to ovšem už slabota.

Chtěl jsem si udělat trošku radost a malinko to povýšit, 50 tis. Kč na audio mi nepřijde jako nějaká suma, ale zase bych nechtěl vyhodit pajdu a nepoznat rozdíl. :-)-
No uvidíme.
RoPo (6061)|14.10.2013 21:44
Heartwork... chapu. Radost se delat musi, ale jak pise jarino, pokud nebudes poslouchat koncerty minimalne ze satu, lepe klasika vinyl, tak bedny za 1/2 kila nemaji vyznam...
Heartwork (2358)|14.10.2013 21:52
Čekal jsem od toho spíše lepší přednes při menší hlasitosti = slyšet věrnější zvuky, které mi byly dosud utajeny, aniž bych musel dávat volume doprava. :)
Že by to nemělo žádný význam si nemyslím.
vivid.sk (11472)|14.10.2013 22:40
[QUOTE=Heartwork;469502]Bude to hrát lépe, než ty Karaty od Cantonu?[/QUOTE]
Je mozne ze ano, ale nie s AVR za 10 tisic czk :).
Tie VMA su projekt Checka (nick na hifi.slovanet.sk), osobne som tie bedne pocul (VMA I aj mensie VMA II) a hraju velmi dobre vzhladom k svojej cene. Naviac Martin ti spravi dyhu presne podla poziadavky, pripadne center/rear regal v com vidim vyhodu.
Vysledok je verny a presny zvuk bez vyraznych "hrbov", ktore bezne najdes v triede do 2-3k euro.


[QUOTE=jarino1978;469510]....[/QUOTE]
Vidim, ze sa tu za chvilku objavili plno "uvedomelych" nazorov. LP s mizernym odstupom signal sum, je naozaj velmi kvalitny zdroj signalu. Ale dnes je to velka moda. Pri tej "loudness war", ktora prebieha poslednych 20 rokov pri mastrovani CD sa niet comu divit. Tazit moze paradoxne aj technicky nedokonalejsi zdroj signalu, pokial spravis master podla chuti. Ale o tom viac inokedy. Staci si ale raz kupit CD z audiofilskeho vydavatelstva a pochopit rozdiel nebude tak tazke.

A o 50 litroch za bedne tu nikde nebola rec. Pokial viem, rec bola o 50 litroch za komplet (AVR+Repro), a pokial si kupis len AVR strednej (resp vyssej strednej) triedy, ktore nutne na taketo bedne treba (v cene 800-1200 euro v MOC), tak rozhodne na bedne uz vela neostane.

[QUOTE=jarino1978;469510] Tak drahé bedne nemajú žiadne uplatnenie v dnešných podmienkach. [/QUOTE]
LOL :) Esteze nevies o com pises. To jedine ta ospravedlnuje. Akoby si napisal BMW nema uplatnenie na slovenskych rozdrbanych cestach. A pozri sa v BA cez okno.... (a nechcem teraz riesit temu snobizmu a ega).
Este ze sa na tomto fore neriesia kable za stovky-tisicky eur, uz len to by bola debata o adekvatnosti (a to extremne drahe kable nijako neobhajujem)


[QUOTE=jarino1978;469510]5x za rok síce môžeš onanovať[/QUOTE]
niekto 5x za rok onanuje a niekto 365 dni v roku pocuva. Ale kazdy sme nejaki.


[QUOTE=Heartwork;469516]Čekal jsem od toho spíše lepší přednes při menší hlasitosti = slyšet věrnější zvuky, které mi byly dosud utajeny, aniž bych musel dávat volume doprava. [/QUOTE]
Tak uz serioznejsie: Lepsie 1x pocut ako 100x vidiet. Skoda, ze si premeskal tento mesiac vystavu HighEnd v Prahe. Stale sa vsak da navstivit aspon jedno, dve studia, kde rozdiel pochopis ihned. Dnes maju filmy velmi slusny zvuk (mnoho z Ackovych filmov ma spickove orchestralne soundtracky), rozhodne rozdiely pocut budes a mozno budes prekvapeny, kolko si doteraz "nepocul".

Pripadne specificke otazky pis radsej do PM, lebo este sa tu zjavi LuckyCat so svojim AIO kinom za dve stovky a zacne vysvetlovat, ze to uplne staci a je opat po diskusii.
rcph (139)|15.10.2013 14:57
Heartwork: ...mám už asi 1,5 roku Onkyo TX-NR616 a ikdyž je dost zahřáté nikdy jsem ventilátory neslyšel, ani při ztlumení zvuku a z bezprostřední blízkosti. Já osobně ho mám s Tannoy Mercury V4 (zapojené bi-amp) + VR + VC, užívám si této sestavy jak poslech sterea i na DK, subwoofer vůbec není potřeba.
vivid.sk (11472)|15.10.2013 16:06
[QUOTE=rcph;469548] ikdyž je dost zahřáté nikdy jsem ventilátory neslyšel, ani při ztlumení zvuku a z bezprostřední blízkosti[/QUOTE]
Ani si nemohol - pretoze neboli spustene. Z bezprostrednej blizkosti (ucho na vrchnej casti) je pocut akurat brum trafa. A to zavisi kus od kusu, ako sa podari.
rcph (139)|15.10.2013 16:58
vivid.sk: ...nevím při kolika stupních se ty ventilátory spouští, ale po slušném akčním filmu je AVR celkem slušně zahřátý. Jede všech 7 kanálů, navíc bydlíme v podkrovním bytě kde nemůžeme nikoho rušit, tak tomu často pěkně přidáme :D
vivid.sk (11472)|15.10.2013 17:09
[QUOTE=rcph;469556]po slušném akčním filmu je AVR celkem slušně zahřátý.[/QUOTE]
Ano, to je pravda (mal som aj starsi model bez aktivneho chladenia, ktory bol v lete pri vypekani tak horuci, ze si na nom ruku neudrzal a to bez prehanania).
Pri beznom kulisovom "TV" posluchu a izbovej teplote 24C su aktualne modely 2012/2013 vlazne (este zavisi od nastavenia 4/6 ohm v setupe AVR).
jarino1978 (8045)|15.10.2013 17:42
[QUOTE=vivid.sk;469523]Vidim, ze sa tu za chvilku objavili plno "uvedomelych" nazorov. LP s mizernym odstupom signal sum, je naozaj velmi kvalitny zdroj signalu. Ale dnes je to velka moda. Pri tej "loudness war", ktora prebieha poslednych 20 rokov pri mastrovani CD sa niet comu divit. Tazit moze paradoxne aj technicky nedokonalejsi zdroj signalu, pokial spravis master podla chuti. Ale o tom viac inokedy. Staci si ale raz kupit CD z audiofilskeho vydavatelstva a pochopit rozdiel nebude tak tazke..[/QUOTE]

vivid : bez urážky. snaž sa žiť s nohami na zemi a nie niekde v oblakoch. Ty si kolegovi ponúkol nejaké karáty od Cantonu, o ktorých aj deti vedia, že hrajú šialene a ešte šialenšie je ich spárovať s AVR 9-)Budiš. Ale kolega chce myslím podľa tých linkov min. 5.1 zostavu, ty mu podhodíš karáty za 30 litrov českých, čo je stereo zostava. No tak tu hoď do placu, ako spacká ešte center, zadky a poprípade SW, aby cena neatakovala 50 litríkov českých :-D Takže s nohami na zemi, vivid... :BB:


Za každým, keď sa tu niekto spýta na repro, alebo DK, tak si ako na ihlách a podhadzuješ svoje fantázie. Nemám ti to za zlé, bol by som aj ja rád, keby si každý mohol dovoliť niečo kvázi "high". Poprechádzaj sa pár ľuďom po domoch a prídeš na to, že tie fantázie sú každému ukradnuté. Čo by bolo ešte pochopiteľné. Ale nechápem odvahu akú máš, keď nevieš pochopiť, aký chromý zvuk sa šíri z éteru. Na jednej strane tu píšeš svoje poznatky o provideroch ( čo je ale fakt pravda ), ktorý mršia zvuk, na druhej strane staviaš súčasnosť do stavu nejakej fantázie, že je to OK. Fakt nechápem. Ale nech tu nie je zasa topic s morom OT, tak už len toľko :
- v súčasnosti je nemožné pri filmoch onanovať nad nejakým kvalitným zvukom. Nebudeš poznať rozdiel na zostave za 30/60/90/100 litrov ( chápeme samozrejme zásady správneho rozmiestnenia v priestore )
- obdobne aj pri hudbe, ale keďže kolega sám napísal, že nie je žiaden hifista, tak vôbec nepredpokladám, že si bude kolega každý deň kupovať / počúvať hudbu by master hifista = zostava pre neho za 50 a viac litrov je len hádzanie peňazí do kanála.
vivid.sk (11472)|15.10.2013 18:57
[QUOTE=jarino1978;469561]ty mu podhodíš karáty za 30 litrov českých[/QUOTE]
poznam tvoje argumenty uz naspamat, ale vacsinou si doslednejsi, minimalne cenu si pozri, ked uz pises.

Takze: spominane karaty stoja presne 24K KC. K tomu AVR za podobnu cenu a zadne kanaly pouzijes zo stareho onkya (povodne predne). Pokial viem, takto nejako som to napisal.
Otazne je, co znamena "sialene", lebo repro za 2k (MOC) euro nieje ziaden HighEnd.
V danom pripade len dobry kauf (alebo aktualny tip na kauf), ktory je v danom momente na danom e-shope vyhodny. Nic viac, nic menej. Ak to tazatela nezaujalo, je milion dalsich kombinacii, z ktorych sa da vyberat.

Na dalsi odsek ti odpoviem argumentom, tebe dobre znamym. Myslis, ze je normalny niekto, kto si kupi na bezne TV vysielanie (teda to, co ide z eteru) 65" TV?
Moje argumenty mozu byt presne rovnake, pretoze to "HD", ktore nam predsuvaju provideri (az na zopar malo vynimiek) vyzera casto horsie ako amatersky vyrobene 720p BD ripy.
Ja ale nepredpokladam, ze si hlupak, pretoze dobre vies, kde danu kvalitu hladat, mas doma BD a MMC. Taktiez HD kameru s kvalitnym vystupom.
Suma summarum, vies kde hladat adekvatne kvalitne zdroje na to, aby si si svoju TV vychutnal.
A to, ze si raz za cas pustis nieco z eteru no budiz. Ale budes si preto kupovat horsiu TV, alebo snad budes tento "menej kvalitny" obsah sledovat na mensej starej TV? Nebudes!

A pokial si sa docital az sem, mozno si pochopil o com pisem.

[QUOTE=jarino1978;469561]Nebudeš poznať rozdiel na zostave za 30/60/90/100 litrov[/QUOTE]
A toto je samozrejme loz, myslim, ze aj hluchy na jedno ucho rozdiely spozna, resp ich bude vediet popisat.
Uvazuj logicky, ak by nikto nerospoznal rozdiel, kto by potom kupoval tie repro za 1/2/3/5/10 ... 50 litrov euro? Len snobi? Tomu sam neveris.
Myslis, ze je niekto tak hlupy, ze vyvali take mnozstvo penazi za nieco, kde nepozna rozdiel (opat okrem kategorie snob-end)?

Ak mas cez tento vikend cestu do BA na Highend Slovakia 2013, rad si to s tebou mozem vydiskutovat osobne :D.
Nie je totiz nic jednoduchsie ako si vo vypocut na vlastne usi.

Ale urcite sa zhodneme v tom, ze audio z eteru je naozaj v nedostojnej kvalite. Ja ale predpokladam, ze toto nieje jediny zdroj signalu. Ale o tom som uz pisal vyssie a nechcem sa opakovat



[QUOTE=jarino1978;469561]Poprechádzaj sa pár ľuďom po domoch a prídeš na to, že tie fantázie sú každému ukradnuté[/QUOTE]
a k tomuto len tolko, ze vacsina mojich znamych ma lepsie audio ako ja. Myslim si, ze sa treba ucit od tych mudrejsich, nie od tych sprostych (a to plati vseobecne).
A podobne sa to da aplikovat aj do tejto diskusie - mna naozaj nezaujima, ako byvaju cigani alebo "vacsina".
Vacsina ludi totiz stale pozera TV na "CRT" a nic neriesi. Na tomto fore sme tu prave preto, aby sme riesili.

A ja osobne budem len rad za kazdeho jedneho, kto sa si vdaka audio aparature rozsiri svoje obzory, vychutna si muziku v zodpovedajucej kvalite - alebo sa k nej nahodou dostane, lebo zacne viac pocuvat. Pripadne vdaka nej stravi prijemny vecer. A je jedno, ci ho k zmene dokopu moje prispevky alebo prispevky niekoho ineho. Dolezity je vysledok.




[QUOTE=jarino1978;469561] ... zostava pre neho za 50 a viac litrov je len hádzanie peňazí do kanála. [/QUOTE]
a uz naozaj na koniec - nekaz ludom radost dopredu. Ja myslim, ze to moze zhodnotit sam autor tejto temy, ak nieco nakupi. A rozhodne budem rad, ked to spravi, nech bude vysledok akykolvek.
jarino1978 (8045)|15.10.2013 20:45
ja ti to fakt nemám za zlé, ja poznám dosť dlho tvoje názory, ktoré sa viac menej zhodujú s mojimi B-)
Lenže je tu jedno ale..
Áno máš pravdu, sme tu na to, aby sme poradili, ale sme tu aj na to, aby tie rady aj stáli za to. Áno, je doma lepšie mať drahšie, teda kvalitnejšie repro ( ak sa teda bavíme o tom ), ale aby ich človek využil, tak na to treba kvalitný zdroj. V opačnom prípade bude výsledok ešte horší, ako obrazne napísané z PC plasťákov. Ono totiž kvalitné bedne ( zostava ) má jednu kontraproduktívnu vlastnosť : dokáže totiž nekvalitu vyplaviť na povrch. A to sa teda veľmi zle počúva. Človek má dve možnosti : buď s tým žiť a trieskať si hlavu za prachy, ktoré investoval veľmi zle, alebo sklopiť hlavu a používať len kvalitnejšie zdroje. No a tých kvalitných už defacto niet. A to si priznajme, že už ich veru niet.
No a pri filmoch je to úplne jednoduché : 1 film zo 100 má kvalitný zvuk ( dajme tomu originál ). Bohužiaľ to nie je obrazne, ale fakt. O tom, ako sa robí zvuk na film sa už popísalo veľmi veľa, čo vo výsledku znamená len a len šialene prebasovaný, pre dynamizovaný zvuk plný hrkotu, rachotu a toto vivid, dnes zvláda akýkoľvek AIO za 300 Euro. Vo filmoch dnes neexistujú jemné ruchy, zvuky, ktoré sa dajú presne lokalizovať a predniesť len na high repro. Doba Microkozmos-u už dávno skončila. :((
Dnes je dynamika už tak šialená, že je problém lokalizovať hlasy z centra a človek musí siahať po tom, že pridáva dB na centre, aby vôbec aj nejaké hlasy počul. Dnes je zvuk len na efekt a nie na zážitok. :-k


Okrajovo k tým repro 30/60/90/100 .... Ono písať obrazne o nejakej mase asi nedáva zmysel. Vždy sa musí niekto nájsť, ktorý berie všetko. Niekto si kúpi auto za melón a doma mu stojí v garáži. Ale má ho, aby mal prestíž. Možno ho ani nepoužíva, ale má ho. predsa auto za melón musí byť v mysli toho človeka úplne niekde inde, ako auto za 1/2 cenu. Ale česť výnimkám. Samozrejme nemyslím niekoho osobne. Samozrejme sú aj taký, ktorý ho používajú. Z bodu A do bodu B ho prenesie aj auto za 1 liter. Vytrasie, ale prenesie.
Nezatracujem nikoho, kto si to kúpi. Len mi pripadá dosť mimo realitu človeku, ktorý žil a zatiaľ žije so zostavou napr. to uvedené Onkyo , navrhnúť hneď z flaku nejaké Karáty a ešte viac na hlavu to zaklincovať tým, že nech na zbytok zostavy použije to, čo má doma. Čož mi akosi vôbec nelezie do hlavy. Teda lezie, len akurát to, že v danom prípade by som teda asi :-k z toho lineárneho predo - zadného priestoru a z vyváženia frekvenčného zladenia karátov a téglikov od jogurtu. HOWGH.
jarino1978 (8045)|15.10.2013 21:20
[QUOTE=Heartwork;469516]Čekal jsem od toho spíše lepší přednes při menší hlasitosti = slyšet věrnější zvuky, které mi byly dosud utajeny, aniž bych musel dávat volume doprava. :)
Že by to nemělo žádný význam si nemyslím.[/QUOTE]
každopádne "dospelé" bedne ti dokážu viac ozvučiť tvoj daný priestor. Byť tebou. na začiatok uvažujem nad nejakým "akčným setom, alebo samostatne :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

- úplne stačí, naviac investícia možno pre teba do budúcnosti ( 4K ready ) + repro 5.1 v podobe 2x podlahový + center + zadky + SW, ideálne od rovnakého výrobcu a z rovnakej rady. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


Na začiatok podľa mňa úplne stačí...
vivid.sk (11472)|15.10.2013 23:01
Skusim len v skratke, aby to niekam viedlo:

[QUOTE=jarino1978;469579]Ono totiž kvalitné bedne ( zostava ) má jednu kontraproduktívnu vlastnosť [/QUOTE]
Uz obstojne hrajuci stlp sa da kupit povedzme od 1000 euro (malovyroba) a 2000 e (komercia)....a konci to niekde tu. (S tymto nemusi suhlasit kazdy, ale je to jednoducho fakt).
My sme v nasom ponimani, len niekde na vstupe do HiFi a riesime tu repro, ktore uz hraju a da sa na nich pocuvat aj muzika. To tvoje tvrdenia plati, ale na daleko daleko lepsich bedniach. A vzhladom k tomu, ze mam dom repro z laveho konca barikady a su permanentne zapojene na vsetok zdroj signalu (teda vsetko co ma zvuk ide z AVR+repro), nemam pocit, ze by sa to vyslovene nedalo pocuvat. Ano, v mnohych pripadoch je potencial vysoko nevyuzity, ale nic sa neda robit. Na lacnych repro by to rozhodne lepsie nehralo, skor by bol vystup viac "upraveny".

Takisto treba uznat, ze tie iste filmy z bezneho TV vysielania (obzvlast tie nadabovane) su oproti originalnemu zvuku z BD/DVD 3x horsie, ploche, bez dynamiky bez akcie. Ale stale sa to da pocuvat, a je to rozhodne daleko lepsie ako chrchlak (ziadne trieskanie hlavy nehrozi).



[QUOTE=jarino1978;469579]Vo filmoch dnes neexistujú jemné ruchy, zvuky, ktoré sa dajú presne lokalizovať a predniesť len na high repro[/QUOTE]
Audio sa za posledne roky naramne posunulo dopredu. Cez audio je citit film, jeho atmosfera. Akakolvek chyba film zabija (presne ako dabing), posuva ho o latku nizsie a divak zacne pochybovat o autenticite. Na tuto temu sa da napisat cely elaborat a opat plati, dobre audio posuva latku vyssie, kludne mozes pocuvat potichu s citatelnymi dialogmi a aj bez centra (lepsie ziadny center ako mizerny).

[QUOTE=jarino1978;469579] človek musí siahať po tom, že pridáva dB na centre[/QUOTE]
Nieco na tom predchadzajucom odseku asi bude :)


[QUOTE=jarino1978;469579] ...navrhnúť hneď z flaku nejaké Karáty...[/QUOTE]
Ak si dany odsek precitas este raz, bola to z nudze cnost - po otvoreni bazarovej stranky som vybral najlepsi pomer cena/vykon v danej cenovke. Bedne, ktore tam boli a ktorych charakter zvuku relativne poznam (podobne Cantony sa u mna jeden cas ohriali). Nic viac za tym nehladaj, skratka len tip, nic viac.

Zato ty si to tym linkom na mall.sk uplne zaklincoval a rozumny prispevok si cely pochoval do segmentu, z ktoreho by som uz nevyberal.


[QUOTE=jarino1978;469579]...dnes zvláda akýkoľvek AIO za 300 Euro[/QUOTE]
a este posledny komentar k tejto vete. Mozno ani nevies, aku smutnu pravdu si napisal. Problem vsetkych lacnych bedni (vratane AIO) je totiz to, ze hraju uplne nevyvazene, cize maju neprirodzenu frekvencnu charakteristiku.
Vsetky su prebasovane, prevyskovane (aj ked skutocne basy ani vysky to nehra) bez detailneho podania toho najdolezitejsieho pasma - stredov, namiesto basov len hucanie a dunenie. Potom mas doma pocit, ze to duni, cinka neprimerane a neadekvatne scene a jemne detaily nepocujes (a pritom tam su).

Prirovnam to k lacnej kamere, ktore ma farby vytiahnute do extremov, no nema dostatocnu kresbu a nevykresli detajl. Nema cim zaujat, keby neboli takto nastavene farby, uz vobec nikto by si ju nevsimol. Cim ides do vyssieho sektoru, tym mas viac detailov, lepsiu kresbu, vernejsie farby a celkovo prirodzenejsi vzhlad. Presne toto sa deje pri audiu.

[QUOTE=jarino1978;469587]Na začiatok podľa mňa úplne stačí... [/QUOTE]
zaciatok uz absolvoval, preco zacinat este raz na tej istej urovni?
Heartwork (2358)|15.10.2013 23:30
[QUOTE=vivid.sk;469608]
zaciatok uz absolvoval, preco zacinat este na tej istej urovni?[/QUOTE]
S tímto naprosto souhlasím a když už mám nějakou korunu investovat, tak to musí být hlavně slyšet - nikoli vidět (narozdíl od TV).

I jako "nehifista" vím, že kvalitní zvuk dělá min. 50 % zážitku, za TV jsem dal řekněme 45 tis. Kč (díky akci), tak hodlám (když už) do audia investovat min. totožnou částku.
Zkrátka aby to pro mě mělo taky nějaký smysl - nahradit Onkyo, které nehraje zase tak špatně, nějakým mezistupněm, např. sloupama za desítku, mi nepřipadá jako žádný kvalitativní posun.

Spíše je, ale 50 tis. Kč málo na to, aby byl vůbec nějaký posun znát - "lepší" AVR sežere půlku částky a za zbytek koupím zase leda nějaký plasťáčky. :)
To už můžu rovnou poslouchat ty co mám a prachy strčit pod polštář.

Leda snad koupit AVR + sloupy a zbytek až časem. Jenže..., za prvé neumím čekat (chci všechno hned), za druhé to není otázka peněz ve smyslu, že bych si to teď nemohl dovolit koupit najednou, ale spíše principu - prostě se mi za "zvuk k TV" 100 tis. Kč dát nechce - i když bych to pak, uznávám, využil i na muziku. 8-)

Myslím, že v mém případě to teď není o ničem jiném, než jestli ano nebo ne a pak samozřejmě jako vždy - dostat za své peníze to nejlepší (v dané kategorii). Uvidíme. :BB:
vivid.sk (11472)|15.10.2013 23:48
[QUOTE=Heartwork;469611]Spíše je, ale 50 tis. Kč málo na to, aby byl vůbec nějaký posun znát [/QUOTE]
Mylis sa, rozdiel zaznamenas znacny, ak predpokladam, pozeras BD(ripy), uplne dostatocne je dnes DTS audio, ktore je dnes standard.

[QUOTE=Heartwork;469611]Leda snad koupit AVR + sloupy [/QUOTE]
Tento postup som ti navrhoval z jedneho dovodu. Nie si jedny kto tym presiel a pokial ocenis rozdiel, v kratkej dobe rozsiris zostavu o zadne RR+RL (a pripadne aj center), ktora moze byt kludne o triedu nizsia, [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] k tym Cantonom :D. A pokial rozdiel neocenis (lebo aj to je alternativa), tak dalsi upgrade neprebehne.

A sam som zvedavy, ako to v tvojom pripade dopadne z hladiska "neaudiofila" (a aj s tym rozuzlenim), lebo na TV si mal rozmlsany jazycek, tak sa necham prekvapit.
Heartwork (2358)|16.10.2013 23:05
Nějak se do toho zamotávám, jak jsem tak chvilku studoval a bádal, tak najednou koukám, že mi nestačí ani 100 tis. Kč. :-D

Tudy cesta nevede, zkusím raději zařadit zpátečku a koukat spíše po nějakém lépe hrajícím "entry level" řešení, cca. kolem těch původních 50.000 tis. Kč.

Co třeba toto?
DALI Zensor 1 5.1:
http://www.whathifi.com/review/zensor-1-51

V CZ:
http://www.daliaudio.cz/daliaudio/eshop/19-1-ZENSOR/0/5/109-Dali-Zensor-HOME-Cinema-1-SUB

případně verze 5.0. bez subu, ale se sloupama:
http://www.daliaudio.cz/daliaudio/eshop/19-1-ZENSOR/95-2-ZENSOR-Home-Cinema-5/5/93-Dali-Zensor-HOME-Cinema-5

Ani nevím, jaké má ta či ona verze výhody/nevýhody - 5.0 vs. 5.1?!

Jaký zvolit AVR k výše uvedenému či obdobnému setu repro? Stačil by některý z těch mnou na začátku jmenovaných (Pioneer VSX-923 nebo Onkyo TX-NR626)? Nebo snad i takovýto běžný set vyžaduje nějaký vyšší model AVR?!

Máte někdo nějaký tip na alternativu k tomu DALImu? Nějaký set, který v rámci kategorie vyčnívá nebo ho všichni chválí?
Bude to hrát lépe, než-li to mé dětské Onkyo? :)

Vím..., jsem teď malinko rozdvojen. :-E
Hornet F-18 (1328)|16.10.2013 23:07
Snad to nebude moc OT... maju tieto AVR ( cenova relacia cca300-600€) samostatny vstup pre gramo s mg prenoskou? Co som sa zatial docital, tak maju vstup 200-250mV (mg ma myslim 3-5mV), a to by teda asi neslo. Treba pouzit predzosilovac?
vivid.sk (11472)|16.10.2013 23:12
[QUOTE=Heartwork;469679]Stačil by některý z těch mnou na začátku jmenovaných[/QUOTE]
Nerozumiem, preco sa za kazdu cenu snazis kupovat aktualne modely, ked vidim, ako sa snazis dostat do urcitej cenovky. Ako som uz napisal, onkyo 626 je prebaleny AVR Onkyo 515 (aspon co sa zvuku tyka), co je viacmenej entry level a uz aj v zostave, ktoru si linkoval v prvom prispevku mas Onkyo 609 (a horsie bedne k tomu).
Nie, 626 nieje adekvatny AVR k danym bedniam.

[QUOTE=Hornet F-18;469681]samostatny vstup pre gramo s mg prenoskou?[/QUOTE]
Od urcitej triedy ano. Pokial viem Onkyo 717 a vyssie uz malo (aktualne modely dokonca uz od 626, pozri specifikaciu).

[QUOTE=Hornet F-18;469681] Co som sa zatial docital, tak maju vstup 200-250mV [/QUOTE]
To sa tyka beznych vstupov ako CD, TAPE, ....

V specifikacii k mojmu AVR som sa docital toto, takze tam je predzosilnovac:

Input Sensitivity and Impedance (Unbalance)
200 mV/47 kΩ(LINE)
2.5 mV/47 kΩ(PHONO MM)
Heartwork (2358)|16.10.2013 23:20
Musím si dát nějaký strop, pochopil jsem, že to jinak nejde - jinak se vyšplhám k cenám za nové auto. :)

Jaký by měl být tedy adekvátní model AVR např. pro toho DALIho?! Kde je to pověstné minimum?
vivid.sk (11472)|16.10.2013 23:29
[QUOTE=Heartwork;469685]Musím si dát nějaký strop, pochopil jsem, že to jinak nejde [/QUOTE]
Neviem ci si rozumieme. Ja nevravim, ze mas kupovat draho, ale s rozumom. Napriklad minulorocny model rovnakej rady je zvukovo lepsi a mozno ho este odniekial zozenies podstatne lacnejsie. Pripadne mozes ist vyssie za rovnaku cenu.

Vid napriklad Onkyo 717 vs Onkyo 626
Heartwork (2358)|16.10.2013 23:36
Rozumím ti, ale "výběhové" věci nemám příliš v lásce, vývoj jde neustále kupředu (k horšímu), vždyť to znáš. :-D
Navíc ani nevím, kde bych se měl po starších modelech pídit a ani jsem to nikdy nesledoval, takže ani nepoznám, který model je za co převlečený - taková je realita.

Jinak o bazaru nechci ani slyšet - mě to musí vonět novotou, jinak z toho nebude láska. :-)-


Jinak teď koukám ještě na hifi-voice.com a tam o těch DALI Zensor taky nepíší nikterak hanlivě (za ty prachy):

KLADY

+ na danou třídu vynikající výrobní provedení (byť jen a povrchu „jen“ folie)

+ skvostné podání prostoru

+ živý, jemný a dramatický zvuk

+ soudržnost napříč pásmy


ZÁPORY

- v podstatě nic, pokud od nich nečekáte ozvučení stadionu

http://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-podlahove/777-dali-zensor-5.html

Tak snad to nebude žádný průser?! :)
Vím, že těch beden je plná prde., ale něco vybrat, to je děs - obzvlášť nahlucho. :-E
vivid.sk (11472)|16.10.2013 23:39
[QUOTE=Heartwork;469689]Rozumím ti, ale "výběhové" věci nemám příliš v lásce, vývoj jde neustále kupředu (k horšímu), vždyť to znáš. [/QUOTE]
Ibaze nie v audiu. Pridaju nejaku p*covinu a hned z toho spravia novy model (oni tiez musia chrlit kazdy rok novy). Nemyl si to so segmentom TV, v audiu nic nove za rok nevymyslis a oklamat mozes len svoju penazenku. A ver mi, ze ti neradim zle. Pre nove modely hovori mozno prave ta "nova feature", ktoru medzirocne pridali (v tomto pripade wifi a BT), rozhodne vsak ziskas oproti lacnejsej 717 o triedu horsi zvuk. A o ten prave ide.
Heartwork (2358)|16.10.2013 23:49
Levnější není, jen si nevybral nejlepší srovnání - 626 stojí i na Mallu 11.990 Kč:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
:)

Tím neříkám, že ji musím mít - klidně si koupím AVR za 25 tis., když to k něčemu bude - konkrétně tedy rozdíl ve zvuku u beden dejme tomu v rozmezí 30-50 tis. Kč.

Co PIONEER SC-1223? O něco lepší?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Ono asi taky jak která bedna se má s jakým AVRkem ráda, že?!
Hornet F-18 (1328)|16.10.2013 23:54
vivid,
diky, ale tie specifikacie su pekne na...napisat vsade 6xaudio, ale citlivost - to uz niee, je tam aj phono, ale aky? hmmm
zrejme mg(mm) gramo bude skor vysadou vyssich modelov.
Nejako je vela hodin, nebudem vas rusit v debate :-)
vivid.sk (11472)|16.10.2013 23:55
OK, hladal som len minulorocny koli porovnaniu, [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] pre porovnanie.


[QUOTE=Heartwork;469691]Tím neříkám, že ji musím mít - klidně si koupím AVR za 25 tis[/QUOTE]
Tak si ho kup. Ano, bude to k niecomu. (a tuto stranku uz poznas, porovnaj si to - aj ked je to velmi orientacne). Dnes som nahodou hladal nejake veci v servisnom manuali niektorych Onkii a bol som prekvapeny, ze tu istu vec riesia v ramci segmentu inymi suciastkami (skratka niekde sa musi usetrit). Tazko sa da setrit na veciach, ktore su konstanta pre vsetky modely (DO, krabica, fyzicke ovladacie prvky, display, HDMI board, ...), takze musis zakonite uberat niekde inde.


[QUOTE=Heartwork;469691]konkrétně tedy rozdíl ve zvuku u beden dejme tomu v rozmezí 30-50 tis. Kč. [/QUOTE]
Neda sa pausalizovat. Vzdy mozes porovnat konkretny model s inym konkretnym modelom, ako v kazdom segmente, pretoze urcite sa najde bedna za 40k, ktora bude lepsia ako ta za 50k.
Heartwork (2358)|17.10.2013 00:05
No jo budu si muset nakonec hodit korunou - není to jak koupit TV, testnout a případně beztrestně vrátit. :)

Poslechnout se to všechno taky nikde nedá, leda že by si člověk vzal 14 dnů volno a desítku na naftu do kapsy - to by se "zvuk za pajdu" pěkně prodražil, na to nemám nervy. :)


Nějak to dopadne. B-)
vivid.sk (11472)|17.10.2013 00:06
[QUOTE=Hornet F-18;469692], ale citlivost - to uz niee[/QUOTE]
Pozri si cely manual, na zadnej strane mas kompletnu specifikaciu. Nejako som to specialne nestudoval, ale predpokladam, ze ten phono vstup bude na vsetkych modeloch (kde je uz dostupny) rovnaky.

[QUOTE=Heartwork;469695]....[/QUOTE]

k tomuto len tolko: najlahsie je kupovat prvu zostavu, je skoro jedno co kupis. Ak budes kupovat druhu, uz budes presne vediet, co ta serie a kam sa chces posunut a tu si uz poctivo "vybehas".

Inak [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] by ta mohol zaujat, aj ked neviem ci nieje uz mimo rozpocet.

http://www.areadvd.de/hardware/2012/denon_avr3313.shtml

Ale to uz sme pri cene, kolko stoji Onkyo 818, ktore ma XT32 naviac (oba su slusne stroje).
http://www.e-viaco.cz/receiver-onkyo-tx-nr818-3-roky-zaruka/

Napriek tomu je z toho, co sme dnes vymenovali imho najlepsi pomer cena/vykon ta 717 za 13 CZK.
Dlho by som nerozmyslal vzhladom k tomu, ze jej zvukovo adekvatny nastupca (model 828) stoji skoro [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
jarino1978 (8045)|17.10.2013 17:31
[QUOTE=Heartwork;469691]Levnější není, jen si nevybral nejlepší srovnání - 626 stojí i na Mallu 11.990 Kč:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[/QUOTE]

nerieš sprostosti. Tvoj výber bední máš možno za sebou, k tým ( Dali ) bude stačiť Onkyo buď 5 alebo 6 rada. Ísť vyššie nebudeš cítiť na zvuku. Naviac, budeš mať aj tak šťastie, ak Ti AVR neskape do 3/4 rokov, za ten čas zasa bude niečo iné. 7/8 rada je vhodná pre stereo zostavu za 50 litrov a nie pre daný výber repro. Či budeš hádzať prachy do kanála ?
Každopádne kvalitatívny posun oproti súčasnosti budeš jasne cítiť, o tom niet pochýb.
vivid.sk (11472)|17.10.2013 18:23
Sama firma Onkyo dava 5xx radu k svojim chrchlakom z plastu (konkretne HT-S6305). Ale jarino urcite vie, ze to bude stacit aj na 4x drahsie bedne. Dobra rada nad zlato sa ceni. Rovnako ako si kupit do fabie 1.2 HTP 40kw motor a potom s tym dalsich x-rokov jazdit "s radostou". Ale iste - da sa to, len treba byt trosku skromnejsi.
rcph (139)|17.10.2013 18:25
...pokud k tomuto témat můžu něco říct, osobně bych při koupi AVR 7.2 a provozu 5.0 nebo 5.1, se koukal po předních repro s možností zapojení bi-amp. V dané cenové relaci jde zozdíl v zapojení opravdu znát, osobně jsem si to vyzkoušel a podle toho jsem se rozhodoval při nákupu :)
jarino1978 (8045)|17.10.2013 21:01
áno, s tým sa dá len súhlasiť.
jarino1978 (8045)|17.10.2013 21:09
[QUOTE=vivid.sk;469764]Sama firma Onkyo dava 5xx radu k svojim chrchlakom z plastu (konkretne HT-S6305). Ale jarino urcite vie, ze to bude stacit aj na 4x drahsie bedne. [/QUOTE]

stereo režim zvláda veľmi dobre aj obyčajná 5/6 rada, v multikanále je v podstate úplne jedno, či zapojíš 3x drahšie Onkyo, alebo nie. Pokiaľ sa nemýlim, tak stará známa poučka ( bedne = 2 násobok ceny AVR ) platí pre stereo zostavu a nie pre 5.0 zostavu \\/
vivid.sk (11472)|17.10.2013 21:26
[QUOTE=jarino1978;469788]stereo režim zvláda veľmi dobre aj obyčajná 5/6 rada[/QUOTE]
Tak podla mna stereo rezim nezvlada ani 8xx/9xx rada velmi dobre. Zial. Keby tomu tak bolo, tak si ludia nekupuju na posluch hudby stereo zosilnovace ale "univerzalne" AVR.
AVR je vzdy zvukovy kompromis, no pri tolkych funkciach, ktore do nich rvu vyvojari sa niet comu divit. A/V segment tymto smerom uz nejaky cas napreduje.
jarino1978 (8045)|17.10.2013 21:31
no čo včul s týmto záverom ? :-E

Na jednej strane ide doporučenie k 7/8 rade, na druhej strane u nich stereo režim nie je dobrý ? Aká je potom opodstatnenosť 5/6 rada vs. 7/8 rada ? Či aká bude opodstatnenosť stereo bední za 50 litríkov s AVR s. 8 za 35 litríkov ? Veď u toho AVR nie je stereo režim veľmi dobrý ? :eek: Kapišto ? :BB:
vivid.sk (11472)|17.10.2013 21:36
Ukoncit to musi Heartwork. Ten vyhrava hlavnu cenu = kvalitnejsi domaci posluch :)