Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pioneer VSX-923, Onkyo TX-NR626 nebo... a repro?

Heartwork (2358)|17.10.2013 23:40
Ač nehifista mám jasno v tom, že jakkoli vypadají DALI Zensor nenápadně, mají navíc, než být krmeny AVRkem za desítku - jsem o tom přesvědčen. :)

Pokud by se to dalo koupit v ČR v konfiguraci a ceně jako na audiblefidelity.co.uk, tak už to mám dávno v košíku.

Denon AVR-X4000 & Dali Zensor 5.1 Package:
http://www.audiblefidelity.co.uk/Denon_AVR_X4000_Dali_Zensor_5_5_1_Speaker_Pack_p/x4000zen51.htm

Marantz SR7007 AV Receiver & Dali Zensor 5 5.1 Speaker Package:
http://www.audiblefidelity.co.uk/Marantz_SR7007_AV_Receiver_Dali_Zensor_5_5_1_p/sr7007-zen551.htm

Naše cena by byla bohužel malinko jinde:

Dali Zensor HOME Cinema 5 (29.990 Kč)
http://www.daliaudio.cz/daliaudio/eshop/19-1-ZENSOR/0/5/93-Dali-Zensor-HOME-Cinema-5
+
Dali Zensor SUB E-12F (13.990 Kč)
http://www.daliaudio.cz/daliaudio/eshop/19-1-ZENSOR/0/5/91-Dali-Zensor-SUB-E-12F
+
Denon AVR-X4000 (35.140 Kč)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
nebo
Marantz SR7007 (41.990 Kč)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

= 79.030 Kč, respektive 85.970 Kč vs. 1,899.00, respektive 1,969.00 GBP. 9-)
vivid.sk (11472)|17.10.2013 23:58
Mimochodom ten spominany DENON je velmi dobre hodnoteny, aj funkcne. Skratka po dlhej dobe vydareny AVR, zrejme jeden z najlepsich v triede.
Aj ked mi vzdy bola podozriva o 1/3 nizsia vaha, oproti konkurencii.

Stale tu mas este Denon 3313 (ktory nahradza prave uvedena X4000)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

A tych Marantzov mas na hifibazare plno (ale vobec mi nesedi ten design s otvaracimi dvierkami, kde bez otvorenia nevidis nic na tom mini displayi - to je ale cisto subjektivna namietka, zvukovo su na tom OK, zrejme podobne ako Denon - maju rovnakeho majitela)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Heartwork (2358)|18.10.2013 00:14
O tom SR-7007 za 29.990 Kč na hifibazaru vím, taky se mi volako nepáči ten design s kulatým okýnkem a displejem za dvířky, ani tak bych na tu anglocenu nedosáhl. :)
Je pravda, že na displej stejně nekoukám, ale ten Denon by se mi líbil víc, co nadělám.

Ještě jsem se dočetl, že Zensor reproduktory lépe hrají s "tepleji znějícími" AVR = Denon, Marantz a Yamaha.
vivid.sk (11472)|18.10.2013 00:22
Tak si kup ten Denon 3313, ak ti je sympatickejsi. Vzhladom k mini 13cm menicom, ten SUB budes potrebovat - s tym predpokladam pocitas.
Heartwork (2358)|18.10.2013 00:28
[QUOTE=vivid.sk;469804]
Stale tu mas este Denon 3313 (ktory nahradza prave uvedena X4000)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[/QUOTE]
DENON AVR-3313 - AV receiver (jednou vybalený), to nevěstí nic dobrého - taky jsem někde zahlídnul hlášky typu, že tam prodává (jako nové) nějaké věci z venku, co sou po servisu - ale víš jak, jedna paní povídala.

Taky jsem našel zalíbení v KEF, ale něco poskládat i v sérii Q už taky není zrovna zadarmo:
http://www.studiospalicek.cz/catalog/kef/q-serie

O sérii R pak už raději ani nemluvím: :p
http://www.studiospalicek.cz/catalog/kef/r-serie

---------- Doplněno v 00:28 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 00:25 ----------

[QUOTE=vivid.sk;469806]ten SUB budes potrebovat - s tym predpokladam pocitas.[/QUOTE]
Počítám..., taky jsem měl původně na mysli spíš ten set se subem:
http://www.daliaudio.cz/daliaudio/eshop/19-1-ZENSOR/0/5/109-Dali-Zensor-HOME-Cinema-1-SUB

ale ty sloupy mi přijdou tak nějak estetičtější, když už. :) Zase trošku překáží no, ale zase foukají dopředu, takže nemusí být metr od stěny, předpokládám.


P.S.
pak jsem někde četl toto:

"Ještě trochu teorie k těm 5.1 / 5.0
DOLBY DIGITAL to je fenomen soucasneho domaciho kina, Dolby Prologic uz nikdo nechce, ale presto trochu teorie. Je treba nejdrive urcit, zda si uzivatel preje predevsim vytvorit dokonale domaci kino a nebo, zda vice posloucha hudbu - stereo. Pri sestave jenom "kino ", je treba si uvedomit, ze DOLBY DIGITAL je sice obsazeno jiz v levnejsich pristrojich brzo se jiste objevi i v tzv. " vezich ",ale stale zustava v platnosti, ze tento system je dokonaly pro skutecne kino a srovnatelny s normou THX. Proto je treba brat v uvahu, ze jedna vec je cena dekoderu a druha vec je cena reproduktoru v kvalite srovnatelne s THX. Neni mozne nahodne zvolit kombinaci ruznych reproduktoru, ale je treba brat v uvahu princip DOLBY DIGITAL. Proto musi byt vlastnosti vsech pouzitych reproduktoru podobne nebo dokonce shodne, vzhledem k tomu jakou cast kmitoctoveho spektra musi tyto reproduktory obsahnout (Intenzita signalu pro vsechny kanaly je shodna).

Nejlepsich vysledku docilite s kvalitnejsimi, citlivejsimi a vyrovnanejsimi reprosoustavami. Vysledovali jsme,ze nejlepsich vysledku se dosahuje s regalovymi reprosoustavami doplnenymi aktivnim subwoferem. Je to sice ovlivneno velikosti poslechoveho prostoru, ale ten vetsinou byva doma a ne nekde na zamku ci hradu. Ten nas ma 15 m2 se trimetrovymi stropy.

Pri volbe velkych sloupovych reproduktoru na prednich hlavnich reprosoustavach, mistnost i pres peclive zatlumeni duni i pri tissim poslechu. V prvnim pripade jsem teprve mohl mluvit o dokonalosti, kterou jsem slychal od ostatnich a hlavne neco o spojitosti zvuku, tj. neco jako sploucha voda vsude a dvere se zaviraji tam kde jsou aj. Neni to sice jako THX, kde nemuzete urcit odkud se zvuk siri, ale me se toto podani zda dokonale.

Aktivni subwofer neni podminkou. Ale aktivni subwofer neni v DOLBY DIGITAL necim navic jako bylo u Dolby Prologic, ale soucasti celku. Subwofer doplnuje basy, ktere chybi v celem retezci nejenom na prednich hlavnich reprosoustavach. Nestaci si rici ve predu necham sloupove reprosoustavy, ktere maji basy vetsi nez regalove a usetrim za subwofer. Ne
ni tomu tak, prednes se k dokonalosti neupravi. Konstrukce subwoferu je ted jina, prave proto, aby byl slyset zdroj hlubsich kmitoctu a ne jako drive, aby se ozyvalo hromove duneni ve vyssich hladinach basu az stredu."

Co ty na to?
vivid.sk (11472)|18.10.2013 00:39
[QUOTE=Heartwork;469807]ale víš jak, jedna paní povídala.
[/QUOTE]
Tak ja to tak cierno nevidim. Mas tam 2 roky plnu zaruku, naviac mozes si pre to ist osobne (obzries). AVR niesu nejako zvlast zabalene, ze by sa nedali rovnako zabalit spat. Jedine DO byva v sacku zatavene. Inak nieje sanca zistit, ze to niekto vyberal - ak su tam este povodne fixacne nalepky.

[QUOTE=Heartwork;469807]Zase trošku překáží no[/QUOTE]
komu by mali? Ak si aj kupis regal, musi byt na stojane. Stojan stoji casto polovicu ceny takejto bedne a zaberie rovnaky priestor pod repro.
Stlp bude lepsi (aj ked drahsi).
Heartwork (2358)|18.10.2013 00:56
[QUOTE=vivid.sk;469809]
komu by mali? Ak si aj kupis regal, musi byt na stojane. Stojan stoji casto polovicu ceny takejto bedne a zaberie rovnaky priestor pod repro.[/QUOTE]
Nemuselo by to na stojany, mohl bych regály postavit na ten kus nábytku s otvory pro avr, sat... :), co mi stojí hned pod, na zdi zavěšenou TV - pokud by se to tam ještě vešlo ovšem, 65" už není 40".

[QUOTE=vivid.sk;469809]
Stlp bude lepsi (aj ked drahsi).[/QUOTE]
... a hlavně hezčí :-)-
vivid.sk (11472)|18.10.2013 01:01
[QUOTE=Heartwork;469807]Co ty na to? [/QUOTE]
Ten koment sa mi zda dost chaoticky. Dolby Digital davno nieje ziadna referencia (aj ked pri lossless kompresii na BD je v principe jedno, ktory algoritmus sa pouzije).
Naviac sa tam spietaju viacere fakty, ktore mozu platit pre jednu cenvu hladinu a nemusia pre inu (regal vs stlp a naopak).

Co sa tyka hucania, zavisi predovsetkym od bedne. Lacne stlpy hucia skoro vsetky, cim ides vyssie, tym lepsi vysledok.
Dalsi aspekt je akustika miestnosti, nesmies mat doma jaskynu. Koberec, zaclony, obrazy, nabytok ... cokolvek, co rozbija odrazy.
Nepriatel hudby je dnesna "hola" obyvacka, bez nabytku. To je absolutne peklo a tam ti nepomozu repro ani za 10k euro.

[QUOTE=Heartwork;469812]mohl bych regály postavit na ten kus nábytku s otvory pro avr, sat[/QUOTE]
Robis si srandu? regale na nabytok, to kde si videl? Naviac musia ist do presne urcenej vysky.
Heartwork (2358)|18.10.2013 01:09
[QUOTE=vivid.sk;469813]
regale na nabytok, to kde si videl? [/QUOTE]
nevím, asi někde na fotkách :-D

Asi půjdu raději spát, to pátrání je dosti vysilující. Jinak díky! 8-)

Jestli nic nekoupím, budu akorát naštvanej. Zase koupit první repro a AVR co mě padlo pod nos..., nevím, nevím...
Heartwork (2358)|18.10.2013 01:16
[QUOTE=vivid.sk;469813]nesmies mat doma jaskynu. Koberec, zaclony, obrazy, nabytok ... cokolvek, co rozbija odrazy.
[/QUOTE]
Mám..., co nemám, přikoupím. :-E
vivid.sk (11472)|18.10.2013 01:17
[QUOTE=Heartwork;469814] Zase koupit první repro a AVR co mě padlo pod nos[/QUOTE]
Podla mna to mas jedno. Ajtak to uz doma nemas s cim porovnat a budes (spociatku) velmi spokojny.
Ale az zacnes pocuvat viac muziky, zacnes riesit, co ta serie a mozno dopadnes ako vacsina z "hifi klubu" - seria nekonecnych obmien a vymen za nieco lepsie.
Ale radost si robit treba a kazdy ma toho "svojho konicka"
Heartwork (2358)|18.10.2013 01:18
[QUOTE=vivid.sk;469813]

Co sa tyka hucania, zavisi predovsetkym od bedne. Lacne stlpy hucia skoro vsetky[/QUOTE]
Rozumím, bude to chtít spíše KEF série R. :-D
Nebo raději rovnou ty VMA od Martina?!
vivid.sk (11472)|18.10.2013 01:22
[QUOTE=Heartwork;469815]Mám..., co nemám, přikoupím. [/QUOTE]

Z tych beznych veci, najviac pomohol chlpaty kusovy koberec typu "super shaggy", znacny rozdiel ... a potom ak v decembri v obyvacke postavim vianocny stromcek :) - skoro dokonala akustika - velmi nerad sa ho v januari zbavujem.
Heartwork (2358)|18.10.2013 01:22
[QUOTE=vivid.sk;469816]
Ale radost si robit treba a kazdy ma toho "svojho konicka"[/QUOTE]
Máš recht, žijeme jen jednou.
vivid.sk (11472)|18.10.2013 01:26
[QUOTE=Heartwork;469817]Nebo raději rovnou ty VMA od Martina?! [/QUOTE]
Siel by som do VMA - idealne do VMA I SL - nebude treba subwoofer a mas ciste plnokrvne 3 pasmo v tejto cene zrejme bez akejkolvek komercnej konkurencie.
Ale asi je to uz mimo cenovku. V kazdom pripade by si mal zrejme na veeeelmi dlhy cas vystarane.
Heartwork (2358)|18.10.2013 01:28
Pravděpodobně VMA strčí hravě do kapsy vše, o čem se tady bavíme, ale...
A jaký k tomu AVR, aby to utáhnul?! :-D

Taky jsem někde četl, že chystá zase nějaké nové verze - Evo a tak..., to bych zase roztočil kolotoč čekání a bádání..., to mi pak nechce ani pracovat.
vivid.sk (11472)|18.10.2013 01:34
[QUOTE=Heartwork;469821]A jaký k tomu AVR, aby to utáhnul?[/QUOTE]
To je uz tazsia otazka. Tieto bedne su stavane na stereo posluch a predava sa k nim stereo zosik SPaudio, ale treba odskusat, zrejme nieco v triede Denon X4000 / Onkyo 1010 by to utiahlo bez toho, aby ta zvykovy prejav zasadne sral - ale neviem povedat. Ja som ich pocul prave s A200/A400 (presnejsie este verzie VMA I a VMA II).

Obavam sa ale, ze sme uz nacreli do prilis hlbokych vod, obzvlast pre "DK" primarne vyuzitie.
Heartwork (2358)|18.10.2013 01:41
[QUOTE=vivid.sk;469822]
Obavam sa ale, ze sme uz nacreli do prilis hlbokych vod, obzvlast pre "DK" primarne vyuzitie.[/QUOTE]
Cenově už zase tak daleko nejsme, ale jinak souhlasím. 9-)
vivid.sk (11472)|18.10.2013 01:47
Mozno by ti stacila do toho priestoru aj mensia VMA II s 8" basakom, rozhodne bude basovat lepsie ako lacny sub.
Ono sa da okolo toho spekulovat aj mesiac :), kym to nepocujes, je to ajtak jedno.

mimochodom, ked uz si nacal to VMA,
co takto komplet 5.0 z VMA repro? Myslim, ze by sa mozno dalo dohodnut aj na lepsej cene pri celom sete :)
Heartwork (2358)|18.10.2013 16:01
ad VMA
ano, zvukově by to nejspíš usadilo mě (i sousedy). :-)- Plný potenciál bych pravděpodobně s AVRkem nevyužil a aby se to "dalo poslouchat", tak by to AVRko muselo být snad za 50-70 tis. Kč :)

Jak už tu padlo, pro DK + občasný poslech hudby, by to byl tak "trošku" kanón na vrabce.
Nemůžu opomenout ani náročnost tohoto řešení na prostor, kterého momentálně bohužel nemám na rozdávání - musím taky dýchat. :-D

Nemohu ani opomenout fakt, že design WMA mě příliš neoslovil, je to takové, jak nazvat slušně to provedení, humpolácko-amatérské a na mě příliš masivní.
Nevím jak v reálu, ale na fotkách to vypadá, jako dva futrály na nebožtíky (rakve). :-(
vivid.sk (11472)|18.10.2013 16:11
Zial, pri malovyrobe nemozes chciet nic viac. Je to kusova rucna praca. Ak chces iny design, musis ist do komercie, a tam musis zaplatit 2x tolko za rovnaky zvuk.
Obdobne BVaudio - podobny design, ostre hrany - mozno este vacsie designove kompromisy - nemusi to sadnut kazdemu.
RoPo (6061)|18.10.2013 16:14
Někde jinde na zahraničních specifikacích o THX jsem četl jsem, že THX specifikace pro 5.1/7.1, atd. pro audio vyžaduje mít v řetězci aktivní subwoofer...
To je jen poznámka k rozhodování či sub ano/ne. I když sloupy s větším basákem by jej mohly nahradit, ale ve zvukové stopě se počítá se subwooferem.
vivid.sk (11472)|18.10.2013 16:21
[QUOTE=RoPo;469894]audio vyžaduje mít v řetězci aktivní subwoofer...[/QUOTE]
Ani sa im necudujem, ked vidim ake menice osadzuje do tych prednych reproduktorov vacsina komercnej produkcie. 13-16cm basacik nemoze zahrat tak nizko s takou pocitovou intenzitou, ako 10" menic v dobrom SW. A to uz nevravim o tichom posluchu.

A pokial si pozries, co sa "sunky" dostavaju THX nalepku .... netreba sa divit.
Heartwork (2358)|19.10.2013 22:50
Tak jsem ještě chvilku pátral a zatím jsem příliš alternativ nenalezl.

Z AVR připadají k DALImu v tuto chvíli do úvahy:
1. Marantz SR 7007 (29.990 Kč) hifi bazar (prý nový)
2. Denon AVR-3313 (24.990 Kč) hifi bazar (rozbalený)
3. Denon AVR-X3000 (24.900 Kč) - 100% nový a dostupný "všude"
4. Denon AVR-X2000 (14.900 Kč) - 100% nový a dostupný "všude"

Nakonec by mohl Denon AVR-X2000 pro moje účely stačit, z níže uvedených testů jsem vyrozuměl, že by mělo jít o povedené, pasivní AVRko s Audyssey MultEQ XT (série X se prý povedla), možná škoda jen jednoho HDMI výstupu - příplatek za Denon AVR-X3000 nebo X4000 http://www.studiospalicek.cz/catalog/denon/av-receivery (+9, respektive +20 tis. Kč) se mi zdá již příliš vysoký.
http://www.areadvd.de/hardware/2013/denon_avr_x2000.shtml
http://www.whathifi.com/review/denon-avr-x2000

Repro - zatím stále vede ten set DALI, pravděpodobně bych nakonec vzal verzi ze sloupama:
http://www.areadvd.de/hardware/2013/dali_zensor.shtml

Dali Zensor HOME Cinema 5 (29.990 Kč)
http://www.daliaudio.cz/daliaudio/eshop/19-1-ZENSOR/95-2-ZENSOR-Home-Cinema-5/5/93-Dali-Zensor-HOME-Cinema-5
+ subwoofer stejné řady od DALIho
Dali Zensor SUB E-12F (13.990 Kč)
http://www.daliaudio.cz/daliaudio/eshop/19-1-ZENSOR/0/5/91-Dali-Zensor-SUB-E-12F

nebo (a tato varianta se mi líbí malinko více)
subwoofer Velodyne EQ-MAX 10 (16.900 Kč)
http://www.hifipartner.cz/produkty/reproduktory/subwoofery/velodyne-eq-max-10-detail

Mnohem více by se mi samozřejmě líbila anglokonfigurace a cena Denon AVR-X4000 & Dali Zensor 5.1 Package, ale takovou nabídku mi u nás asi nikdo neudělá, že?! :)
http://www.audiblefidelity.co.uk/Denon_AVR_X4000_Dali_Zensor_5_5_1_Speaker_Pack_p/x4000zen51.htm
Hornet F-18 (1328)|21.10.2013 19:16
Pekne ste rozbehli tu debatu :-)
Mal by som teda dotaz, aj dva. Ako by bol na tom v porovnani s tymito dvomi AVR, napr Harman Kardon 270/171. A ake su repro od HK v cenoveej elacii 400-600€? HKTS 9.16,30,60. Tie HKTS 60 dostali aj ocenenie EISA best product 2010/11. Mal moznost ich niekto pocut alebo aspon trochu blizsie info?
Male repro ma zaujimaju hlavne pre malo miesta...
Heartwork (2358)|26.10.2013 00:45
První krok mám za sebou - nakonec jsem objednal DENON AVR-X4000 (black):
http://www.denon.co.uk/uk/product/pages/product-detail.aspx?catid=hometheatre&subid=avreceivers&productid=avrx4000

O repro zatím ještě přemýšlím, ale favoritem je stále set Dali Zensor HOME Cinema 5 + Dali Zensor SUB E-12F.

Bude to tedy vypadat cca. takto:


[ATTACH=CONFIG]25096[/ATTACH]
Snad to bude trošku kvalitativní a hlavně zvukový posun, který ocení i nehifista jako jsem já. :)
denon-avr-x4000-zensor5-5.1.jpg
vivid.sk (11472)|26.10.2013 00:54
[QUOTE=Heartwork;470651]nakonec jsem objednal DENON AVR-X4000 (black):[/QUOTE]
Dobry vyber.

A zober kludne aj tie bedne, nech ti ten AVR doma nezavadzia zbytocne. Ako som uz pisal - prve bedne su casto len nastrelom obmedzenym financiami. Tie dalsie si uz vyberies inac. (za predpokladu, ze sa toto stane tvoj konicek).

Som zvedavy, ako zhrnies dojmy, po rozohrati.
Heartwork (2358)|26.10.2013 01:28
Původně jsem koukal na MARANTZ SR-7007, ale nelíbí se mi ten malý kulatý displej ala bojler na ohřev vody a hlavní displej schovaný za dvířky - to jsem prostě nevydýchal.
Pokud tam bude proti Denonu nějaký zvukový rozdíl, tak mi to bude pravděpodobně jedno a srovnání doma mít beztak nebudu.

Denon se mi líbí celkově a co jsem koukal, tak nejsem naštěstí sám:
http://www.areadvd.de/hardware/2013/denon_avr_x4000.shtml

Líbí se mi u něj např. Audyssey MultEQ XT32 (PRO).

To repro to je spíše taková střelba od boku, no spíše rozhodnutí podle několika recenzí, které jsem četl a Dali Zensor tam vychází poměrně dobře, respektive jsem nenarazil na set v rozmezí mezi 40-50 tis. Kč, aby o něm někdo psal, jako o "zázraku" ve své kategorii.

Abych se posunul, musel bych přidat dalších 30 tis a to už bych byl prakticky na kile a to už mi připadá celkem dost. 9-) Né, že by tahle akce byla dvakrát zadarmo. :-E

P.S.
Na zahoření bude stačit běžný poslech nebo raději např. IsoTek The Full System Enhancer?
http://www.isoteksystems.com/cgi-bin/products.pl?id=17

Můžu pro výše uvedenou konfiguraci použít případně stávající kabeláž? Mám natažené nějaké Jamo kabely, myslím že zrovna tyto:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
vivid.sk (11472)|26.10.2013 01:46
Bezny (aj hlasnejsi) posluch roznych zanrov a pozeranie filmov. Cize to, co budes robit bezne.
Heartwork (2358)|26.10.2013 01:55
Děkuji ti za tvůj čas.
Jsi tady jediný akční..., co bych si bez tebe počal. 8-)
vivid.sk (11472)|26.10.2013 13:31
Za malo.

AVR ti nejaky cas vydrzi, myslim, ze mas dostatocne "future proof" model - predpokladam, ze nove pride len HDMI 2.0, ale to pre domace podmienky dlhsiu dobu nebude mat zmysel
(videl som pred tyzdnom 4K Samsung na vystave HE2013 s nativnym 4K materialom a bola to bomba, napriek tomu si neviem taketo velkosti uhlopriecky doma predstavit).

Co sa tyka kabla - tiez by som to neriesil pre tento pripad a pouzil to, co mas. Na predne si "narez" adekvatnu velkost, cim kratsi, tym lepsi. Netreba sa nechat oklamat "Hi-End" kablami, ak by si to chcel poriesit serioznejsie, pouzi napriklad profi riesenia PROEL (a podobne). Ja mam vyrobeny kabel od SommerCable (SC-MAGELLAN). Su to seriozne kable sa "normalne" ceny. Ziadna bizuteria.
Heartwork (2358)|26.10.2013 16:03
K těm kabelům..., to bude pravděpodobně past na zákazníka, jako všechno ostatní ne?!

Bych se ani nedivil, kdyby většina lidí nepoznala rozdíl mezi metrem kabelu za 30 Kč nebo 3000 Kč, možná by nakonec stačil i tenhle kabel:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] :) Zatím bych tam nechal ty Jamo kabely (na ty zadní efektovky určitě), možná by stálo zato nějak pořešit předek a určitě budu potřebovat nějaký kabel k subwooferu (nevím jaký - máš nějaký tip?).

Nějaké procento lidí je schopno nějaký rozdíl slyšet, ale mezi ně určitě nepatřím a navíc tato skupina nekupuje repro sestavy do 2000 EUR, nýbrž za 20.000, případně 200.000 EUR. 8-)
vivid.sk (11472)|26.10.2013 16:32
Drahe kable ma vyznam riesit v urcitej kategorii. Ale tam niesme, takze naozaj postaci, co mas (mnohi by boli casto prekvapeni, keby otvorili repro a zistili by, akymi tkanickami su poprepajane menice, co je v tejto kategorii viacmenej bezne).
Heartwork (2358)|26.10.2013 17:54
Vypadá to, že Dali tam zase takové tkaničky nemá nebo ano?
http://www.areadvd.de/hardware/2013/dali_zensor.shtml

Máš pro mě tip na nějaký rozumný (2-3 m) kabel AVR - Subwoofer?

[ATTACH=CONFIG]25102[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]25103[/ATTACH]


... a jedna otázka ještě - nebude ten sub dunět moc do podlahy (sousedi), díky tomu nátrubku směřujícímu do podlahy?

[ATTACH=CONFIG]25104[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]25105[/ATTACH]
Dali-Zensor-SubE-12F-back.jpg denon-avr-x4000-back.jpg Dali_Zensor_SubE-12F_Unterseite.jpg Dali-Zensor-SubE-12F.jpg
Hmm (1739)|28.10.2013 00:39
Káble jsou taky o uších, kdo slyší slušně, tak u receiveru této cenové úrovně a kvality už věnovat kabelu pozornost smysl má. Tím neříkám, že by to chtělo dát litr za metr, několik málo tisíc za celkovou kvalitní kabeláž by bylo odpovídajích. Dobrý výběr je třeba zde, s nákupem není problém (platba kartou nebo převodem). Velmi dobré budou v ekonomické třídě třeba tyto:
http://www.futureshop.co.uk/audioquest-flxslip-144-speaker-cable-p-6604.html#.Um2iLFNqMi4
http://www.futureshop.co.uk/qed-silver-anniversary-xt-speaker-cable-p-515.html#.Um2iqVNqMi4
http://www.futureshop.co.uk/chord-carnival-silverscreen-speaker-cable-p-1133.html#.Um2i9lNqMi4
Samozřejmě pro zadní efektové repro se dá jít do těch ještě ekonomičtějších, přesto chválených.
Už jen pro dobrý pocit, že kabeláž nebude popelkou reprodukčního řetězce ....
Heartwork (2358)|28.10.2013 10:07


To bude beztak něco ala "křížová čtyřka" (silikonový kabel CSSS 4x2,5 mm) - to si člověk může za cca. 100 Kč/metr udělat sám. :).
Případně koupit hotové i s opletem:
http://www.kabelguru.cz/product/reprokabely/kabelguru-greyhound/11

Nechtěl bych ani vidět, jaký "kabelozázrak" se skrývá pod opletem hi-end kabeláže za tisíce, desítky tisíc... 9-)
Hmm (1739)|28.10.2013 21:56
A co chceš jako slyšet, že na analogovém kabelu není co pokazit a všechny zní stejně? Já tě přece nebudu přesvědčovat, aby sis nekupoval ty tkaničky 30 Kč/metr. Chtěl jsem ti nabídnout něco ekonomického a podle hifistů neurážejícího tvou slušnou sestavu. Pokud ti stačí placebo efekt z tkaniček, žij s tím blaze. Pokud si myslíš, že kvalitní zaplatitelný kabel neuslyšíš, je otázka zda kupovat receiver přes třicítku a myslet si, že jeho zvuk oceníš. Jinak bych řekl, že takovému prodejci, který se takto specializuje, má v nabídce i kabely přes tisíc liber za metr a má je skladem, tak jde o goodwill a nikdy by neprodával obyčejný kabel pouze opletený a pod cizí hlavičkou. Pouze terminuje metráž na přání zákazníka (ne že by pájením konektorů nebylo co zkazit) a někdy si jak vidno přisadí bužírkou se svým logem. Kabely budou ale prakticky jistě od superrenomovaného výrobce Audioquest, který si je vyvíjí sám a nekupuje nějakou metráž od noname výrobce. Navíc stříbřenou křížovou čtyřku si jen tak nekoupíš, kvalitní konektory taky ne. Ale kup si co chceš, jsou to tvoje peníze. V TV ses neskutečně rýpal, než ses zachoval ekonomicky a koupil povedený cenově výhodný střed, v kabelech je to naopak, naprosto je podceňuješ. Tím ale neříkám, že ti to nebude s těmi tvými slušně hrát. Ale třeba by mohlo ještě lépe ...
Mimochodem, nejdražší kabely se dělají z čistého stříbra a stojí i stovky tisíc. Zvukový přínos není u drahých kabelů přímo úměrný ceně, ale hifista si může ukrupávat do textilu už u kabelů za pár desítek tisíc, protože prostě ten rozdíl vůči dvoulince slyší. A to i u kabelu za pár tisíc. Ostatně kabel za pár tisíc může hrát i určitého kvalitativního stupně prakticky stejně jako mnohem dražší kousek. Nemusíš chtít dát dalších několik tisíc do kabeláže, ale neodůvodňuj to tím, že by sis od seriózního prodejce donesl nějakou opletenou standardní křížovou čtyřku. Anebo můžeš, když se ti pak bude lépe spát s vidinou ušetřených peněz :-)
vivid.sk (11472)|28.10.2013 22:17
Myslim, ze kazdu polemiku spolahlivo a bez dlhych slov odstrani slepy ABX test.
Ale aj minimalna uprava akustiky (k lepsiemu) casto spravi vacsie rozdiely ako velka investicia povedzme do kablov.
Hmm (1739)|28.10.2013 23:08
[QUOTE=vivid.sk;470949]Myslim, ze kazdu polemiku spolahlivo a bez dlhych slov odstrani slepy ABX test.
Ale aj minimalna uprava akustiky (k lepsiemu) casto spravi vacsie rozdiely ako velka investicia povedzme do kablov.[/QUOTE]Jistě, ale to platí i pro receivery a víc než pro kabely. Takže asi není na místě receiver vybírat podle nějakého webového testu a kabelům se vysmívat. Nakonec i vnímání zvuku je dost subjektivní, takže co hraje parádně jednomu, nemusí druhému, jeden může prohlásit za vítěze tohohle a druhý tamtoho. Jedna věc je jistá, kdo slyší rozdíly mezi kabely, má dobré uši. Na druhou stranu, pokud je někdo neslyší, ještě to neznamená, že tam nejsou. A nejenom v hifitechnice platí, že celek je tak silný a kvalitní, jako jeho nejslabší článek. Já osobně bych chtěl mít pocit, že mezi poměrně drahými komponenty posílám signál po slušně kvalitních cestách. Na high-end nemám a ani bych ho nedokázal docenit. Na druhou stranu, prakticky každý kdo by z laiků zašel na výstavu high-end hifi techniky, tak prostě uslyší, že to hraje lépe než u něj doma. Vždy je ale otázka za jakou cenu, zda vůbec dosažitelnou, a pokud ano, tak akceptovatelnou.

---------- Doplněno v 23:08 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:04 ----------

[QUOTE=Heartwork;470716]a jedna otázka ještě - nebude ten sub dunět moc do podlahy (sousedi), díky tomu nátrubku směřujícímu do podlahy?[/QUOTE]Neboj, basy se šíří všesměrově, poslouchat budou všichni sousedi. Dobře to bývá slyšet třeba na záchodě :-)
vivid.sk (11472)|28.10.2013 23:15
[QUOTE=Hmm;470953]pokud je někdo neslyší, ještě to neznamená, že tam nejsou[/QUOTE]
Pokial nieco nepocujem, alebo nie som schopny odhalit rozdiel na danej aparature - neriesim. Preto su slepe testy dolezite - a mnoho hifistov ich nema rado - pretoze len odhalia to, ze nic nepocuju (resp pocuju to, co chcu pocut). Ucho nie je dokonaly organ a technicke moznosti su dnes daleko nad fyzickymi moznostami/schopnostami. Co je horsie, vekom to ide dolu vodou a neda sa to zastavit.

Ja som to uz davnejsie na tomto fore spominal - pred cca 8 rokmi bola velka hadka na jednom ceskom hifi fore ohladom mp3 vs AudioCD. Samozrejme, ked prislo na lamanie chleba a slepy test, dopadlo to presne podla ocakavania (v podstate kdekolvek, kde sa tato tema spomenie, vznikne nekonciaca flame war)

Na temu "kable" uz bolo popisanych milion vlakien, nerad by som opat nieco otvaral a nedokoncil, no pokial si HeartWork kupi normalny profi kabel rozumneho prierezu, nemusi sa obavat ze by svoju aparaturu akokolvek degradoval. Nikto nikde napisal, ze to ma prepojit zvonkovym dratom.
Heartwork (2358)|28.10.2013 23:22
[QUOTE=Hmm;470953]Takže asi není na místě receiver vybírat podle nějakého webového testu a kabelům se vysmívat. [/QUOTE]
Tak se nečerti..., nevysmívám se, ale tohle je prostě normální měděný kabel od žehličky:
http://shop.avcenter.cz/avcenter/eshop/36-1-Kabely/173-3-metraz/5/3236-Reprokabel-AudioQuest-FLX-SLiP-14-4-metraz
Aspoň není moc drahý. :)

Mám obavy, že řešit kabely na repro setu za 4 pětky nebude zase tak moc potřeba, ale min. ke sloupkům, centru a subu něco lepšího koupím..., už pro ten pocit. :)

U toho Dali subu ani nevím, jakým kabelem se to má propojit - když koukám na kabely k repro, tak je to jasné (banánky, vidličky nebo holý drát a utáhnout), ale když koukám na netu na kabely k subu, tak je to buď jeden kabel nebo nějaký rozdvojený Y. :) Na subu je ovšem line input L+R a nějaký LFE, takže ani nevím, kam co strčit.
Takovej jsem hifista. :-E

---------- Doplněno v 23:22 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:18 ----------

[QUOTE=Hmm;470953]Neboj, basy se šíří všesměrově, poslouchat budou všichni sousedi. Dobře to bývá slyšet třeba na záchodě :-)[/QUOTE]
Třeba mi trošku pomůže tohle?! :)
http://www.audyssey.com/technologies/lfc
Hmm (1739)|28.10.2013 23:42
Audissey ti kalibruje poslechovou vzdálenost a měří dozvuky, nevím zda pracuje i se subwooferem. Stejně to nakonec bude o tom, jak moc ho oroštuješ.
vivid.sk (11472)|28.10.2013 23:54
[QUOTE=Hmm;470956]nevím zda pracuje i se subwooferem[/QUOTE]
Pracuje. Hlavne riesi akusticke problemy v mieste posluchu (frekvencna korekcia). Dolezite je, ze dany Denon ma najvyssiu verziu Audyssey (XT32), ktoru firma ponuka aj na profi ucely (ale uz s adekvatnym sw vybavenim, lepsim mikrofonom a sirsimi moznostami nastavenia)
Hmm (1739)|29.10.2013 13:04
To nic nemění na tom, že pokud bude mít nastavenou na subíku vyšší hlasitost, sousedé budou poslouchat, a to i v bytelné cihlové budově. Ale ono při pořádném nárazu či výbuchu na obrazovce mají padat skleničky z vitrín :-)
vivid.sk (11472)|29.10.2013 13:09
[QUOTE=Hmm;470979] že pokud bude mít nastavenou na subíku vyšší hlasitost[/QUOTE]
Nie je dovod nastavovat vyssiu hlasitost. Vela basov obtazuje, hlasitost relativne presne nastavi napriklad Audyssey. Neviem, preco ma vacsina taku predstavu, ze film sa neda pocuvat tak, aby to nepoculi susedia. Cim kvalitnejsi subwoofer, tym menej obtazuje. To je fakt. Nie je ziadny dovod, aby to dunelo alebo hucalo, SW je pocitova zalezitost :)
Hmm (1739)|29.10.2013 14:49
Ohledně poslechové hlasitosti - kdys byl naposled v kině? :-) No komorní drama nebo neakční komedii soused počúvat fakt nemusí. Jinak bez pořádného fyzilogického vjemu při výbuchu stačí sloupové fronty a jejich basy. Nepléduji pro vysokou hlasitost za každou cenu, ale u filmu by měl být subák znát, u muziky by na sebe naopak upozorňovat neměl, pokud by se vůbec měl zapojovat (jsou-li vepředu kvalitní sloupy). Ale to si musí nastavit každý sám podle osobních preferencí.
RoPo (6061)|29.10.2013 15:51
U filmu zvláště pak certifikace THX se subw počítá a měl by v audio řetězci být.
Heartwork (2358)|29.10.2013 16:33
Kabely jsem bohužel objednat nestihl, tak jsem je "musel" koupit narychlo v kameňáku s omezeným výběrem - bez kabeláže bych to zítra psychicky nezvládl - až to začne chodit. :)

Nakonec jsem vzal pro repro kabeláž v metráži SUPRA Classic 4.0:
http://www.supracables.cz/supracables/eshop/10-1-Reproduktorove-kabely/0/5/27-SUPRA-Classic-4-0
+ zlacené repro banánky nakamichi:
http://www.nakamichiplug.com/

a k subwooferu 2 m kabel SUPRA Y-link:
http://www.supracables.cz/supracables/eshop/6-1-Analogove-kabely/0/5/66-SUPRA-Y-link

Snad tou kabeláží k žádné degradaci zvuku nedojde. :rolleyes:
vivid.sk (11472)|29.10.2013 16:55
[QUOTE=Hmm;470995]Ohledně poslechové hlasitosti - kdys byl naposled v kině? [/QUOTE]
V kine som este nikdy nebol s basovou zlozkou spokojny. Tam je problem skor s tym, ze ide o kvantitu v prvom rade, o kvalitu az v rade druhom. Keby bola hlasitost nizsia, spokojny by si bol este menej.
Osobne vobec nemusim tak hlasny posluch, ale asi zavisi s cim porovnavas.

Takisto je rozdiel ozvucit kino a ozvucit malu izbu povedzme 20m2. Doma to zvlastnes za zlomok nakladov a podstatne lepsie (postaci povedzme stredna trieda Velodyne a budes spokojny). V kine potrebujes obrovsky akusticky tlak pre rovnaky efekt, ktory ta vtlaci do sedacky.
Heartwork (2358)|29.10.2013 22:07
[QUOTE=vivid.sk;471015]postaci povedzme stredna trieda Velodyne a budes spokojny[/QUOTE]
A že si mě v tom nepodpořil předtím, než-li jsem dal do košíku sub od Daliho?! :)

Např. když jsem koketoval s myšlenkou vzít místo subu od Daliho ten EQ-MAX 10 od Velodyne:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/35960-pioneer-vsx-923-onkyo-tx-nr626-nebo-a-repro#post470027
Pacholku. :-)-